Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 6:24 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 30, 2005 11:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3664
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Obrazek

Luty 2001

Obrazek

Czerwiec 2001

Obrazek

Lipiec 2001

Obrazek

Stan obecny

Obrazek

Fragment panororamy z tarasu widokowego

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2005 7:10 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
robi wrażenie

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2005 12:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
A jednak można, i pieniądze jakoś się znalazły...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2005 8:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3664
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Konrad napisał(a):
robi wrażenie


Ta wieża to nie jedyny punkt widokowy w naszej okolicy, powstają nowe obiekty umożliwające turystom podziwianie widoków. W ostatnią sobotę mieliśmy okazję obejrzeć zaczątek dość dużej budowy na szczycie Dziewiczej Góry i utwalić to na fotografii. Zobacz fotkę:

Obrazek

Poniżej artykuł z kwietnia br.

Górę Dziewiczą zwieńczy 40-metrowa wieża

Pojawi się już we wrześniu w najwyższym punkcie Puszczy Zielonki. Jej budową nie są zachwyceni pracownicy poznańskiej Akademii Rolniczej. Za to leśnikom jest bardzo potrzebna. Ucieszą się też turyści, bo na jej szczycie ma powstać punkt widokowy.

Po co leśnikom wieża na Górze Dziewiczej? Pracownicy Nadleśnictwa Łopuchówko obserwują swoje lasy za pośrednictwem kamer z czterech miejsc: z poligonu w Biedrusku, z obiektu własnego nadleśnictwa, z wieży zbudowanej na skraju Puszczy Noteckiej pod Obornikami oraz z budowli w Durowie koło Wągrowca. I mimo że kamera na poligonie w Biedrusku ma zasięg 30 km, to nie jest w stanie przekazać obrazu z okolic Góry Dziewiczej w Puszczy Zielonce. - Dlatego ten punkt obserwacyjny jest nam tak bardzo potrzebny - mówi nadleśniczy z Łopuchówka Zbigniew Szeląg. - Niezależnie od tego, czy to będzie kamera, czy obserwator, to ich zadaniem jest określić kierunek i odległość od pożaru. W przypadku kamery trudno określić odległość, potrzebne są dwa namiary. Jeśli będziemy je mieli, to miejsce pożaru można określić z dużą dokładnością. Okolice Tuczna i Wierzonki nie mają na razie żadnego podglądu, a w ubiegłym roku zdarzyło się tam mnóstwo pożarów, przeważnie spowodowanych przez grasującego podpalacza - twierdzi Szeląg.

Wieża ma mieć 40 metrów wysokości. Jej szczegółowy projekt, który wykonuje zwycięzca przetargu, firma z Bielska-Białej, może być gotowy za miesiąc. - Chcemy, by na wieży znalazła się też platforma widokowa - zapowiada leśniczy.

Pomysł budowy wieży zaakceptowała Wojewódzka Rada Ochrony Przyrody, choć szczyt Góry Dziewiczej to tzw. strefa A ochrony rezerwatowej. - Dlatego ingerencji człowieka w tym miejscu nie powinno być żadnej lub powinna być ona jak najmniejsza - przekonuje Władysław Danielewicz z katedry Botaniki Leśnej Akademii Rolniczej w Poznaniu. - Nie będziemy wycinać drzew. Na obecnej ścieżce wyznaczyliśmy już drogę, którą będą transportowane materiały budowlane. Na szczycie nie będzie wykopów - zaznacza Szeląg. - Jeśli ciężar 8 m sześc. betonu w ciężarówce będzie zbyt duży dla tego terenu, to natychmiast zmniejszymy go o połowę - zapewnia leśniczy...


żródło: http://lasypolskie.pl/modules.php?name= ... le&sid=637

Panorama z położonego na wysokości 40 m tarasu widokowego będzie zapewne imponująca, skoro z odległej o ok. 2 km w linii prostej, ustawionej nieco niżej n.p.m. niewysokiej drewnianej wieży, roztaczają się przepiękne widoki na porośnięte lasami wzgórza Puszczy Zielonki i Moraską Górę, położoną na przeciwległej stronie przełomowej Doliny Warty. Zobacz ponizej

Obrazek

Jako ciekawostkę dodam, że z naszej inicjatywy w dniu 14 września 2002 roku o godz. 12:00, spotkali się na na szczycie Dziewiczej Góry dla uczczenia Międzynarodowego Roku Gór działacze poznańskich klubów górskich i liczne grono turystów i sympatyków gór.

Obrazek

Zgromadziło się tam blisko 100 osób, którzy wpisali się na listę rekordów Księgi Guinessa w kategorii jednoczesnego pobytu na wycieczce górskiej.

Obrazek

A tak ma wyglądać budowana obecnie wieża

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 04, 2005 9:29 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 09, 2005 3:12 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Piekary Śl.
Nie chcę żeby mnie ktoś żle zrozumiał-nikogo nie obrażam i myślę że to dobrze że, coś się dzieja w turystyce ale ta wieża wygląda jak komin z dobudówką tylko niższy, wiem bo na Śląsku mieszkam. Taki drugi komin europy jest w Rybniku jego właścicielem jest elektrownia i ma on ok. 200m (dokładnie nie pamiętam), stoi sobie i od czasu do czasu trzeba go pomalować, kto to robi? taternicy z patentem na prace na wysokościach. A jak on sobie tak stoi to jeszcze przy okazji się kiwa w prawo-w lewo-w prawo-w lewo i tak po kilka metrów od pionu a chłopcy malują, no i nie było jeszcze takiego "kozaka" co by to robił w sposób ciągły. Ponieważ jak on dochodzi do punktu zwrotnego to serce staje i myślą-wróci czy nie wróci? i po czterech godzinach koleś jest wycięczony psychicznie i musi zejść.
Ja wiem że to się ma nijak do tematu ale nie mogłem się powstrzymać, chocią są tam taternicy i widoki to chyba może być.

_________________
Cygan


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 05, 2005 10:27 am 
Swój

Dołączył(a): Pn maja 23, 2005 1:12 pm
Posty: 84
Lokalizacja: pomorskie
"Cygan"
"A jak on sobie tak stoi to jeszcze przy okazji się kiwa w prawo-w lewo-w prawo-w lewo i tak po kilka metrów od pionu a chłopcy malują, no i nie było jeszcze takiego "kozaka" co by to robił w sposób ciągły. Ponieważ jak on dochodzi do punktu zwrotnego to serce staje i myślą-wróci czy nie wróci? i po czterech godzinach koleś jest wycięczony psychicznie i musi zejść."
A Ty nie chcialbys tak sprobowac :?: Tam to musi byc adrenalina :twisted:
Pozdrawiam :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 05, 2005 10:47 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 09, 2005 3:12 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Piekary Śl.
Agnieszka

Chciałbym, ale mi "świnie" niepozwalają. Za cienki jestem. Ale opowieść jest z pierwszej ręki.

_________________
Cygan


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 05, 2005 11:42 am 
Swój

Dołączył(a): Pn maja 23, 2005 1:12 pm
Posty: 84
Lokalizacja: pomorskie
Eee...no chyba nie zrazasz sie trudnosciami :?: :shock:
No przeciez zeby cos osiagnac trzeba sie napracowac , zdobyc odpowiednie umiejetnosci i potrzeba na to czasu...
Ale fakt,to zupelnie sprzeczne z Twoimi pogladami


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 05, 2005 12:02 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 09, 2005 3:12 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Piekary Śl.
Agnieszka

O MASZ! Następna sobie zbudowała mój profil psychologiczny!
A co Ty o mnie wiesz?
Myślisz że ja to się nie napracowałem jak szedłem w "papuciach" i "szortach" na Rysy w maju, a wiesz jak było mi zimno w "kólki", uważasz że to nie jest poświęcenie dla sprawy? Przyślij mi adres e-mail na GG to Ci foty wyśle to zobaczysz!
GG 9503330

_________________
Cygan


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 05, 2005 1:31 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn maja 23, 2005 1:12 pm
Posty: 84
Lokalizacja: pomorskie
Cygan
Jasne,ze nic o Tobie nie wiem, tylko tyle, co z postow na tym forum. Ale one o czyms mowia.

"Chciałbym, ale mi "świnie" niepozwalają. Za cienki jestem."
To mialam na mysli, zeby zostac taternikiem trzeba sie "troche" napracowac, wtedy i pozwola pewnie :D
Mi nie musisz nic udowadniac, ja Ci wierze,ze byles na Rysach,ale nie o to chodzilo. Nie rozumiemy sie i niech tak zostanie
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 05, 2005 8:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3664
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Cygan napisał(a):
Nie chcę żeby mnie ktoś żle zrozumiał-nikogo nie obrażam i myślę że to dobrze że, coś się dzieja w turystyce ale ta wieża wygląda jak komin z dobudówką tylko niższy.


Też ciekawe skojarzenie, a trzeba przyznać nie pozbawione sporej wyobraźni. Wcześniej spotkałem się z takimi, którym wygląd tej wieży na rysunku projektanta przypomina latarnię morską. Chyba marudzą po prostu ci, którzy na tą wieżę po jej oddaniu do użytku nie wejdą...

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 06, 2005 11:15 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 09, 2005 3:12 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Piekary Śl.
Ja do widzenia wszędzie kominów nie potrzebuję wyobraźni. Mieszkam w takim miejscu że widze je wszędzie wszędzie kominy, muszę zamknąć oczy a i wtedy mi sie śnią. :!:

_________________
Cygan


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: !!
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 5:02 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 15, 2005 1:25 pm
Posty: 51
Lokalizacja: Osieczna
No proszę i pięniądze, i szczere chęci i...
BARDZO DOBRY EFEKT !!

_________________
Góry...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL