Forum portalu turystyka-gorska.pl
http://turystyka-gorska.pl/forum/

Zmarł Romuald Styczyński - Romek
http://turystyka-gorska.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=20383
Strona 1 z 1

Autor:  Lech [ Pn lut 25, 2019 4:56 pm ]
Tytuł:  Zmarł Romuald Styczyński - Romek

Z wielkim żalem informuję o śmierci naszego kolegi Romualda Styczyńskiego. Romek należał do założycieli w 1987 r. w Poznaniu Sekcji Przewodników Sudeckich przy Oddziale PTTK Winogrady-Piątkowo. Na dziś już pożółkłej liście obecności na zebraniu założycielskim figurują: Włodzimierz Cichy, Przemysław Danielewski, Marek Maluda, Lech Rugała, Krzysztof Szczypiński i ROMUALD STYCZYŃSKI. Działacze z Dolnośląskiej Komisji Przewodnickiej PTTK - zamiast okazać nam życzliwość i zrozumienie, gdyż od przynajmniej 200 lat Sudety są naturalnym kierunkiem podróży Wielkopolan, czy to w celu wypoczynkowym, czy leczenia w uzdrowiskach - określili SPS jako "samozwańczą" i zażądali jej rozwiązania. W takich to niesprzyjających warunkach Sekcja Przewodników Sudeckich została przemianowana na Klub Sudecki, a Romek od początku bardzo aktywnie uczestniczył w jego działalności. Był wielkim znawcą Sudetów, szczególnie czeskiej strony. Romek był jednocześnie wieloletnim członkiem Wielkopolskiego Klubu Przodowników Turystyki Górskiej PTTK. Zasłużony honorowy Przodownik Turystyki Górskiej (nr legitymacji przodownickiej 5642), a przede wszystkim świetny kompan wypraw górskich, dzielący się ogromną wiedzą o górach. Wyróżniony medalem KTG ZG PTTK "Za Zasługi dla Turystyki Górskiej". Romek zmarł w piątek 22 lutego, w wieku 82 lat. Żegnamy Go z wielkim smutkiem.
Pogrzeb odbędzie się w środę 27 lutego w Wągrowcu - o godz.11.00 msza św. w kościele Farnym, a o godz. 12.00 pogrzeb na cmentarzu nowo-farnym na ulicy Gnieźnieńskiej.

Obrazek

Pamiątkowa fotografia grupy uczestników obozu wędrownego w czeskich Karkonoszach (sierpień 1993), Romek stoi pierwszy z prawej.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/