Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:34 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 01, 2007 4:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Ali7 napisał(a):
Łukasz T napisał(a):
Ali7 ale rozpędzony trzeźwy debil może zrobić to samo.

Ale jest to znacznie mniej prawdopodobne.
Tak? To ilu na stokach jest pijanych a ilu trzeźwych debili? Mam dziwne wrażenie, że pijanych jest o wiele mniej od debili abstynentów.
Jak to zwykle bywa przepisy, których nikt nie będzie egzekwował są bez sensu. Bo kto ma to egzekwować? Na pewno nie TOPR czy GOPR bo nie ma takich uprawnień i zasadniczo to są oni od czego innego.
Policja? OK, jeśli są na stoku.
Pijani faktycznie nie powinni na nartach śmigać. Ale coś na rozluźnienie czemu nie :)
Najlepiej niech bramki przy wyciągach zamiast być na skipasy mają wbudowane alkomaty :D
Dmuchniesz, jest OK wchodzisz na wyciąg. Są promile nie wchodzisz, bramka cię łapie a automat wszczepia esperal :D

A trzeźwość na górskich szlakach to już abstrakcja i paranoja :D
O tym niech każdy decyduje sam.

Ja osobiście alkoholu w wysokich górach nie dotykam.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 01, 2007 4:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
tomek.l napisał(a):
Ja osobiście alkoholu w wysokich górach nie dotykam.


Tak jak ja. Popieram Cię Moderatorze.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 01, 2007 5:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Nie powiedziałbym. Ci trzeźwi debile są moim zdaniem znacznie gorsi. Jeżdżą bardziej ryzykancko

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 01, 2007 7:05 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lip 23, 2005 6:00 pm
Posty: 1495
Lokalizacja: z domu
**


Ostatnio edytowano Cz maja 31, 2007 7:39 am przez hwyhobo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 01, 2007 9:04 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 6:38 pm
Posty: 188
Lokalizacja: spodchmurykapelusza
Ali7 napisał(a):
Czytałem. Kłopot w tym, że moim zdaniem w omawianej kwestii istniejące przepisy prawne nie pozwalają zrobić nic narciarzowi, który jeździ z 3 promilami w układzie krążenia, chyba, że spowoduje wypadek. Mogę się mylić, jeśli jest inaczej, niech mnie ktoś lepiej zorientowany uświadomi.



pijany narciarz nie ma prawa wjechać wyciągiem - mówią o tym wszystkie regulaminy wyciągów. a wątpię, żeby był w stanie wejść sam na górę


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 01, 2007 10:08 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
Nie wiem czy dobrze rozumuję ale czy wy jesteście za tym aby zakazać jazdy na nartach po wypiciu kilku grzanych piw podczas całego dnia na nartach ??

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 01, 2007 10:52 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 6:38 pm
Posty: 188
Lokalizacja: spodchmurykapelusza
my nie - minister Dorn.

bądzmy szczerzy - wielu narciarzy po wypiciu piwa lub grzańca może mieć przekroczone 0,2 promila (zakładając, że taką wartość ma byc granicą trzeźwości). wiadomo - wysiłek, może głodny żoładek -> róznie bywa.

ja po prostu jestem wręcz przekonany, że PiSuary tak spartolą projektowaną ustawę, że będzie to kolejne nieżyciowe kretyństwo, szkodzące tylko przypadkowym ludziom


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 02, 2007 5:23 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
Ali7 napisał(a):
Pudelek napisał(a):
co do zakazu jazdy po pijaku - jest to pojęcie względne, co juz ktoś zauwazyl. będzie się ludzi badać na chuch, albo na oko? czy może alkomat przed wyciągiem?


Kierowców też nikt nie bada na chuch ani na oko. Ale może zaistnieje możliwość skontrolowania alkomatem np. kogoś, kto wygląda lekko chwiejnie i za ewentualną jazdę na bani będzie groziła kara. Co w jakimś stopniu ograniczy liczbę jeżdżących po pijaku, bo nie wierzę, że rozwiąże problem całkowicie (jak wśród kierowców).

Co do malego piwka w górach, jestem za, ale osobiście lubię tylko wtedy, jak czeka mnie już tylko schodzenie w doliny. Na podejściach jakoś tak mam, że nawet po 1 puszce zdycham :?



Zastanawiam się tak jakby tych którzy się nie zatrzymają do kontroli będzie się łapać bo ja na pewno nie stanę na machnięcie lizakiem ? Wtedy trzeba by rozłożyć kolczatkę ale znowu sprawiłoby to zagrożenie dla innych co znowu przełożyło by się na ilość interwęcji GOPR-u który miałby za mało pieniędzy i chciałby dodatkowych funduszy które mogłyby pochodzić jedynie z obowiązkowego ubezpieczenia . Czyli jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :P


Pozatym bądzmy poważni kto da radę jeżdzić z 3 promilami na nartach ?

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 02, 2007 6:16 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 6:38 pm
Posty: 188
Lokalizacja: spodchmurykapelusza
Robert18 napisał(a):
i chciałby dodatkowych funduszy które mogłyby pochodzić jedynie z obowiązkowego ubezpieczenia


to akurat jest bardzo mądry pomysł - a przynajmniej jego idea.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 03, 2007 10:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Drugi raz dzisiaj popieram hobo - piłeś, jedziesz - płacisz (siedzisz?). Proste.
A kto ma sprawdzać? Właściciel wyciągu odpowiada za bezpieczeństwo. Wiesza regulamin i nic więcej go nie obchodzi. Trzeba zrobić tak, żeby zaczęło go obchodzić. Pijany powoduje wypadek na stoku - Policja, mandat dla sprawcy i drugi (odpowiednio większy) dla wyciągu. Kolejny taki przypadek - kolejny mandat (jeszcze większy, za recydywę) itd. Proste?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 03, 2007 11:30 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
Tak , ale policjant powinien być trzeźwy. Niestety na Kotelnicy spotkałem , aż 4 przy piwie.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 03, 2007 11:38 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Na pewno udawali, że piją i obserwowali kto po wypiciu grzańca idzie na stok, aby mu potem wlepić mandat i zawieść na izbę :D
To była prowokacja. W dodatku grubymi nićmi szyta :D

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 03, 2007 11:53 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 6:38 pm
Posty: 188
Lokalizacja: spodchmurykapelusza
don napisał(a):
Tak , ale policjant powinien być trzeźwy. Niestety na Kotelnicy spotkałem , aż 4 przy piwie.


to jest takie szukanie dziury w całym jak "pijany po jednym piwie"


piomic napisał(a):
mandat dla sprawcy i drugi (odpowiednio większy) dla wyciągu

chyba, że delikwent wszedł piechotą :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 03, 2007 12:38 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Pudelek napisał(a):
don napisał(a):
Tak , ale policjant powinien być trzeźwy. Niestety na Kotelnicy spotkałem , aż 4 przy piwie.


to jest takie szukanie dziury w całym jak "pijany po jednym piwie"


jesli byli na służbie to nie jest to szukanie dziury w całym...

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 03, 2007 1:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
! napisał(a):
jesli byli na służbie


Przed służbą.Później widziałem ich jeżdżących po stoku.

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 03, 2007 1:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
don napisał(a):
! napisał(a):
jesli byli na służbie


Przed służbą.Później widziałem ich jeżdżących po stoku.

to tez nie powinni -nie twierdze ze byli pijani po 1 piwku bo wiadomo ze nie ale pewne zasady powinny obowiązywac ludzi którzy nosza przy sobie broń i odpowiadaja za bezpieczenstwo innych..
co innego po pracy 8)
jestem wielkim fanem złocistego napoju ale pewne normy sa nie do przekroczenia :roll:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 03, 2007 3:25 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
Po co mieliby jeździć po stoku i sprawdzać wystarczy że stanęliby przed schroniskiem przecież każdy narciarz musi kiedyś z niego wyjść i zjechać

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 03, 2007 3:56 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 6:38 pm
Posty: 188
Lokalizacja: spodchmurykapelusza
! napisał(a):
to tez nie powinni -nie twierdze ze byli pijani po 1 piwku bo wiadomo ze nie ale pewne zasady powinny obowiązywac ludzi którzy nosza przy sobie broń i odpowiadaja za bezpieczenstwo innych..


nie widziałem o policjantów narciarskich broni. choć faktycznie trudno później kogoś ścigać za picie, skoro samemu się wypiło. a może to było piwo bezalkoholowe? :alien:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 04, 2007 9:30 am 
Nowy

Dołączył(a): N lip 30, 2006 12:16 pm
Posty: 18
Lokalizacja: podkarpacie
Robert18 napisał(a):
Po co mieliby jeździć po stoku i sprawdzać wystarczy że stanęliby przed schroniskiem przecież każdy narciarz musi kiedyś z niego wyjść i zjechać


Po drodze i na stoku też się można uraczyć, a po fakcie to już musztarda po obiedzie (na stoku byłem trzeźwy, napiłem się dwa kroki przed schroniskiem i co mi zrobicie?). I nie każdy mieszka w schronisku będąc na nartach, więc nie musi z niego wyjść.

_________________
Rancho


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 05, 2007 11:59 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
piomic napisał(a):
Trzeba zrobić tak, żeby zaczęło go obchodzić. Pijany powoduje wypadek na stoku - Policja, mandat dla sprawcy i drugi (odpowiednio większy) dla wyciągu.

Właściciel wyciągu nie ma prawa kontrolować trzeźwości narciarzy. Mogą tylko jasno określone służby. Za spowodowanie wypadku po pijaku karać można (a nawet trzeba w myśl istniejących przepisów - zagrożenie zdrowia i życia). Po co wprowadzać bzdurne przepisy, które i tak zakwestionuje TK?
Sprawę można rozwiązać prościej - wprowadzić prohibicję w miejscowościach, w których znajdują się wyciągi narciarskie, szlaki turystyczne i drogi wspinaczkowe.
Piomic - nigdy nie wypiłaś piwa w górach?

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 07, 2007 12:30 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
taaa.. ale wicepremierem zostanie.
Ale to krok w dobrym kierunku :)

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 09, 2007 12:39 am 
Swój

Dołączył(a): So sty 20, 2007 1:10 pm
Posty: 44
Lokalizacja: wrocław/domaszków
to jest mądre posunięcie wkońcu!! już miałem dość gdy na każdym kroku widziałem puszki po piwie na szlakach albo co lepsze pijanego turystę!!! to jest jakaś paranoja!!! dlatego dobrze że jest STOP dla alkoholu!!!

_________________
Każdy ma swoją szczęśliwą gwiazdę wystarczy spojrzeć w niebo!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 09, 2007 11:57 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lut 15, 2006 10:15 pm
Posty: 175
Lokalizacja: Ruda Śląska
tomek_lipa napisał(a):
to jest mądre posunięcie wkońcu!! już miałem dość gdy na każdym kroku widziałem puszki po piwie na szlakach albo co lepsze pijanego turystę!!! to jest jakaś paranoja!!! dlatego dobrze że jest STOP dla alkoholu!!!

Tym tokiem rozumowania dojdziesz do tego, że w knajpach też nie można pić alkoholu (tam też są pijani, nie mówiąc już o opakowaniach, które czasami się tłuką tworząc zagrożenie dla innych spożywających)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 09, 2007 2:43 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 12:35 pm
Posty: 19
gar napisał(a):
tomek_lipa napisał(a):
to jest mądre posunięcie wkońcu!! już miałem dość gdy na każdym kroku widziałem puszki po piwie na szlakach albo co lepsze pijanego turystę!!! to jest jakaś paranoja!!! dlatego dobrze że jest STOP dla alkoholu!!!

Tym tokiem rozumowania dojdziesz do tego, że w knajpach też nie można pić alkoholu (tam też są pijani, nie mówiąc już o opakowaniach, które czasami się tłuką tworząc zagrożenie dla innych spożywających)


Tylko, że knajpy są z natury miejscami przeznaczonymi do picia. Nie chcesz obcować z takim zachowaniami to do knajp nie chodzisz, a jak idziesz to dobrze wiesz czego się tam możesz spodziewać - sprawa prosta. Tak samo prosta sprawa jest ze stokami - tam się oględnie mówiąc jeździ na nartach, anie pije. I tak jak w samochodzie nie pijesz, w pracy czy na uczelni nie pijesz, tak jak zasadniczo na ulicy nie pijesz, tak na stokach picie czy bycie pod wpływem alkoholu powinno być zabronione. Chcesz sobie popić - rzecz dziecinnie prosta - do tego właśnie służą knajpy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 09, 2007 4:27 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
S napisał(a):
ak samo prosta sprawa jest ze stokami - tam się oględnie mówiąc jeździ na nartach, anie pije.

Chyba, że regulamin mówi inaczej.
Pamiętaj, że stoki to prywatny teren i Dornowi wara od tego.

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 09, 2007 10:51 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lut 15, 2006 10:15 pm
Posty: 175
Lokalizacja: Ruda Śląska
S napisał(a):
Tylko, że knajpy są z natury miejscami przeznaczonymi do picia. Nie chcesz obcować z takim zachowaniami to do knajp nie chodzisz, a jak idziesz to dobrze wiesz czego się tam możesz spodziewać - sprawa prosta. Tak samo prosta sprawa jest ze stokami - tam się oględnie mówiąc jeździ na nartach, anie pije. I tak jak w samochodzie nie pijesz, w pracy czy na uczelni nie pijesz, tak jak zasadniczo na ulicy nie pijesz, tak na stokach picie czy bycie pod wpływem alkoholu powinno być zabronione. Chcesz sobie popić - rzecz dziecinnie prosta - do tego właśnie służą knajpy.

Czyli jeść od dzisiaj mogę tylko w restauracjach lub barach, bo w górach wprowadzisz zakaz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 10, 2007 10:28 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 12:35 pm
Posty: 19
Konrad napisał(a):
S napisał(a):
ak samo prosta sprawa jest ze stokami - tam się oględnie mówiąc jeździ na nartach, anie pije.

Chyba, że regulamin mówi inaczej.
Pamiętaj, że stoki to prywatny teren i Dornowi wara od tego.


Ale to chyba nie właściciel terenu przez który przebiega stok czy szlak górski ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo ludzi i to nie on zapewnia im pełną ochronę na wypadek różnych nieszczęść? No chyba, że się mylę, bo piszę to tylko na wyczucie, w tych zależnościach jestem nijak zorientowany. Ale to nieważne.
W każdym razie zwykłe sklepy w całej Polsce też są przecież prywatne a mimo to ich prowadzący nie mogą ot tak sobie decydować czy będzie w ich sklepach prowadzona sprzedaż alkoholu czy papierosów osobom niepełnoletnim. Wręcz przeciwnie, muszą tu być przestrzegane ściśle określone i rygorystyczne zasady. I chyba tak powinno być, nikt o zdrowych zmysłach nie będzie chyba uważał inaczej.
I wiem, że mi tu zaraz pewno ktoś odpisze, że przecież na stokach alkohol też nie jest sprzedawany niepełnoletnim, dlatego szybko chce zwrócić uwagę, że nie chodzi mi tu o sam ten przepis ściśle literalny, ale o ogólną zasadę - gdy jest odpowiedzialność za innych ludzi to nie ma do końca tak, że "wolność Tomku, w swoim domku".


gar napisał(a):
S napisał(a):
Tylko, że knajpy są z natury miejscami przeznaczonymi do picia. Nie chcesz obcować z takim zachowaniami to do knajp nie chodzisz, a jak idziesz to dobrze wiesz czego się tam możesz spodziewać - sprawa prosta. Tak samo prosta sprawa jest ze stokami - tam się oględnie mówiąc jeździ na nartach, anie pije. I tak jak w samochodzie nie pijesz, w pracy czy na uczelni nie pijesz, tak jak zasadniczo na ulicy nie pijesz, tak na stokach picie czy bycie pod wpływem alkoholu powinno być zabronione. Chcesz sobie popić - rzecz dziecinnie prosta - do tego właśnie służą knajpy.

Czyli jeść od dzisiaj mogę tylko w restauracjach lub barach, bo w górach wprowadzisz zakaz


Z całym szacunkiem i pełną powagą, ale jestem szczerze zdumiony twoim tokiem rozumowania. Naprawdę nie rozróżniasz tej wydawałoby się w pełni oczywistej różnicy między tymi dwoma rzeczami?! Bo naprawdę czułbym się niebywale zażenowany, gdybym musiał tę różnicę teraz tłumaczyć...

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 15, 2007 9:51 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
S Gdyby prawo miało działać w ten sposób, że np. Tobie przeszkadza obcowanie z ludźmi po alko, to trzeba by zabronić również głupoty, bo mi na ten przykład obcowanie właśnie z takimi ludźmi przeszkadza... równie fajnie się z nimi rozmawia, a ich pomysły mogą być równie szkodliwe dla pozostałych co pomysły ludzi po piwku.

Nie popadajmy w przesadę!!!!!!!!!! Zaraz dojdziemy do stanu rzeczy, gdzie obywatelowi NIC nie wolno, albo wszystko wolno tylko w miejscach wyznaczonych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 16, 2007 9:33 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
S napisał(a):
Ale to chyba nie właściciel terenu przez który przebiega stok czy szlak górski ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo ludzi i to nie on zapewnia im pełną ochronę na wypadek różnych nieszczęść?


S napisał(a):
gdy jest odpowiedzialność za innych ludzi to nie ma do końca tak, że "wolność Tomku, w swoim domku".


Chyba trochę się zgubiłeś. To kto w końcu odpowiada?
Pójdźmy dalej: Ponieważ jak wiadomo pijani są sprawcami znacznej części wypadków (dotyczy to także pieszych) wprowadźmy zakaz poruszania się po chodnikach w stanie wskazującym. Dla bezpieczeństwa innych. Niech piją w domu i wyjdą, jak wytrzeźwieją. Albo lepiej - prohibicja.

Dla jasności: nie popieram picia na stokach, czy w górach. Ale nie trzeba wprowadzać idiotycznych zakazów - które i tak będą martwe - tylko po to, aby zapewnić ludziom złudzenie bezpieczeństwa. Za spowodowanie wypadku, zagrożenia życia, czy zniszczenie mienia i tak się odpowiada, więc po co wprowadzać dodatkowe zapisy? Żeby jeszcze więcej osób wyjeżdżało do Czech, Austrii, Niemiec, czy na Słowację tylko po to, aby legalnie napić się grzańca w schronisku?

No i po raz kolejny pytam: Kto ma gonić narciarzy i turystów z alkomatami? Ratownicy maja ważniejsze zadania, poza tym skąd wziąć ratownika na każdy stok? A może kazać zapłacić za dyżur właścicielowi wyciągu? a może damy z budżetu państwa? A i ustawę przy okazji trzeba byłoby zmienić? A może zamiast na patrole policjanci będą pilnowali, czy Zbychu nie łyknął piwa?

A może wystarczy tych igrzysk ekipy rządzącej?

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 16, 2007 4:37 pm 
Swój

Dołączył(a): So sty 20, 2007 1:10 pm
Posty: 44
Lokalizacja: wrocław/domaszków
Wow ale zamieszanie wprowadziłem ale ludzie czy chcecie kiedyś przewracać o butelki albo o pijanych pseudo turystów i pseudo narciarzy bo ja nie !!!! a knajpy to knajpy tam jest to dozwolone!!! ja tam wolę bez alkoholu spędzać czas w górach co innego po nartach i po wyprawie :twisted:

_________________
Każdy ma swoją szczęśliwą gwiazdę wystarczy spojrzeć w niebo!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL