Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 3:35 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lip 08, 2008 9:58 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 09, 2008 1:44 pm
Posty: 6
Lokalizacja: Wrocław
Witajcie!

Planuję wybrać się w Karkonosze na 4 dni (3 noclegi) :cheers: i przejść trasę ze Szklarskiej Poręby przez Szrenicę, Śląskim Grzbietem na Śnieżkę i dalej Czarnym i Kowarskim Grzbietem do Przełęczy Okraj i samych Kowar. Możecie mi pomóc w zaplanowaniu noclegów na tej trasie? Jakie są Wasze wrażenia z pobytu w poszczególnych schroniskach karkonoskich? Z tego co już zdążyłam przeczytać na forum, "Odrodzenie" nie cieszy się pozytywną opinią :( Jak tam warunki w schroniskach po stronie czeskiej? Help!

Ps. Jeśli był już podobny temat na tym forum to proszę o link.

_________________
"Życie bez radości jest jak długa podróż bez gospody" (Demokryt)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 09, 2008 11:48 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn sty 29, 2007 10:34 am
Posty: 5
byłem z tydzień temu, na Szrenicy pełen komfort, pod Śnieżką w schr.Nad Łomniczką jest tylko podłoga w sali jadalnej ale klimacik był (nie ma prądu, a i 7 zł taka przyjemność mnie kosztowała))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 5:48 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz kwi 17, 2008 6:00 pm
Posty: 17
Lokalizacja: Płock
Postaram Ci sie pomóc.
Przede wszystkim propono9wał bym troszkę wydłużyć okres pobytu jeśli to możliwe wtedy więcej zobaczysz ale jeśli masz 4 dni to postaram ci się pomóc.
Zaczynając od Szklarskiej poręby - można wjechać na Szrenicę wyciągiem albo wejść i stamtąd iść szlakiem grzbietowym w kierunku śnieżnych kotłów i zejść di schroniska pod łabskim szczytem ( moim zdaniem najfajniejsze schronisko w Karkonoszach )

No chyba że idziesz dobrym tempem to dasz rady dojść do przełęczy karkonoskiej czyli do odrodzenia ( tu z moich doświadczeń odradzam nocować - choć podobno zmienił sie zarządca więc nie wiem jak jest teraz) i jeżeli wybierzesz tą opcje polecam wybrać któreś z (trzech bodajże) schronisk po czeskiej stronie w rejonie przełęczy karkonoskiej( nie nocowałem w żadnym ale miałem okazje spędzić kilka chwil w tym które leży przy głównym szlaku grzbietowym przed przełęczą - i było tam czysto i schludnie ) Z pośród tych trzech czeskich schronisk które znajdują sie w tamtej okolicy odradzam tylko to w najbliższym sąsiedztwie naszego odrodzenia bo to już nie jest schronisko a raczej hotel wysokogórski

Jeżeli przenocujesz jednak pod łabskim( tą opcje ci polecam ) do z tamtąd idąc dobrym tempem możesz dojść w rejon wielkiego i małego stawu a tam masz trzy opcje
nocować pod strzecha akademicka ( duże schronisko bez klimatu ale zawsze znajdziesz tam jakiś nocleg )
bądź możesz nocować w samotni nad małym stawem ( ale tam zazwyczaj trzeba dużo wcześniej sobie miejsce zarezerwować ) to super schronisko położone malowniczo nad małym stawem
lub iść pod śnieżkę do domu śląskiego ( tam nie nocował) Z tego schroniska super widok na śnieżkę |
A stamtąd możesz wejść na śnieżkę i wrócić się do Karpacza


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 17, 2008 6:21 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz kwi 17, 2008 6:00 pm
Posty: 17
Lokalizacja: Płock
Pomyślałem że może pokrótce opisze ci wszystkie schroniska w Karkonoszach
1 Na Hali Szrenickiej - duże schronisko troszkę zalatuje prl-em
nie jest to może ideał czystości ale jak śpisz to robaki po tobie nie chodzą.
Tak jak mówiłem schronisk oduże więc człowiek czuje się tam anonimowy i
troszkę osamotniony ( schronisko PTTK)

2 Na Szrenicy Schronisko prywatne standard raczej hotelowy ale jak na ten standard to ceny jeszcze przystępne . Podobnie jak na hali szrenickiej duże schronisko bez klimatu

3 Pod Łabskim Szczytem - moje ulubione schronisko , Bardzo fajna babka je prowadzi , można wieczorem posiedzieć przy piwku i długo pogadać z ludźmi
Naprawdę warto się zatrzymać

4 Odrodzenie - zdecydowanie najgorsze schronisko ODRadzam nocleg w tym obiekcie - syf kiła i mogiła a ceny jak w hotelu

5 Strzecha akademicka jak większość karkonoskich schronisko - duży moloch bez klimatu ale za to czysto schludnie i ceny przystępne no i zawsze można liczyć na jakiś nocleg

6 Samotnia - piękne klimatyczne schronisko nad małym stawem , warto przenocować - jeden minus ciężko z marszu znaleźć tam jakiś nocleg. Schronisko malowniczo położone nad małym stawem

7 Dom śląski - czyste schludne schronisko, ładny widok na śnieżkę - tylko te ceny jakieś takie wygórowane

8 Na Śnieżce - tylko bufet choć słyszałem dwa lata temu że chcą tam zrobić dosłownie kilka miejsc noclegowych (ale nei wiem jaki stan obecny)

9 Nad łomniczką tylko bufet ale jeśli jest taka potrzeba udzielą ci schronienia na podłodze

10 Na przęłęćzy okraj - schronisko przy przejściu granicznym działający troszkę jak hotel , całkowicie bez klimatu

Co do czeskich schronisk raczej czyste i spokojne a ceny podobne do polskich - więc nie ma co się bać w nich nocować

Pominąłem oczywiście schroniska znajdujące się niżej bo ciebie raczej interesują te a w okolicach grzbietu Karkonoszy

Co mogę ci podpowiedzieć to lepiej wydłuż sobie pobyt o kilka dni i zacznij wędrówek od Świeradowa zdrój i przejścia gór izerskich w stronę Karkonoszy o dalej przez Jakuszyce na Karkonosze i w kierunku przełęczy okraj - Polecam taką trasę w Izery warto iść tam cisza is pokój mało turystów i dwa bardzo fajne schroniska - chatka górzystów i stacja turystyczna Orle.
Mam nadzieje że ci jakoś pomogłem
Pozdrawiam
Eryk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 21, 2008 10:27 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 09, 2008 1:44 pm
Posty: 6
Lokalizacja: Wrocław
Dzięki wielkie! Moje plany dotyczące zrobienia tej trasy musiałam odłożyć na inny termin, tymczasem wylądowałam w Szklarskiej Porębie i stamtąd robiliśmy różne mini-wycieczki ;)
Byłam w prawie wszystkich schroniskach górskich w polskich Karkonoszach, ale być to nie znaczy tam spać :) I tak jak mogę ocenić położenie, klimat, jedzenie - tak na sam nocleg i ceny za niego nie zwracałam jakoś uwagi - stąd była moja prośba o pomoc.
Jak będę się wreszcie wybierać w tę trasę grzbietem to na pewno wezmę pod uwagę info zawarte w postach! Chętnie bym wydłużyła sobie termin wędrówek, ale urlop przerażająco się kurczy ... :/
Thanks again! Pozdrawiam!

_________________
"Życie bez radości jest jak długa podróż bez gospody" (Demokryt)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 22, 2008 11:41 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 6:38 pm
Posty: 188
Lokalizacja: spodchmurykapelusza
cantona21 napisał(a):
5 Strzecha akademicka jak większość karkonoskich schronisko - duży moloch bez klimatu ale za to czysto schludnie i ceny przystępne no i zawsze można liczyć na jakiś nocleg

6 Samotnia - piękne klimatyczne schronisko nad małym stawem , warto przenocować - jeden minus ciężko z marszu znaleźć tam jakiś nocleg. Schronisko malowniczo położone nad małym stawem


po noclegach i w jednym i drugim stawiam na Strzechę. brak problemów z noclegiem, a obsługa o niebo sympatyczniejsza niż w Samotni, gdzie im się chyba w głowach poprzewracało ("bo my są sławni, więc możemy se pozowlić!"). no, i za wrzątek nie musieliśmy płacić, a obsługa nie czyściła chemią podłogi o godzinie 21 wieczorem (gdy wszyscy szli się myć, bo przecież w ciągu dnia nie można, jak nikogo nie ma). nie było tez problemów z ciepłem w zimie, natomiast w Samotni było w nocy nieco chłodno


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 15, 2009 10:07 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 6:56 pm
Posty: 758
Lokalizacja: Las Vegas
czy w samotni można na glebie :?: :?: chodzi oczywiście o nocleg :wink: czy wygonią pod strzeche :?:

_________________
Żyj tak abyś po latach mógł powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 12:36 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 6:56 pm
Posty: 758
Lokalizacja: Las Vegas
ok spamuje, ale juz wiem jak wyglada sytuacja w karkonoszach na wekeend ...

-szrenica ma wolne miejsca w wieloosobowych
-samotnia wszystko zaklepane (jedynie gleba, ale to tylko jak strzecha bedzie pełna)
-strzecha tylko wieloosobowe
-odrodzenie nie pytałem, bo to tylko "przelotowe" ... naczytałem się że ekipa nowa, wiec bede miał okazje sprawdzić organoleptycznie 8)

_________________
Żyj tak abyś po latach mógł powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 12:43 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
karlos a to gdzies w schroniskch bedziesz nocowac?
na Szrenicy fajny klimat, troszku peerelowski, ale cieplutko tam bylo w pażdzierniku (jak bylo chlodnawo na zewnatrz :))

_________________
szukam damskich butów 5.10 - jakby komuś wpadły w oko, proszę o znak-sygnał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 16, 2009 1:02 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 6:56 pm
Posty: 758
Lokalizacja: Las Vegas
niestety starujemy w piatek po pracy i w szklarskiej bedziemy kolo 16-17 więc czasu starczy na szrenicę lub łabski ... padło na szrenice, bo bedziemy smarowac czerwonym az do śnieżki ... zreszta juz ci napisałem w drugim temacie cały plan 8)

_________________
Żyj tak abyś po latach mógł powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 21, 2009 11:50 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
cantona21 napisał(a):

(...)
4 Odrodzenie - zdecydowanie najgorsze schronisko ODRadzam nocleg w tym obiekcie - syf kiła i mogiła a ceny jak w hotelu
(...)


Do niedawna faktycznie tak było, obiekt nie miał szczęścia do ajentów. Ale od marca Odrodzeniem zajęła się nowa osoba i wszysko idzie w dobrą stronę. Wzrósł standard, ceny pozostały na poziomie przeciętnej schroniskowej, pod prysznicami nie ma już grzyba, obsługa jest miła, a schronisko odzyskuje klimat. Obecnie na powrót staje się ono wartym odwiedzenia.

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 22, 2009 5:39 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 6:56 pm
Posty: 758
Lokalizacja: Las Vegas
właśnie wróciłem z 4 dniowego wypadu w karkonosze i potwierdzam doniesienia o Odrodzeniu :D sprawdzone organo-leptycznie 8)

od marca jest tam nowa ekipa i od razu widać zmiany :lol: schronisko zaczyna odżywać :!: :!: :!: jeśli chodzi o remonty to sala główna, łazienki są juz odnowione i można spokojnie iść się odświerzyć ... na korytarzach ściany szpachlowane i remont idzie dalej ... w pokoju gdzie nocowaliśmy nowe łóżka, wykładziny i pomalowane ściany ...

obsługa milutka i nie tylko "obsłuży" ale i pogada 8) z mama Piotra ogladaliśmy nawet "taniec z gwiazdami" :oops: choć w domu tego nie robimy ... no chyba że Muche w obcisłych ciuszkach :wink:

wiadomo że pracy jeszcze sporo zostało, ale widać pozytywne podejście nowej ekipy :D

_________________
Żyj tak abyś po latach mógł powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 22, 2009 8:45 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 11:37 pm
Posty: 82
Lokalizacja: FestungBreslau
karlos napisał(a):
no chyba że Muche w obcisłych ciuszkach

to zrozumiałe :wink:
co do Odrodzenia to rzeczywiście postęp jest i to spory, ale i tak Pod Łabskim ponad wszystko i wszystkie, szczególnie zimą :D (takie ot subiektywne odczucie) i te sportowe fury:
Obrazek

_________________
Jestem tak podekscytowany, że chyba umyję dzisiaj wszystkie zęby.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 23, 2009 11:10 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Byle tylko po remoncie Odrodzenia PTTK nie stwierdziła, że skoro swoje zrobił, to można wypowiedzieć umowę i wcisnąć innemu "byznesmenowi" za większą kasę...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 23, 2009 2:22 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
pod Łabskim bardzo miło i sympatycznie, pokoik pikny i romantyczny, zasłonki w rózyczki i kołderka też w rózyczki ;)
chatarka robi bardzo dobry klimat.
a w Odrodzeniu podają herbate w kubkach, jak sie należy! :D a w zeszlym roku w pazdzierniku dostalismy w szklankach na spodkach, jak w peerowskiej restauracji 8)
i faktycznie sympatycznie pani gadała do jakichś tam ludzi, że na pewno gdzies ich połoza spać, niech sie nie martwią i idą poopalac tymczasem :) mimo braku rezerwacji O!
a weekend był super gorący i ludzi tez troche

_________________
szukam damskich butów 5.10 - jakby komuś wpadły w oko, proszę o znak-sygnał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 23, 2009 6:08 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
adhezja napisał(a):
zasłonki w rózyczki i kołderka też w rózyczki

Pewnie z tego samego materiału :lol:

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 23, 2009 11:53 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 5:19 pm
Posty: 44
Artur1683 napisał(a):
Byle tylko po remoncie Odrodzenia PTTK nie stwierdziła, że skoro swoje zrobił, to można wypowiedzieć umowę i wcisnąć innemu "byznesmenowi" za większą kasę...


Śmiem twierdzić,że tak niestety będzie za czas jakiś :cry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 24, 2009 8:55 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
Hania ratmed napisał(a):
adhezja napisał(a):
zasłonki w rózyczki i kołderka też w rózyczki

Pewnie z tego samego materiału :lol:

własnie nie i dlatego nie zauwazyłysmy, dopiero chatarka nas uświadomila ;)
zasłony rózowe a kolderki biale w różyczki, pierwszy raz w schronisku takie ladne nowe kolderki widzialam :D

_________________
szukam damskich butów 5.10 - jakby komuś wpadły w oko, proszę o znak-sygnał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 03, 2010 2:01 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 19, 2009 9:18 pm
Posty: 740
Lokalizacja: nadal z Czechowa
Ostatni tydzień żerowaliśmy w tych terenach we czwórkę. Opinie są uśrednione ;)

1. Samotnia - miło, tanio, klimatycznie

2.Strzecha akademicka - moloch to najmilsza rzecz jaką mogę napisać o tym schronisku - niekompetentna, nieżyczliwa obsługa ( dopiero po zapłaceniu za pokój poinformowano nas, że woda ciepła kończy się o 22 ). Dla mojego lubego, który czystość ceni ponad wszystko, było to dramatem. Zdesperowany postanowił wziąć rano prysznic zimny. Niestety okazało się, że prysznice są w ogóle zamknięte. Jedzenie średnie. Palić można wszędzie, właścicielowi nie przeszkadza dym w sali jadalnej, my i inni niepalący nie mieliśmy wiele do powiedzenia. Miejsce to więc polecam tylko osobom, które pragną w/w "atrakcji."

3.Schronisko pod Łabskim Szczytem. Napisałam już tyle dobrego o tym schronisku, że chyba nie trzeba się powtarzać. Trzyma mocny, medalowy poziom. Gospodyni wydaje się być jeszcze żwawsza niż rok temu, w tym roku nawet dołączyła do nas w disco-polo-karaoke-like. ;) Pokój policzyła dwuosobowy, z tym, że umotywowaliśmy swoją prośbę tym, że wszyscy jesteśmy nie tylko piękni, ale i tak szczupli, że wystarczy jedno łoże na dwoje. :)

4. Chatka Górzystów. Spałam tam pierwszy raz. Nam przypadła Zbirownia. Niestety nie złapaliśmy się ani na Wytrzeźwiałkę, ani na Kopularkę i w sumie jest to jedyny minus pobytu w tym miejscu. Polecamy serdecznie!

:)

_________________
Warunki były ciężkie, a góry bardzo górzyste.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 05, 2010 6:24 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Dzięki za opinie:)
W Samotni spaliśmy 2 lata temu z dziećmi - bardzo miło było i pyszne kakao dla nieletnich. Rezerwowaliśmy wcześniej i nie było miejs do momentu gdy powiedzieliśmy, że z dziećmi chcemy przyjechać:) zalety posiadania przychówku hehe
Teraz chcieliśmy młodym Śnieżne kotły pokazać - i - kicha, wszystko we wszystkich schroniska porezerwowane na maraton.
Ale i tak pogoda podejrzana, pojedziemy kiedy indziej - nocleg będzie na Szrenicy, też mi się moloch nie podoba, ale blisko wyciągu - nie wiem, jak kondycja nieletnich będzie, na pewno wjedziemy na górę, a być może trzeba będzie po łażeniu też zjechać.

Można tam plecaki zostawić? Jest coś w rodzaju przechowalni?

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 1:10 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Odkopuje temat, bo w ten weekend udało mi się wreszcie przenocować w Odrodzeniu. Jednoosobowa, samozwańcza komisja kontrolna stwierdziła co następuje:

1. Kontakt w celu rezerwacji - bezproblemowy i sympatyczny. Za noclegi z własnymi śpiworami zapłąciliśmy po 25zł - mniej niż w cenniku, więc może to jakaś zniżka grupowa czy cuś? Jesli tak, to z intencji gospodarzy, bez naszej inicjatywy.
1.a kołdra, poducha i komplet pościeli kosztowały chętnych dodatkowe 7zł. Nie ma powodu do narzekań. Pościel czysta, nie podarta, zdecydowanie nie pochodząca ze szpitalnego "demobilu", jak to ma miejsce w niektórych schroniskach :twisted:
2. Pokój w standardzie schroniskowym bez zarzutu - łóżka zwykłe i piętrowe, z sensownymi materacami (choć niektóre były wyraźnie z innej bajki). Łożka wyraźnie nienowe, ale trzymające się w całości. Na pewno niedawno wymieniono podłogi (panele), grzejniki (stos starych i zardzewiałych budzi nieprzyjemne wspomnienia, leżąc obok budynku) i odmalowano ściany. Nowe wyposażenie (półki, szafki itd). Elektryka bez zastrzeżeń, żadnych sterczących kabli. Na wymianę oczekują okna - na razie tylko pancernie uszczelnione i ocieplone.
3. Łazienka - z publicznej nie korzystałem, grpę zakwaterowano w dwóch pokojach z przedsionkiem i łazienką - świeżo odremontowaną, czystą bardzo przestronną - przystosowaną dla niepełnosprawnych - mnóstwo miejsca i poręcze. Absolutnie pierwsza klasa. Brakuje tylko jacuzzi, ale jeśli ktoś go pragnie, może równie dobrze kopnąć się 5 minut w dół do Spindlerowej Boudy - zabierając ze sobą zwitek banknotów o dużych nominałach. :lol:
4. Bufet - Bufet jak bufet. Ceny porównywalne z okolicznymi schroniskami - 8 pierogów (dowolny rodzaj) za 11zł, sensowny zestaw obiadowy w postaci kotleta, frytek i surówki za 19. Herbata bodaj za piątaka. Śniadania w postaci jajecznicy po 5-6zł. Wrzątek podawany od ręki, bez czekania, bez łaski i bez jakiejkolwiek opłaty. Z uśmiechem. Jeśli chodzi o inne dobra, to przebitki nie są straszne. 1,5l Kropla Beskidu za 5zł ciut zgrzyta, ale 0,5l Cola/Neste za czwórkę to już nie tragedia. O fajki nie pytałem, a wszelkie snickersy i czekolady zawsze zabieram z dołu. Więc też nie pytałem :P
5. Obsługa - Sympatyczna, Miła. Tolerancyjna ;) Ze względu na "własne" towarzystwo nie dane mi było poznać samych gospodarzy ani poczuć odradzającej się górskiej atmosfery, ale nie mam też podstaw, by relacjom o niej mówiącym zaprzeczyć. Może następnym razem.

Podsumowanie - No cóż schronisko jakich wiele. Dużo jest jeszcze do zrobienia, ale biorąc pod uwagę, że obecni najemcy działają od mniej niż 1,5 roku, postęp jest wyraźny i naprawdę nie ma o co się czepiać. Osobiście trzymam kciuki, że właściciele nie stracą zapału, energii czy możliwości - i naprawdę zrobią z tym rewelacyjnie położonym obiektem porządek. Na dzień dzisiejszy mogę z czystym sumieniem polecić. Może nie jest to jeszcze schron klasy Samotni czy Łabskiego, ale za to położenie niemal dokładnie w połowie grzbietu sprawia, że jest sensownym wyborem na dwudniówkę - zwłaszcza zimą. Na pewno nie ma już żadnego powodu, żeby Odrodzeniem straszyć i do niego zniechęcać.

Ugh!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 11:10 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
My spaliśmy z sob/niedz (14/15.VIII.2010) w schronisku na Szrenicy.
Schronisko wygląda jak bunkier, na stronie internetowej ma wielki napis 'prywatne schronisko' - nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać.
Na Szrenicy jestem 2 razy w roku, ale o schronisko nie zachaczałam nigdy.

I zaskoczenie totalne:
- rezerwacja bez problemu przez telefon (i to bez problemu na propozycję upchania 4 osób w dwójce, przy czym 2 osoby to takie niewielkie)
- obsługa sympatyczna - na hasło, że młody zbiera monety i takie tam - młody dostał takie okolicznościowe 'coś' z widoczkiem schroniska za darmo
- mieliśmy pokój 2 osobowy z dodatkowym łóżkiem a zapłaciliśmy tyle co za 2 łóżka, pokój z umywalką, dużo wieszaków różnych, szafa, szafeczka, lampka
- pościel 7 zł - kołdry nowe i czyste, pościel młody dostał specjalnie z barankami:) koce polarowe nowe i czyste
- pokoje odnowione, pomalowane, łóżka szerokie na 90 cm, nowe, zasłonki w czystych! oknach:) okna zamykane na zamek, kluczyk do otwierania jest przy kluczu do pokoju,
- łazienki i prysznice - poezja, czyste, odremontowane,
- kuchnia - czynna 8:00-19:00: żadnych fastfood-ów, porcje duże i ładnie podane
- wrzątek dostaje się bez problemu za darmo
- żadnych bezsensownych zakazów jedzenia swojego żarełka, tylko napis że swojego alkoholu nie można wnosić i pić (piwo kupione w schronisku 6 zł, duży wybór)
- przechowalni jako takiej nie ma, ale plecaki przechowano nam bez problemu i za darmo
- atmosfera schroniskowa - cóż, siedzieliśmy na zewnątrz i focili zachód słońca, podobnie jak połowa mieszkańców schroniska, innych akcji nie było (typu śpiewy i takie tam).

Podsumowując: jestem bardzo pozytywnie zaskoczona! Pojedziemy tam jeszcze:)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 11:31 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
a to ciekawe, bo moje ostatnie wspomnienia z tego schroniska raczej nie naleza do ciekawych... chociaz ostatni raz w samym schronisku bylem z piec lat temu i od tej pory, nim zrażony, do niego nie zagladalem ;] zazwyczaj jak pojawialem sie na Szrenicy to od razu sie kierowalem na Kotly jedzac cos po drodze ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 11:48 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
No my tak samo:)
ale tym razem byliśmy z dziećmi i miała być atrakcja pt. śpimy w schronisku:) malutki off-top: byliśmy z młodymi (10 i 7) na Kotłach górą i dołem w niecałe 6h całość :)

Teraz myślimy o tym, co by za rok przejść od Szrenicy na Śnieżkę (albo w drugą stronę) Szlakiem Przyjaźni. I spanie to by tak wypadało w Odrodzeniu - dlatego dzięki za komentarz dot. Odrodzenia:)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 11:53 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
w Odrodzeniu spalem w zeszlym roku idac wlasnie Droga Przyjazni i niestety musialem o 19 zejsc ze szlaku bo byla fatalna widocznosc (malo braklo, a bym przegapil schronisko :shock: ) - wtedy byl tam remont, ale dalo sie przekimac, ceny niewysokie - ze znizka PTTK zaplacilem 18zl na noc; lazienki sprawne, ogrzewanie dzialalo, wszystko elegancko, tylko pogoda na zewnatrz byla do bani :(
ale na szczescie szlo przez noc wszystko wysuszyc

wiecej nie ma co pisac, bo nie chce sie powtarzac po Arturze ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 4:29 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
mam takie pytanie: czy ktos sie orientuje jak wyglada sprawa wynajmu pokoju w Odrodzeniu w okolicach Sylwestra? planuje sobie pojechac ze znajomymi, ale chce najpierw zasiegnac jezyka, czy w ogole warto sie tam pchac ;)
jak w ogole wyglada czerwony szlak od odrodzenia (w lewo i w prawo) w srodku zimy? da rade dojsc na Szrenice i Sniezke?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 7:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
Fenomen napisał(a):
jak w ogole wyglada czerwony szlak od odrodzenia (w lewo i w prawo) w srodku zimy? da rade dojsc na Szrenice i Sniezke?

Pewnie bez problemu. Czesi pracowicie przecierają szlak na biegówkach. Może być problem z fragmentem przed Śnieżnymi Kotłami, od przekaźnika codziennie w kierunku Szrenicy jeździ ratrak z zaopatrzeniem.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 7:43 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Ze dwa razy byłam tam w zimie.
No ślicznie szlak wygląda :)
Jak idziesz po ścieżce - tj. po śladach stóp innych co to szli przed tobą - to ok. Albo gdy masz rakiety. Po takim wyjściu odczuliśmy potrzebę posiadania rakiet:)

Niektóre szlaki zamknięte - kolorów nie pamiętam, chodzi np. o szlak biegnący przez Biały Jar i szlak dookoła Kotła Łomniczki - ten od góry blisko kotła (co by turyści po nawisach nie chcieli łazić).
Może być mgła, ale wszystkie szlaki oznaczone tyczkami. Sporo Czechów na biegówkach.

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 7:45 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Fajnie jest gdy się odejdzie na krok-dwa od wydeptanej ścieżki:) łuuuup po pas w śniegu:) atrakcja:)

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 8:04 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
nie no, nie bede chodzil po szlakach w kotlach polodowcowych - nie jestem samobojca ;)
a takie pytanie odnosnie rakiet - mozna je gdzies w Szklarskiej / Karpaczu wypozyczyc?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL