Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 27, 2024 10:04 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So maja 16, 2009 9:14 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ma ktoś pomysł na trasę w miarę nie stromą do około godziny w górę(może być ponad godzina,ale nie dłużej)w okolicach Bielska(najlepiej ze schroniskiem)?Kozia góra zaliczona i nie mam pomysłu gdzie by tu jeszcze iść.Nie porywam się na długie trasy,bo dzieciątko rózne humorki miewa i najlepiej gdy jest schronisko na szczycie.Idealna byłaby Szyndzielnia,Klimczok ale za dużo razy tam byłam.

Z czasów podejść znalazłam Krawców Wierch w Beskidzie Żywieckim z przełęczy Glinka(podejście godzinę),ale gdzieś wyczytałam że tam stromo?Był ktoś?da się wejśc z nosidłem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 16, 2009 10:33 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
agii26 napisał(a):
Ma ktoś pomysł na trasę w miarę nie stromą do około godziny w górę(może być ponad godzina,ale nie dłużej)w okolicach Bielska(najlepiej ze schroniskiem)?Kozia góra zaliczona i nie mam pomysłu gdzie by tu jeszcze iść.Nie porywam się na długie trasy,bo dzieciątko rózne humorki miewa i najlepiej gdy jest schronisko na szczycie.Idealna byłaby Szyndzielnia,Klimczok ale za dużo razy tam byłam.


Jak blisko Bielska i ma być schronisko to koniecznie Magurka nad Wilkowicami np. przez Rogacz, zresztą szlaków tam dostatek. A z przełęczy Przegibek jest tam nawet bliżej niż godzina.

Niedaleko jest też pasmo Gaiki-Groniczki, na Hrobaczej Łące jest schronisko należące do jakiejś organizacji kościelnej. Też można krótko podejść z Przegibka.

Blisko jest też z Jaworza lub z Wapienicy do schroniska na Błatniej. Bardzo ładny szlak prowadzi od zapory w Wapienicy chociaż jest powyżej zapory na krótkim odcinku stromy.

agii26 napisał(a):
Z czasów podejść znalazłam Krawców Wierch w Beskidzie Żywieckim z przełęczy Glinka(podejście godzinę),ale gdzieś wyczytałam że tam stromo?Był ktoś?da się wejśc z nosidłem?


Szlak (żółty) nie prowadzi wprost z przełęczy a dość naokoło, z Glinki przez Kubiesówkę (łącznie, bez patrzenia na mapę oceniam to pi razy oko na 2,5 godz.). Z przełęczy wzdłuż granicy da się dojść ale bez szlaku (tzn. dokładnie niebieskim szlakiem słowackim) i faktycznie dość stromo.

Jeśli chodzi o krótkie szlaki dojściowe do schronisk to w pobliżu jest Wielka Rycerzowa, a z Soblówki idzie się na nią około 1,5 godziny (dwa szlaki - żółty i czarny więc można wejść jednym a zejść drugim).

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 17, 2009 8:34 am 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Basia!wielkie Dzięki!!!dużo mi Pomogłaś!!Najbardziej interesuje mnie ta Wielka Rycerzowa,bo tam jeszcze nie byłam(górki w najbliższej okolicy Bielska obeszłam setki razy,dlatego Magurka,Hrobacza,Błatnia jak na razie odpada).Zobaczę jak wyrobimy się dziś z czasem(możemy jechać dopiero po 13)i wtedy zdecydujemy.Pozdrawiam

edit:
mamy opiekę dla małego,więc sami wyruszamy-nie musimy tak liczyć się z czasem.
------------------------------------
już wróciliśmy-szliśmy w górę czarnym,a z powrotem żółtym.Byliśmy bez małego,ale jeśli kiedyś wybierzemy się tam z nosidłem to lepiej żółtym(czarny za stromy).Widoki super.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 17, 2009 10:19 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt kwi 14, 2009 7:51 am
Posty: 25
Lokalizacja: Knurów (Górny Śląsk)
Może Hala Boracza z Milówki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 20, 2009 8:57 am 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
mkala dzięki,dobry pomysł z Boraczą tylko chyba bliżej z Żabnicy skałki,bo z Milówki ponad 2 godzinki.
Dzieciątko dotąd bardzo grzeczne w nosidle(cały czas albo podziwia widoki,albo się śmieje),ale jakoś pewniej się czujemy na krótkich trasach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 20, 2009 10:34 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
agii26 napisał(a):
chyba bliżej z Żabnicy skałki

Za to stromiej. Teraz ślisko może być.

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 20, 2009 6:20 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jędruś napisał(a):
agii26 napisał(a):
chyba bliżej z Żabnicy skałki

Za to stromiej. Teraz ślisko może być.


Na Boraczą z Żabnicy Skałki to przecież asfalt jest.
Wobec czego polecam jednak inna trasę.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 20, 2009 10:01 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn sie 27, 2007 10:51 pm
Posty: 397
Lokalizacja: R.Ś.
Basia Z. napisał(a):
Jak blisko Bielska i ma być schronisko to koniecznie Magurka nad Wilkowicami np. przez Rogacz, zresztą szlaków tam dostatek.

dokładnie Magurka też przyszła mi go głowy i można się poszwendać polaną w stronę Czupla, z polany ładny widok na Żar.

A może Chata Orłowa w Beskidzie Śląskim? Wariantów jest kilka, można podjechać na Równicę (jeśli macie tą możliwość) i przejść niebieskim do Orłowej (tylko tu ok. 2 godzinki, ale droga fajna), albo iść z Ustronia Polany 1,5 godzinki do góry, albo z Ustronia Dobki niecałą godzinkę. Albo z Bennej Leśnicy ponad godzinkę. A chata bardzo fajnie położona :)

Myślałam jeszcze nad Wielką Raczą, będzie jakieś 1,5 h z Rycerki Kolonii, tylko trzeba by zejść tą samą drogą

_________________
"...góry wciąż obiecują to samo: zapomnieć, zrealizować się, być szczęśliwym. A życie upływa na przygotowaniach do tych cudownych chwil pełnych szczęścia."

http://picasaweb.google.pl/jaaga83


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 21, 2009 8:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
Basia Z. napisał(a):
Na Boraczą z Żabnicy Skałki to przecież asfalt jest.
Wobec czego polecam jednak inna trasę.

Myślałem o znakowanym szlaku. A'propos, o co chodzi z tym asfaltem ??

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 21, 2009 9:17 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jędruś napisał(a):
Basia Z. napisał(a):
Na Boraczą z Żabnicy Skałki to przecież asfalt jest.
Wobec czego polecam jednak inna trasę.

Myślałem o znakowanym szlaku. A'propos, o co chodzi z tym asfaltem ??


No po prostu jakieś 2 lata temu zrobiono tam asfaltową drogę jako dojazd do kilku gospodarstw (w tym jednej dużej "agroturystyki" w pobliżu schroniska).

Szlak czarny z Żabnicy- Skałki prowadzi w około 2/3 tą drogą, więc nie jest zbyt przyjemny. Przynajmniej tak było w październiku 2008, kiedy tam byłam.

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 21, 2009 9:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
Góry asfaltują ?? Boszzzz.... koniec świata. ;) Wiem która to droga, ale nigdy by mi do głowy nie przyszło, że to to wyasfaltować można :|

edit: Na jesieni '06 ostatni raz tam byłem, niegdyś obowiązkowo min. raz do roku.

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 22, 2009 8:22 am 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Młodasuper z tą chatą Orłowa z Równicy-nie za daleko z Bielska,a nigdy tam nie byłam,zawsze tylko na Równicy.Planujemy obejść właśnie te górki,na których nie byliśmy n-razy.Teraz parę tras już nam się nazbiera,byle tylko dzieciak wyćwiczył chodzenie-nie będzie go trzeba nosić na postojach.

Bardzo mi Wszyscy Pomogliście,Dzięki

edit.

Byliśmy na Orłowej,fajnie tam.
Maluch już chodzi więc łatwiej na postojach,jednak muszę się trzymać zasady-trasa do ok.godziny w 1 stronę,bo później maluch się nudzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL