Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 8:28 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 4:47 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
tomba napisał(a):
a mozesz po krótce opisać jak bedziesz jechac do rumunii pociągami ewetualnie busami.

pozdro


Jak sama opracuję - to napiszę.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 29, 2009 10:58 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:55 pm
Posty: 26
Lokalizacja: Lublin
ja w zeszłym roku jechałem w fogarasze: Lublin-Przemyśl (bus)-> Medyka (bus)-> Lwów (busik ukraiński -marszrutka?)-> Czerniowce (pociąg- polecam ;) )-> Suczawa (jakiś Ukrainiec za 10$) -> Braszów (pociąg rumunski->Rackowita (pociąg nocny, cały wagon wędkarzy:)) ceny w rumuńskim pociągu jak u nas mniej więcej, standard ciut gorszy) . Razem dojazd w góry wyniósł cuś koło 160-170 zeta. Z powrotem wracaliśmy pociągiem do granicy z Węgrami i dalej do Polski stopem (super sprawa ;))

Jest tez pociąg z Krk do Bukaresztu przez Budapeszt (z warszafki chyba też jedzie), ale to wychodzi ze 3 stówki w jedną strona


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 30, 2009 8:11 am 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 10:17 pm
Posty: 47
Smatek napisał(a):
ja w zeszłym roku jechałem w fogarasze: Lublin-Przemyśl (bus)-> Medyka (bus)-> Lwów (busik ukraiński -marszrutka?)-> Czerniowce (pociąg- polecam ;) )-> Suczawa (jakiś Ukrainiec za 10$) -> Braszów (pociąg rumunski->Rackowita (pociąg nocny, cały wagon wędkarzy:)) ceny w rumuńskim pociągu jak u nas mniej więcej, standard ciut gorszy) . Razem dojazd w góry wyniósł cuś koło 160-170 zeta. Z powrotem wracaliśmy pociągiem do granicy z Węgrami i dalej do Polski stopem (super sprawa ;))


Właśnie taka opcja mnie interesuje. Dzięki za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 2:34 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Ktoś może przekraczał granicę Rumunia - Bułgaria ? Jak to najlepiej i najtaniej zrobic transportem publicznym ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 9:05 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt kwi 20, 2010 10:46 am
Posty: 3
Rumunia Bułgaria to w zasadzie jest stale kursujący pociąg Bukareszt Nord - Saloniki (przez Ruse Sofie). Wagon z miejscami siedzący jest jeden (Bukareszt - Sofia) reszta to sypialki do Salonnik i Istambułu (ewentualnie można sie przesiąść do wagonów kl 2 doczepianych w Ruse.
Na resztę bym uważał bo w wakacje kursują tam ze dwa pociągi międzynarodowe złożone tylko z sypialnych RZD


Krzys

_________________
Krzyś


Ostatnio edytowano Pt maja 28, 2010 9:12 pm przez Krzys, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 9:11 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Krzys napisał(a):
A dojazd do Rumuni przez Czerniowce jest trochę męczący z tym łapaniem stopa miedzy Czerniowcami a Suczawą. Od czasu wejśca do UE Rumunii najlepiej jest pojechać poc 601 (w zeszłym roku plackarta kosztowała 56 hr a zahalny 20 hr) z Lwowa (odjazd około 20:30) do Sołotwiny (przyjazd koło 10 rano) przejść te 1,5 do Sighetu Marmaroskiego a dalej już gdzie tylko się chce (do Braszowa akcelerat jest po 17 w Braszowie jest wcześnie rano)



Z południowej Polski można też jechać do Sygetu przez Słowację.
Jechałam tak dwa razy i dojazd z Katowic do Sygetu trwał raz ok. 18 godz. (przez Czarną nad Cisą i Czop) drugi raz ok. 26 godz. (przez Michałowce i Użgorod, do Sołotwiny autobusem).

Ale to zależy gdzie się jedzie, jeśli na Bukowinę wygodniej jest przez Suczawę.
Z "łapaniem stopa" w Czerniowcach nie ma problemu, oni sami zagadują turystów wychodzących z dworca z plecakami (jechałam tak też dwa razy).

Taksa była stała 10 $ od osoby.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 11, 2010 10:42 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 10:35 am
Posty: 9
Kurcze, a ja jeszcze nigdy nie byłam w Rumunii, ale bardzo chciałabym tam się wybrać. Szczególnie po tym jak przeczytałam książkę M. Kruszony. Może wy też ją czytaliście ??
Marzy mi się takie wypad i dzięki wam przynajmniej wiem, gdzie najlepiej byłoby uderzyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 11, 2010 12:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
wantaj napisał(a):
Szczególnie po tym jak przeczytałam książkę M. Kruszony.

Też nie byłem, a bardzo chciałbym pojechać, ale książka moim zdaniem (mojej żony i jednego kolegi również), dość słaba. Nie odpowiada mi taki styl pisania.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL