Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt lip 05, 2024 3:42 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 08, 2010 8:44 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Ale to jest "milczenie pismem".

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 08, 2010 9:16 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Łukasz T napisał(a):
Ale to jest "milczenie pismem".


Cwaniaczku, nabijasz posty, co????

PS
5928


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 09, 2010 11:54 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 22, 2008 8:33 am
Posty: 131
http://www.tvp.pl/bialystok/publicystyka/bez-kantow/wideo/06092010/2625628


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 09, 2010 12:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
darekk napisał(a):

to jakas reklama? zaplac, to obejrzysz...
powiadom nas chociaz co to jest, bysmy mogli postanowic czy warto placic za ogladniecie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 11, 2010 6:14 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Jestem dzieckiem czynu więc dziś przez przypadek zabrałam się do zbierania podpisów. Przez około łącznie 20 min w Balnicy w tamtejszym schronisku i na parkingu w Cisnej zebrałam na wykazie obywateli ... 10 podpisów osób popierających zmiany. Zaskoczyło mnie jedno, przekrój społeczny, młodzi i starzy, biedni i bogaci, wykształceni i niewykształceni popierają zamiany w ustawie i tym samym powiększenie lub powstanie parków narodowych. Mam też kilka podpisów bez podanego peselu więc ich nie liczę.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13, 2010 10:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
lucyna napisał(a):
10 podpisów osób popierających zmiany. Zaskoczyło mnie jedno, przekrój społeczny, młodzi i starzy, biedni i bogaci, wykształceni i niewykształceni popierają zamiany w ustawie i tym samym powiększenie lub powstanie parków narodowych

możesz podać szczegółowe statystyki i wykresy?

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13, 2010 10:43 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Ja wczoraj zebrałem 2 podpisy pod petycją o legalizacji leczenia leworęczności elektrowstrząsami. Najbardziej zdziwił mnie przekrój ludzi popierających tą akcję: młodzi, starzy, bogaci i biedni. To jest wręcz niesamowite!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13, 2010 10:54 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
kilerus napisał(a):
Ja wczoraj zebrałem 2 podpisy pod petycją o legalizacji leczenia leworęczności elektrowstrząsami. Najbardziej zdziwił mnie przekrój ludzi popierających tą akcję: młodzi, starzy, bogaci i biedni. To jest wręcz niesamowite!


Którą ręką się...








podpisywali?

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13, 2010 11:12 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Cholera nie zwróciłem uwagi :roll:
:mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13, 2010 9:57 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
kilerus napisał(a):
Ja wczoraj zebrałem 2 podpisy pod petycją o legalizacji leczenia leworęczności elektrowstrząsami. Najbardziej zdziwił mnie przekrój ludzi popierających tą akcję: młodzi, starzy, bogaci i biedni. To jest wręcz niesamowite!

Eee tam

Oczywiście, że niesamowite. Podpisy zbierałam na terenie gminy Cisna czyli w jaskini lwa. To tam rzekomo wszyscy chcą budowy wyciągu na Jaśle, wybicia wilków, rozp... parku narodowego, rozwoju ponad miarę i innych dziwnych rzeczy. Nie wspomnę już o stosunku do tej nieszczęsnej sieci NATURA 2000 obejmującej swoim zasięgiem całą gminę Cisna. Tam tylko ponoć nawiedzeni są innego zdania. I co? Okazuje się jednak inaczej. Ludzie są za ochroną przyrody. I to zwykli "zjadacze chleba powszedniego", a nie ekolodzy i ekologiści.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 14, 2010 8:10 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn mar 01, 2010 11:19 am
Posty: 2462
Lokalizacja: z dalekiego pieknego zadupia
lucyna napisał(a):
Oczywiście, że niesamowite. Podpisy zbierałam na terenie gminy Cisna czyli w jaskini lwa. To tam rzekomo wszyscy chcą budowy wyciągu na Jaśle, wybicia wilków, rozp... parku narodowego, rozwoju ponad miarę i innych dziwnych rzeczy. Nie wspomnę już o stosunku do tej nieszczęsnej sieci NATURA 2000 obejmującej swoim zasięgiem całą gminę Cisna. Tam tylko ponoć nawiedzeni są innego zdania. I co? Okazuje się jednak inaczej. Ludzie są za ochroną przyrody. I to zwykli "zjadacze chleba powszedniego", a nie ekolodzy i ekologiści.

A wiedzieli, co dokladnie podpisuja? ;)

_________________
dr Kozica szwedzka

pumeks fluorescencyjny firmy Pulokolor

nie dajmy się wciągnąć w tę podstępną grę! zapomnijmy wreszcie o tym czarnym tygodniu i powrócmy do naszego Forum wyciszeni i uspokojeni oraz pełni ufności i wzajemnego szacunku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 14, 2010 8:12 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
kozica szwedzka napisał(a):
lucyna napisał(a):
Oczywiście, że niesamowite. Podpisy zbierałam na terenie gminy Cisna czyli w jaskini lwa. To tam rzekomo wszyscy chcą budowy wyciągu na Jaśle, wybicia wilków, rozp... parku narodowego, rozwoju ponad miarę i innych dziwnych rzeczy. Nie wspomnę już o stosunku do tej nieszczęsnej sieci NATURA 2000 obejmującej swoim zasięgiem całą gminę Cisna. Tam tylko ponoć nawiedzeni są innego zdania. I co? Okazuje się jednak inaczej. Ludzie są za ochroną przyrody. I to zwykli "zjadacze chleba powszedniego", a nie ekolodzy i ekologiści.

A wiedzieli, co dokladnie podpisuja? ;)


A ja bym się nie zdziwił jakby podpisy tych samych osób były na petycjach proekologicznych i na petycjcach "wyciągów narciarskich".

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 14, 2010 8:40 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
kozica szwedzka napisał(a):
A wiedzieli, co dokladnie podpisuja? Wink


Wiedzieli. Z miłą chęcią pomogliby mi/nam, wiedzą jak bardzo zależy wielu osobom na powstaniu Turnickiego Parku Narodowego.



Łukasz T napisał(a):
A ja bym się nie zdziwił jakby podpisy tych samych osób były na petycjach proekologicznych i na petycjcach "wyciągów narciarskich".


Tego wykluczyć nie mogę. Wielu ludziom z branży turystycznej zależy i na ochronie przyrody, i na budowie wyciągu. Chcą wydłużenia sezonu, tam w listopadzie zamrze wszelkie życie turystyczne. Goście pojawią się dopiero w dużej ilości pod koniec kwietnia lub w długi weekend majowy. Z czegoś trzeba żyć i płacić podatki i ZUS.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 6:19 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
lucyna napisał(a):
Tego wykluczyć nie mogę. Wielu ludziom z branży turystycznej zależy i na ochronie przyrody, i na budowie wyciągu.


Wielu podpisujących podpisuje wszystko żeby spławić nachalnego typka z ankietą. Bez żadnej świadomości po co , co to i dlaczego.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 7:35 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
Łukasz T napisał(a):
Wielu podpisujących podpisuje wszystko żeby spławić nachalnego typka z ankietą.

u mnie kiedyś gostek chodził z petycją do spółdzielni o to by założyli domofon, miał prawie 100% podpisów... tyle, że domofon jest już od kilku lat :)
ot taki happening

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 3:38 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Łukasz T napisał(a):
lucyna napisał(a):
Tego wykluczyć nie mogę. Wielu ludziom z branży turystycznej zależy i na ochronie przyrody, i na budowie wyciągu.


Wielu podpisujących podpisuje wszystko żeby spławić nachalnego typka z ankietą. Bez żadnej świadomości po co , co to i dlaczego.


Nie, to nie tak. Oni sami w większości zgłosili się. W Balnicy zaczęłam rozmawiać z Wojtkiem Judą (świetne schronisko Przystanek Balnica, Wojtek jest tropicielem zwierząt, przyjaźni się z ekologami i naukowcami) o petycji, ludzie zgłosili się sami, ja tylko gadałam o tym jak ginie Turnica. W Cisnej rozmawiałam z Piotrkiem Kutiakiem - Kolegą Przewodnikiem, a potem z Agnieszką Słowik-Kwiatkowską - znaną malarką (to część Jej dzieł i dziełek zdobi kultową Siekierezadę) i miłośniczką zwierzaków, w tym wielkich drapieżników, pokazałam listę i ludzie sami się zgłosili. Mam nowe podpisy.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 17, 2010 7:33 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
:bounce: :cheer:
Trzy kartki podpisów. :)

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 19, 2010 11:49 pm 
Nowy

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:18 pm
Posty: 18
Witam na forum!
Przyglądnąłem się przeprowadzonej tutaj dyskusji i chciałem się podzielić swoimi spostrzeżeniami.

Zacznijmy od kolegi darka. No cóż, osoba ta wypowiada się na wielu forach, głównie pod nikiem mysz lesna, zazwyczaj ton wypowiedzi jest własnie taki awanturniczy. Pewnie na serio zależy mu na ochronie naszej przyrody, ale Panie kolego, nie w tej sposób! Sadze, ze nawet jak masz tam gdzieś swoja racje, to swoim zacietrzewieniem robisz więcej złego niż dobrego. Na pewno org eko trochę kasy zbiły na N2000, ale nie uogólniajmy i nie generalizujmy.

Chciałem też zwrócić się do osób które szanują, kochają i doceniają piękno dzikiej przyrody, ale jednocześnie pragną tej wolności. Ja rozumiem, ze park to ograniczenia, ale zrozumcie, że park to na prawdę mniejsze zło i nie torpedujcie takich akcji. Jak my miłośnicy lasów, gór, czystych jezior, dzikiej przyrody nie będziemy się trzymać razem, pomimo czasami różnych poglądów to nam te ostatnie skrawki przyrody zabiorą.
Odnośnie opłat za wstępy do parków. Zacznijmy od tego, że nie do wszystkich parków płaci się za wstęp. Ponadto, ktoś napisał, ze parki finansowane są z budżetu, a i tak trzeba płacić za bilety, i ten wypracowany kapitał wraca do budżetu. Ludzie kochani, nie wiecie o czym mówicie. Parki owszem są finansowane z budżetu, ale najogólniej rzecz ujmując, są NIEDOFINANSOWANE. To co dostają z kasy państwa, wystarcza na 50-60% potrzebnych wydatków(pensje dla pracowników, przygotowanie szlaków, edukacja ekologiczna, ochrona czynna) resztę muszą same wypracować. Stad opłaty za wstęp, stąd niestety cięcia w lasach należących do PN. Zastanówcie się, jaki procent pieniędzy, jakie wydajecie na wyjazd, przeznaczacie na bilety wstępu. 2-3%? Chyba lepiej zapłacić, tych kilka, kilkanaście złotych, niż oglądać pniaki po wycince?
Też wolał bym, aby wstęp był wolny, ale jak przekonać naszych polityków, aby przekazali więcej pieniążków na parki? Obecnie na wszystkie wydajemy 70mln złotych rocznie, w skali budżetu państwa to malutko, ale jednak nikt nie chce dać więcej.
Jeszcze o samej akcji. Akcja została zorganizowana głównie w celu ochrony puszczy białowieskiej, chodzi o powrót do prawa sprzed 10 lat, i odebrania decydującego głosu samorządom w kwestii powołania PN, ale na terenach skarbu państwa, nikt nikomu na prywatnej działce rezerwatu nie zrobi.

Teraz prośba do koleżanki kozicy ze Szwecji. Posiadasz moze jakieś materiały o wpływie ładu przestrzennego na N2000? Kiedyś dyskutowałem z pewnym leśnikiem, który twierdził, ze polityka buduj se gdzie chcesz nie wpłynie negatywnie na przyrodę.

Późno juz, wiec chyba o czyms zapomniałem, ale to innym razem dopisze

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 20, 2010 5:13 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Skoro mówimy o pieniądzach, powstanie Turnickiego Parku Narodowego miało kosztować tylko 3 miliony zł. Był zabezpieczony obiekt w którym miała mieścić się jego siedziba. To dawne W któreś tam czyli ośrodek rządowy w Trójcy. Został on jednak przekazany w ręce gminy Ustrzyki Dolne, która wystawiła go na sprzedaż. Nie został kupiony wraz z dużym kawałkiem ziemi w pierwszym przetargu. Sądzę, że zostanie sprzedany za niewielkie pieniądze, być może kilkanaście lub kilka milionów złotych. W sercu projektowanego paku narodowego powstanie drugi duży ośrodek turystyczny. Trójca jest zdekapitalizowana, wymaga nakładów, remontu i rozbudowy. Wątpię aby w tej formie ten ośrodek zaistniał od nowa na rynku.
Arłamów przekształcony w potężny kompleks szkoleń sportowych, olimpijskich, Trójca i bardzo zły dostęp komunikacyjny. Następne w kolejce do rozbudowy musi być lotnisko w Krajnem. Oba ośrodki bez niego nie mogą istnieć. To i wycinka lasów Suchego Obycza i Chwaniowa (tam niedługo nie będzie co chronić) powoduje, że powstanie Turnickiego Parku Narodowego jest jedynie w sferze naszych marzeń.

Wczoraj z trudem udało mi się w sanockim skansenie zebrać tylko cztery podpisy. Oni są za rozbudową bazy turystycznej. Być może źle dobrałam ludzi. Jak można wymagać od przewodników, którzy zarabiają dziennie na obsłudze grup 20 zł (często aby zdobyć zlecenie ustawiają się skoro świt w skansenie, a było, że pobili się o miejsce w kolejce do obsługi) aby myśleli pespektywicznie? Dziś spadam w okolice Turnicy, znowu jak zwykle będę o niej opowiadać. Tak naprawdę jedyna rzecz, którą mogę w chwili obecnej zrobić to zbierać podpisy i mówić, mówić, mówić. :(

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 20, 2010 5:34 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
rakowianin26 napisał(a):
Jeszcze o samej akcji. Akcja została zorganizowana głównie w celu ochrony puszczy białowieskiej, chodzi o powrót do prawa sprzed 10 lat, i odebrania decydującego głosu samorządom w kwestii powołania PN, ale na terenach skarbu państwa, nikt nikomu na prywatnej działce rezerwatu nie zrobi.

Rozumiem, ważna jest tylko dla Was puszcza, Turnica niech umiera. Znowu to samo, radźcie sobie sami.
Smutno mi :(

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 20, 2010 8:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:18 pm
Posty: 18
Was? hmm:) jeśli o mnie chodzi to nie ma żadnych Was, po prostu jestem osobą prywatną, która popiera tą akcje, puszcze znam dobrze to bardziej leży mi na sercu, Twoich okolic nie bardzo, choć wiem, ze są to cenne tereny, ale jednak ich nie znam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 21, 2010 5:01 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
To samo. Nie znam puszczy, wiem jednak jak bardzo jest cenna. Wiem ile w oczach UE Polska traci nie chroniąc jej dostatecznie. Pomagam jak mogę, wczoraj zebrałam dwie kartki podpisów w Przemyślu. Niestety, jedna kartka w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęła mi. Sądzę, że uda mi się przekonać kilkaset osób do poparcia idei poszerzenia parków narodowych. Nie wierzę jednak, że prawo zostanie zmienione. Nie w tym Kraju :(

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 21, 2010 6:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
lucyna napisał(a):
jedna kartka w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęła mi

Pewnie Kretyn zjadł :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 21, 2010 7:00 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Kretyn sabotażysta.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 21, 2010 4:24 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Wysoki Sądzie, Kretyn jest niewinny. To ja ją zagubiłam gdzieś na rynku w Przemyślu.

Dziś 20 podpisów. Na szczęście właściciel ośrodka Uroczysko w Zwierzyniu wydrukował mi klika kartek więc będę mogła nadal kolekcjonować podpisy. :)

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 27, 2010 5:22 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Meile z Pracowni


Informacja prasowa
Białowieża, 18.09.2010 r.

Żenująca prośba - Minister Środowiska na smyczy myśliwych

W dniu wczorajszym, jak podaje PAP, Minister Środowiska zaapelował do
Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i Polskiego Związku Łowieckiego,

by na czas akcji Pracowni zaniechano polowania na terenie otuliny
Białowieskiego Parku Narodowego i w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

Szczegóły informacji: http://pracownia.org.pl/aktualnosci,677

- "Minister zamiast apelować o tymczasowe wstrzymanie polowań powinien
podjąć kroki by utworzyć strefę ochronną dla zwierzyny łownej -
dokumentacja w tej sprawie od kilku lat jest gotowa do podpisania.
Jednym podpisem rozwiązałby systemowo problem wokół Białowieskiego
Parku Narodowego. Pozorne działania ministra pokazują, iż zignorował
głos 28 wiodących organizacji przyrodniczych, mówiących o konieczności

natychmiastowego utworzenia strefy ochronnej." - mówi Radosław
Ślusarczyk z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.

Z uwagi na rozszerzenie akcji na terenie całej Puszczy Białowieskiej
apelujemy o wsparcie naszej akcji, włączenie się do niej w terenie,
przyjazd na miejsce akcji lub wszelaką inną pomoc. Obecnie na terenie
Puszczy Białowieskiej przebywa kilkudziesięciu aktywistów Pracowni,
poruszając się na terenie łowisk są specjalnie oznaczeni.

PUSZCZA BIAŁOWIESKA, RAZEM ZE ZWIERZĘTAMI, KTÓRE TAM ŻYJĄ, JEST
WARTOŚCIĄ I DZIEDZICTWEM CAŁEGO POLSKIEGO NARODU - NIE TYLKO
MYŚLIWYCH!

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
Osoba kontaktowa: Radosław Ślusarczyk, Prezes Zarządu PNRWI
tel. 660 538 329; e-mail: suchy@pracownia.org.pl
ul. Jasna 17, 43-360 Bystra
tel./fax: (+48) 33 817 14 68, tel. 33 818 31 53

--
Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
ul. Jasna 17, 43-360 Bystra
tel./fax: 33 817 14 68, tel. 33 818 31 53
e-mail: biuro@pracownia.org.pl
http://pracownia.org.pl

Oddajcie parki narodowi - zbieraj podpisy:
http://pracownia.org.pl/inicjatywa-ustawodawcza-2010

Czytaj miesięcznik Dzikie Zycie
jedyne w Polsce pismo poświęcone bezkompromisowej
ochronie dzikiej przyrody:
http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie


Smutna prawda o ochronie zwierząt w Puszczy Białowieskiej

Szczegóły informacji: http://pracownia.org.pl/aktualnosci,679

Relacja fotograficzna z akcji w Puszczy Białowieskiej:
http://pracownia.org.pl/zdjecia-rykowisko-2010
Dodatkowo komiksowe ciekawostki z Puszczy:
http://pracownia.org.pl/zdjecia-rykowis ... owski-2010

Od 17 września do końca rykowiska aktywiści Pracowni są w terenie. Do
dnia dzisiejszego uniemożliwiliśmy odbycie się kilkunastu polowań.
Aktywiści Pracowni znajdują ślady po polowaniach - szczątki zwierząt,

kości, wnętrzności, krew, łuski po amunicji. Monitorujemy niemal
wszystkie miejsca gdzie poluje się w Puszczy. Zostały zlokalizowane 64
ambony myśliwskie wraz z nęciskami. We wszystkich tych miejscach
dokonuje się regularnych polowań. Codziennie znajdujemy kolejne nowe
ambony z nęciskami. Aktywiści przebywają w terenie niemal całą noc.

Jeszcze raz apelujemy do Ministra Środowiska by wstrzymał polowania na
terenie Puszczy Białowieskiej oraz utworzył strefę ochronną zwierząt
łownych w otulinie parku narodowego.

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
Osoba kontaktowa: Radosław Ślusarczyk, Prezes Zarządu PNRWI
tel. 660 538 329; e-mail: suchy@pracownia.org.pl
ul. Jasna 17, 43-360 Bystra
tel./fax: (+48) 33 817 14 68, tel. 33 818 31 53

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 02, 2010 5:39 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 22, 2008 8:33 am
Posty: 131
W tym formularzu nie jest wyraźnie napisane, że musi być kod pocztowy. A bez tego podobno podpis jest nieważny.
Ciekawe przy ilu podpisach nie ma kodu ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 02, 2010 7:50 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Co takiego? Nikt nie podaje kodu pocztowego. Mam kilkanaście kartek podpisów. :evil:

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 02, 2010 8:15 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 22, 2008 8:33 am
Posty: 131
No to mogło Ci się zrobić słabo po tej informacji.

Na pewnej liście ktoś odpowiedział, że w odpowiednich przepisach nie ma nic o kodzie:
http://www.sejm.gov.pl/prawo/inicjat.htm
Musi być PESEL i nazwa miejscowości, ale być może kod lepiej podać ?
Tu jest odpowiedni fragment:

Cytuj:
Ustawa Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 24 czerwca 1999 r.
O wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli
Art. 9.2.Obywatel udziela poparcia projektowi ustawy, skladajac na wykazie, obok swojego imienia (imion) i nazwiska, adresu zamieszkania oraz numeru ewidencyjnego PESEL, wlasnoreczny podpis. Na każdej stronie wykazu musi znajdowac sie nazwa komitetu i tytul projektu ustawy, ktorej obywatel udziela poparcia.

Tylko co to jest dokładnie adres ? Ale gdyby kod był taki istotny, raczej też powinien być wymieniony ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 12, 2010 1:00 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 22, 2008 8:33 am
Posty: 131
http://nauka.dziennik.pl/green/artykuly/304900,walka-o-polska-przyrode-toczy-sie-na-ulicach.html
Cytuj:
Walka o polska przyrode toczy sie na ulicach

By chronic Puszcze Bialowieska, trzeba zmienic prawo - do takiego wniosku doszli milosnicy tego unikalnego miejsca. Od ponad miesiaca zbieraja podpisy pod inicjatywa obywatelska, ktora ma pomoc w tworzeniu nowych i zarzadzaniu istniejacymi juz parkami narodowymi. Czy demokracja bezposrednia wreszcie zainteresowala sie swiatem przyrody?

http://nauka.dziennik.pl/green/artykuly/304947,rozmowa-z-robertem-cyglickim-dyrektorem-greenpeace-polska.html
Cytuj:
Rozmowa z Robertem Cyglickim dyrektorem Greenpeace Polska

By chronic Puszcze Bialowieska, trzeba zmienic prawo - do takiego wniosku doszli milosnicy tego unikalnego miejsca. Od ponad miesiaca zbieraja oni podpisy pod inicjatywa obywatelska, ktora ma pomoc w tworzeniu nowych i zarzadzaniu istniejacymi juz parkami narodowymi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL