Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 30, 2024 8:06 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 06, 2006 10:09 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 3:28 pm
Posty: 8
Witam wszystkich.
W te wakacje odbyłem naprawdę piękną wycieczkę na Słowację w Wysokie Tatry z plecakiem od schroniska do schroniska. Bardzo mi się spodobało. Powoli planuje już wyjazd na tegoroczne wakacje. Podsuńcie mi jakieś pomysły gdzie by pojechać na rekreacyjny wypoczynek w góry tzn.: plecak na plecy i wycieczki od schroniska do schroniska . Polskę już znam podejrzewam, że zszedłem już większość Tatr, Słowacje tez już mam poznaną. Myślałem o Włoszech, Francji lub Bawarii, no i o Dolomitach (ale podejrzewam, że Hiszpania będzie naprawdę droga). Gdzie mogę znaleźć informacje na temat schronisk i szlaków górskich we Włoszech lub Francji? Aha nie znam ani francuskiego ani włoskiego, więc wszelkie informację w tych językach nie wchodzi w rachubę. Może być po angielsku lub niemiecku. Czekam na Wasze pomysły.
Aha załączam opis trasy na Słowacji jakby ktoś chciał się wybrać:

Słowacja 2005
1 DZIEŃ:
Wyjście z miejscowości KEŹMARSKÉ ŹLABY (902 m.n.p.m.)
szlakiem niebieskim potem żółtym do PLESNIVEC potem zielonym do VELKÉ BIELE PLESO (1612 m.n.p.m.) oraz czerwonym do CHATA PRI ZELENOM PLESE (1551 m.n.p.m)

2 DZIEŃ
czerwony do SKALNATE PLESO (1751 m.n.p.m.) (obok kolejki na Łomnicę) a dalej czerwonym do ZAMKOVSKEHO CHATA (1475 m.n.p.m.)

3 DZIEŃ
czerwony do HREBIENOK zjazd kolejka do STARY SMOKOVEC (1010 m.n.p.m.) powrót czerwonym do ZAMKOVSKEHO CHATA a dalej zielonym do TERYHO CHATA (2015 m.n.p.m.) (uwaga pokoje 5 m2 a w nich 3 piętrowe łóżka brak prądu i wody ale za to widoki rewelacyjne)

4 DZIEŃ
żółtym przez PRIECNE SEDLO (2352 m.n.p.m.) przez czerwoną ławeczką do ZBOJNICAK CHATA (1960 m.n.p.m.)
(nocleg -16 osobowe pokoje)

5 DZIEŃ
Wyjście ze ZBOJNICKA CHATA (1960 m.n.p.m.) niebieskim do PRIELOM (2288 m.n.p.m.) niebieski POLSKY HERBEN (2200 m.n.p.m) zielony do VELICKIE PLESO potem czerwony do SLIEZSKY DOM (1667 m.n.p.m.)

6 DZIEŃ
czerwony szlak na Hrebieniok zielony do Blikowej Chaty (super warunki noclegowe).

7 DZIEŃ
Podlesok Ślowiański Raj za Popradem 12 km – nocleg Dziecki Tabor „Radość” (130 SK)
szlak niebieski do przełom Hornadu – zielony Klasztor (1299 rok) żółty oraz zielno żółty i czerwony do Koliby wróciliśmy niebieskim
[/img]

_________________
Andrzej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 07, 2006 4:12 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz lis 03, 2005 4:00 pm
Posty: 572
Lokalizacja: Poznań
Jest tyle pieknych miejsc, że życia nie starczy.
Zastanów się najpierw co naprawdę chcesz przeżyć, jakie masz środki, jaka ekipa(to jest często najważniejsze).

Potem góry (i nie tylko) stoją otworem.

Oczywiście "rzucę sloganem" - licz siły na zamiary!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 09, 2006 7:52 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 3:28 pm
Posty: 8
Zgadzam się co do tego że jest wiele pieknych miejsc do obejrzenia. I właśnie je chcę obejrzeć. Co do ekipy to jest. Napisałem mojego posta abyście sie podzielili ze mna pomysłami na podobne wycieczki co moja opisana. Co do "mierzenia sił na zamiary" to raczej na razie nie wchodzi w grę wycieczka w bardzo wysokie góry z rakami na nogach np.: Mont Blanc czy tym podobne. Tak jak napisałe myśle o Włoszech, Francji i Hiszpanii. Tylko nie moge nigdzie zdobyć żadnych informacji na temat schronisk w tych państwach. Może ktoś wie gdzie w W-wie jest jakaś instytucjia np.; jakieś towarzystwo przyjeźni polsko-włoskiej czy coś w tym stylu , która udzieli mi podobnych informacji.

_________________
Andrzej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 22, 2006 9:30 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 15, 2006 10:06 pm
Posty: 38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Myślę, że opisana trasa tatrzańska może być uzupełniona o okoliczne szlaki w pobliżu schronisk, które wymieniłeś:
1. Z Jaworzyny w Słowacji (za Łysą Polaną) przez Dolinę Jaworową do Zielonego Stawu Kieżmarskiego.
1. Ze schroniska przy Zielonym Stawie na Jagnięcy Szczyt, a potem czerwonym szlakiem do Chaty Zamkovskiego
2. Z Chaty Zamkovskieho przez Dolinę Pięciu Stawów Spiskich (Teryho Chata) przez Lodową Przełęcz do Jaworzyny
3. Z Jaworzyny do Łysej Polany, a stamtąd doliną Białki na Polski Grzebień i zejście do Wielickiego Stawu.
4. Z Wielickiego Stawu do Popradzkiego Stawu i powrót do Polski czerwonym szlakiem przez Rysy na Morskie Oko.
5. Korzystając z noclego w Morskim Oku na przełęcz pod Chłopkiem (szlak bardzo ciekawy i w przeciwieństwie do Rysów) rzadko uczęszczany.
6. Powrót do cywilizacji lub dalej do Doliny Pięciu Stawów przez Przełęcz Szpiglasową, potem Zawrat lub Krzyżne i Dolina Gąsienicową (Murowaniec). To gęsta sieć szlaków z Orlą Percią na czele.

Wydaje mi się, że to ciekawe dopełnienie opisanej przez Ciebie trasy, ale i tak jest tylko niewielka część Tatr.

_________________
Zbyszek
http://www.korona.kloskowski.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL