Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 1:23 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 12, 2009 8:01 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Vespa napisał(a):
Fajnie :)
Wieczorem coś wrzucę.


Dobrze, dobrze, wrzucaj i opowiadaj, gdybyś Ty nie założyła to pewnie w końcu i tak ja bym założył, bo to na prawdę piękne góry... ;)
A tak, to chętnie się dołączę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 12, 2009 8:59 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 6:14 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Kace
Kaytek napisał(a):
Schronisko: piwo - zimne - OK, dziadowskie spanie, żenujące prysznice i kuchnia całkowicie poniżej krytyki.



Obrazek
Schronisko (chyża) Wichren ze szlaku z Przełęczy Premkata (pomiędzy Wichrenem i Kuteło)- w niedzielę przyjeżdza tam sporo osób

Obrazek
Umywalnia tegoż schroniska (na zdjęciu pierwszym to budynek z płaskim dachem przed schroniskiem, na lewo od parkingu; natomiast kible to samotny podłużny budynek)

Być moze coś się zmieniło, bo zdjęcia pochodzą sprzed blisko pięciu lat.

Co do piw, to w Bułgarii będąc raczyłem się tym:
Obrazek
:)
A w schr. Wihren to było ZTCP piwo Pirynsko :)

PS. Jeszcze taka strona o Bułgarii: http://www.bulgaricus.com/

_________________
pzdr
przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 16, 2009 7:49 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
No to zdjęcia mówią same za siebie.... Przemek to dopiero reklamę strzelił - na szczęście jest alternatywa o której pisał Grubyilysy, choć może się okazać, że kible są tam jeszcze gorsze...

W ogóle to ichnie zwyczaje są dziwne... W wydawałoby się porządnej knajpie obes...y narciarz... :shock:

Fajna galeria :)
http://www.akt.gliwice.pl/galeria/rok_2 ... ndex11.htm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 16, 2009 9:53 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 6:14 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Kace
Kaytek napisał(a):
No to zdjęcia mówią same za siebie.... Przemek to dopiero reklamę strzelił - na szczęście jest alternatywa o której pisał Grubyilysy, choć może się okazać, że kible są tam jeszcze gorsze...


Spałem w dwóch schroniskach. W wyżej wymienionym i w Malowicy w Rile. Takie strasznie zapuszczone te schroniska choć Wichren się dużo lepiej pprezentował w porównaniu z tym w Rile. Może dlatego, ze jest bardziej popularne i większy tam ruch. W Byndericy nie byłem

_________________
pzdr
przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 16, 2009 10:58 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
przemek p napisał(a):

Spałem w dwóch schroniskach. W wyżej wymienionym i w Malowicy w Rile. Takie strasznie zapuszczone te schroniska choć Wichren się dużo lepiej pprezentował w porównaniu z tym w Rile. Może dlatego, ze jest bardziej popularne i większy tam ruch. W Byndericy nie byłem


Jest jeszcze schron nad Tewno Ozero (pod Kamenicą). W dawnych, dawnych czasach to było najprzyzwoitsze schronisko o bardzo sympatycznej atmosferze a chatar był wielkim przyjacielem Polaków ( a szczególnie "Harnasi", wielu kolegów tam biesiadowało).

No ale to było ponad 20 lat temu, nie wiem jak jest teraz.

Kamenicę uważam za najładniejszy szczyt Pirynu.

Pozdrowienia

Basia

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 17, 2009 7:32 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Basia Z. napisał(a):
Jest jeszcze schron nad Tewno Ozero


W tej chwili, raczej działa to jako baza Ratowników i Parkowców, ale można u nich kupić browarka, rozbić się tanio z namiotem, a jeśli w takich dziwnych malutkich chatkach jest miejsce, to pewnie i zanocować.

To jest najfajniejsza okolica dla łojantów i jak tam byłem - wszystkie miejsca były zapełnione łojantami - z tego co zauważyłem zaprzyjaźnionymi z parkowcami i ratownikami :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 17, 2009 10:14 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 6:14 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Kace
No mi nie udało się dotrzeć nad Tewno Ozero. Szkoda, ale jest powód, żeby wrócić tam. :) Doszedłem tylko do przeł. Mozgowiszka Porta (wycieczka ze schr. Wihren). Kamienica robi wrażenie.

_________________
pzdr
przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 19, 2009 7:33 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
przemek p napisał(a):
No mi nie udało się dotrzeć nad Tewno Ozero.

Trochę ostatnio się zakręciłem, ale w wolnej chwili wrzucę stamtąd trochę zdjęć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 22, 2009 11:52 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Kaytek sie zakręcił to teraz k..a my...
Obrazek
Reinhold Messner w Pirinie reklamuje najnowszy górski sprzęt dla prawdziwych zawodowców:
- chińskie spodnie bawełniany marki "Mao" (tak Kaytek - kupiłem je od potem od Reinholda i je właśnie wziąłem na Mnicha).
- profesjonalna koszulka z geotermicznego materiału marki La Fiu Ma. (ostatnio używam jako piżamy)
- Okulary przeciwsłoneczne model "Syllwester-Cobra" z filtrem UV -40 %.
- Plecak szturmowy z autentycznym stelażem wewnętrznym.
- Górski zegarek CASIO z żółtą tarczą, srebrnymi wskazówkami i trwałą, metalową bransoletą, o godzinie dziewiątej, po wskazaniu ręką północy, krótsza wskazuje północ a dłuższa wschód (może więc robić za kompas).

Plecaka już nie mam bo się porwał. Okulary tez zdaje się szlak trafił. Że co? Że ten na zdjęciu to wcale nie Reinhold? Brodę zgolił, czuprynka się zgadza.

P.S.
W Bułgarii w tamtych latach "Ustawa o Bezpieczeństwie" nie obowiązywała wprawdzie, ale wierzcie lub nie, w plecaku szturmowym był sweter i czapka.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 22, 2009 5:25 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 5:11 pm
Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
Ja piii..erdole.....musze tam pojechać..no musze.
ps.umywalnia w schronie w pyte! :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 23, 2009 9:35 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
grubyilysy napisał(a):
Kaytek sie zakręcił to teraz k..a my...

Adaś, luz - teraz k...wa Wy - a jak się odkręcę to popiszę którędy na winiasza do Melnika ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 07, 2009 8:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Pirin zimą :)
http://www.lezec.cz/reference.php?key=5 ... nt=1&ckat=

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 15, 2009 8:24 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
tomek.l napisał(a):

Oooooo jak ładnie....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 16, 2009 1:42 pm 
Nowy

Dołączył(a): So kwi 11, 2009 2:43 pm
Posty: 3
niezłe warunki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 04, 2009 10:54 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
To może odświeżę temat.
Kilka słów o drodze do Melnika. Drogę z Wichrenu do Melnika najlepiej podzielić na dwa dni z noclegiem nad Tewno Ozero.
Teraz droga biegnie przez granitową część Pirynu. Dookoła góry przypominają nasze Tatry. Początkowo idziemy dnem doliny dookoła dużo zieleni i stawiki z wielkimi ilościami kijanek.
Obrazek Obrazek Obrazek
Jeszcze długo za nami widać Wichren, jego biel fajnie kontrastuje z ciemniejszymi granitowymi szczytami.
Obrazek Obrazek Obrazek
Gdy dochodzimy do końca doliny o sporych głazach wychodzimy na grań i już prawie do końca dnia smażymy się jak na grilu.
Grań prawie cały czas jest łagodna, lecz jest jeden lub dwa fragmenty w których prócz nóg dolnych trzeba użyć rąk górnych.
Obrazek Obrazek
Po lewej mijamy zajefajne stawiki:
Obrazek
A na widoki nie ma co narzekać:
Obrazek Obrazek
Gdy człowiek już nie ma na nic siły ani ochoty szlak schodzi w lewo w dół... na dno doliny… do wody… 300 metrów niżej… Tam okazuje się, że to jeszcze nie tu!!!! Do przejścia jest jeszcze jedna przełęcz, a co za tym idzie trzeba jeszcze raz wspiąć się na prawie 2600 m.n.p.m... Jak było nas sztuk cztery nikt nie wierzył, że jesteśmy w stanie jeszcze tego dnia wejść na 10 wieżowców i to z garbami które dźwigaliśmy.
Daliśmy radę – było warto… Nagrodą było odkupione od ratowników górskich kilka flaszek zimnego piwa, a okolica… Qrna… Nie da się opisać… Jezioro Tewno jest jednym z piękniejszych zakątków w jakie udało mi się kiedykolwiek zawędrować.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zdjęcia nie oddadzą tego klimatu. Nie ma szansy. Dookoła szczyty 2700 – 2800 m.n.p.m. zachęcające do zatrzymania się tu choćby na jeden dzień i opykania kilku grani w okolicy ;)


Ostatnio edytowano Cz cze 04, 2009 10:56 am przez Kaytek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 04, 2009 10:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Sympatyczny qń. Będzie tam w przyszłym roku jak nas poprowadzisz na podbój Bałkanów ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 04, 2009 10:57 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Qń - taaa.... Qń będzie....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 04, 2009 11:00 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Nic mnie bardziej nie zachęci.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 04, 2009 11:05 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Łukasz T napisał(a):
Nic mnie bardziej nie zachęci.


qniów Ci u nich dostatek :)


Stąd do Melnika to już prawie tylko w dół… No, na początku z godzinka pod górę… Przeszliśmy szlakiem przez kolejną „portę” i dalej to już tylko do dołu… do cywilizacji… mijamy jeszcze jedno jeziorko o niespotykanej przejrzystości wody...
Obrazek
... i można grzać ściechą wzdłuż strumyczka… Można się wykompać, ale woda jest naprawdę baaaaardzo krótka… ;)
Idzie się tak pół dnia po słońcu, później kawałeczek w cieniu przez las (staaaary las)...
Obrazek
... i dochodzi się do źródełka – schroniska PIRYN.
NIE WOLNO TAM JEŚĆ!!! Ale piwo jest zimne i w zabutelkowane – pić można. Później pozostaje tylko znaleźć jakieś przyjemne miejsce na namiocik i dobrze się wyspać bo następnego dnia czeka nas pustynia, a później piwniczka pełna beczek z winem.

My wyleźliśmy na górkę (których w okolicy nie brakuje - jak to w górach) i wzięliśmy pokoiki z takim widokiem na okoliczności przyrody:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 04, 2009 11:40 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Następnego dnia budzimy się w innym świecie. Budzimy się w królestwie piasku… nagle znikają granity – pojawiają się piachy… No i najgorsze wysokość i obecność wiatrów przestaje tu chronić przed słońcem… Temperatura w cieniu to 30 – 40 stopni…
Obrazek Obrazek
Piaaaassssskiiiii….
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Po prostu Góry Piasku… I kto to tam naznosił?????
W naszym przypadku dotarcie do Melnika nie było bułką z masłem, ponieważ ścieżka którą szliśmy nagle się skończyła i postanowiliśmy zejść z gór korytem wyschniętego strumienia. Koryto wyschniętego strumienia zamieniło się w koryto wyschniętej rzeki, na dnie którego był biały piach i białe kamienie które znakomicie odbijały słońce, a koryto zrobiło się na tyle szerokie, że o leśnym cieniu mogliśmy zapomnieć.
Było przynajmniej co upolować:
1) Gad leśny żyjący w korycie strumyczka:
Obrazek
2) Gad pustynny żyjący w korycie rzeki:
Obrazek

I tymże wspomnianym korytem doszliśmy do Rożna... czyli cywilizacji po przeciwnej stronie gór Piryn...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 11, 2009 4:42 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
No to może troche o przyjemnościach, które czekają „po drugiej stronie Pirynu” Jesteśmy kooło 20 - 30 km od Grecji, czyli pewnie nie więcej niż 100 km od ciepłych morskich plaży… Dookoła rosną figi i różne inne dziwne roślinki…
Jeśli dobrze wcelować, to schodząc z gór trafia się na Rożen – małą miejscowość gdzie wreszcie można zjeść i napić się w ludzkich warunkach 
Rożen charakteryzuje się bardzo starym monastyrem. Można wejść na jego teren, ale nie można robić zdjęć. Oto kilka z nich:
Obrazek Obrazek Obrazek
Poza tym Rożen jako pierwsza cywilizacja napotkana po kilku dniach przedzierania się przez góry kusi pokoikiem w białym domku z czerwoną dachówką z weranda zarośniętą winoroślą – nie dajcie się skusić!!!! Bo jak dacie się skusić, to nie dojedziecie do Melnika.
My załatwiliśmy sprawę tak:
W pierwszej knajpie zjedliśmy, napiliśmy się, znaleźliśmy transport do monastyru i jako że wcześniej napiliśmy się to i od razu transport do Melnika i nocleg w Melniku.
Pojechaliśmy obejrzeć bardzo stary Monastyr, a później pojechaliśmy sprawdzić jak dobre jest wino w Melniku. Wino w Melniku było na tyle dobre, że próbowaliśmy go przez najbliższe dwa dni…
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pyszne wina w Melniku dzielą się na:
- Pyszne wina z baniaka na ulicy
- Pyszne wina z beczek w piwnicach
- Pyszne wina w knajpkach z karafek
- Pyszne wina w butelkach ze sklepików.
Obrazek
Wina te należy próbować naprzemiennie w dowolnej kolejności. Ze względu na ceny o ile nie hurtowe to co najmniej półhurtowe należy spróbować możliwie największej ilości win w możliwie największej objętości.
Oczywiście króluje tu szczep melnik, ale jest sporo również win ze szczepów merlotów i muskatów. Ja osobiście zakochałem się w porządnie schłodzonym muskacie i tak mi zostało do tej pory.
Jedno ostrzeżenie:
Jeśli zasiadamy o 9.00 rano do wina w chłodnej piwniczce i wyjdziemy z niej kolo południa – jest szansa że wyjdziemy na 30 – 40 stopniowy upał, co może spowodować wzmożoną grawitację… Ale cóż dla przyjemności nikt tam nie siedzi – twardym trzeba być a nie Miętkim ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 26, 2009 1:14 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 8:58 pm
Posty: 659
Lokalizacja: Kraków
Hej, mam pytanko jadę ze swoją ekipą na dwa pierwsze tygodnie sierpnia coby przejść pasma Riła i PIRYN, interesuje mnie taka sprawa:

Będziemy spać pod namiotami: tam wystarczy śpiwór COMFORT 15 oC?

Chodzi mi oto, żeby jednak się tam wyspać większość nocy. Różnica to okolo 1,5 kg w śpiworach.

_________________
Pozdrawiam
https://picasaweb.google.com/dariusz.finster


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 26, 2009 1:37 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
regedarek napisał(a):
Hej, mam pytanko jadę ze swoją ekipą na dwa pierwsze tygodnie sierpnia coby przejść pasma Riła i PIRYN, interesuje mnie taka sprawa:

Będziemy spać pod namiotami: tam wystarczy śpiwór COMFORT 15 oC?

Chodzi mi oto, żeby jednak się tam wyspać większość nocy. Różnica to okolo 1,5 kg w śpiworach.


Moim zdaniem nie.
Temperatury w nocy mogą spadać do około 0 stopni, a więc potrzebny jest śpiwór minimum komfort 0 stopni C.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 26, 2009 3:39 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 8:58 pm
Posty: 659
Lokalizacja: Kraków
Rozumiem, że takie temperatury panują na szczytach ale nocować mamy pewnie zamiar trochę niżej.

_________________
Pozdrawiam
https://picasaweb.google.com/dariusz.finster


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 26, 2009 6:40 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
regedarek napisał(a):
Rozumiem, że takie temperatury panują na szczytach ale nocować mamy pewnie zamiar trochę niżej.


Szczyty mają wysokość do 2800 m n.p.m.
Doliny pod szczytami ok 1800 - 2000. Sprawdź np. wysokość Tewno Ozero (stale miejsce biwakowe, jest tam również schron turystyczny).

Temperatura ok zera stopni zdarza się w sierpniu w nocy już na wysokości ok 1500 m n.p.m.

W każdym razie ja będąc w Pirynie miałam puchowy śpiwór (szyty wtedy specjalnie na tą okazję) i zdecydowanie nie żałowałam.

Pytasz - więc odpisuję zapewne nie to co chciałabyś usłyszeć.

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 26, 2009 7:11 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 8:58 pm
Posty: 659
Lokalizacja: Kraków
Walczę o te 1.5kg ;]

Ale masz rację, zastanawiam się co zrobią ci którzy takiego komfortu nie mają.

_________________
Pozdrawiam
https://picasaweb.google.com/dariusz.finster


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 26, 2009 7:22 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
regedarek napisał(a):
Walczę o te 1.5kg ;]

Ale masz rację, zastanawiam się co zrobią ci którzy takiego komfortu nie mają.


Ale coś mi się wydaje nierealne aby różnica w wadze była aż tak duża.
Mam śpiwór ze sztucznego puchu z temp.komfortową -8 stopni.
I faktycznie spałam w nim w namiocie na lekkim mrozie (w marcu) i było mi ciepło.
Śpiwór kosztował ok 200 zł i waży coś ok. 2 kg.
Niestety jego wadą jest to że jest bardzo duży jeśli chodzi o objętość.

Najlżejszy śpiwór jaki mamy w domu, zupełnie cieniutki wazy ok 1 kg.

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 26, 2009 7:30 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 8:58 pm
Posty: 659
Lokalizacja: Kraków
Ja mam Deuter Ultralite 500g. Poza tym biorę Plecak 38l i miejsce też mi jest potrzebne ;] Ale na krym się zmieściłem teraz też zamierzam.

_________________
Pozdrawiam
https://picasaweb.google.com/dariusz.finster


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 26, 2009 9:47 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 26, 2009 9:37 pm
Posty: 7
Byłem tam w drugiej połowie sierpnia zeszłego roku i mimo śpiworu o komforcie 0 zdarzało mi się spać w polarze - a pogoda przez całe dwa tygodnie była idealna, więc potwierdzam to co wcześniej jest napisane. Nisko pewnie nie będzie Wam się chciało schodzić. Poza tym można spokojnie rozbijać się na dziko, przynajmniej nikt rok temu nie ścigał naszego 7-namiotowego obozu;).

Zdjęcia kolegi, stamtąd są tutaj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 26, 2009 9:54 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
cuiver napisał(a):
Zdjęcia kolegi, stamtąd są tutaj.


Świat jest mały.
Widzę na zdjęciach kolegę, który był wcześniej ze mną w Połoninach Hryniawskich i na Czywczynie. I uciekaliśmy przed powodzią.

Zerknęłam, bo mi się przypomniało, że mówił o tym że właśnie się wybiera w Piryn.

Edit: Nawet dwóch kolegów widzę tam na zdjęciach.
Jednego z nich spotkałam zupełnie przypadkiem w tym roku w Podziemiach Kredowych w Chełmie.

A zdjęcia rewelacyjne.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL