Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 4:43 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2011 3:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
slawekskiper napisał(a):
No właśnie niestety. I dopóki nie zacznie się choć trochę kierować mózgiem będzie w tym kraju tak jak jest, niestety.
Zwłaszcza w kontekście istnienia na świecie wielu krajów, gdzie w ogóle nie ma znakowanych szlaków turystycznych lub jest ich niewiele, a turyści mogą chodzić tam bez przewodnika. Na tym tle Polska jawi się jako państwo o totalitarnych zasadach funkcjonowania rynku usług. Niestety.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2011 7:46 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Lech napisał(a):
Na tym tle Polska jawi się jako państwo o totalitarnych zasadach funkcjonowania rynku usług.


Na szczęście o. Rydzyk poruszył ten temat w Brukseli. Będzie dobrze.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2011 8:02 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Łukasz T napisał(a):
Lech napisał(a):
Na tym tle Polska jawi się jako państwo o totalitarnych zasadach funkcjonowania rynku usług.
Na szczęście o. Rydzyk poruszył ten temat w Brukseli. Będzie dobrze.
I w tym kontekście jego wypowiedź ujawniła prawdę o Polsce. Niestety ta prawda do sporej części polityków w ogóle nie dotarła. Niektórzy nawet się na tą wypowiedź wielce oburzyli nie mając absolutnie racji.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2011 8:06 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Dlatego należy wspierać o. Rydzyka. On na pewno, mówiąc te słowa, myslał też o absurdach polskiej turystyki.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2011 11:22 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Łukasz T napisał(a):
Dlatego należy wspierać o. Rydzyka. On na pewno, mówiąc te słowa, myslał też o absurdach polskiej turystyki.
Być może i te miał na myśli, choć absurdów to u nas dostatek w wielu różnych dziedzinach życia społecznego, gospodarce czy polityce. I to o wiele większych, niż w samej turystyce, często bijących na głowę absurdy z czasów PRL-u. By doskonale nadawały się na nowy film w rodzaju "Misia" Stanisława Bareji. Niestety brak odważnych, którzy by zdobyli się na napisanie scenariusza do takiego filmu. Dlaczego? Ano bo taki film by był dziś politycznie niepoprawny...

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2011 12:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Lech napisał(a):
Dlaczego? Ano bo taki film by był dziś politycznie niepoprawny..

Chyba jednak błędny wniosek.
"Miś" też był niepoprawny politycznie a jedank powstał i to chyba nie dowód na wyższość ustrojową socjalizmu realnego nad kapitalizmem liberalnym.
Ja byłbym skłonny uwierzyć, że taki scenariusz nie powstaje bo ... nie ma wśród nas ...
Lech napisał(a):
Stanisława Bareji

lub godnego jego następcy ...


(A tak bardziej na poważnie to za Misia komuny praktycznie nikt nie znosił i wszyscy się z niej mniej lub bardziej otwarcie śmieli a teraz ... a teraz ludzie są pogubieni i już sami nie wiedzą z czego się śmiać a kiedy płakać)

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2011 12:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Gustaw napisał(a):
lub godnego jego następcy ...


Gustawie czyż nie widzisz osoby, która by mogła zastąpić Mistrza ? Bo ja , w tym temacie , widzę juz dwie 8)

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2011 12:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Panie Łukaszu Mistrz zawsze będzie tylko jeden, a jego naśladowcy.. hmm wzorują się na nim, pragną czerpać jak najwięcej, ale sami nie widzą do czego dążą i czego chcą, gdzie ich zaprowadzi ta droga, która wydaje się być słuszna, stać na straży i głosić słowo, które zostanie zapamiętane na wiele lat...
"Hasta la Victoria Siempre"

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2011 12:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Jacek napisał(a):
Mistrz zawsze będzie tylko jeden


No dobrze. Więc z niecierpliwością czekam na premierę filmu, obnażającego nieudolność władzy, wg scenariusza Mistrza Przodownika.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2011 1:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Łukasz T napisał(a):
Jacek napisał(a):
Mistrz zawsze będzie tylko jeden
No dobrze. Więc z niecierpliwością czekam na premierę filmu, obnażającego nieudolność władzy.
Swoją nieudolność i sprzeczność działania z własnymi deklarowanymi programami władza obnaża sama. Wszyscy doskonale to widzą. Do tego nie trzeba aż filmu, choć by mógł taki powstać... Niestety wśród reżyserów i scenarzystów filmów fabularnych i seriali telewizyjnych coraz mniej odważnych, którzy by zechcieli ukazać w pełni prawdziwe oblicze naszego kraju. Za to nie brakuje wazeliniarzy uprawiających propagandę sukcesu.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2011 4:35 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 30, 2011 11:49 am
Posty: 12
Lokalizacja: Babia Góra :)
Lech napisał(a):
Łukasz T napisał(a):
Jacek napisał(a):
Mistrz zawsze będzie tylko jeden
No dobrze. Więc z niecierpliwością czekam na premierę filmu, obnażającego nieudolność władzy.
Swoją nieudolność i sprzeczność działania z własnymi deklarowanymi programami władza obnaża sama. Wszyscy doskonale to widzą. Do tego nie trzeba aż filmu, choć by mógł taki powstać... Niestety wśród reżyserów i scenarzystów filmów fabularnych i seriali telewizyjnych coraz mniej odważnych, którzy by zechcieli ukazać w pełni prawdziwe oblicze naszego kraju. Za to nie brakuje wazeliniarzy uprawiających propagandę sukcesu.



Bo dziśiaj produkuje się to, co się dobrze sprzeda. Po co ładować pieniądze w ambitny projekt, który nie przniesie żadnych wymiernych korzyćsi skoro można stworzyć coś lekkiego, nie wymagającego myślenia i przemyśleń, a co zdecydowanie odniesie większy sukces na tle finansowym? Zresztą wszystko robione jest dla widza stąd też widzimy jaki jest poziom Nas widzów... :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 14, 2011 9:16 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
"Rzeczpospolita" opublikowała artykuł na temat sprzeczności wymogu zapewnienia udziału przewodnika turystycznego z Konstytucją RP
Cytuj:
Przewodnik miejski zbyt uprzywilejowany
12.08.2011, Katarzyna Wójcik-Adamska
Wymóg, by po niektórych polskich miastach oprowadzał tylko przewodnik miejski, może być sprzeczny ze swobodą świadczenia usług w UE i z konstytucją
Wycieczkę po Krakowie, Warszawie czy Trójmieście może oprowadzać jedynie przewodnik miejski. Osoba bez wymaganych uprawnień może zostać ukarana grzywną aż do 5 tys. zł.

Wbrew zasadom

– Wymóg, by po niektórych miastach oprowadzali wyłącznie przewodnicy miejscy, może być sprzeczny z prawem unijnym – uważa Piotr Cybula, adiunkt w Zakładzie Prawa na AWF w Krakowie, ekspert prawa turystycznego.

Już w 1991 r. Europejski Trybunał Sprawiedliwości (sygn. C-180/89) orzekł, że swoboda świadczenia usług nie zezwala państwom członkowskim na żądanie od przewodników towarzyszących grupom turystów uzyskania szczególnych kwalifikacji...

źródło => http://archiwum.rp.pl/artykul/1069694_P ... owany.html
W ocenie konstytucjonalisty dr. Ryszarda Piotrowskiego (Uniwersytet Warszawski): "To zbyt daleko idąca ingerencja. Przewodnicy miejscy powinni mieć zapewnione źródło dochodu, ale nie kosztem swobody świadczenia usług." Jeszcze krytyczniej ocenił go kolejny konstytucjonalista prof. Marek Chmaj (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), który uznał go wyraźnie za sprzeczny z Konstytucją RP: "Takie sprawy powinien regulować rynek. Nikt nie będzie przecież korzystał z usług biura podróży, które zatrudnia niekompetentnych przewodników. Wymóg, że biuro podróży musi wynająć przewodnika miejskiego, jest sprzeczny z konstytucją."

Całość artykułu dostępna (pod warunkiem wykupienia do niego dostępu przez wysłanie płatnego SMS) na stronie => http://www.rp.pl/artykul/700565.html

No cóż. Firmę budowlaną można otworzyć bez żadnych licencji. Wszystko, co fachury sknocą, przykryje tynk. Podobnie usługi paramedyczne. Po prostu wzniesie się w górę ręce, które leczą. Co zostanie sknocone, przykryje ziemia. Dla naszych ustawodawców to nie są jednak problemy. Skąd więc ta ustawowa troska o turystów? Ano jasne. Bo tak naprawdę to nie troska o turystów, tylko o portfele wąskiej grupy cwaniaków. W tym celu urabiają polityków i nieźle mącą im w głowach. I to nie tylko z naszego rządu, ale także z państw sąsiednich.

Obrazek

Obrazek

Dodam jeszcze, że wątpliwości co do generalnej dopuszczalności licencjonowania przewodników zostały podniesione także w USA. Po wprowadzeniu licencji w Filadelfii grupa dotychczasowych przewodników podjęła akcję mającą na celu doprowadzenie do uznania tych przepisów za sprzeczne z zasadą swobody wypowiedzi.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 14, 2011 1:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
A może powinno to zostać podporządkowane logice? Skoro ktoś zabiera ze sobą grupę ludzi w gory to automatycznie jest przewodnikiem i ponosi odpowiedzialność? W ten sposob żaden nauczyciel nie zdecydowałby się zabierać uczniow w gory i byłby spokoj.
Nie byłbym zadowolny gdyby moj syn miał iść na Rysy z klasą. Zresztą cały ten krzyk o wycieczki szkolne to jedna para kaloszy, druga to grupa dorosłych ludzi, ktora organizuje się by pojść w gory. Nie wyobrażam sobie by jakiś pajac podszedł do mnie tu w Szkocji i zapytał na przykład mnie (jako tego, ktory opracował plan wyjścia i pełni funkcję kierownika zamieszania) czy mam uprawnienia. Owszem, moimi uprawnieniami są moje dwie nogi, z ktorej jedna z nich wylądowała by na jego dupie, kierując w stronę końca konwersacji.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 14, 2011 7:44 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Państwowe licencje przewodników turystycznych na pewno nie służą ochronie dobra klientów i doskonaleniu jakości usług, a zabezpieczaniu interesów i powiększaniu zawartości portfeli wąskich grup monopolistów. Interesujące wiadomości opublikowała w zeszłym miesiącu Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel - Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Cytuj:
W ostatnim czasie wykryliśmy nielegalne porozumienie w branży turystycznej, polegające na ustalaniu sugerowanych minimalnych cen za usługi przewodników. Centrum Przewodnictwa Tatrzańskiego, opracowując i rozpowszechniając wśród stowarzyszeń członkowskich cennik usług, złamało zakaz określony w prawie antymonopolowym. W efekcie bowiem wszyscy przewodnicy — będący konkurentami — stosowali jednolite stawki za świadczone usługi. Skutki zmowy były odczuwalne dla konsumentów, którzy nie mieli możliwości negocjowania cen poniżej ustalonych przez uczestników porozumienia.
Całość pod tym linkiem => http://www.uokik.gov.pl/komentarze_i_wy ... ws_id=2767

Wygląda na to, że to tylko początek wykrywania różnych nielegalnych praktyk stosowanych przez "przewodnickie mafie"...

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 14, 2011 7:58 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Zgłoś sie z tym do Strasburga czy Helsinek bo na forum to i tak nic nie wskurasz. Wałkujesz to w kółko a i tak dalej to samo.

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 14, 2011 8:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Lukasz_ napisał(a):
Zgłoś sie z tym do Strasburga czy Helsinek bo na forum to i tak nic nie wskurasz.
Czy "wskuram" to pewnie nie, ale mogę coś wskórać. A choćby to, że czytający forum ujrzą czubek "góry lodowej" i dowiedzą się co nieco o przewałach, jakie są udziałem "przewodnickich mafii".

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 14, 2011 10:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Lukasz_ napisał(a):
Zgłoś sie z tym do Strasburga czy Helsinek bo na forum to i tak nic nie wskurasz. Wałkujesz to w kółko a i tak dalej to samo.


Moim zdaniem to bardzo dobrze, że Lech o tym pisze na forum. Nawet jeśli nie przyniesie to natychmiastowych korzyści w postaci zmiany prawa, to na pewno poinformuje o sprawie i uświadomi wiele osób.
Im więcej osób wie o przekrętach tym większa szansa, że w końcu ktoś coś z nimi zrobi.
Poza tym mamy w Polsce zagwarantowaną swobodę wypowiedzi, więc Lech ma takie samo prawo pisać na tym forum jak i ja, ty, lucyna, czy chwastek.
Zwłaszcza, że porusza tematykę jak najbardziej związaną z górami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 9:42 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Łukaszowi na pewno o coś chodzi. Tylko o co? Czyżby o to żeby kierując ataki personalne na mnie odwrócić uwagę od przedstawianego przeze mnie problemu i zatuszować ujawnią tu patologię? Doprawdy trudno zrozumieć jego intencje.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 3:56 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Lechu nie atakuje Cie tylko pisze co myśle bo widzisz, bawisz sie w to już tyle czasu i nic z tego niema. Mafia jak była tak jest.

Obowiązek przewodnika nie podoba mi sie na przykładzie Krakowa bo co do Tatr to jednak lepiej żeby te grupy miały kompetentnego opiekuna.

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 4:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Lech napisał(a):
Doprawdy trudno zrozumieć jego intencje.


Najwyraźniej jest przekupiony.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 4:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
Mazio napisał(a):
Nie wyobrażam sobie by jakiś pajac podszedł do mnie tu w Szkocji i zapytał na przykład mnie (...) czy mam uprawnienia.

I w końcu zostaniesz anarchokapitalistą. Dzięki Lechowi.
4Y:http://mises.pl/blog/2011/04/17/huerta-de-soto-klasyczny-liberalizm-a-anarchokapitalizm/

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 4:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Lukasz_ napisał(a):
Obowiązek przewodnika nie podoba mi sie na przykładzie Krakowa bo co do Tatr to jednak lepiej żeby te grupy miały kompetentnego opiekuna.
Skoro grupy, to dla równowagi indywidualni również :roll:. Pewnie nie wiesz, ale doszły do mnie słuchy, że mafia przymierza się do tego aby niektóre szlaki były dostępne tylko w grupach z przewodnikiem. Innymi słowy mówiąc chcieliby wprowadzić podobną zasadę, jaka obowiązuje w niektórych muzeach i jaką wprowadzono też w stanie wojennym. W latach 1982 - 1989 np. na Śnieżkę można było wejść tylko wtedy, kiedy zebrała się odpowiednio liczna grupa i turyści mogli wejść i wrócić tylko z przewodnikiem. Obyś nie obudził się z przysłowiową "ręką w nocniku", kiedy podobne zasady zwiedzania Tatrzańskiego Parku Narodowego wejdą w życie, a w ślad za nim ruszą inne parki.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 04, 2011 4:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Lech napisał(a):
Lukasz_ napisał(a):
Obowiązek przewodnika nie podoba mi sie na przykładzie Krakowa bo co do Tatr to jednak lepiej żeby te grupy miały kompetentnego opiekuna.
Skoro grupy, to dla równowagi indywidualni również :roll:. Pewnie nie wiesz, ale doszły do mnie słuchy, że mafia przymierza się do tego aby niektóre szlaki były dostępne tylko w grupach z przewodnikiem. Innymi słowy mówiąc chcieliby wprowadzić podobną zasadę, jaka obowiązuje w niektórych muzeach i jaką wprowadzono też w stanie wojennym. W latach 1982 - 1989 np. na Śnieżkę można było wejść tylko wtedy, kiedy zebrała się odpowiednio liczna grupa i turyści mogli wejść i wrócić tylko z przewodnikiem. Obyś nie obudził się z przysłowiową "ręką w nocniku", kiedy podobne zasady zwiedzania Tatrzańskiego Parku Narodowego wejdą w życie, a w ślad za nim ruszą inne parki.
A nie mówiłem, że coś się znowu kroi?
Cytuj:
10 września 2011 r. o godzinie 15.00 w Dworcu Tatrzańskim przy ul. Krupówki 12 odbędzie się panel dyskusyjny dotyczący kształtu przewodnictwa w Tatrach.

Spotkanie odbywa się w ramach realizowanego przez TPN programu „Akademia Tatry – kształtowanie postaw ekologicznych różnych grup użytkowników Tatr” finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Do udziału w panelu zapraszamy przewodników tatrzańskich, a także wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką
Podczas panelu zostaną zaprezentowane m.in. nowe zasady udostępniania Parku dla działalności przewodnickiej.
.
źródło => http://www.tpn.pl/nowosci/news/484/Zapr ... zewodnikow

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 04, 2011 5:00 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
Panie Lechu
prawo prawem, a Polak i tak zrobi po swojemu
nawet gdyby weszly jakies nowe przepisy (aby niektore szlaki w gorach byly dostepne tylko z przewodnikami) i tak wszyscy beda je lamac
frajerzy wynajma przewodnikow, a pozostale 95% bedzie sobie chodzic jak do tej pory


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 04, 2011 5:18 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Chariot napisał(a):
frajerzy wynajma przewodnikow, a pozostale 95% bedzie sobie chodzic jak do tej pory

jak to się ma do Twego wynajmowanie przewodnika w tatrach i zdania które wyraziłeś w innym temacie? :lol:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 04, 2011 5:26 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
! napisał(a):
Chariot napisał(a):
frajerzy wynajma przewodnikow, a pozostale 95% bedzie sobie chodzic jak do tej pory

jak to się ma do Twego wynajmowanie przewodnika w tatrach i zdania które wyraziłeś w innym temacie? :lol:

cicho tam :!:
w przyszlym tygodniu znow ide z przewodnikiem :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 04, 2011 11:23 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2011 5:14 pm
Posty: 379
Lokalizacja: Kraków
Chariot napisał(a):
frajerzy wynajma przewodnikow

Chariot napisał(a):
w przyszlym tygodniu znow ide z przewodnikiem

Grunt to mieć o sobie wyrobione zdanie. I dystans również.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 05, 2011 9:59 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
Kabanos napisał(a):
Chariot napisał(a):
frajerzy wynajma przewodnikow

Chariot napisał(a):
w przyszlym tygodniu znow ide z przewodnikiem

Grunt to mieć o sobie wyrobione zdanie. I dystans również.

tak jest
jestem turysta dlugodystansowym :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2011 5:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Wracając do meritum, to może sądzicie że w Tatrach będzie taniej dla turystów? Ja nie jestem naiwny. Wiadomo, że tu na pewno chodzi o pieniądze. TPN ma za mało w kasie, to zaczynają kombinować. Jeśli nawet nie wprowadzą zasady zwiedzania, że na niektóre szlaki będzie można wejść tylko z przewodnikiem, to na pewno nie będzie taniej. Ciekawe co szanowne gremium ustali, bo tego że nie zabiorą im "chleba" to możemy być pewni. Co najwyżej zawężą dostęp do "koryta" i dopuszczą do prowadzenia wycieczek po Tatrach tylko takich, którzy uiszczą dodatkowe opłaty licencyjne. A ci, którzy znajdą się przy korycie odbiją to sobie na turystach, którzy będą musieli wybulić przewodnikowi z 500 zł od dniówki jak nie więcej?

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2011 6:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Lech napisał(a):
Wracając do meritum

A ja małe OT ...
:roll:
W wątku obok adhezja dopytuje się o Masyw Śnieżnika ... Może jej coś doradzisz ... ? Chyba nikt, komu virtualnie nie jesteś obcy, nie wątpi w Twoje kwalifikacje w/s Sudetów więc warto je również użyć w tak prozaicznym celu jak rada dla młodszej koleżanki ze szlaku ... Co Ty na to ? Tylko taka sugestia.
:idea:
A wracając do meritum ... nie podważam wagi problemu więc warto kontynuować o nim dyskusję ...
:|

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL