Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 12:34 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz kwi 01, 2010 5:05 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 1:35 pm
Posty: 10
Witam. Planuję wybrać się po raz pierwszy w bieszczady , jaki schron byście polecili ? Dodam że chcę przejść obie połoniny , rawki , tarnicę , bukowe berdo i na co tam jeszcze czas pozwoli. Interesuje mnie raczej klimat turystyczny a nie jakieś hotelowe luxusy . Co polecacie ?
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 01, 2010 5:25 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Schronisko? W tym rejonie Pod Małą Rawką lub Dolny Smerek.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 01, 2010 5:32 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 1:35 pm
Posty: 10
Dzięki Lucy . Bacówka pod Małą Rawką wygląda fajnie , ale Dolny Smerek to o zgrozo ośrodek wypoczynkowy , przynajmniej to znalazłem w sieci: http://www.smerekdolny.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 01, 2010 5:38 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Jan Winnicki napisał(a):
Dzięki Lucy . Bacówka pod Małą Rawką wygląda fajnie , ale Dolny Smerek to o zgrozo ośrodek wypoczynkowy , przynajmniej to znalazłem w sieci: http://www.smerekdolny.pl/

Tak ale specyficzny. Tam odbywają się bardzo ciekawe imprezy m.in. koncerty i spotkania z Ludźmi z Bieszczadów (nie mylić z Zakapiorami) np. z Łysym, Agnieszką Słowik-Kwiatkowską i Grażyną (zapomniałam nazwiska Graży). Plus to też fantastyczne jedzenie.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 01, 2010 5:49 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 1:35 pm
Posty: 10
Cytuj:
spotkania z Ludźmi z Bieszczadów (nie mylić z Zakapiorami)

A łatwo w Bieszczadach o tego typu spotkania ? , podobnie jak w Tatrach ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 01, 2010 5:53 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Jan Winnicki napisał(a):
Cytuj:
spotkania z Ludźmi z Bieszczadów (nie mylić z Zakapiorami)

A łatwo w Bieszczadach o tego typu spotkania ? , podobnie jak w tatrach ?

I tak, i nie. Agnieszka ma swoją galerię w Cisnej nad Siekierezdą, zresztą w Siekierze jest bardzo dużo jej prac. Łysy ma pracownię w Czarnej. W Cisnej jest Atamania Ryśka Szocińskiego zakapiora poety-grafomana i bardzo dobrego autora opowiadań oraz pracownia Jadwigi Denisiuk malarki ikon. W tej ostatniej pracowni urzęduje jej mąż Denisuk też zakapior Bury.

Jeżeli chodzi o noclegi to zapomniałam wspomnieć o Stacji GOPR w Ustrzykach Górnych, dobre warunki i niedrogo, rezerwujesz przez centralę w Sanoku.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 02, 2010 12:42 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 1:35 pm
Posty: 10
A jak wygląda natężenie ruchu turystycznego w tych stronach w kwietniu ? , duży ścisk ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 02, 2010 1:39 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Jan Winnicki napisał(a):
A jak wygląda natężenie ruchu turystycznego w tych stronach w kwietniu ? , duży ścisk ?

Nie, wprost przeciwnie. To mój ulubiony okres, może jeszcze na połoninach nie jest zbyt fajnie (zresztą nie przepadam za nimi) ale w krainie dolin, w lasach i na łąkach jest cudnie. Po 20 warunki są bajkowe, szczególnie, gdy zakwitają czereśnie ptasie.
Jedziesz po raz pierwszy w Bieszczady? Jeżeli nie to jest coś co mogę polecić Ci jako fantastyczną sprawę. Balnica, schronisko u Wojtka Judy, pasmo graniczne, Matragona i okolice, no i południowe stoki już słowackie.
Okolice Osławicy, Woli Michowej, Wysoki Dział to zupełnie inne klimaty, jeszcze nie skomercjalizowane.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 02, 2010 1:56 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 1:35 pm
Posty: 10
Tak w Bieszczady jadę po raz pierwszy , dlatego kieruję się w miejsca najbardziej znane (od czegoś trzeba zacząć) . Po za tym chciało by się wejść na najwyższy szczyt od razu na początku , chociaż czytałem że Tarnica powoli staję się miejscem pikników grillowych . No ale co szczyt to szczyt.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 02, 2010 2:13 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Jan Winnicki napisał(a):
Tak w Bieszczady jadę po raz pierwszy , dlatego kieruję się w miejsca najbardziej znane (od czegoś trzeba zacząć) . Po za tym chciało by się wejść na najwyższy szczyt od razu na początku , chociaż czytałem że Tarnica powoli staję się miejscem pikników grillowych . No ale co szczyt to szczyt.
Pozdrawiam.

Jeżeli miałabym coś Ci sugerować to zrób podstawę ale taką aby chcieć powrócić.
Wołosate-Rozsypaniec-Krzemień- Tarnica-Wołosate
Muczne-tam stosunkowo łatwo złapać stopa-Bukowe Berdo-Krzemień-Przełęcz-Szeroki Wierch
obie trasy dadzą w kość więc następnego dnia Połonina Wetlińska-Smerek ale zejście szlakiem czarnym do Jaworca - tam też masz schron, kiedyś było świetne, dla mnie schroniska to ludzie możesz tu zanocować albo z buta do Kalnicy
Połonina Caryńska ale zejście zielonym na Caryńskie, a potem jak kondycja pozwoli Ci to Dwernik-Kamień ta trasa to pustki, głupio mówić ale tu możesz spotkać naszego przyjaciela brunatnego, niestety schonisko Koliba jeszcze nieczynne (chyba, dawno nie gadałam z Qudłatym)
Rawki to standard, możesz pokusić się i o Dział

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 02, 2010 3:17 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 1:35 pm
Posty: 10
Wielkie dzięki . Na pewno wezmę pod uwagę twoje sugestie , teraz postudiuję mapę , może coś zaplanuję . Musze jeszcze poszukać jakiegoś parkingu bo wybieram się samochodem.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 02, 2010 3:21 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Parking masz pod schroniskiem Pod Małą Rawką, wjedziesz tam nawet niskopodwoziowym. Pogadaj z Michałem, jeżeli nie wjedziesz to parking masz na Przełęczy Wyżniańskiej.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 30, 2010 3:56 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr maja 26, 2010 5:48 pm
Posty: 10
A ja jak jadę w Bieszczady to stawiam na namiot ;)
pomijam, że jak byłam pierwszy raz w Biesach przez 4 dni, to przez 4 dni padało a my z koleżanką w namiociku elegancko;)
Było ciutkę nie komfortowo, ale przynajmniej jest co wspominać;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 06, 2010 10:36 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 10:35 am
Posty: 9
mnie też bardzo podoba się opcja z namiotem w Bieszczadach. Sama dość często korzystam z takiego typu noclegu i schroniska. Owszem może i nie są to zbyt komfortowe warunki, ale przynajmniej jest co wspominać i nie trzeba się martwić o to, że miejsca nie ma ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 8:08 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 16, 2011 5:37 pm
Posty: 208
Lokalizacja: Siedlce
Odkopuje temat.
Wybieram sie w ten weekend w góry - nie wiem tylko w które (wszystko zależy od prognozy które zmieniają się codziennie).
Jesli pojade w Tatry to wiem mniej wiecej ze moge liczyc na nocleg w schronisku chociazby na "glebe".
Problem w tym że jeśli zdecyduje sie w ostatniej chwili na wyjazd w Bieszczady (od paru dni zapowiadają lepsze prognozy na weekend właśnie w Bieszczadach) to moge zostać w kłopotliwej sytuacji bez noclegu.

Dlatego pytanie - jak jest z rezerwacjami i noclegami na "glebie" w Bieszczadach?? Przyznam ze zawsze jak jechalem to mialem cos zarezerwowane - ale w tej chwili nie ma sensu rezerwowac skoro nawet nie wiem gdzie mnie poniesie :) Szczegolnie interesuje mnie Bacówka pod Małą Rawka, albo Chatka Puchatka - ale wszystkie schroniska w obrębie 5-10km od Wetliny również będą mile widziane.

Czy może ktoś już wybierał się w taką wycieczkę z plecakiem od schronu do schronu bez żadnych rezerwacji ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 8:38 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 5:11 pm
Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
Rozbi napisał(a):
Czy może ktoś już wybierał się w taką wycieczkę z plecakiem od schronu do schronu bez żadnych rezerwacji ?

Tia.Zawsze tak jeżdżę z plecakiem,z tym,że na noclegi w schroniskach mam wywalone.Rozważ "spanie na sianie",koszt w 2005 r 3 pln od twarzy-teraz zapewne podrożało:
-Cisna,Wetlina,Wołosate,Ustrzyki Grn.W Chatce Puchatka kimałem parę razy bez żadnej rezerwacji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 03, 2011 9:14 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So lip 16, 2011 5:37 pm
Posty: 208
Lokalizacja: Siedlce
Troche poszperałem i ku mojemu zdziwieniu w wielu schroniskach znajduja sie ceny za nocowanie w zbiorczej sali albo "podłoga". Tak więc problem mam już rozwiązany. Dzięki wielkie za pomoc - spanie na sianie to też jakieś wyjście chociaż nigdy tego nie próbowałem :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2011 8:11 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt maja 03, 2011 11:21 am
Posty: 34
Lokalizacja: Kielce,
Byłem w Bieszczadach dwa razy ale nigdy jesienią. Z waszego doświadczenia ile czasu został do "najładniejszych jesiennych Bieszczad"?

Kolega był w ubiegłym tygodniu u mówił, że połoniny pomału się już złocą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 26, 2011 12:37 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 19, 2010 11:34 am
Posty: 342
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów
Połoniny są już brązowe. Drzewa nie. Rykowisko w trakcie. Obserwuj drzewa u siebie - jeśli będą kolorowe, to w Bieszczadach już na pewno.

_________________
https://picasaweb.google.com/106184162870833298355


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 10, 2011 7:38 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr paź 05, 2011 7:55 pm
Posty: 10
Polecam Dolny Smerek byłem tam jest świetnie i wydaje mi się, że dosyć tanio.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL