Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 3:20 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz kwi 17, 2008 6:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz kwi 17, 2008 6:00 pm
Posty: 17
Lokalizacja: Płock
Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum
Mam mały dylemat. W sierpniu biorę ślub i wraz z narzeczoną postanowiliśmy nie wyjeżdżać w podróż poślubną gdzieś za granice zaraz po ślubie tylko w okresie świat bożego narodzenia i sylwestra do jednego ze schronisk górskich na narty biegówki i wybraliśmy kilka schronisk i prosił bym o pomoc w wyborze tegoż schroniska ( jakby można było proszę o opis warunków panujących tam zima i czy można tam oprawiać narciarstwo biegowei jaka jets obsługa i atmosfera w schronisku ) I proszę nie myślcie ze jestem niedzielnym turystą porostu do tej pory odwiedzałem tylko Sudety a w beskidzkie bywałem jako dziecko i niezbyt go pamiętam zresztą faktycznie nigdy w zimę w górach nie byłem i dlatego wraz z narzeczoną na podróż poślubna wybraliśmy sobie narty w górach
Co do schronisk które wybraliśmy to w rachubę wchodzą następujące :
1 Bacówka Jaworzec
2 Bacówka pod Mała Rawką
3 Bacówka pod Honem
4 Bacówka nad Wierchomlą
5 Schronisko na Przełęczy Przegibk
6 Bacówka na Rycerzowej
7 Bacówka na Krawców Wierchu
Mnie osobiście zaciekawiły dwie ostatnie bacówki na rycerzowej i krawców wierchy
Z góry dzięki za wszelką pomoc
Pozdrawiam Eryk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 17, 2008 7:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
Cytuj:
5 Schronisko na Przełęczy Przegibk
6 Bacówka na Rycerzowej
7 Bacówka na Krawców Wierchu

Wielokrotnie w podróżach przedślubnych bywałem/bywaliśmy i poślubnych też. Ale jak zimą - nie poradzę. Wiem, że ludzie tam biegają a na pewno w okolicy Przegibka-Rycerzowej-Krawculi.

Heh... takie coś mi wskoczyło
Cytuj:
Trasa 18. Zwardoń – Oźna – Magura – Wielka Racza – Hala Śrubita – Przegibek – Rycerzowa – przełęcz Kotarz Muńcuł – Ujsoły
Trasa 19. Rycerka Dolna – Praszywka Wielka – Bendoszka Wielka – Przegibek – Rycerzowa – Mlada Hora – Rycerka Dolna
Trasa 20. Sól – Rachowiec – Zwardoń – Oźna – Łysica – Sól

http://www.extreme-sport.pl/index.php?a ... ta=1&pid=4

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 17, 2008 7:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
Ja miałem pięciodniowy miesiąc miodowy w schronisku ,,Trzy Korony" To był początek stycznia ale wyjątkowo ciepła zima, pamiętam, że wchodziliśmy na Trzy Korony i śniegu nie było ani grama :lol: Ale przynajmniej w schronie i na szlakach było pusto, myszkowaliśmy po całych Pieninach do woli :wink:
A do Twojej listy dodał bym schron ,,Pod Durbaszką" Jeśli nie przeszkadza Ci obecność narciarzy. W pobliżu są wyciągi i jest co zwiedzać na nartach.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 17, 2008 8:14 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
cantona21 napisał(a):
4 Bacówka nad Wierchomlą



Bacówka nad Wierchomlą to było cudne miejsce... kiedyś... :?
no chyba że ktoś lubi turystyczne tłumy... to spoko... 8)

Od kiedy otwarli tam wyciąg, zimą jest tam mnóstwo narciarzy. Nie tylko biegowych. Jeżeli Wam to nie będzie przeszkadzało, to miejsce na pewno godne polecenia... Choć nie wiem jak tam z miejscami w zimie, bo na dole to ciężko coś znaleźć w sezonie... Oczywiście jak w ogóle sezon jest :D

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 17, 2008 10:08 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Ponieważ to będzie w pięć miesięcy po ślubie to w zasadzie każde miejsce dobre. :roll: :wink: :lol:

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 17, 2008 10:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
cantona21 napisał(a):
faktycznie nigdy w zimę w górach nie byłem i dlatego wraz z narzeczoną na podróż poślubna wybraliśmy sobie narty w górach
Nie kumam tej logiki...

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 18, 2008 9:04 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
Markiz napisał(a):
Ponieważ to będzie w pięć miesięcy po ślubie to w zasadzie każde miejsce dobre. :roll: :wink: :lol:

Do Iławy też można jechać. Pięć miesięcy po ślubie to i ława dobra... :wink: Taka moja logika :lol: :wink:

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 18, 2008 9:10 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
cantona21 napisał(a):
5 Schronisko na Przełęczy Przegibk

Przegibek jest fajny... tylko to chyba musiałbyś wcześniej miejsca zająć, bo nie jest to największe schronisko jakie widziałem....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 18, 2008 10:45 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 6:38 pm
Posty: 188
Lokalizacja: spodchmurykapelusza
mpik napisał(a):
cantona21 napisał:

4 Bacówka nad Wierchomlą



Bacówka nad Wierchomlą to było cudne miejsce... kiedyś... Confused
no chyba że ktoś lubi turystyczne tłumy... to spoko... Cool

Od kiedy otwarli tam wyciąg, zimą jest tam mnóstwo narciarzy. Nie tylko biegowych. Jeżeli Wam to nie będzie przeszkadzało, to miejsce na pewno godne polecenia... Choć nie wiem jak tam z miejscami w zimie, bo na dole to ciężko coś znaleźć w sezonie... Oczywiście jak w ogóle sezon jest Very Happy

byłem na Wierchomli i wiosną i zimą i zawsze byłem zachwycony. obecnie! faktem jest, że nawet jak w ciągu dnia są tłumy, to wieczorem zostaje właściwa "ekipa". i klimat super - ja bym wybrał ten obiekt z listy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 18, 2008 6:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
Kaytek Boże broń aby dyskusja zeszła na temat wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą, przynajmniej nie z mojego powodu :wink: , ale Przegibek to już nie jest schronisko. Raczej agroturystyka, jakich wiele w tamtych okolicach. Teraz to niemal centrum wsi. Lepsza i bardziej klimatyczna jest Rycerzowa. O rzut beretem, a jaka różnica.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 11:34 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz kwi 17, 2008 6:00 pm
Posty: 17
Lokalizacja: Płock
Dzięki za tak wiele podpowiedzi choć czytając wasze posty mam jeszcze większy mętlik w głowie :)
Nie nie jest nie taktem jeśli ktoś podaje jakieś schronisko z poza mojej listy tylko porostu moją listę utworzyłem ponieważ te schroniska jakoś tak wizualnie ze zdjęć nam sie najbardziej podobały i ich położenie.
Może powiem tak zawężę moje oczekiwania co do schroniska :
1 nie chce żeby to schronisko to był jakiś hotel wysokogórski w stylu schroniska na Szrenicy ale tez nie chcę żeby to był taki obdrapaniec jak schronisko odrodzenie w Karkonoszach
2 Wolał bym żeby to było małe przytulne schronisko z klimatem coś w stylu chatki górzystów w izerach bądź schroniska pod łabskim szczytem
3 Nie musi to być tez schronisko gdzie kręcą sie tłumy
4 żeby była mila obsługa taka fajna górska atmosfera a nie hotel
5 no i żeby były super widoki z okna , żeby było ładnie położone no i wolał bym żeby było położone dość wysoko - wyższe góry
6 no i żeby można było coś na nartach biegowych pokombinować i nie muszą to być niewiadomo jakie trasy ponieważ nasza jazd a na nartach biegowych to czysta amatorszczyzna ( nigdy wcześniej nie byliśmy na biegówkach )

No i tak jakoś zawężając moje oczekiwania co do położenia to może zawęził bym je do Bieszczad i Beskidu żywieckiego
Tak jak już wcześniej wspomniałem najbardziej intrygują mnie bacówki na krawców wierchu i na rycerzowej
Pozdrawiam
Eryk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 19, 2008 3:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
cantona21 Takie wymagania to tylko w Erze :wink:
A na poważnie: ,,Pod Bereśnikiem" w takim razie odpada.
Moskalówki Krawców Wierch i Rycerzowa są OK.
A żeby Ci dać jeszcze do myślenia- Bartne i obok Magurka Małastowska. Mają wszystko co chcesz, tylko w Beskidzie Niskim.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 11:51 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz kwi 17, 2008 6:00 pm
Posty: 17
Lokalizacja: Płock
W sumie to powiem ze jak sie tak z narzeczona zastanowiliśmy to zawęziliśmy wybór do
1Bacówka na Rycerzowej
2Bacówka na Krawców Wierchu
Ze wskazaniem na pozycje 3i 4
W grę wchodzą te dwie bacówki. I jak bym mógł jeszcze raz poprosić o pomoc to którą byście wybrali ( która jest bardzie klimatyczna i przyjazna, zależy mi na takim prawdziwym schroniskowym klimacie )
No ewentualnie mogły to by być
1 Bacówka pod Honem
2 Bacówka pod Mała Rawką

Ale mówię bardziej skłaniam sie do Beskidu żywieckiego - mam wrażenie ( może mylne bo oparte tylko na zdjęciach z internetu ) że te bacóweczki z Beskidu maj a lepsze połozenie i lepsze widoczki niż te bieszczadzkie. Tylko oprócz tych widoczków chciał bym jeszcze troszkę na biegówkach pojeździć no i żeby był klimat fajny
Za wszelką pomoc z góry dziękuję
Pozdrawiam Eryk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 20, 2008 4:36 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Mała Rawka.... no cóż, ludzie mili ale warunki takie sobie ale za to jakie widoki.... daleko od cywilizacji ( :D ) ale nie jest wysoko w górach i bywają tam niedzielni turyści.
Pod Honem też miła obsługa, położona jest jakies 10minut drogi pod górkę od centrum Cisnej.
Bieszczadzkie jak najbardziej na niekiedy samotne wędrówki z nartami.
Wierchomla.... jak chcecie ciszę i spokój oraz spędzić kilka romantycznych chwil samemu... nie polecam. Ale stok narciarski fajny(długi)no i zazwyczaj był nieoblodzony, tylko ten wyciąg(4osobowy) jedzie całą wieczność...

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 21, 2008 11:26 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 6:38 pm
Posty: 188
Lokalizacja: spodchmurykapelusza
cantona21 napisał(a):
1Bacówka na Rycerzowej
2Bacówka na Krawców Wierchu


cantona21 napisał(a):
W grę wchodzą te dwie bacówki. I jak bym mógł jeszcze raz poprosić o pomoc to którą byście wybrali ( która jest bardzie klimatyczna i przyjazna, zależy mi na takim prawdziwym schroniskowym klimacie )

obydwa mają klimat górski, ale na Krawców Wierch powinno być mniej ludzi.


Cytuj:
Wierchomla.... jak chcecie ciszę i spokój oraz spędzić kilka romantycznych chwil samemu... nie polecam

wszystko zależy od terminu i szczęścia. kiedy ja tam bywam, to tłumów nie ma (chyba, że np. w weekend majowy), a wieczorami zostają sami klimatyczni ludzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 01, 2008 7:51 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz kwi 17, 2008 6:00 pm
Posty: 17
Lokalizacja: Płock
Dzięki wszystkim za podpowiedzi byłem na weekend majowy bacówkach na rycerzowej i krawców wierchu( obie były fantastyczne) , ale jak to w życiu bywa na sylwestrową podróż poślubną wybrałem całkiem inne klimatyczne schronisko które bardzo dobrze znam i w sumie to nie wiem po co szukałem innego. Padło na chatkę górzystów w górach izerskich - spełnia wszystkie moje oczekiwania:
ma fajny klimat
można poszaleć na nartach ( bieg piastów w okolicy )
jest na uboczu bez tłumów ludzi
No może widoczków nie ma tak ładnych jak z bacówek ale jest bardziej klimatyczne niż jakie kolwiek schronisko w jakim byłem.
Di tego powiem wam jedno obdzwoniłem kilka schronisk i większość mnie olała kazali mi czekać do października ( pewnie jak już będą wiedzieć ile wolnych miejsc im zostało po rezerwacjach zorganizowanych grup)
A w chatce pani odrazu mi da odpowiedź choć sama jeszcze nie wiedziała jak będzie wyglondał u nich sylwester wręcz była zadowolona i chcemy spędzić podroż poślubną u nich.

Obrazek Obrazek Obrazek

teraz tak myśle czemu ja szukałem innego miejsca to chyba ta ludzka natura odkrywcy :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 02, 2008 7:36 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
zjerzony napisał(a):
Kaytek Boże broń aby dyskusja zeszła na temat wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą, przynajmniej nie z mojego powodu , ale Przegibek to już nie jest schronisko. Raczej agroturystyka, jakich wiele w tamtych okolicach. Teraz to niemal centrum wsi. Lepsza i bardziej klimatyczna jest Rycerzowa. O rzut beretem, a jaka różnica.

Jak dobrze policzę, to byłem tam ostatnio w liceum, czyli minimum z 16 lat temu.... qna, jak ten czas zap.....ala :shock: :shock:
Mogło się pozmieniać....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 02, 2008 7:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Pozmieniało. 25 metrów przed schroniskiem budowana jest obecnie murowana willa. Pewno ją później deskami obiją :lol:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 02, 2008 7:38 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Łukasz T napisał(a):
Pozmieniało. 25 metrów przed schroniskiem budowana jest obecnie murowana willa. Pewno ją później deskami obiją :lol:

A je.bał ich pies...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 02, 2008 7:39 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Ale dobre kanapki z serem i ogórkami mają.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 02, 2008 10:06 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 6:38 pm
Posty: 188
Lokalizacja: spodchmurykapelusza
łazanki na Przegibku też całkiem niezłe... ale przez ten budynek przed schroniskiem to w ogóle już wygląda to tragicznie! no i turyści też z reguły jacyś dziwni się tam pojawiają....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 02, 2008 10:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
Łukasz T napisał(a):
Ale dobre kanapki z serem i ogórkami mają.

cóż to za ogórki/ / ?kiszone, małosolne czy konserwowe? :lol:

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 03, 2008 7:10 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Małosolne. Jak również serwują sery produkcji ( tak mi się wydaje ) miejscowej.

Jako dziwny turysta :lol: stwierdzam, że mimo wszystko jest tam ładnie. Ale obowiązkowo marsz potem dalej.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL