Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 1:20 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lut 18, 2006 2:31 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lut 15, 2006 12:24 pm
Posty: 65
*


Ostatnio edytowano Śr mar 17, 2010 3:10 pm przez mountain-lover, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 18, 2006 2:40 pm 
Kamieńczyk i Szklarka - to na początek.
Drogą Przyjaźni (czy jak tam ona się nazywa) z Karpacza do Strzechy, opcjonalnie Samotnia.
Wyciąg na Szrenicę - dalej wg warunków pogodowych.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 19, 2006 12:57 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
szrenica z dolu (trasa obok wodospadu kamienczyka) i nocleg na szrenicy. Potem w trase i nastepny nocleg albo na przeleczy karkonoskiej, albo jesli ma sie siły to w strzesze akademickiej lub w samotni. Potem mozna ew. sniezke zdobyc i na dol...

PS. ja zrobilem ta trase w jeden dzien, wiec mysle ze na trzy spokojnie moze ona byc dla osob ktore nie chodza duzo w gorach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 19, 2006 7:16 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz lis 03, 2005 4:00 pm
Posty: 572
Lokalizacja: Poznań
W maju już spoko sie zdąży:
1) dzień Szklarska-wejście na Szrenicę (jak grupa większa i mniej pewna czasowo można wjechać)-potem samą górą , do Przełęczy Odrodzenie tam nocleg
2) dzień z Odrodzenia na Śniezkę i zejscie do Karpacza

jak wiecej dni to mozna zejść do Spindlerowego Młynu , ze Szrenicy z 4-6h , zależy czy leży śnieg i ile :D ... Po drodze źródła Łaby!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 19, 2006 10:05 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
EgonT napisał(a):
W maju już spoko sie zdąży:
1) dzień Szklarska-wejście na Szrenicę (jak grupa większa i mniej pewna czasowo można wjechać)-potem samą górą , do Przełęczy Odrodzenie tam nocleg
wybacz, że się czepiam, ale czy przypadkiem nie jest odpowiednio : przełęcz Karkonoska i schronisko Odrodzenie :?:

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 19, 2006 10:38 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn paź 24, 2005 10:07 pm
Posty: 877
klin86 - czepiasz sie :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 19, 2006 11:36 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lut 15, 2006 10:15 pm
Posty: 175
Lokalizacja: Ruda Śląska
Myślisz o długim weekendzie majowym ?
Ty to lubisz hadrcore. Tam Was zadepczą.
Proponowałbym coś w tamtych stronach, ale mniej uczęszczanego np. Góry Kamienne, Góry Krucze, Góry Wałbrzyskie, Rudawy Janowickie. Ładne trasy, stosunkowo niewielki stopień trudności, jest kilka schronisk, w miarę łatwy dojazd i jest co zobaczyć.
Pozdrowienia
J.P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 19, 2006 11:54 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lut 15, 2006 12:24 pm
Posty: 65
*


Ostatnio edytowano Śr mar 17, 2010 3:10 pm przez mountain-lover, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 20, 2006 2:51 pm 
To ja może zarzucę pomysł na +/- całodniową wycieczkę:
- Karpacza niebieskim do świątyni Wang
- dalej niebieskim na Polanę
- ciągle niebieskim na Samotnię (odpoczynek w pięknym otoczeniu Małego i Wielkiego Stawu)
- dalej w górę niebieskim pod Strzechę Akademicką
- niebieskim na Opaloną Strażnicę
- stąd czerwonym na Przełęcz pod Śnieżką
- czerwonym dalej na Śnieżkę - najwyższy szczyt Sudetów
- później w tył zwrot i czerwonym do Stacji Przekaźnikowej, po drodze Słonecznik, Przełęcz Karkonoska i Czarna
- stamtąd żółtym szlakiem do schroniska pod Łabskim Szczytem, po drodze podziwiając cudowne Śnieżne Kotły
- dalej żółtym cały czas do Szklarskiej Poręby
- na dworzec PKS i do Karpacza z powrotem autobusikiem :wink:

PS. Polecam wejść na Śnieżkę od strony Cczeskiej. O ile od polskiej wygląda jak jakaś mała popierdółka, o tyle od czeskiej możnaby ją wziąć już za jakiś porządny tatrzański regiel, czy nawet szczyt Zachodnich - nawet robi wrażenie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 20, 2006 3:00 pm 
Mam słabość do Karkonoszy wybitną jako ze podobno tam się zaręczyłem z moją żoną obecną :oops:

Ja bym proponował Wam oczywiscie to co poprzednicy: dla mnie najlepsze miejsca to Kamieńczyk, Śnieżne Kotły i Słoneczniki oraz Zamek Chojnik - no rewelacja. Do tego nocując w Szklarskiej wybierzcie się na Wysoki /Wielki :scratch: - skleroza/ Kamień - niby niewysoko a można sie zmęczyć. My z Asią zrobiliśmy sobie też swietną traskę z Świeradowa do Szklarskiej Górami Izerskimi - miodzio /chyba najbardziej jagodowy szlak jaki w tym kraju spotkałem/. No i jakbyście mieli czas to polecam do Harrachova się wybrać - kapitalny wodospadzik Mumlava, chłodziłem sobie w nim Zlatego Bazanta w pełnym słońcu - cudo :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 20, 2006 3:11 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Ataman napisał(a):
Zlatego Bazanta


a ja :drink: wczoraj...( a tak prawde mówiac to łyka dostałam )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 20, 2006 3:13 pm 
Obrazek
Rzeczona Śnieżka od strony czeskiej - tak w kwestii formalności. :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 20, 2006 3:14 pm 
Olka napisał(a):
Ataman napisał(a):
Zlatego Bazanta


a ja :drink: wczoraj...( a tak prawde mówiac to łyka dostałam )


nie przemycaj zakazanych treści w miejscach do tego nie przeznaczonych


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 20, 2006 3:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
W Karkonoszach nie byłem od liceum, ale z tego co pamiętam - Śnieżne Kotły są najlepsze. Można przejść górą, zejść i wrócić dołem. W wolnej chwili postaram się zrzucić kilka fotek (czarno-białe ofkors).

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 20, 2006 9:42 pm 
Ataman napisał(a):
kapitalny wodospadzik Mumlava, chłodziłem sobie w nim Zlatego Bazanta w pełnym słońcu - cudo :wink:

W której kaskadzie Mumlavy chłodziłeś Zlatego Bazanta. Ja Specjala chłodziłem po mostkiem, wiadomo którym ;).


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 20, 2006 10:15 pm 
panroman napisał(a):
W której kaskadzie Mumlavy chłodziłeś Zlatego Bazanta. Ja Specjala chłodziłem po mostkiem, wiadomo którym ;).


Taram taram taram :cheers: dokładnie :D Kapitalne miejsce :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 13, 2006 9:32 pm 
Niestety nie znam dobrze Karkonoszy, moze w tym roku podczas praktyk terenowych czegos wiecej sie dowiem. Jednak z czystym sumieniem moge polecic wejscie na Śniezke, ale koniecznie przez Samotnie!!!! to miejsce poprostu jest rewelacyjne, w dodatku jest tam schronisko :) polecam udanego wypadu


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 14, 2006 9:34 am 
Podpisuje się całym sobą: jak na Śnieżkę to najfajniej iść przez Samotnię - jedno z najmagiczniejszych miejsc w tym kraju jak dla mnie. Natomiast na samym podejsciu na Śnieżkę trza liczyc sie z megatłumami na ogół.

Mnie mocno interesuje kwestia podejscia od czeskiej strony, ze szczytu wygląda ono na dosyć selektywne, ciekawym bardzo jak jest w istocie :roll: 8)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 14, 2006 12:13 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lut 15, 2006 12:24 pm
Posty: 65
*


Ostatnio edytowano Śr mar 17, 2010 2:59 pm przez mountain-lover, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 14, 2006 2:02 pm 
mountain-lover napisał(a):
jakoś nie mogę się zebrać w sobie żeby dokładnie opracować trasę, ale myślałam o Śnieżce i zejściu przez Samotnię (z noclegiem w Samotni, ale nie wiem jak z miejscami będzie).


Co do dokłądnego opracowania trasy to największe znaczenie ma to czy kwaterujesz w Szklarskiej czy Karpaczu. W sumei nocleg w Samotni nie wiem czy tak bardzo konieczny - te góry można tam i z powrotem w parę dni przejść śpiąc na dole. No chyba że romantyzm przeważa, noc w Samotni, niebo tam zawsze rozgwieżdżone niebywale. Czyli beznadzieja. :wink: :lol:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 14, 2006 11:14 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr lut 15, 2006 12:24 pm
Posty: 65
*


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL