Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 3:58 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 04, 2010 11:51 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:58 am
Posty: 805
Lokalizacja: Skawina k/ Krakowa
Faktycznie, w niedziele było sporo ładnych kobiet na szlakach, co w sumie jest rzadkością... czyżby miłe zakończenie wakacji?:D

_________________
www.picasaweb.com/zadisk8


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 10:47 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 6:36 pm
Posty: 172
Lokalizacja: WLKP
Lechuu napisał(a):
Faktycznie, w niedziele było sporo ładnych kobiet na szlakach, co w sumie jest rzadkością... czyżby miłe zakończenie wakacji?:D


Czy miłe to nie wiem ... :P ale zapewne zakończenie :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 1:59 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:55 am
Posty: 88
Lokalizacja: małopolska
Czy ktoś się orientuje jakie warunki na szlaku na Zadni Granat od Doliny Gąsienicowej? Bo oglądając Tatry z kamerki internetowej wydaje się jakby śniegu ubywało. Czy Waszym zdaniem jest szansa bez sprzętu zimowego zrobić ten szlak?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 4:42 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Warunki coraz lepsze, już dużo śniegu tylko w rejonie Świnicy i Koziego, Koszysta czysta, Granaty też tak wyglądają , jadę jutro działam w rejonie Moka więc dam znać jakie warunki, myślę że na Wrotach będzie spoko a tam się wybieram. Zachodnie i Czerwone Wierchy też bez śniegu, do tego lampa ma być jutro, w czwartek i dalej :!: :D 8) :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 5:38 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Buu

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 5:47 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Kasia86 napisał(a):
Buu

Znaczy się hurra czy raczej ała?? :wink:

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 05, 2010 6:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Ała. Ała. Ała. A nawet bardzo ałaa!
(patrz wątek: pochwal się problemem... żyć się odechciewa....)

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 06, 2010 6:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Dziecka Drogie - Jakub wieszczący pogodę jest jak polityk mówiący prawdę.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 06, 2010 12:09 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 12:07 pm
Posty: 69
Lokalizacja: Kraków
Bardzo bym prosił osoby zorientowane, o informację na temat aktualnych warunków w okolicach Świnicy.
Planuję w piątek wybrać się od strony przełęczy Świnickiej i chciałbym wiedzieć czy da radę wejść bez szczególnych trudności (i raków :-) ). Mam nadzieję że do piątku wytrzyma pogoda 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 06, 2010 12:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
"Szczególne trudności", polegające na zalodzeniach i zaśnieżeniach, istnieją. Jeśli nie masz doświadczenia (i raków) - odradzam.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 06, 2010 12:54 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 12:07 pm
Posty: 69
Lokalizacja: Kraków
Raków owszem nie posiadam. Nie wiem w jakim stopniu fakt ten dla niektórych tutaj może świadczyć o moim doświadczeniu, ale jeśli pogoda się utrzyma to myślę, że jednak się wybiorę.
Niemniej dzięki za info.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 06, 2010 1:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
lukcio napisał(a):
Raków owszem nie posiadam. Nie wiem w jakim stopniu fakt ten dla niektórych tutaj może świadczyć o moim doświadczeniu, ale...

Jeżeli to "niektórych" to o mnie, to odpowiem za "niektórych" - znasz kolego polskie słowo "jeśli"?
leppy napisał(a):
Jeśli nie masz doświadczenia (...) odradzam.

Powyższe nie wywodzi ani nie warunkuje stopnia twojego doświadczenia od posiadania raków.
Tym niemniej dzięki za podziękowania za info.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 06, 2010 1:36 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn cze 15, 2009 1:14 pm
Posty: 30
Lokalizacja: Stalowa Wola/Lublin
Od wczoraj większość śniegu spłynęla z deszczem i ociepleniem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 06, 2010 2:56 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 12:07 pm
Posty: 69
Lokalizacja: Kraków
leppy ,widzę że poczułeś się urażony, nie miałem takiego zamiaru.
Odczytując Twoją wypowiedź, wydało mi się, że mogłeś Ty jak i inni bardziej doświadczeni forumowicze, potraktować mnie jak kogoś kto zamierza się tam teraz wybrać w sandałach, zważywszy na mój staż na forum.

Słowo 'jeśli ', znam, tak jak i spójnik 'i', który wg mnie zrównoważył Twoje założenia dotyczące doświadczenia i raków.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 06, 2010 8:25 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 6:36 pm
Posty: 172
Lokalizacja: WLKP
ostrożność , rozwaga i po prostu zdaj relację :D
PS. WG. mnie staż na forum bohaterem 28 planu na forum :P
pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 08, 2010 6:43 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
W skrócie napiszę co widziałem będąc w Tatrach jeszcze wczoraj. Otóż w nocy w Zakopanem panują temperatury ujemne ( np. minus 3 było wg. kierowcy busa w nocy ze środy na czwartek ) . Efekty są takie że oszroniona była nawet Polana Olczyska położona ok. 1000 m n.p.m. , ale również miejscami zalodzone są kamienne stopnie wokół Morskiego Oka... Silnie oblodzone są ( obserwacja z Kopieńca i Rusinowej ) północna ściana Świnicy i Koziego, podejście na Kozią i Zawrat od północy. Mniej oblodzeń na Granatach i Kościelcu ale wygląda to niepewnie. Całkowicie zaśnieżone/oblodzone są granie i ściany Gerlacha, Batyżowieckiego i Kaczego, Lodowego, Wysokiej. Wołowy Grzbiet i Mięgusze ( w tym Wielka Galeria Cubryńska ) są oblodzone silnie powyżej 2250 m n.p.m. Mimo tego wszystkiego spotkałem pojedyncze osoby schodzące z Rysów, Świnicy i Mięguszowieckiej Przełęczy. Ich opinie to mniej więcej : " da się ,ale czasu brakuje ( krótki dzień ) , oblodzenia gdzie niedzie i niebezpiecznie. Należy też wspomnieć o osobniku który nocując w Piątce w środę pokonał całą OP przy czym schodził ok.20 z Krzyżnego po ciemku. Sytuację na wschód od Małego Koziego określił jako bardzo niebezpieczną, dużo śniegu i twardego lodu. Jakimś cudem przeszedł OP bez sprzętu. W żlebie z Krzyżnego zalega wciąż zdradziecki płat śniegu, 2 płaty spokojnie do przekroczenia w Żlebie Żandarmerii i Głębokim Żlebie na szlaku niebieskim z 5 do Moka. Na Kozi Wierch spokojnie czarnym od Piątki można iść, Krzyżne suche od Pańszczycy, Czerwone Wierchy i całe Tatry Bielskie bezśnieżne. Warunki pozwalają podziałać jeszcze w wielu miejscach, a widoczność jest fantastyczna ( np. morze mgieł nad Zakopanem rano, widać Trzy Korony,Babią,Pilsko...) . Jak chodzi o podejście na Szpiglasową od Piątki to 2 kolesie zabierali już raki na tą trasę. Zimowo wygląda Miedziane także od północnej, pięciostawiańskiej strony. Jedna z zatoczek w Przednim Stawie już zamarzła. Jak chodzi o obiekty stricte wspinaczkowe to Mnich,Kopa Spadowa,Kazalnica wyglądały na niezalodzone , natomiast z Mięguszy najbardziej zalodzona jest północna ściana Pośredniego. Żabi Koń wygląda na suchego w porównaniu z Wołowym Grzbietem, podobnie ŻTM.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 08, 2010 8:30 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt wrz 11, 2007 3:17 pm
Posty: 91
Lokalizacja: Kraków
A jak wygląda wejście na Rysy od strony słowackiej? I w ogóle jak wyglądają szlaki od strony słowackiej, czyli południowej? Tam powinno być mniej śniegu od słońca. Rozumiem, że wejście na Krzyżne od 5-tki miejscami śnieżne?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 09, 2010 10:02 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Na Krzyżne bez śniegu tylko jeden płat w żlebie od piątki ale wydeptane stopnie a i tak mały i do ominięcia. Od południowej strony na pewno lepiej niż od północnej jak o Słowację chodzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 09, 2010 2:08 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 06, 2010 12:07 pm
Posty: 69
Lokalizacja: Kraków
Wczoraj przeszedłem trasę Kuźnice - Kasprowy - Świnica - Zawrat - Czarny Staw G. - Murowaniec - Kuźnice.

Na całej trasie za wyjątkiem zejścia z Zawratu warunki niemal idealne. Jedno małe utrudnienie przy podejściu na Świnicę w postaci oblodzenia na trawersie. Stoki południowe prawie całkowicie bezśnieżne i suche.

Odcinek Zawrat - Czarny Staw (stok północny) to z kolei lekki hardcore. Bardzo dużo oblodzeń, praktycznie ciężko jest znaleźć miejsce żeby nogę stabilnie postawić. Gdzieniegdzie leży trochę bardzo twardego i śliskiego śniegu, który w górnej części szlaku pokrywa także łańcuchy. Raki zdecydowanie wskazane, choć sporo ludzi (tak jak i ja) ich nie posiadało.

Pogoda idealna, widoczność znakomita, słoneczko przygrzewa, nieznaczyny wiaterek :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 09, 2010 2:09 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
południowe wystawy czyste,a pogoda bajka ,nic tylko otworzyć piwko na szczycie i degustować :D
Jakub-a jak w naszych ulubionych i najważniejszych strategicznie żlebach? :wink:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 09, 2010 6:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
KTO MOŻE NIECH JEDZIE W TATRY - LAMPA DO PIĄTKU - W PIĄTEK ZA TYDZIEŃ ZAŁAMANIE POGODY ! FRONT nadejdzie od północy już w czwartek - wtedy deszcz na północy Polski , w piątek intensywne opady deszczu i 8*C w Krakowie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 09, 2010 8:07 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt wrz 11, 2007 3:17 pm
Posty: 91
Lokalizacja: Kraków
Wróciłem przed chwilą, byłem na Rysach. Od strony słowackiej luz - tylko w jednym miejscu oblodzenie na łańcuchach, a tak to praktycznie zero śniegu. Śnieg jedynie na przełęczy Waga. Za to po drugiej stronie już znacznie gorzej - sporo oblodzeń, znacznie chłodniej i mniej przyjemnie. Generalnie południowe stoki większości szczytów (także tych najwyższych) bez śniegu. Północne jeszcze w wielu miejscach śnieg. Pogoda super, ale bardzo zimno (na górzej koło -3, odczuwalna chyba z -10, a na dole rano o 7 także -3). Widoczność rewelacyjna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 11, 2010 12:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Na całej drodze na Sławkowski ani grama śniegu czy oblodzeń - już 07.10., a na wierzchołku można się opalać. Na Wielkim Solisku w partiach graniowych i podszczytowych mikst (08.10.).

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 11, 2010 12:43 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
nie wiem jak dziś, ale przez ostatnie 5 dni pogoda wspaniała. Nie byłem nigdzie wysoko (dziecko) ale śniegu prawie w ogóle, jedynie w jakiś zacienionych miejscach

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 11, 2010 5:58 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
aitseb w tym miejscu co oblodzenie na łańcuchu i od przełęczy waga cieżko przejść?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 12, 2010 8:46 am 
Swój

Dołączył(a): Wt wrz 11, 2007 3:17 pm
Posty: 91
Lokalizacja: Kraków
Nie jest ciezko, ale trzeba uwazac. Lod jest tylko rano, glownie przy klamrach i jest tez troszke sniegu przed przelecza, ktory w niczym nie przeszkadza (wystarczy miec kijki).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 12, 2010 9:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4470
Lokalizacja: GEKONY
Wczoraj działaliśmy w okolicy Morskiego Oka:
Droga na Rysy konkretnie oblodzona, w schronie jeden gość mówił, że musiał zawracać.
Szlak do Przełęczy pod Chłopkiem też oblodzony ale da się iść. My dotarliśmy za klamry i tam było trzeba się wycofać bo cała ściana była konkretnie pokryta lodem, po nas jeszcze trzy osoby próbowały z podobny skutkiem.
Pogoda w sam raz na łaziorke, mało śniegu 8)

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 12, 2010 2:50 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
dzięki,sprawdzam pogodę,ma być zimno-czyli pewne oblodzenie na skałach,nie szłam jeszcze tą trasą,czy ciężko tam wejść przy śliskiej skale-jak dotąd wszędzie miałam idealne warunki(słonko...no raz tylko szłam w ulewie do chaty Teriego, z powrotem wszyscy mnie chyba wyprzedzali,bo mi buty jechały...tylko wtedy miałam rzeczywiście śliskie buty i nie wziełam kijków),wiec nie mam doświadczenia w Tatrach na lodzie...a raczej jestem panikara jak mi buty jadą :D ....może wybrac inny szczyt?Doradźcie czy na tym szlaku oblodzenie bardzo utrudnia przejście?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 12, 2010 3:42 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 12:59 pm
Posty: 859
Lokalizacja: Tarnów Biegun Ciepła
Pogoda w Tatrach do końca tygodnia?? a Poźniej załamanie i front??
Bo bije się z myślami czy jeszcze planować jakis spontaniczny wyskok czy nie :wink:

_________________
"Na szczytach Tatr...
Na szczytach Tatr,
Na sinej ich krawędzi
Króluje w mgłach świszczący wiatr
I ciemne chmury pędzi..."
________________________________________
"Nawet podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 12, 2010 4:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
Że zacytuję zacnego profesora mojego wydziału: "Pogodę na więcej niż 48 godzin przepowiadają tylko wróżki, a jak mi ktoś napisze taką bzdurę na egzaminie..."
50 lat siedzi w meteorologii i klimatologii :P

_________________
http://www.flickr.com/photos/auralis1987


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL