Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:40 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 1:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
...


Ostatnio edytowano Pn paź 19, 2009 7:58 pm przez Basia Z., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 1:07 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Basia Z. napisał(a):
lucyna napisał(a):
Czysta abstrakcja. Jeszcze nie widziałam starego, tłustego faceta w obcisłym podkoszulku i obcisłych leginsach.


To mało widziałaś. ;-)

Obecne "oddychające" podkoszulki są dość obcisłe.

Ale mi się to akurat podoba.

B.


Baśka ja odróżniam w przeciwieństwie do Ciebie bieliznę termoaktywną od leginsów ze szmateksu. To po pierwsze, a po drugie bielizna jak sama nazwa wskazuje to jest to ta część garderoby, która jest spodnia i przez to niewidoczna. :roll: :lol: :lol: :lol:

Muszę przyznać, że ta która dziś dostałam berghausa pod gore tex jest naprawdę ładna.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 1:15 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
...


Ostatnio edytowano Pn paź 19, 2009 7:58 pm przez Basia Z., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 1:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Basia Z. napisał(a):
Lech napisał(a):
To zależy, gdzie się przynależy. Koła Przewodników.Sudeckich PTTK wymagają od swoich przewodników - członków tych kół - noszenia jednolitych ubiorów przewodnickich i blachy.
Na pewno nie wszystkie, gdyż znam przewodników z SKPS Wrocław i takich strojów nie noszą.
Bo mają ustalony inny wzór stroju przewodnickiego. Tyle, że przewodnicy z jedynego słusznego na całym świecie Studenckiego Koła Przewodników Sudeckich (innych studenckich kół przewodników sudeckich nie ma) to znikomy procent wszystkich przewodników z kół PTTK na Dolnym Śląsku. Dla mnie jednak o wiele bardzierj bulwersująca jest sprawa siły przebicia tego lobby, że potrafią zalatwić sobie eksponowane miejsce na tablicę ku własnej chwale w kaplicy na Śnieżce, a jednocześnie spowodować wywalenie z tego widocznego miejsca wyjątkowo cennego zabytku. Że potrafili zalatwić sobie też miejsce na umieszczenie kilku tablic na Symbolicznym Cmentarzu Ofiar Gór w Kotle Łomniczki upamiętniających przewodników, którzy wcale nie byli ofiarami gór, tylko zmarli w innych okolicznościach.

Skoro przewodnicy sudeccy mają takie szerokie możliwości, to Tatrzańscy i beskidzcy z pewnością nie mniejsze. Dlatego mnie już nic nie dziwi, że mają też wtyczki w Ministerstwie, gdzie odpowiednio "smarują" i załatwiają sobie przepisy pod siebie, a nie pod ogół turystów. Argument, że to "dla dobra klienta" jest tylko parawanem, za którym można odstawiać chałturę.

_________________
Obrazek

Lech


Ostatnio edytowano Pn paź 19, 2009 2:00 pm przez Lech, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 1:49 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
....

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Ostatnio edytowano Wt paź 20, 2009 3:57 pm przez lucyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 1:50 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
...


Ostatnio edytowano Pn paź 19, 2009 7:59 pm przez Basia Z., łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 1:52 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
:lol: :lol: :lol:

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 2:17 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
...

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Ostatnio edytowano Wt paź 20, 2009 4:00 pm przez lucyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 2:31 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
...


Ostatnio edytowano Pn paź 19, 2009 7:59 pm przez Basia Z., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 2:41 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Basia Z. napisał(a):
lucyna napisał(a):
Baśka w polimicznym nastroju,


A co to jest "polimiczny" nastrój ?

Może miałaś na myśli "polilimiczny" ?

Ale i tak nie wiem co to jest, natomiast faktycznie mam dziś motyla noga nastrój (sprawy zupełnie nie związane ani z forum ani z górami) i mam ochotę kogoś podenerwować.

B.


Wątpię w to. To trwa już od dłuższego czasu. Gdybym zalogowała się na forum dajmy na to świat turystyki, coś tam napisała to od razu tam się pojawisz krzycząc ja też jestem przewodnikiem. Nie wiem dlaczego to robisz ale to jest denerwujące. Masz Kobieto wiedzę i doświadczenie dlaczego więc tego nie wykorzystujesz tylko wdajesz się w takie dyskusje jak ta powyżej? Że już nie wspomnę o pyskówce na wyliczance, gdzie nie mając żadnego doświadczenia w chodzeniu na rakietach śnieżnych usiłowałaś grać rolę eksperta. Założyłaś nawet wątek na grupie usiłując mnie zdyskredytować.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Ostatnio edytowano Wt paź 20, 2009 4:09 pm przez lucyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 2:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
...


Ostatnio edytowano Pn paź 19, 2009 8:00 pm przez Basia Z., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 2:54 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
...

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Ostatnio edytowano Wt paź 20, 2009 4:08 pm przez lucyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 4:15 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
...

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Ostatnio edytowano Wt paź 20, 2009 4:06 pm przez lucyna, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 4:26 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 9:28 pm
Posty: 2176
Lokalizacja: Litwini wracali?
Przeczytałam kilka stron wstecz i poplułam się herbatą ;)

Dedykuję Wam, Dziewczyny. I Chłopaku. I sobie też.

http://w849.wrzuta.pl/audio/9X94gamVVVj ... y_swoje_95

_________________
I'd rather be riding my motorcycle thinking about God than sitting in church thinking about my motorcycle.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 8:04 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
...

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Ostatnio edytowano Wt paź 20, 2009 4:01 pm przez lucyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 19, 2009 10:14 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt maja 27, 2005 8:40 am
Posty: 168
lucyna napisał(a):
1. Tak, niektóre grupy ściśle regulują ubiór.
Jak byłam w sanockim klubie przewodnickim to byliśmy ubrani w czerwono-niebieskie polary, potem króciutko nosiłam barwy wilków.
Miałam też praktykę hotelarską, a potem pracowałam z panią menadżer w dobrym ośrodku. Na praktyce hotelarskiej szef ODK w Olszanicy pułkownik D... potrafił recepcjonistkę, praktykantkę wysłać do łazienki z poleceniem zmycia niedyskretnego makijażu. Żadna z nas nawet nie ośmieliłaby się przyjść do pracy nieodpowiednio ubrana. Jestem więc przekonana, że służba turystyczna, bowiem tak możemy się określać powinna tak, a nie inaczej wyglądać. Poza tym jest coś takiego jak dobry smak. Gdy widzę na zdjęciach bardzo grubą, starszą przewodniczkę ubraną w obcisłe leginsy w kolorze fioletowym, druga skórę, to wybacz ale mam lekkie odruchy wymiotne. Sama mam problem z nadwagą wiec jestem wrażliwa na tym punkcie.
Tym bardziej, że zwracają mi uwagę na ubiór. Pracuję w dobrych ośrodkach, mimo, ze staram się dobrze ubierać to kilka razy mi się oberwało. Przeważnie za brudne buty. Nie obłocone ale nieestetycznie wyglądające. Także goprowcy kilka zrazy mnie prosili abyśmy jako przewodnicy odpowiednio wyglądali, bo jesteśmy wizytówką Bieszczadów. Goście, a szczególnie dzieci nas obserwują więc buty górskie, ciuchy górskie, zawsze odpowiednie do pogody.

2. Tak. Zasady ubioru są określone. Nie przyjdziesz chyba do pracy w krótkich spodenkach i z klatą na wierzchu.
Jest coś takiego jak szacunek dla drugiego człowieka, klienta. Podkreśla się to ubiorem.



Lucynko, piszesz o zwyczajach lansowanych, czy nawet narzucanych członkom określonych organizacji, grup przewodników, zrzeszonych gdzieś tam, czy nawet pojedynczych firm jaka jest ośrodek wczasowy.

To oznacza, że nie ma odgórnie narzuconego całej grupie zawodowej obowiązku stosowania określonego wzornictwa "munduru służbowego".

Nie próbuj przekonać, że preferowany przez Ciebie styl jest lepszy, bo to bezsens.

Ty twierdzisz, że czerwone ładne, a ja wolę zielone.


Co do punktu 2, to też próbujesz nadinterpretacji.

szacunek dla drugiego człowieka...nie wyobrażam sobie nauczycielki, która po szkole paraduje w stringach, ale fakt, że nosi jeansy o braku szacunku dla uczniów nie świadczy.

A co uznasz za odpowiedniejszy strój nauczyciela WF? Dres, czy spodenki w kant?;)


W przypadku przewodników można mówić o jakimś uniwersalnym ubiorze - np. polar. Jednak jest to kwestia indywidualna, więc nie próbuj udowadniać jakichs swoich racji. Myślę sobie też, że styl takowego obioru należy dobrać do grupy, która obsługuje.

Nie chcesz chyba powiedzieć, że jeśli zwracasz na ubiór taka uwagę, to tak samo obrałabyś się do pracy z grupą kombatantów i nastolatków. Że ten sam elegancko tradycyjny ubiór założysz zarówno na wycieczkę pt. Śladami naszych przodków dla kanadyjskiej mniejszości ukraińskiej o średniej wieku 85 lat, jak i imprezę integracyjną klaunów cyrkowych.


To, że Baśka preferuje inny styl ubierania, nie znaczy, że jest mniej profesjonalną przewodniczką.

Tak jak i fakt, że straszliwie dbasz o ubiór nie stanowi o Twoim profesjonalizmie.


Pozdrawiam:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 20, 2009 5:09 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
1. Z całym szacunkiem gdzie napisałam, że jest lepszy?
Nie wiem czy kiedykolwiek PTTK opracował jakiś wzór ubioru, pierwszy raz słyszę o tym, że mamy jakieś mundury. Spójrz na zdjęcie Kolegów przewodników sudeckich. Jakże są różnorodni w swoim "umundurowaniu".
Kwestia barwy. Nie zapominaj, że najbardziej wyróżniającym się kolorem jest czerwień, ta barwa silnie działa na psychikę człowieka. Nie przez przypadek ubieramy się na czerwono czy stosujemy mix kolorów. Jesteśmy dzięki temu widoczni nawet w trudnych warunkach pogodowych. To już nie jest kwestia widzi mi się ale bezpieczeństwa w górach. Kolor zielony to kolor maskujący, zlewający się z otoczeniem. Jego odcienie nie przez przypadek wykorzystywane są w wojskowym umundurowaniu.
Wybacz ale nie czytasz tego forum. Kwestia munduru pojawiła się innym wątku. Tam na pytanie czy chcę klapsa odpowiedziałam tak ale o ile będziesz w mundurze. Po prostu zostało to tu wykorzystane jako szpila. Powtarza się sytuacja z wyliczanki. Tam za taki żarcik jak ten z mundurem dostałabym jeszcze gorszy wycisk. Doszło do sytuacji, że po prostu boję się, że gdy będę dowcipkować czy nawet uśmiechnę się wirtualnie do któregoś z Kolegów to sytuacja z forum 321 powtórzy się także tu. Mam rację, ta rozmowa jest tego najlepszym przykładem.
Nie chcę "powtórki z rozrywki", to chyba jest jasne.
Wlazłeś Wojtek w konflikt pomiędzy babami, jeżeli bardzo chcesz możesz dalej to ciągnąć. Zastanów się jednak czy warto.
2. Jak ktoś się ubiera nie interesuje mnie to. Po raz enty mówię nic mi do tego w czym chadza taka, a nie inna przewodniczka. Mam całą szafę ciuchów górskich w rozmiarach 38-42. Przez 10 lat tego nazbierało się. Tak samo ubieram się jak idę oprowadzać grupę dzieciaków czy vipów. Jedyne co biorę pod uwagę to rozmiar i warunki pogodowe. Tylko do chaszczowania zakładam podniszczone ciuchy czy buty. Często po takim cioraniu się po bagnach i chaszczach muszę wyrzucić ubranie.
Coś jeszcze? Dalej chcesz kontynuować tę debilną rozmowę?

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 20, 2009 9:42 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
lucyna napisał(a):
Coś jeszcze? Dalej chcesz kontynuować tę debilną rozmowę?
A może napiszesz coś do rzeczy? Może wyrazisz swoje zdanie na temat przejawów "skromności" owych przewodniĸów państwowych? Czy uczestniczenie pewnej grupy przewodników w nabożeństwie w 1981 roku, to tak znaczący akt "nawrócenia", że aż trzeba umieszczać specjalną tablicę pamiątkową, jednocześnie odnosząc się z lekceważeniem do tak cennego zabytku jakim jest historyczne polskie epitafium? Czy nie uważasz, że potrafią być niezłymi pływakami i zawsze znaleźć się "na wierzchu" niezależnie od ustroju i elit rządzących, że zawsze znajdą drogę aby tworzono prawo pod nich, a nie pod ogół turystów?

Obrazek

Małe wyjaśnienie.
1. W stanie wojennym i długo jeszcze po po jego odwołaniu, na Śnieżkę wolno było wchodzić tylko w grupach z przewodnikiem posiadającym specjalne zezwolenie ówczesnych władz, które wydawano po podpisaniu deklaracji współpracy z ówczesnymi władzami. Obecnie ci czołowi działacze jeleniogórskiego koła, których twarze znam z widzenia jak prowadzili w stanie wojennym wycieczki na Śnieżkę, teraz gorliwie uczestniczą co roku w nabożeństwach.
2. Fundacja epitafium w kaplicy ma związek z tragedią jaka tu rozegrała się latem 1828 roku. Kaplicę, która pełniła wówczas rolę schroniska dla zwiedzających te okolice, odwiedził studiujący w Warszawie Józef Odrowąż-Pieniążek. Udał się on stamtąd w dalszą drogę i słuch po nim zaginął. Z treści tablicy wynika tylko fakt, że "do Kraju Rodzinnego nigdy nie powrócił". Przyjmuje się, że utonął w tamtejszych torfowiskach leżących około 1400 m n.p.m. na Równi pod Śnieżką. Czy na pewno utonął tego tak do końca nie wiadomo, ponieważ nie odnaleziono ciała. Gdyby tak było faktycznie, byłby to niezwykły przypadek utonięcia, które miało miejsce tak wysoko. Dlaczego? Bo chyba żaden Polak nie zginął w ten sposób w górach na takiej wysokości. Co ciekawe, ta dwujęzyczna tablica epitafijna w Kaplicy św. Wawrzyńca ufundowana przez rodzeństwo ofiary tragedii, jest jedyną tablicą epitafijną w kaplicy na Śnieżce. I co najciekawsze, ta polska tablica przetrwała czasy pruskie, wojenne zawieruchy i doczekała się Polski.

_________________
Obrazek

Lech


Ostatnio edytowano Wt paź 20, 2009 9:46 am przez Lech, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 20, 2009 9:45 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Dla mnie zniszczenie pamiątki historycznej jest zbrodnią. Nie wiem co mam jeszcze napisać. W Sudetach byłam kilka razy, dawno to było i nie prawda. Jako tako znam Góry Bardzkie i Złote. Nie znam sprawy.

Co do przewodników. Jesteśmy takimi samymi ludźmi jak inni. Nie chcę rozmawiać na ten temat mimo, że nie raz oberwałam od tego środowiska. Nie jestem w żadnym kole, klubie, wystąpiłam z PTTK jak z przyczyn dla mnie niejasnych zlikwidowano mój klub przewodnicki w Sanoku, do koła nie zapisałam. Nie podobało mi się więc nie ma mnie tam. Wybacz ale nie zamierzam kalać własnego gniazda. To nadal są moi Koledzy, których większość szanuje i lubię i nie raz będę z nimi włóczyć się po górach.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 20, 2009 9:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
lucyna napisał(a):
Dla mnie zniszczenie pamiątki historycznej jest zbrodnią.
Gwoli ścisłośći, to ta tablica nie została zniszczona, tylko przeniesiona w ciemny kąt za drzwiami wejściowymi do kaplicy, przez co jest zupełnie niewidoczna (chyba że ktoś zajrzy w ten kąt i poświeci latarką), a w jej miejscu przewodnicy umieścili tablicę ku własnej czci. Krótko mówiąc sami sobie wystawiają laurki i potrafią je umiejetnie wyeksponować, jednocześnie lekceważąc cenne pamiątki historyczne, których nie powinno się w ogóle ruszać.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 20, 2009 10:01 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
O jej, jesteś cholernie konsekwentny. No dobra. Masz trochę racji. Niektóre inicjatywy przewodnickie nie podobają mi się i nie raz o tym przy jakiejś tam okazji w wątku bieszczadzkim pisałam. Nie podoba mi się "krzyżowanie gór", wszystkie krzyże ku czci pychy ludzkiej tzn. na Smereku, Tarnicy i Haliczu współtworzyli Koledzy. Nie podoba mi się postulowanie wprowadzenia zmian nazwy historycznej Przełęcz Wyżniańska na Przełęcz Harysymoicza. Nie oznacza to jednak, że przewodnicy jakoś tam nadmiernie eksponują swoje znaczenie. Nawet nie wiesz jak dużo prominentnych osób ma uprawnienia. :mrgreen:

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 20, 2009 10:33 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
lucyna napisał(a):
O jej, jesteś cholernie konsekwentny. No dobra. Masz trochę racji. Niektóre inicjatywy przewodnickie nie podobają mi się i nie raz o tym przy jakiejś tam okazji w wątku bieszczadzkim pisałam. Nie podoba mi się "krzyżowanie gór", wszystkie krzyże ku czci pychy ludzkiej tzn. na Smereku, Tarnicy i Haliczu współtworzyli Koledzy.:
Tylko zwróć uwagę, że te krzyże wystawili nie ku swojej czci, tylko jako symbol Chrystusa. Natomiast tablica w kaplicy na Śnieżce upamietnia uczestnictwo przewodników z koła jeleniogórskiego w uroczystościach 300-rocznicy istnienia kaplicy. I nikogo więcej, kto w tej uroczystości uczestniczył. Ta jubileuszowa uroczystość, to oczywiście msza święta. Czym takim szczególnym wsławili się owi przewodnicy, że musieli to w szczególny sposób upamiętnić tablicą? Czy to ich uczestnictwo było aż takie ważne, aby o tym trąbić wszem i wobec? A przewodników z innych kół, GOPR-owców, pracownikow Karkonoskiego Parku Narodowego czy po prostu turystów i ludzi związanych z górami o rozmaitej profesji to na tym jubileuszowym nabożeństwie nie było? Dla mnie ta cała sprawa z tą tablicą, to dowód pychy i wyjątkowej próżności a także przejaw jakiejś choroby na punkcie własnej ważności tego środowiska.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 10:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Od 20 października ani jednego postu ... :(

To coś wrzucę ... trzeba się organizować, jednoczyć, solidaryzować ...

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... znych.html

Cytuj:
Watykan: Ukarano 48 nielegalnych przewodników turystycznych
jagor, PAP2009-12-11, ostatnia aktualizacja 12 minut temu

48 przewodników turystycznych, działających w rejonie Watykanu bez wymaganych zezwoleń, ukarała dziś grzywnami włoska policja - podały lokalne media.

Wśród nich zidentyfikowano także oszustów, którzy wmawiali zagranicznym turystom, że muszą kupić bilet, aby wejść na Plac św. Piotra i do bazyliki watykańskiej. Pieniądze zabierali dla siebie. W szczycie sezonu zarabiali oni, jak poinformowała policja, nawet po 600 euro dziennie.

Spisani przez policjantów przewodnicy otrzymali kary od 50 do 344 euro za wykonywanie tego zawodu bez specjalnej legitymacji, wydawanej przez władze Wiecznego Miasta. Grzywnę 700 euro otrzymali ci z nich, którzy zostali przyłapani na tym po raz kolejny.

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 11, 2009 10:56 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Spryciarze. Ja tylko widziałem jak "strażnicy moralności" (stoją przy stanowisku badania bagażu przy Bazylice) starym babom polecali coś założyć na siebie - takie chałaty z takiego czegoś jak w szpitalu - chyba po 1 euro, a młode dziewczyny to przepuszczali nawet w króciutkich szortach. Młode chłopaki, śmiali się przy tym do rozpuku.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL