Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 21, 2024 7:06 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 31, 2007 10:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
madmun napisał(a):
http://forum.pttk.pl/index.php?co=watek&w=27796 milego czytania
Z lektury tego tekstu wynika, ze Walczakowi postawiono zarzuty zaniedbań na jednej z wycieczek organizowanych w Klubie Oddziału PTTK w Pleszewie, z którego prezesem jest on w permanentnym konflikcie, a który jak słyszałem z innych źródeł sprawę mocno wyolbrzymia. To konflikt na tle ambicjonalnym i nie ma sensu w to wchodzić, a tym bardziej na tym forum. Natomiast grubym nadużyciem, wręcz przestępstwem, jest publiczne pomawianie Zbigniewa Walczaka o podszywanie się pod zawodowego przewodnika, bo się nie podszywał, a jeśli na którejś z wycieczek dopuścił się jakichś zaniedbań kierując grupą, to już jest całkowicie inna kwestia.

To czy ktoś ma formalne uprawnienia zawodowego przewodnika czy społeczne przodownika turystyki górskiej PTTK albo przewodnika GOT PTT jest bez znaczenia w przypadku działalności niekomercyjnej. Każdy z nas może zebrać grupę zaprzyjaźnionych osób, zarezerwować noclegi w schroniskach, pojechać z nimi w góry i podzielić się swoją wiedzą o danym terenie i doswiadczeniem za darmo. Tego już nikt nam nie może zabronić. Publiczne zamieszczanie oszczerstw na róznych portalach internetowych w formie ataku personalnego na konkretną osobę zawierajacego kłamliwe pomówienie, może być podyktowane jedynie chęcią publicznego znieważenia człowieka. A to już jest działalność nosząca znamiona przestępstwa zniewagi i naruszenia dóbr osobistych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 31, 2007 11:01 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Gustaw napisał(a):
Co za koszmar biurokratyczny.


Lech napisał(a):
To czy ktoś ma formalne uprawnienia zawodowego przewodnika czy społeczne przodownika turystyki górskiej PTTK albo przewodnika GOT PTT jest bez znaczenia w przypadku działalności niekomercyjnej. Każdy z nas może zebrać grupę zaprzyjaźnionych osób, zarezerwować noclegi w schroniskach, pojechać z nimi w góry i podzielić się swoją wiedzą o danym terenie i doswiadczeniem za darmo. Tego już nikt nam nie może zabronić. Publiczne zamieszczanie oszczerstw na róznych portalach internetowych w formie ataku personalnego na konkretną osobę zawierajacego kłamliwe pomówienie, może być podyktowane jedynie chęcią publicznego znieważenia człowieka. A to już jest działalność nosząca znamiona przestępstwa zniewagi i naruszenia dóbr osobistych.



Tu masz kolejny :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 31, 2007 11:03 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
golanmac napisał(a):
To sobie teraz wyobraź co się dzieje w PZPN

Miałem to na końcu "języka" ... raczej jako hipotezę niż stwierdzenie faktu ...
A tak na marginesie, każda organizacja jak się rozrasta to potrzebuje regulaminu itp szczególnie jesli wchodzą w rachubę pieniądze. A PPTK to jednak był moloch. To co mnie razi to ubezwłasnowolnienie lokalnego oddziału. Co to znaczy, że jakaś jedna gnida paraliżuje działalność oddziału bo, żeby się gościa pozbyć to trzba przejść przez N róznych szczebelków i procedur ? To jest to co ja nazywam biurokratycznym kaftanikiem. To jest bezsensu. taki oddział powinien mieć daleko idącą autonomię i takiego gada powinno usunąć jakieś tam zgromadzenie członków i koniec.

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 31, 2007 11:09 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Gustaw napisał(a):
To jest bezsensu. taki oddział powinien mieć daleko idącą autonomię i takiego gada powinno usunąć jakieś tam zgromadzenie członków i koniec.
Czy zawsze wyciagasz tak pochopnie wnioski po zapoznaniu się ze stanowiskiem tylko jednej strony i orzekasz, kto jest "gadem", a kto "gnidą"?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 31, 2007 11:30 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Lech napisał(a):
Czy zawsze wyciagasz tak pochopnie wnioski po zapoznaniu się ze stanowiskiem tylko jednej strony i orzekasz, kto jest "gadem", a kto "gnidą"?

A czy Ty uważasz, że taki oddział powinien taką sprawę odesłać do Trybunałyu Konstytucyjnego ? Uważam, że tego rodzaju sprawa powinna była być załatwiona w tamtej grupie ludzi. Kto jest gadem lub gnidą ma w tym momencie zerowe znaczenie Lechu (chociaż opis tej jednej strony brzmi bardzo wiarygodnie), może to ten gość a może cały oddział (?).

Tak czy siak nie mogę się nadziwić ile czasu i energii jest ładowane w taką sprawę. Czy też ludzie nie mają niczego innego lepszego do roboty ? Np. wycieczki górskie ? Jak mnie jakieś środowisko nie chce to się tam nie pcham na siłę jak to niektórzy inni robią. Oddziałów PTTK jest wiele. Wystarczy wzruszyć ramionami i robić co się lubi. No chyba, że ktoś bardzo lubi wywracać pół świata do góry nogami, żeby postawić na swoim. Cóż to kwestia upodobań indywidualnych i ilośći wolnego czasu.

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 31, 2007 11:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Gustaw napisał(a):
Lech napisał(a):
Czy zawsze wyciagasz tak pochopnie wnioski po zapoznaniu się ze stanowiskiem tylko jednej strony i orzekasz, kto jest "gadem", a kto "gnidą"?

A czy Ty uważasz, że taki oddział powinien taką sprawę odesłać do Trybunałyu Konstytucyjnego ?
Nie musi. Od tego są sądy koleżenskie Odziałowe i Główny. Każde stowarzyszenie tak ma. Gdyby tak nie było to np. prezesi Oddziałów by mogli się stać "małymi" dyktatorami na swoim terenie.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 31, 2007 11:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Lech napisał(a):
Nie musi. Od tego są sądy koleżenskie Odziałowe i Główny. Każde stowarzyszenie tak ma. Gdyby tak nie było to np. prezesi Oddziałów by mogli się stać "małymi" dyktatorami na swoim terenie.

Rozumiem. No to dlaczego tak to kulawo działa (jak według opisu) ?
To pytanie retoryczne.

Ja w tej sprawie widzę dwa problemy.

1. Jeden, banalny, który mnie mało pasjonuje.
To sprawa grupy ludzi, którą łączy wspólna pasja i która się organizuje by tą pasję razem rozwijać. Do grupy dołącza ktoś, kto do tej grupy ewidentnie nie pasuje. Czy ta grupa jest zła czy ten ktoś nie pasuje do reszty ? Mnie to akurat mało obchodzi. Uważam, że taka grupa nie ma obowiązku przyjmowania kogoś kto do niej nie pasuje. A na miejscu takiego człowieka wcale bym się nie pchał. Zapewne poszło tam w Pleszewie o pieniądze za organizację i obsługę wycieczek i dlatego z taką premedytracją ów człowiek walczył o swoje miejsce w grupie. Uważam, że jeśli ktoś chce utworzyć w takiej miejscowości drugi konkurencyjny oddział PPTK to powinno to być dozwolone. Taka lokalna konkurencja byłaby zdrowsza dla środowiska od prób rozbijania istniejącego oddziału.

2. Dużo ciekawszy jest problem z rozwiązywaniem takich problemów jak ten powyżej. Prężna i dobrze zorganizowana organizacja powinna mieć proste i efektywne mechanizmy aby takie konflikty rozwiązywać szybko. To co mnie przeraża to to, że ta sprawa ciągnęła się latami i psuła atmosferę w takiej w sumie małej miejscowości. To jest dla mnie nie do pomyślenia i chyba się ze mną zgodzisz, że takie konflikty powinny być rozwiązywane szybko nim się zrobi z tego totalny smród.

Na koniec tylko jedna uwaga. Uważam, że między innymi po to Polska odzyskała wolność i demokrację by ludzie mogli się swobodnie organizować i stowarzyszać. Nie widzę potrzeby utrzymywania jakichś przestarzałych monopoli jeśli z jakichś powodów te organizacje źle działają. Ludzie mają prawo organizować się w nowe grupy. To proste. Takie grupy powinny spełniac tylko podstwawe wymogi prawne. W wielu krajach jest wiele konkurencyjnych towarzystw turystycznych. Tam gdzie monopoliści dobrze działają tam się konkurencja nie organizuje bo i po co.

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 31, 2007 1:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Gustaw napisał(a):
Ja w tej sprawie widzę dwa problemy.
A ja widzę tylko jeden problem. Facet został publicznie pomówiony o podszywanie się pod przewodnika, a przeciez nigdzie nie oferował świadczenia usług przewodnickich i prowadzenia wycieczek na zlecenie w rozumieniu Ustawy o usługach turystycznych. Nie jest więc żadnym oszustem. Ci, którzy go pomówili o oszustwo rozsyłając fałszywe oskażenia po róznych forach, nie mają na to żadnych dowodów, zatem dopuścili się przestępstw publicznej zniewagi i świadczenia nieprawdy. Ponadto tacy ludzie, którzy wystawiają drugiemu człowiekowi fałszywe świadectwo, są podłymi kłamcami, łobuzami i godnymi pożałowania rozrabiakami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 31, 2007 2:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Lech napisał(a):
Facet został publicznie pomówiony o podszywanie się pod przewodnika

Ja się odniosłem tylko i wyłącznie do postu tego działacza PTTK, w którym nie zauważyłem ani jednej zmianki o tzw. podszywaniu się. Reszty sprawy nie komentuję ...

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 31, 2007 2:16 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
Lech napisał(a):
Ponadto tacy ludzie, którzy wystawiają drugiemu człowiekowi fałszywe świadectwo

Widzisz Lechu, internet zapewnia nigdy wcześniej nie spotykaną swobodę wypowiedzi, ludzie piszą w nim co chcą i jak chcą, nie zawsze zgodnie z prawdą, i dlatego nie powinno się tego typu informacji, bez wcześniejszej weryfikacji traktować jako wiarygodnych.
A co do Pana Walczaka to najlepszą opinię wystawia sobie sam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 31, 2007 2:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Lech napisał(a):
A ja widzę tylko jeden problem.

Powiedzmy Lechu, że trzeci. Ciebie intryguje co innego a mnie co innego. Ty komentujesz jedną stronę sprawy a ja komentuję coś innego (stronę organizacyjną oddziału). I jedno jest ważne i drugie i trzecie. Dla mnie to jasne. Zapewne widzisz to inaczej. Masz do tego prawo. To wszystko.

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 31, 2007 2:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Gustaw napisał(a):
Lech napisał(a):
A ja widzę tylko jeden problem.

Powiedzmy Lechu, że trzeci. Ciebie intryguje co innego a mnie co innego. Ty komentujesz jedną stronę sprawy a ja komentuję coś innego (stronę organizacyjną oddziału). I jedno jest ważne i drugie i trzecie. Dla mnie to jasne. Zapewne widzisz to inaczej. Masz do tego prawo. To wszystko.
Ja odnoszę sie bezposrednio do tytułu tego wątku, a nie mam zamiaru wdawać się w bezsensowne rozważania na temat lokalnych układów pomówionego z prezesem Oddziału PTTK. Tego nie rozgryziesz. Mogę tylko stwierdzić, że jego zagorzali przeciwnicy mocno przeholowali dopuszczając się przestępstwa publicznej zniewagi i świadczenia nieprawdy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 31, 2007 3:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Lech napisał(a):
a nie mam zamiaru wdawać się w bezsensowne rozważania na temat lokalnych układów pomówionego z prezesem Oddziału PTTK

A szkoda bo miałem nadzieję, że jakoś pogłębisz swoją negatywną ocenę ("bezsensowne") takich rozważań oraz samych stosunków w oddziale (mi się to wydało ciekawe). Ja natomiast nie wdaję się w ocenę tego jegomościa. Widać więc, źe nie mamy o czym dyskutować. Pozdrawiam.

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 31, 2007 4:30 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2007 12:56 pm
Posty: 79
Lokalizacja: de ZOO
Gustaw napisał(a):
Ale jaja :!:
Że też Wy macie tyle czasu i nic lepszego do roboty, żeby taki "wąteczek" roztrząsać przez 4 strony. :lol: :lol: :lol:
Ten tego, tamten tamtego, za kudły, po ryju, bykiem ...
Życzę miłej zabawy. Szczególnie, że Lech aktywnie uczestniczy.
Gdzie się podziała Woźna :?:

Z czterech stron zrobiło się osiem. Jaja do kwadratu. Woźnej nie ma ale za to ja jestem. :twisted:

Gustaw napisał(a):
... Ja natomiast nie wdaję się w ocenę tego jegomościa...

Może i racja bo nad nim by się nawet świnia nie zastanowiła a co dopiero my naczelni.
Cytuj:
w Tatrach Słowackich w czerwcu 2000 r., kiedy w czasie załamania pogody (podczas nadchodzącej burzy) pozostawił na szlaku turystkę, z którą wyszedł razem na Krywań
...
W roku 2002 prowadząc wycieczkę w Słowackim Raju, w czasie gwałtownej burzy pozostawił grupę, by zdobyć mało znaczący szczyt. Uczestnicy pozostawieni sami sobie rozpierzchli się
...
w Słowackich Tatrach w 2003 r. Zaabsorbowany jedną z turystek w schronisku nad Popradzkim stawem zapomniał o grupie, która pozostawiona bez opieki, w zupełnych ciemnościach

http://forum.pttk.pl/index.php?co=watek&w=27796
No chyba, że to tylko że to tylko fałszywa propaganda, chamskie pomówienia i takie tam inne pierdu pierdu sfrustrowanych i zakompleksionych dziadów szukających dziury w całym...
Spadam na drzewo. Czuwaj :lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 31, 2007 4:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Tytus napisał(a):
Może i racja bo nad nim by się nawet świnia nie zastanowiła a co dopiero my naczelni.
Cytat:
w Tatrach Słowackich w czerwcu 2000 r., kiedy w czasie załamania pogody (podczas nadchodzącej burzy) pozostawił na szlaku turystkę, z którą wyszedł razem na Krywań
...
W roku 2002 prowadząc wycieczkę w Słowackim Raju, w czasie gwałtownej burzy pozostawił grupę, by zdobyć mało znaczący szczyt. Uczestnicy pozostawieni sami sobie rozpierzchli się
...
w Słowackich Tatrach w 2003 r. Zaabsorbowany jedną z turystek w schronisku nad Popradzkim stawem zapomniał o grupie, która pozostawiona bez opieki, w zupełnych ciemnościach

http://forum.pttk.pl/index.php?co=watek&w=27796
No chyba, że to tylko że to tylko fałszywa propaganda, chamskie pomówienia i takie tam inne pierdu pierdu sfrustrowanych i zakompleksionych dziadów szukających dziury w całym...
Spadam na drzewo. Czuwaj


On tylko chciał wyrobić w nich samodzielność :?

Podsumowując: Skur.wysyństwo nie jedno ma imię.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 31, 2007 5:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Tytus napisał(a):
No chyba, że to tylko że to tylko fałszywa propaganda, chamskie pomówienia i takie tam inne pierdu pierdu...
Wygląda na to, że trafiłeś w sedno. Ja znam zupełnie inną wersję wydarzeń interepetowanych jako pozostawienie kogoś sam na sam w górach. Mnie też się zdarzało, że niektórzy z uczestników postanowili odłączyć się od grupy i dojść do wyciągu lub pojść nieco inną trasą bo mieli na przykład potrzebę zejścia w dół i zrobienia jakichś zakupów. Takie grupy prowadzone społecznie są grupami towarzyskimi i kierujący grupą nie ma prawa nikogo zatrzymać na siłę. Ciekawy jestem jaka by była reakcja gdyby komuś tu się coś takiego zadarzyło i taką sytuację by potem zinterepetowano jako zostawienie kolegi sam na sam na szlaku a potem nazwano by go na kilkunastu forach dyskusyjnych oszustem? Co niektórym by tu przydało doczekać się takich samych pomówień, a później byśmy mogli przekonać się jak brzmią ich spokojne wypowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 31, 2007 7:36 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Ja tylko wiem, że "tfurczość" pana Kierzkowskiego na Brytanie jest dość "oryginalna", najłagodniej to określając.
A cała sprawa tak zawiła, że jak mawiają Rosjanie - "bez wodki nie rozbierjosz".

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 01, 2007 9:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Markiz napisał(a):
Ja tylko wiem, że "tfurczość" pana Kierzkowskiego na Brytanie jest dość "oryginalna", najłagodniej to określając.


Oto link ukazujący fragment jego działalności => http://www.turnia.pl/forum.php?fr=2162
publiczne ogłoszenie => http://www.wspinanie.pl/ogloszenia/inde ... z&id=18029
oraz stosowne informacje odnoszące się do tej twórczości:

Cytuj:
Zniewaga - rodzaj przestępstwa określanego jako występek polegający na znieważaniu innej osoby w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do tej osoby dotarła.

Znieważyć można słowem (ubliżanie) pismem lub czynem poprzez inne obraźliwe zachowanie. Tym samym działaniem można dopuścić się również zniesławienia.

Zagrożony karą grzywny albo karą ograniczenia wolności na podstawie art. 216 § 1. Kodeksu karnego. Sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności jeżeli znieważa inną osobę za pomocą środków masowego przekazu (§ 2.). W razie skazania za zniewagę za pomocą środków masowego przekazu sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego (§ 4.).


Zniesławienie - występek polegający na pomówieniu innej osoby, grupy osób, instytucji, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności.

Zagrożony karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku na podstawie art. 212 § 1. Kodeksu karnego. Sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do lat 2 jeżeli pomawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania (art. 212. § 2. K.k.).

W razie skazania za zniesławienie sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego (art. 212. § 3. K.k.).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 01, 2007 1:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Zacząłem to czytać -> http://www.turnia.pl/forum.php?fr=2231
ale jak na razie nie dałem rady.
Chyba trzeba być masochistą.
Cuchnie szambem ...
Ale jak ktoś to lubi to można sobie poczytać. :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 01, 2007 1:47 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Pewien mądry rabin powiedział, że jak już zupełnie nie wiadomo o co chodzi to na pewno o pieniądze. Gówniane bo gówniane ale pieniądze. A tyle budów stoi bez ludzi, pomieszali by chłopcy beton...
No i widoczny ożywczy wpływ Sejmu którejś tam Rzeczypospolitej a także rządu i nawet pana prezydenta Obrażalskiego. Kultowe "spieprzaj dziadu" padło? (podobnie jak Gustawowi nie chce mi się czytać, jak zatęsknię za przecudowną wonią szamba, to pójdę do znajomych powąchać autentyczne, mają przy domu).
PS.
Mój prapraprapradziadek by kazał ich wyłapać a potem samemu się powywieszać. Jak Kmicic swoim Tatarom. A gdyby był w dobrym humorze to by kazał tylko oćwiczyć i goło puścić po śniegu. Też jak Kmicic. Jaka szkoda, że te czasy minęły! :P

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Ostatnio edytowano Cz lis 01, 2007 2:20 pm przez Markiz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 01, 2007 2:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Markiz napisał(a):
zupełnie wiadomo

Czy może "zupełnie nie wiadamo" ?
Ja tam z polskiego (czy też przysłów rabinów) zawsze byłem słaby ...

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 01, 2007 2:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Gustaw napisał(a):
Czy może "zupełnie nie wiadamo" ?


jasne, poprawiłem

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 01, 2007 9:51 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2007 12:56 pm
Posty: 79
Lokalizacja: de ZOO
Lech napisał(a):
...Mnie też się zdarzało, że niektórzy z uczestników postanowili odłączyć się od grupy...

No to masz farta, że nikt Cię do tej pory nie oskarżył o to, że zamiast sie nim opiekować spierdzielałeś przed deszczem albo uganiałeś się za dupami. Gratuluje i życzę dalszych sukcesów.
Biedny Zbynio. Tego to życie nie głaszcze. Wredni ludzie się na niego uwzięli.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 03, 2007 8:32 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 13, 2006 5:14 pm
Posty: 1116
Lokalizacja: zgierska łódź podwodna ;)
Lechu, ja również jak Łukasz
Łukasz T napisał(a):
P.s. Kolega Kaytek napisał obszerną relacje z wyjazdu w Sudety. Ty tego nie uczyniłeś ( chyba , że się mylę ) na naszych łamach. Zrobisz to dla Nas?

zaapeluję do rozwinięcia twojej działaności na łamach naszego forum
żeby nie było to tylko suche cytowanie z twojej strony i wiedza
Łukasz T napisał(a):
o problemach społecznych przodowników

Lech napisał(a):
Jak zmienicie ton, to i może kiedyś cos napiszę

tu znalazłam ładny początek
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=4627 bez złośliwych komentarzy z jakiejkolwiek strony
wystarczy go rozwinąć, i oprócz zdjęć wrzucić jakąś mini relację
przybliżyć nam zalety "wspólnego sudeckiego wędrowania"
założę się, że nie tylko nikt tego nie skrytykuje
a wręcz odwrotnie,
każda relacja, nawet spod regli jest tu mile widziana
i może ograniczy się ilość nieprzychylnych komentarzy i choć trochę oczyści imię przewodników sudeckich ;)
a tak w ogóle to chyba znam już twoją odpowiedź

_________________
"Długość życia ludzkiego to punkcik, istota płynna, spostrzeganie niejasne,
zespół całego ciała to zgnilizna, dusza wir, los to zagadka, sława rzecz niepewna"
gg: 54908


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 06, 2007 5:50 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 13, 2006 5:14 pm
Posty: 1116
Lokalizacja: zgierska łódź podwodna ;)
tak długo brak odzewu
czyżbyś Lechu sklecał relację 8)

_________________
"Długość życia ludzkiego to punkcik, istota płynna, spostrzeganie niejasne,
zespół całego ciała to zgnilizna, dusza wir, los to zagadka, sława rzecz niepewna"
gg: 54908


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 06, 2007 8:52 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 20, 2007 3:09 am
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
Kurde ja to już nie wiem jak to jest z tymi przewodnikami ... chyba dalej będę chodził sam ...

_________________
Show me the way to the next whiskey bar


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 06, 2007 8:57 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 9:28 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Litwini wracali?
czapajew napisał(a):
Kurde ja to już nie wiem jak to jest z tymi przewodnikami ... chyba dalej będę chodził sam ...

Doskonała pointa ;)

_________________
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 07, 2007 12:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
cure'czka napisał(a):
czyżbyś Lechu sklecał relację

to raczej nie dojdzie do skutku.. ;)
czapajew czy masz na myśli mafię przewodnicką ? ;)

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 07, 2007 12:40 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 20, 2007 3:09 am
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
Jacek napisał(a):
cure'czka napisał(a):
czapajew czy masz na myśli mafię przewodnicką ? ;)

Po lekturze tego topicu raczej ciężko mi się myśli.

_________________
Show me the way to the next whiskey bar


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 07, 2007 12:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Najważniejsze to umieć wyciągnąć odpowiednie wnioski. ;)

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL