Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:33 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 12, 2008 8:20 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Basia Z. napisał(a):
lucyna napisał(a):
O ile z map non stop krzystam to z przewodników typu: szlak czerwony w miejscu x skręc w lewo nigdy. I nikt mnie nie przekona, że należy robić inaczej. Zbyt dużo jest błędów w tego rodzaju publikacjach. Jeżeli zaś chodzi o mapy to mogłyby być lepsze.


Oczywiście, ale mi nie chodzi wcale o bardzo szczegółowe opisy tego typu tylko o miejsca położenia poszczególnych schronisk, baz namiotowych, pól biwakowych, a nawet gospodarstw agroturystycznych - po to aby na tak długiej trasie sensownie rozplanować noclegi.

Również o wyznaczenie długości dziennych tras i ewentualnie wariantów alternatywnych - gdzie np. można wykonać odwrót przy fatalnej pogodzie, lub skorzystać z podjazdu autobusem (w razie np. obtarcia nogi uniemożliwiającego chodzenie).

W niektórych miejscach GSB - np. w Beskidzie Niskim nie jest to takie oczywiste.

Oprócz map i przewodników bardzo pomocny bywa Internet, ale dopiero w trzeciej kolejności.
W internecie można znaleźć informacje najbardziej fragmentaryczne ale jednocześnie najbardziej aktualne.

Wiele razy spotkałam się z tym, że w przewodnikach opisane są jeszcze 4 kursy PKS z danej miejscowości, a w rzeczywistości nie ma żadnego.
Tymczasem dokładne rozkłady jazdy istnieją w Internecie.

Na prawdę warto to wszystko zaplanować przed wyjazdem, unika się przykrych niespodzianek.

Poza tym planowanie - dla mnie jest bardzo przyjemne.
Każdą wędrówkę przeżywam 4 razy - pierwszy raz, kiedy ją planuję, drugi raz - kiedy wędruję, trzeci raz kiedy układam i opisuję zdjęcia i czwarty raz, kiedy je pokazuję znajomym.

Pozdrowienia

Basia


1. Porozumienie osiągnięte.
2. Beskid Niski ok. Acha i tu mamy przejście po trasie parku narodowego o długości 20,5 km. O tym m.in mowiłam pytając się o możliwości rozbijania namiotu na trasie czerwonego. :lol:
3. W ogóle nie korzystam z internetu. :lol: Bawiłam się pisząc post. Wole spraedzać telefonicznie.
4. O ile zawodowo wszystko planuję w stylu hiper-super to prywatnie idę na żywioł. Ostatnio ustalamy tylko punkt docelowy, a i tak nam się zdarza pojechać do Roztok zamiast do Balnicy. Trasę wyznaczamy dopiero w samochodach w czasie "burzy mózgów".
5. To jest mi obce. Zostałam obrana "pisatielem" komitetu powitalnego i dlategopowstały nasze relacje.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 12, 2008 9:44 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
lucyna napisał(a):
1. Porozumienie osiągnięte.
2. Beskid Niski ok. Acha i tu mamy przejście po trasie parku narodowego o długości 20,5 km. O tym m.in mowiłam pytając się o możliwości rozbijania namiotu na trasie czerwonego. :lol:


No ale 20,5 km da się spokojnie zrobić w ciągu jednego dnia, a na dodatek na trasie jest schronisko w Bartnem.

lucyna napisał(a):
3. W ogóle nie korzystam z internetu. :lol: Bawiłam się pisząc post. Wole spraedzać telefonicznie.


I dzwonić (przy tak długiej planowanej trasie) w około 30 miejsc ?
I na wszystkie informacje PKS-u na trasie ?

Poza tym nie rozumiem celowości "zabawy".
Po co ludzi dezinformować ?

Ktoś pyta - a ja jeżeli coś wiem i jestem tego pewna - to odpowiadam,
jak nie wiem - to nie odpowiadam.
Nie "bawię się" cudzym kosztem.

lucyna napisał(a):
4. O ile zawodowo wszystko planuję w stylu hiper-super to prywatnie idę na żywioł. Ostatnio ustalamy tylko punkt docelowy, a i tak nam się zdarza pojechać do Roztok zamiast do Balnicy. Trasę wyznaczamy dopiero w samochodach w czasie "burzy mózgów".


A ja chodzę zazwyczaj ze swoimi znajomymi. Oni opierają się na mojej znajomości trasy, więc nie mogę ich zawieść.
Przy czym tak na prawdę - to ja zazwyczaj tak drobiazgowo i wariantowo planuje wyjazdy zagraniczne (Ukraina, Rumunia), gdzie błąd w zaplanowaniu trasy może mieć poważniejsze konsekwencje niż u nas (np. utknięcie gdzieś na 24 godz. z powodu braku komunikacji).

Przy chodzeniu po Beskidach bardziej "idę na żywioł". Ale dość często i to planuję.
Po prostu lubię to.


Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 12, 2008 10:07 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Basiu, ja nie dezinformowałam ludzi tylko darłam sobie, zresztą zdarza mi sie to często, z Ciebie łacha.
OK jesteś wspaniała, na wszystko przygotowana i jednocześnie idziesz na żywioł, szlak przedszłaś tam i z powrotem i to wielo- wielokrotnie.
Byziaki

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 12, 2008 10:26 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Markiz napisał(a):
lucyna napisał(a):
Z kumplami idziemy w góry.


Ile z nich ściągniesz kasy, pani przewodnik? Nie wierzę abyś poszła za darmo? To kwestia zasad - wiesz - jak w tym wierszyku Fredry - "upadają obyczaje, twoja córka darmo daje"
:roll:

To

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 12, 2008 10:27 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Markiz napisał(a):
Trauma_ napisał(a):
A Wy znowu??? Jak dzieci... to staje się już nudne... :?


Niestety Traumo - ja jestem czuły na piękne literackie opowieści i jak trafię na takie cymesy to nie potrafię być samolubem i muszę się nimi podzielić z koleżankami i kolegami. Dla mnie Lucyna ma trwałe miejsce w literaturze polskiej - zaraz po Sienkiewiczu. Nie ustaję w nadziei na Nobla.

To

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 12, 2008 10:32 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Ali7 napisał(a):
lucyna napisał(a):
Basiu, ja nie dezinformowałam ludzi tylko darłam sobie, zresztą zdarza mi sie to często, z Ciebie łacha.

Szanowna Pani - człowiek założył wątek w celu uzyskania informacji. O ile z Twoich doświadczeń w temacie GSB skorzysta pewnie chętnie, to przypuszczam, że Twoje prywatne animozje i skłonności do darcia łacha gówno go obchodzą, podobnie jak innych użytkowników. Nie rób z tematu śmietnika ani pola do kolejnych jałowych polemik przeniesionych z innego forum - mało tam masz miejsca?

Szanowny Panie, masz problemy z czytaniem. To oczywiście nie jest darcie sobie z kogoś łacha, przenszenie animozji z innego forum. Sądzę, że g... to ludzi obchodzi. Podobnie Twój post. Robisz śmietnik z tego wątku.
Jako jedyna usiłowałam odpowiedzieć Człowiekowi na pytanie. Przypominam, że pytał się o przejście głównego beskidzkiego w trzy tygodnie z plecakiem. Nie od schroniska do schroniska. Nie od schroniska do gospodarstwa agroturystycznego ale z plecakiem nie schodząc z szlaku czerwonego.
Masz problem. Z samym sobą.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 12, 2008 1:04 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Nie ale obawiam się, że niedługo będę z kilkoma innymi "użytkownikami" po drugiej stronie kozetki. :mrgreen:

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 12, 2008 4:02 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
lucyna napisał(a):
Nie ale obawiam się, że niedługo będę z kilkoma innymi "użytkownikami" po drugiej stronie kozetki.


Bardzo łatwo tego uniknąć.Po prostu możliwie śpiesznie opuścić o forum.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 12, 2008 4:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Nawet nie wiedziałem, że istnieje GSS.
Karkonosze - ruch spory.
Poza Karkonoszami i poza innymi rejonami znanymi z przewodników (np. Szczeliniec) nie wiem ale podejrzewam ruch szczątkowy. Zrobiłem sobie kiedyś kółko na Śnieżniku, chodziłem po Rudawach - na ogół zero ludzi poza miejscowościami. W schronisku pod Śnieżnikiem oprócz mnie jeszcze chyba jeden turysta czy dwóch. Gospodarz proponował mi żebym sam sobie w piecu napalił :-). Ciekawostką była informacja jaka dostałem w jakimś domu wczasowym u podnóża Śnieżnika, gdy na moje pytanie czy są miejsca powiedziano mi "my tu cenimy sobie sobie spokój proszę pana - miejsc nie ma!". Chyba nie spodobała im się moja sympatyczna gęba... :roll:

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 13, 2008 12:06 am 
Swój

Dołączył(a): Cz kwi 12, 2007 10:25 pm
Posty: 91
Ah jo,
biedaku nie przyjeli Cie ??
zupełnie niem wiem dla czego
A co do szlaków czy uważacie czymś strasznym będzie jak będe rozbijał się w parkach narodowych?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 13, 2008 7:17 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Nie tylko na terenie parku narodowego dzikie biwakowanie jest zabronione. Podobnie na obszarach Lasów Państwowych. Pokutny taryfikator nie jest ustalony.Przeważnie jest tood 50 do 500 zł. O ile leśnicy przemykają u nas oko o ile nie zachwujemy się jak trzoda chlewna to straż parkowa karze. Leśnicy jak się ich poinformuje to i zaproszą na swoje podwórko i do swojej łazienki. Na terenie niektórych gmin turystycznych istnieje także całkowity zakaz dzikiego biwakowania. I jest on bezwzględnie przestrzegany.
Gdzie możesz biwakować na terenie Bieszczadów? Polecam Duszatyn, Cisnę przy bacówce na Honie, Smerek tam jest jakaś baza (nigdy tam nie byłam), Berehy Górne, Ustrzyki Górne kilka miejsc do wyboru. Nie zejdziesz ze szlaku nocując w tych miejscach.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 13, 2008 9:44 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Na temat namiotowania w lesie był już osobny wątek...

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 13, 2008 10:03 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
korn napisał(a):
biedaku nie przyjeli Cie ??
zupełnie niem wiem dla czego

Przecież napisałem - "cenią sobie swoja ciszę i spokój (w domu wczasowym!)".
Nie napisałem o Beskidach - ruch nieporównywalnie większy, w sezonie wręcz tłok. Wyjątek jaki znam to Beskid Niski - tam ruch podobny do Sudeckiego poza głównymi rejonami.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 13, 2008 10:41 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
W sezonie tj. 1.07-31.08 legalnie i wygodnie można przenocować w studenckich bazach namiotowych. Część z nich położona jest przy samym GSB (np. Wisłoczek, Regetów).

Spis baz studenckich, chatek i niedrogich schronisk jest tutaj:

http://www.e-gory.pl/index.php?option=c ... Itemid=105

Poza tym legalnie (i za darmo) korzystać można z leśnych pól biwakowych przygotowanych przez nadleśnictwa. Dużo z nich leży przy GSB. Z autopsji znam Stasianie (to akurat nie przy GSB), jest również w Węgierskiej Górce przy samym szlaku.

Niestety przyznaję, że mimo poszukiwań w Internecie nie znalazłam jednej strony, gdzie byłyby zgromadzone informacje o wszystkich polach biwakowych wyznaczonych przez nadleśnictwa, w całych Beskidach i w Bieszczadach.
A jest tego dość sporo.
Trzeba wchodzić na strony poszczególnych nadleśnictw i tam poszukiwać.

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 13, 2008 4:11 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
http://www.e-gory.pl/index.php?option=c ... Itemid=105

I ten sam informator dostępny jest w formie małej żółtej książeczki w większości chatek i schronisk. Autor fajnie to opracował :)

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 13, 2008 5:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Do-misiek
To strona z obiektami SKPB, a nie nadleśnictw. Te są płatne. Zazwyczaj kilka złotych od osoby, ale jednak nie są darmowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 13, 2008 5:32 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Cytuj:
To strona z obiektami SKPB,

I PTTK oraz prywatnych właścicieli. Czyli tak jak napisała Basia Z..
Ja dorzuciłam, że to samo istnieje również w wersji papierkowej.

BTW nie spotkałam się jeszcze z polem namiotowym należącym do nadleśnictwa. Czym się taki zwierz charakteryzuje i gdzie można go spotkać?

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 13, 2008 5:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Do-misiek napisał(a):
BTW nie spotkałam się jeszcze z polem namiotowym należącym do nadleśnictwa. Czym się taki zwierz charakteryzuje i gdzie można go spotkać?


Np. w Jasielu. Charakteryzuje się tym, że przeważnie jest darmowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 13, 2008 5:42 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Praktycznie kążde nadleśnictwo ma takie pole. Standard bardzo różny, czasami Panie Boże zmiłuj się.
Nadleśnictwo Komańcza ma także w Duszatynie, Prełukach, Nowym Łupkowie
Nadleśnictwo Stuposiany Widelki
Lutowiska Dwerniczek
Cisna Terka itd.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 13, 2008 5:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
A czy wszystkie te pola są z założenia darmowe?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 13, 2008 5:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Jeżeli pola są darmowe to czy istnieje na nich jakiś węzeł sanitarny?

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 13, 2008 5:46 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Tego to nie wiem.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 13, 2008 9:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Do-misiek napisał(a):
jakiś węzeł sanitarny?


Krzaki i strumyczek :D
Na co ci więcej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 14, 2008 8:02 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Do-misiek napisał(a):
Jeżeli pola są darmowe to czy istnieje na nich jakiś węzeł sanitarny?


Znam kilka takich, więc nie wiem jak jest na wszystkich.

Ale tam gdzie znam jest woda (albo strumyczek, albo "wolnostojący" kran, bez żadnej osłony) i drewniana sucha wygódka. A także zawsze wiata, kilka stołów i ław oraz miejsce na ognisko.
Całość jest ogrodzona.

Znam takie pola biwakowe w Stasianiach, w Jasielu a w Beskidzie Żywieckim w okolicach Węgierskiej Górki oraz w okolicach Soblówki.

Chociaż ja będąc u nas w Beskidach rzadko korzystam z namiotu. Natomiast nocowałam wiele razy na studenckich bazach namiotowych w namiotach "bazowych" i zawsze było świetnie.
Liczy się także atmosfera jaka jest na bazach.

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 14, 2008 9:08 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Rohu napisał(a):
Do-misiek napisał(a):
BTW nie spotkałam się jeszcze z polem namiotowym należącym do nadleśnictwa. Czym się taki zwierz charakteryzuje i gdzie można go spotkać?


Np. w Jasielu. Charakteryzuje się tym, że przeważnie jest darmowe.

Sprawdziłam w dyr w Krośnie. LP mają obowiązek udostępniać turystycznie lasy. Stąd te pola biwankowe. Z założenia miały być bezpłatne. Niestety, bezpłatne czyli traktowane przez turystów jako niczyje. Dewastacje. W chwili obecnej zdecydowana większość jest dzierżawiona. Tu dzierżawcy pobieraja opłaty. Nastapiła zmiana na polu biwakowym Stasianie w Beskidzie Niskim (polecam, fajne miejsce, ślicznotka Ostra obok). Jest odpłatne.
Musisz każdorazowo kontaktować się z nadleśnictwami. Zmiany następują z miesiąca na miesiąc.
Po chwili.
Ale numer. W Bieszczadach już nie ma ani jednego pola biwakowego należącego do LP. Także tego Twego w Jasielu.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 14, 2008 9:23 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
lucyna napisał(a):
Ale numer. W Bieszczadach już nie ma ani jednego pola biwakowego należącego do LP. Także tego Twego w Jasielu.


Jasiel nigdy nie był w Bieszczadach.

A to pole nigdy nie było "moje" :mrgreen:

Poza tym ani Jasiel, ani Stasianie nie leżą przy GSB, więc OT.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 14, 2008 10:33 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Dobra, aby już zakończyć sprawę GSB podpowiadam miejsca gdzie bezpośrednio przy GSB można legalnie przenocować w namiocie (są to bazy studenckie, leśne pola biwakowe itd.).
Większość tych miejsc jest w niewielkim stopniu płatna (w bazach 3-5 zł).
W zamian można się wykąpać, skorzystać z urządzen bazy, liczyc na poczęstowanie ciepłą herbatą.

Poza sezonem (VII-VIII) tez można legalnie spać w miejscu baz i to wtedy za darmo.

Zaznaczam ze nie we wszystkich miejscach byłam w tym roku, więc moja wiedza może być nie do końca aktualna.
Natomiast wszystkie Studenckie Bazy Namiotowe istnieją na pewno.

Bieszczady:

- Wołosate - pole biwakowe (płatne)
- Ustrzyki Górne - camping (płatny)
- Berehy Górne - pole biwakowe (płatne)
- Wetlina - pole biwakowe (płatne)
- Cisna - pole biwakowe (nie wiem czy płatne czy nie) oraz Bacówka pod Honem (można spać na podłodze)
- przełęcz Żebrak - w niewielkiej odległości jest SBN "Rabe", na samej przełęczy podobno projektowana jest prywatna baza namiotowa, ale nie wiem jak z nią będzie w przyszłym roku.
- Duszatyn - pole biwakowe - (nie wiem czy płatne czy nie).
- Prełuki - pole biwakowe - (nie wiem czy płatne czy nie).
- Komańcza - j.w.

Beskid Niski:

- ok 3 km od Komańczy w pobliżu szlaku, ale w odległości ok 1-1,5 km od niego jest SBN w Jaworniku prowadzona przez Orkiestrę p.w. św. Mikołaja. Nie wiem jaki jest obecnie status tej bazy, gdyż SKPB Lublin zaprzestało jej prowadzenia. Ale namiot można rozbić na pewno.
- Wisłoczek SBN prowadzona przez SKPB Rzeszów.
- okolice Cergowej - w odległości ok. 2-3 km w bok od szlaku czerwonego w Zawadce Rymanowskiej (dojście gminnym szlakiem żółtym) jest chatka i baza namiotowa SKPB Lublin, własny namiot można rozbić za minimalną cenę
- Chyrowa - schronisko prywatne w typie PTSM ale dość drogie (ok. 20-25 zł za nocleg).
potem długo długo nic, ale polecam agroturystykę "Stajnia Rumak" w Kotani (ze 2 km w bok od szlaku, noclegi w super warunkach poniżej 15 zł)
- bacówka PTTK w Bartnem - jak w PTTK - wiadomo, noclegi dość drogie i prawdę mówiąc nie wiem czy można się rozbić obok.
- stosunkowo niedaleko od GSB (dojście od Wołowca) jest chatka studencka w Nieznajowej.
- Regetów Wyżni - u stóp Rotundy - SBN prowadzona przez SKPB Warszawa - super miejsce :-)
- potem znowu długo, długo nic.

Beskid Sądecki:

- w Krynicy jest PTSM, ale zawsze bardzo mocno obłożony.
- dalej wchodzi się w teren mocno zagospodarowany i nie widzę szans na rozbicie się namiotem przy szlaku w rejonie Jaworzyny Krynickiej.
Natomiast miłym miejscem była zawsze bacówka nad Wierchomlą (1 km w bok od GSB), nie wiem jak z nią będzie po zmianie gospodarza, która nastąpiła 1 listopada.
- Cyrla - cudowne miejsce w górach - można się rozbić przed bacówką.
- Chatka pod Niemcową (ok. 0,5 km w bok od GSB) - kolejne cudowne miejsce
-schronisko na Przehybie - a fuj nie cierpię takich molochów, ale w pobliżu nie ma nic innego. Ponoć można się przed nim rozbić (nie sprawdzałam)
- Krościenko - pole namiotowe na Zawodziu - (płatne)

Gorce:

- Lubań - SBN prowadzona przez SKPB Kraków
- można się rozbić na Studzionkach za zgodą tamtejszych gospodarzy
- Turbacz - okropne schronisko PTTK (można się rozbić za zgodą dzierżawców schroniska, nie wiem jak często jej udzielają, nie korzystałam)
- Stare Wierchy - j.w.
- Maciejowa - j.w.
- Rabka - pełno miejsc noclegowych, ale brak tanich, w Chabówce można za ok 20 zł przenocować w hoteliku na terenie skansenu kolejowego (fajne miejsce)

Beskid Żywiecki:

długo nic, można się rozbić za zgodą dzierżawców schroniska obok schroniska na Hali Krupowej.
- Schronisko na Markowych Szczawinach - jak wyżej, ale przyznam, zę namiotu nigdy tam nie widziałam, chyba z tą zgodą jest krucho.
- Przełęcz Głuchaczki - SBN prowadzona przez SKPB Katowice.
- Ok 1,5 km od Hali Miziowej jest polana Górowa ana niej SBN prowadzona przez SKPB Katowice.
- można się rozbić za zgodą dzierżawców schroniska obok schroniska na Rysiance.
- stacja turystyczna "Słowianka", nie wiem czy się można rozbić obok (chociaż byłam tam miesiąc temu, ale nie pytałam o namiot)
- Węgierska Górka - jest pole namiotowe - nie wiem czy płatne czy nie.

Beskid Śląski:

- schronisko PTTK na Przysłopie pod Baranią Górą - nie wiem czy można się rozbić obok, podejrzewam ze nie, ale w odległości ok. 2 km jest studencka chatka na Pietraszonce.
- prywatne schronisko na Stecówce - j.w.
- schronisko PTTK na Stożku - nie wiem czy można się rozbić obok
- prywatne schronisko na Soszowie Wielkim - nie wiem czy można się rozbić obok
- Ustroń - tanie schronisko PTSM oraz pole namiotowe (nie wiem czy płatne czy nie) w Dobce.

To wszystko - jak widać nie jest to takie banalnie proste. ;-)

Resztę radzę samodzielnie uzupełnić z map, przewodników oraz z Internetu :-)

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL