Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:27 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 16, 2009 1:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Gustaw napisał(a):
Widocznie Łukasz ma papiery na Park Żywiecki

Jak i na okolice.


Gustaw napisał(a):
mafia przewodnicka ma na TEgesie najwięcej postów ...

Uważaj. Bedziemy Cię wypatrywać na naszym terenie.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 16, 2009 2:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Łukasz T napisał(a):
Bedziemy Cię wypatrywać na naszym terenie.

Wsłuchaj się w słowa pieśni o małym Gustawie ... :skrzypce:
A jak się sam oprowadzam to też łamię przepisy ustawy ?
:roll:
Na miejscu Straży Miejskiej wlepiałbym mandaty wszystkim przechodniom ... no może z wyjątkiem tych ewidentnie zagubionych ... pamiętajcie jak Was zeczepi strażnik na ulicy to od razu proście go o pomoc w odszukaniu drogi bo Was przewodnik tak zostawił samych na ulicy i nie wiecie jak do domu wrócić ... :mrgreen:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 16, 2009 2:06 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 2:55 pm
Posty: 745
Lokalizacja: Sewilla
Łukasz, zakup Lechówki oczywiście włączyłeś w plany najbliższych zakupów :twisted: Wrzucisz to w koszty uzyskania przychodu :lol:

_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo. "(Józef Piłsudski)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 16, 2009 2:10 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 2:55 pm
Posty: 745
Lokalizacja: Sewilla
Obrazek

_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo. "(Józef Piłsudski)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 16, 2009 2:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Lech napisał(a):
Markiz napisał(a):
Jak mniemam Lech cierpi na "konieczność dowodzenia". .
Na nic takiego nie cierpię. Ty natomiast na pewno cierpisz na mianię wypisywania bzdur na niektorych forach dyskusyjnych.


Lechu, nie lubię się powtarzać ale trudno ... raz na jakiś czas ... tak raz na rok ... wspomnę tylko, że nawet tu na wrednym TGesie jest jednak sporo osób, które otwarcie, bądź z ukrycia, jednak darzą Cię szacunkiem i sympatią ... masz jednak tę jedyną wadę, że zatraciłeś zdolność zauważania tego grona ... a szkoda bo pomimo swoich innych wad są tu ludzie, którzy autentycznie Ci kibicują ... Markiz jest jaki jest ale jest Ci wbrew pozorom życzliwy ... chyba wcześniej piomic też Ci kibicował to w końcu od Ciebie za to oberwał ... to na czym zawsze w końcu się wywracasz to Twój swoisty styl czy forma prowadzenia dyskusji bo merytorycznie masz wiele racji ...

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 16, 2009 2:40 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 2:55 pm
Posty: 745
Lokalizacja: Sewilla
Obrazek

_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo. "(Józef Piłsudski)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 16, 2009 2:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Cytuj:
Wrzucisz to w koszty uzyskania przychodu

Mi nie wolno prowadzić działalności gospodarczej 8)


Ali7 napisał(a):
jak w Parku zabłądził i zasnął.

Zmylilem Was tym. Byłem śpiący i szukałem lawki.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 16, 2009 3:09 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
zbych napisał(a):
Basia Z. napisał(a):
imprezy organizowane przez szkoły, parafie i inne tego typu podmioty bez pośrednictwa biur żadnych umów nie zawierają, a przewodnikowi płacą z ręki do ręki i od strony fiskalnej nikt tego nie wychwyci (umowa na czas imprezy może nawet być aby mieć co pokazać, ale potem się ją utylizuje)

Wprowadzić przenośne kasy fiskalne dla przewodników i przodowników :wink:

O żesz orzeszek
Na mafię z kasą fiskalną :twisted:
Niniejszym powołuję stowarzyszenie abolicyjne: precz z wyzyskiem
U-wol-nić, u-wol-nić, u-wol-nić ka-sy fi-skal-ne!!!

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 17, 2009 2:36 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
piomic napisał(a):
Jak dla mnie to problem leży gdzie indziej.
Zabronione powinno być zarobkowe oprowadzanie ludzi bez posiadania stosownych uprawnień. Ale że to by było trudno kontrolować to sobie zakazali wszystkiego, dzięki czemu ucierpieli różni "Lechowie" organizujący dotychczas z dobrym skutkiem różnego rodzaju aktywność górską i nie tylko.
To tak samo, jakby ktoś się do mnie doejbał, że zabrałem autostopowicza bez koncesji na przewóz osób. A co nie wolno mi? Znajomemu kiedyś bus zajechał drogę i kierowca wyskoczył do bicia bo on płaci podatki, a ten taki-owaki klientów podbiera...

Jetem zmęczona sezonem i w pewien sposób rozgoryczona, straciłam wszelkie nadzieje co do dobrych intencji ludzi zajmujących się turystyką.
Teoretycznie zakazano ale to jest martwe prawo. W górach czasami jestem jedynym przewodnikiem prowadzącym grupy i grupki, reszta to ludzie nie posiadający uprawnień. Nikt nikogo nie ściga, nikt nikogo nie prześladuje. Nie wierzę, że w polskiej rzeczywistości jest wielu takich Lechów. Zdecydowana większość osób z tzw. wolnego przewodnictwa chce wejść na rynek nazwijmy to bezstresowo. Co by nie powiedzieć kurs przewodnicki, a potem egzaminy to duży wysiłek intelektualny i finansowy. Sito egzaminacyjne jest gęste. Wiele osób widzi nas jak te barwne ptaki, które wspaniale bawiąc się realizują się zawodowo. Też tego chcą. Jeszcze do tego dochodzą kwestie finansowe. Poza tym nie oszukujmy się każde z nas tu przewodników i przodowników ma specyficzny charakter. Mamy nadmiernie rozwinięte ego, jesteśmy egocentryczni. Czasami nawet tu łapię się na tym, że podświadomie usiłuję Was sobie podporządkować i złoszczę się, gdy mi się to nie udaje. Ten zawód wymaga takich nie innych predyspozycji psycho-fizycznych, a praca zawodowa to pogłębia. Powstał kocioł czarownic z którego nie wiadomo jak wybrnąć.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Ostatnio edytowano So paź 17, 2009 2:53 pm przez lucyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 17, 2009 2:40 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Markiz napisał(a):
lucyna napisał(a):
Lechu czy Ty prywatnie, nie jako przewodnik, przodownik, bez prowadzenia grupy w ogóle chodzisz w góry?


Lucyno, chyba niechcąco dotknęłaś sedna problemu... Jak mniemam Lech cierpi na "konieczność dowodzenia". Aby jednak dowodzić to trzeba mieć "wojsko" czyli jakąś grupę. A wtedy pojawia się problem uprawnień, resztę znamy.

Niechcący chcąco. Myślę, że masz rację.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 17, 2009 2:40 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt maja 27, 2005 8:40 am
Posty: 168
:mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 17, 2009 3:13 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
lucyna napisał(a):
Jetem zmęczona sezonem

Ja rozumiem zmęczenie i traktowanie tematu jako zamach na przewodników, ale pomijając drażliwe kwestie finansowe, które to nie dotyczą osoby Lecha, nie oszukujmy się, turystyka to jego konik i jego pasja, założę się że w takich Sudetach nie ustępuje wiedzą ani o krok od komercyjnych przewodników, a zresztą, żadne uprawnienia kursy czy też inne pierdoły nie zmienią faktu że on to chce robić wyłącznie z pasji a Ty lucynko także dla kasy. Osobiście gdybym wybierał, wybrał bym Lecha.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 17, 2009 3:18 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Golan :mrgreen: Wiem o tym.
Lech wk... mnie dlatego,że uważam Go za Kolegę przewodnika, nie jest mi obojętny. Gdybym miała taką możliwość, to zaciągnęłabym Go na kurs albo egzamin eksternistyczny. Byłby licencjonowany, zdemoralizowałabym Go zleceniami i wciągnęła do mafii. :mrgreen:
Edit
Nie traktuję tego tematu jako zamachu na przewodników i na siebie samą. Gdybym czuła się zagrożona zawodowo to nie pisałbym tu ale zaangażowała się w obronę interesów przewodników.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 17, 2009 3:55 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Z tablicy ogłoszeń Muzeum Archeologicznego w Ammanie:
Obrazek

Może trzeba w Polsce rzywrócić monarchię?

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 18, 2009 9:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Markiz napisał(a):
Może trzeba w Polsce rzywrócić monarchię?

Może Rodacy powinni Arabów nauczyć jak się robi kasę zdzierając co się da z przygodnego turysty ... :twisted:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 7:04 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
...


Ostatnio edytowano Pn paź 19, 2009 7:54 pm przez Basia Z., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 7:10 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Baśka gratuluję i życzę dalszych sukcesów. :mrgreen:

Edit
Na forum są osoby, które mogą nie wiedzieć jak łatwo można odróżnić przewodnika od nie przewodnika więc pokrótce powiem
1. Identyfikator ze zdjęciem (jesteśmy karani za ich brak)
2. Blacha czyli odznaka przewodnicka (to dotyczy przewodników pttkowskich i z kół studenckich)
3. Ubiór, mamy swoiste umundurowanie, część z nas nosi na polarach i kurtkach logo przewodnika, przewodnicy ze Stowarzyszenia Karpaty noszą kapelusze, z krainy wilka koszulki lub polary z emblematem
4. Kolorystyka: dominująca barwa to czerwień, czasami granat lub połączenie tych barw z innymi kolorami
5. przy wejściu na szlak wpisujemy się na listę w punkcie kasowym
Poza tym znamy się jak łyse konie, potrafię bez problemu odróżnić po prowadzeniu czy ta osoba jest licencjonowana czy nie.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 9:05 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
...


Ostatnio edytowano Pn paź 19, 2009 7:54 pm przez Basia Z., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 9:11 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Baśka jest mi słodko obojętne jak wyglądasz w górach. Wierzę Ci na słowo, że nie przypominasz przewodnika. :lol:
Od tego postu to są po prostu wygłupy z mojej strony.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Ostatnio edytowano Pn paź 19, 2009 1:50 pm przez lucyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 9:31 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt maja 27, 2005 8:40 am
Posty: 168
lucyna napisał(a):
Baśka jest mi słodko obojętne jak wyglądasz w górach. Wierzę Ci na słowo, że nie przypominasz przewodnika. :lol:



Jeśli to dowcip, to rechoczę :wink:


No ale skoro jednym z Twoich argumentów jest ubiór, to:

1. Czy są formalne wymogi, by przewodnik ubrany był w taki, a nie inny strój?

2. Czy można w obiektywny sposób określić, że ktoś wygląda lepiej, czy gorzej? Bardziej lub mniej "profesjonalnie"...no bo chyba nie po metkach;)?


Patrząc na przewodników, no poza miejscami szczególnymi, jak np. kopalnia soli, gdzie przewodnik jest w górniczym mundurze, nie zauważyłem, by przewodnicy wybierając swój strój kierowali się czymś innym niż własny gust, wygoda itp.


Na pewno zgadzam się z tym, że skoro jest obowiązek noszenia w widocznym miejscu identyfikatora, to ci, co go przestrzegają sa łatwo identyfikowani.

Wierzę, że w tak dość hermetycznym środowisku małego w końcu obszaru BdPN znasz choćby z widzenia wszystkich kolegów i wszystkie koleżanki po fachu.

Ale problem ubioru, to nadużycie.


pozdrawiam:)


PS. A co do mizerii sezonu, to nie raz już czytałem o nędzy, a za chwilę o kolosalnych zarobkach, więc...taka to huśtawka nastrojów :lol: :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 10:14 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
vm2301 napisał(a):
lucyna napisał(a):
Baśka jest mi słodko obojętne jak wyglądasz w górach. Wierzę Ci na słowo, że nie przypominasz przewodnika. :lol:



Jeśli to dowcip, to rechoczę :wink:


No ale skoro jednym z Twoich argumentów jest ubiór, to:

1. Czy są formalne wymogi, by przewodnik ubrany był w taki, a nie inny strój?

2. Czy można w obiektywny sposób określić, że ktoś wygląda lepiej, czy gorzej? Bardziej lub mniej "profesjonalnie"...no bo chyba nie po metkach;)?


Patrząc na przewodników, no poza miejscami szczególnymi, jak np. kopalnia soli, gdzie przewodnik jest w górniczym mundurze, nie zauważyłem, by przewodnicy wybierając swój strój kierowali się czymś innym niż własny gust, wygoda itp.


Na pewno zgadzam się z tym, że skoro jest obowiązek noszenia w widocznym miejscu identyfikatora, to ci, co go przestrzegają sa łatwo identyfikowani.

Wierzę, że w tak dość hermetycznym środowisku małego w końcu obszaru BdPN znasz choćby z widzenia wszystkich kolegów i wszystkie koleżanki po fachu.

Ale problem ubioru, to nadużycie.


pozdrawiam:)


PS. A co do mizerii sezonu, to nie raz już czytałem o nędzy, a za chwilę o kolosalnych zarobkach, więc...taka to huśtawka nastrojów :lol: :wink:


Zacznę o PS, bo łatwiej.
Nie liczy się ile się zarabia ale ile wydaje się. Nie raz kupowałam chleb na kreskę, nie wstydzę się tego. Raz na wozie, raz pod wozem.

1. Tak, niektóre grupy ściśle regulują ubiór.
Jak byłam w sanockim klubie przewodnickim to byliśmy ubrani w czerwono-niebieskie polary, potem króciutko nosiłam barwy wilków.
Miałam też praktykę hotelarską, a potem pracowałam z panią menadżer w dobrym ośrodku. Na praktyce hotelarskiej szef ODK w Olszanicy pułkownik D... potrafił recepcjonistkę, praktykantkę wysłać do łazienki z poleceniem zmycia niedyskretnego makijażu. Żadna z nas nawet nie ośmieliłaby się przyjść do pracy nieodpowiednio ubrana. Jestem więc przekonana, że służba turystyczna, bowiem tak możemy się określać powinna tak, a nie inaczej wyglądać. Poza tym jest coś takiego jak dobry smak. Gdy widzę na zdjęciach bardzo grubą, starszą przewodniczkę ubraną w obcisłe leginsy w kolorze fioletowym, druga skórę, to wybacz ale mam lekkie odruchy wymiotne. Sama mam problem z nadwagą wiec jestem wrażliwa na tym punkcie.
Tym bardziej, że zwracają mi uwagę na ubiór. Pracuję w dobrych ośrodkach, mimo, ze staram się dobrze ubierać to kilka razy mi się oberwało. Przeważnie za brudne buty. Nie obłocone ale nieestetycznie wyglądające. Także goprowcy kilka zrazy mnie prosili abyśmy jako przewodnicy odpowiednio wyglądali, bo jesteśmy wizytówką Bieszczadów. Goście, a szczególnie dzieci nas obserwują więc buty górskie, ciuchy górskie, zawsze odpowiednie do pogody.

2. Tak. Zasady ubioru są określone. Nie przyjdziesz chyba do pracy w krótkich spodenkach i z klatą na wierzchu.
Jest coś takiego jak szacunek dla drugiego człowieka, klienta. Podkreśla się to ubiorem.

Edit
Wykropkowałam nazwisko.

Edit2
Hurra przyszły moje nowe rękawiczki. Cudne, typowo górskie z windstopera. Będą idealnie pasować do kurteczki z ss w kolorze czerwonym z szarą podszewką i czarnymi dodatkami. :wink: :tongue:

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 11:42 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
vm2301 napisał(a):
1. Czy są formalne wymogi, by przewodnik ubrany był w taki, a nie inny strój?


Nie, nie ma żadnych formalnych wymogów.



Pozdrowienia

Basia


Ostatnio edytowano Pn paź 19, 2009 7:55 pm przez Basia Z., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 12:19 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Baśka przestań mnie wciągać w tę debilną dyskusję. Noś sobie te obcisłe szmatki ze szmateksu, mi nic do tego. Jestem normalna inaczej, staram się dobrze ubierać stosownie do okoliczności. W górach jestem przewodnikiem, jestem tak ubrana jak moim zdaniem powinnam być tzn. odpowiednio, w dobre górskie ciuchy zawsze dostosowane do warunków pogodowych. Mój wygląd świadczy o mnie. I przy tym pozostanę.
A rękawiczki w www.polarsport.pl dobrano mi fantastyczne. Drogie jak cholera ale są po prostu piękne. Dziękuję. :)

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 12:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Basia Z. napisał(a):
sukience z ogromnym dekoltem

Aż się spociłem ... :oops:
Może ktoś to potwierdzi ale podobno w okolicach alpejskich taki dekolt nazywany bywa balkonem ... :oops:
Coś w tym stylu ... ach jak ukwiecone i zadbane balkoniki ...
Obrazek

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 12:46 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
...


Ostatnio edytowano Pn paź 19, 2009 7:56 pm przez Basia Z., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 12:52 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Odpowiedziałam precyzyjnie po czym odróżniam przewodników od nieprzewodników: identyfikator, blacha, ubiór przewodnicki z logo, kolorystyka ubrania, sposób prowadzenia i po wpisach na listach w punktach kasowych.
Mi to wystarcza aby zorientować się czy ktoś jest przewodnikiem czy nie.

Dobrze jak zobaczę tłustą, starą babę w obcisłej podkoszulce i leginsach typu druga skóra to zmilczę :mrgreen:

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 12:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Basia Z. napisał(a):
vm2301 napisał(a):
1. Czy są formalne wymogi, by przewodnik ubrany był w taki, a nie inny strój?
Nie, nie ma żadnych formalnych wymogów.
To zależy, gdzie się przynależy. Koła Przewodników.Sudeckich PTTK wymagają od swoich przewodników - członków tych kół - noszenia jednolitych ubiorów przewodnickich i blachy. Niektórzy tacy delikwenci chodzą poobwieszani blachami i wyglądają jak "choinki". W dniu św. Wawrzyńca, który przewodnicy sudeccy przyjęli za swoje święto, na szczycie Śniezki jest przeraźliwie czerwono i roi się od blach i plakietek...

Obrazek

Nie wiem jak to sobie załatwili, ale zrobili coś naprawdę drańskiego. Otóż XIX- wieczna dwujęzyczna tablica upamiętniająca tragiczną śmierć Józefa Odrowąż-Pieniążka została umieszczona za drzwiami wejściowymi w kaplicy w takim miejscu, że jest niewidoczna, a w tamtym miejscu, czyli na wprost w wejściu do kaplicy zamocowano tablicę "ku chwale" jeleniogórskich przewodników sudeckich.

Obrazek

Epitafium Józefa Odrowąż-Pieniążka zasłonięte dzwiami wejściowymi do kaplicy na Śnieżce

Obrazek

Tablica ku chwale przewodników sudeckich

Więćej o zabytkowym epitafium na stronie Klubu Sudeckiego z Poznania => http://www.ksp.lanet.wroc.net/odrowaz.htm

_________________
Obrazek

Lech


Ostatnio edytowano Pn paź 19, 2009 1:42 pm przez Lech, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 12:55 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
...


Ostatnio edytowano Pn paź 19, 2009 7:57 pm przez Basia Z., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 12:57 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
...


Ostatnio edytowano Pn paź 19, 2009 7:57 pm przez Basia Z., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 12:57 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Basia Z. napisał(a):
lucyna napisał(a):

Dobrze jak zobaczę tłustą, starą babę w obcisłej podkoszulce i leginsach typu druga skóra to zmilczę :mrgreen:


A starego tłustego faceta ?

B.

Czysta abstrakcja. Jeszcze nie widziałam starego, tłustego faceta w obcisłym podkoszulku i obcisłych leginsach. Chyba panowie mają lepszy gust. :lol:

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL