Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 4:18 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 16, 2011 1:49 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 16, 2011 1:47 am
Posty: 2
Witam!

Potrzebuję porady osób które znają Bieszczady.
Sprawa wygląda tak że szykujemy wyjazd w wspomniane góry na przełomie maja i czerwca tego roku. Będzie to najprawdopodobniej "obóz wędrowny" z namiotami itd od jednego pola namiotowego / schroniska do drugiego. Taki rodzaj wyprawy osobiście sprawdziłem nie jeden raz i uważam go za najlepszy jaki tylko może być. Problem polega na tym że z tego co widzę na mapie miejsca przeznaczone pod namiot są w Bieszczadach dość daleko od siebie, a my będziemy mieli w ekipie kilka osób które jadą na taką wyprawę po raz pierwszy i boję się o ich kondycję :P.
Plan przygotowałem z kumplem na podstawie szlaków i czasów ich przejść podanych na mapie comfort! map Bieszczady wydawnictwa ExpressMap oto on:

Obrazek

Głównie chodzi mi o to czy czasy podane na mapie nie są zawyżone, bądź zawyżone i czy da radę je przejść z plecakiem w wyliczonym czasie.

Z góry dziękuję za pomoc! ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 16, 2011 8:57 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Volo napisał(a):
Witam!

Potrzebuję porady osób które znają Bieszczady.
Sprawa wygląda tak że szykujemy wyjazd w wspomniane góry na przełomie maja i czerwca tego roku. Będzie to najprawdopodobniej "obóz wędrowny" z namiotami itd od jednego pola namiotowego / schroniska do drugiego. Taki rodzaj wyprawy osobiście sprawdziłem nie jeden raz i uważam go za najlepszy jaki tylko może być. Problem polega na tym że z tego co widzę na mapie miejsca przeznaczone pod namiot są w Bieszczadach dość daleko od siebie, a my będziemy mieli w ekipie kilka osób które jadą na taką wyprawę po raz pierwszy i boję się o ich kondycję :P.
Plan przygotowałem z kumplem na podstawie szlaków i czasów ich przejść podanych na mapie comfort! map Bieszczady wydawnictwa ExpressMap oto on:

Obrazek

Głównie chodzi mi o to czy czasy podane na mapie nie są zawyżone, bądź zawyżone i czy da radę je przejść z plecakiem w wyliczonym czasie.

Z góry dziękuję za pomoc! ;]


Dzień pierwszy jest bardzo długi.
Można go podzielić wykorzystując pole namiotowe w Duszatynie oraz bazę namiotową Rabe ( o tej porze roku nieczynna ale jest tam wiata).

Podobnie dzień 5 - może po prostu zrobić "kółeczko" bez obciążenia Wołosate-Wołosate, pozostawiając namiot na polu namiotowym.
Można też spać w Ustrzykach Górnych na campingu PTTK (ale nie wiem czy już będzie czynny).

Z sympatycznych miejsc noclegowych polecam jeszcze Balnicę.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 16, 2011 9:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Volo napisał(a):
my będziemy mieli w ekipie kilka osób które jadą na taką wyprawę po raz pierwszy i boję się o ich kondycję

Napisz dokładnie jakie to są osoby. Obyte chociaż trochę z górami i w dobrej kondycji fizycznej, czy raczej osoby siedzące cały rok za biurkiem?
Przy braku odpowiedniej kondycji dzienne trasy są zdecydowanie za długie.
W jeden dzień Wetlińska, Caryńska i Tarnica z ciężkim plecakiem ze sprzętem biwakowym to moim zdaniem zdecydowanie za dużo.
Podobnie trasa z pierwszego dnia. Dolicz jeszcze dojazd do Komańczy (chyba, że zamierzacie tam spać), to naprawdę obciążenie będzie zbyt duże.

A jeżeli jesteście młodzi, z dobrą kondycją, przyzwyczajeni do noszenia ciężkich worów, to trasa będzie w miarę OK ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 16, 2011 10:45 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr lut 16, 2011 1:47 am
Posty: 2
Z tego co wiem to każdy coś tam uprawia (znaczy się sport:P) i myślę że z kondycją nie jest źle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 16, 2011 10:46 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
No to już trochę zmienia. Zawsze możecie próbować, najwyżej skrócicie trasy w trakcie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 16, 2011 11:51 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
40. GOTów z całym majdanem na plecach może być ciężko zrobić - szczególnie dla osób z małym (lub zerowym) doświadczeniem. Zresztą dla "obłażonych" też nie jest to przysłowiowa bułka z masłem.
Po kolei, więc od końca ;)
Dzień 8. - ja zrobiłam ten odcinek jako dwa dni: wyjście z Łupkowa (dość późne, bo o 11 - tamtejsza atmosfera wciąga), nocleg u Wojtka w Banicy i następnego dnia granicznym do Roztok. Było gorąco, wilgotno, zielono i kłująco. Szłam z Bratem. Nie mieliśmy namiotu, ale kuchenka, żarcie i inne pierdoły na cały tydzień były.
Dzień 7. - da się przeżyć. Idziecie raczej po płaskim bez większych przewyższeń.
Dzień 6. - podejście pod Małą Rawkę mmm... delicje :mrgreen:
Dzień 5. - z Przeł. Goprowskiej polecałabym raczej zejście do Wołosatego spowrotem i wtedy macie wycieczkę na lekko. Ew. do UG przez Szeroki Wierch - możecie podrzucić się czymś do Wołosatego (wariant na lekko) lub spać w UG (polecam stodołę za kościołem).
Dzień 4. - Tak jak już mówili moi przedpiścy: dwie połoniny w jeden dzień to dużo. A Tarnica do tego to... co za dużo to i świnia nie chce.
Dzień 3. - OK
Dzień 2. - o dziwo też ;)
Dzień 1. przepraszam, Wy na Bieg Rzeźnika? :P

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL