Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 1:30 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lip 18, 2011 11:18 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
http://wspinanie.pl/serwis/201107/18-em ... -wyjsc.php

Niby wszystko fajnie, nowoczesny system ale:

Cytuj:
1. Ustawienie Alarmu przez telefon komórkowy jako SMS (Numer Wysyłkowy 71160)

1. Utwórz wiadomość o nastepującej treści:

EMESS ALARM hh.mm@+48xxxyyyzzz@Twoja wiadomość

Przykład:

EMESS ALARM 22.00@+48xxxyyyzzz@Godz 10, idę na Rysy z Morskiego Oka, mam zielona kurtkę, jeśli nie dalam znać do tej pory to zacznijcie mnie szukać, Ania.

2. Wyślij wiadomość na numer 71160

3. Poczekaj na odpowiedz

4. Potwierdź dodatkowym SMS o treści:

EMESS TAK na numer 71160


Alarm możesz odwołać na trzy sposoby:


1. Przez swój telefon komórkowy:

Wyślij SMS o treści:

EMESS ANULUJ na numer 71160 (koszt 1,23PLN) i poczekaj na potwierdzenie operacji.

2. Przez telefon komórkowy nie należący do Ciebie:

Wyślij SMS o treści:

EMESS ANULUJ Twój_numer_telefonu KI na numer 71160 (koszt 1,23PLN) i poczekaj na potwierdzenie operacji.

KI - to Twój czterocyfrowy Kod indywidualny, który zabezpiecza Cię przed wyłączeniem Twojego Alarmu przez niepożądaną osobę. Dostajesz swój KI jako potwierdzenie Alarmu, możesz go również zmieniać w Twoim Profilu.

Jeżeli przykładowo Twoj numer telefonu to 123456789, a KI to 2233, to odwołanie z dowolnego telefonu będzie wyglądało następująco:

EMESS ANULUJ +48123456789 2233


Koszt KAŻDEGO wysyłanego SMS to: 1,23PLN za KAŻDE rozpoczęte 160 znaków lub wg stawek Operatora.


Czyli wychodzi 3 lub 4 razy 1,23zł = 3,69-4,92zł (i pewnie jeszcze + VAT)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2011 7:12 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Taa a strona chodzi jak chce, w wiekszości zamiast witryny wyskakuję "404".

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2011 7:15 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 4:49 pm
Posty: 517
To są już stawki z vatem, bo cena smsów zaczynających się na dwie następujące cyfry wygląda tak:

71..... - 1 zł + VAT
72..... - 2 zł + VAT
73..... - 3 zł + VAT
74..... - 4 zł + VAT
.....
79..... - 9 zł + VAT

Albo np jak strony z testami IQ nabierają ludzi - mówiąc, że koszt smsa to promocyjne 1 zł + VAT (małym drukiem jest napisana prawda) - a smsa trzeba wysłać na numer zaczynający się na 9 i wtedy wiadomo, że wyjdzie ponad 10 zł bo kolejne dwie cyfry za 9 to cena smsa netto

910**(*) - koszt SMS-a wynosi 10 zł plus VAT
911**(*) - koszt SMS-a wynosi 11 zł plus VAT
912**(*) - koszt SMS-a wynosi 12 zł plus VAT
913**(*) - koszt SMS-a wynosi 13 zł plus VAT
914**(*) - koszt SMS-a wynosi 14 zł plus VAT
915**(*) - koszt SMS-a wynosi 15 zł plus VAT
916**(*) - koszt SMS-a wynosi 16 zł plus VAT
917**(*) - koszt SMS-a wynosi 17 zł plus VAT
918**(*) - koszt SMS-a wynosi 18 zł plus VAT
919**(*) - koszt SMS-a wynosi 19 zł plus VAT
920**(*) - koszt SMS-a wynosi 20 zł plus VAT
925**(*) - koszt SMS-a wynosi 25 zł plus VAT
935**(*) - koszt SMS-a wynosi 35 zł plus VAT

Ale jednak spora część ludzi się nabiera widząc tylko to co jest napisane wielkimi literami i wytłuszczone.

A co do tej książki, to kolejny sposób na robienie kasy - nic nowego. Jestem tylko ciekawy jak to im wyjdzie bo jednak 3/4 smsy po 1,23 to majątek nie jest, ale kilka wyjść i naprawdę kwota robi się już nieco większa, grosz do grosza....

_________________
The Beatles


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2011 7:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Ale to zamieszania narobi! Połowa ludzi zapomni o anulowaniu. W letnim sezonie, to już nikt nie będzie zwracał uwagi na ten system, bo by na telefonie wisiał przez pół dnia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2011 9:03 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Lepiej by było i bezpieczniej jakby się postarali aby w całych polskich Tatrach był zasięg wszystkich operatorów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2011 9:30 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 27, 2011 9:42 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
trekker napisał(a):
Lepiej by było i bezpieczniej jakby się postarali aby w całych polskich Tatrach był zasięg wszystkich operatorów.


Dokładnie. Co mi po tym, że mam telefon w górach skoro nawet nie zadzwonie po pomoc :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2011 4:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Parzi napisał(a):
Co mi po tym, że mam telefon w górach skoro nawet nie zadzwonie po pomoc Confused

Jeżeli Twój telefon znajduje się w jakimkolwiek zasięgu to po pomoc zawsze zadzwonisz... Innego połączenia nie wykonasz, ale alarmowe owszem...

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2011 7:34 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
A ja nie wiem co Wam sie nie podoba. System z tego co wiem działa tak, ze jesli nie odwolasz alarmu to informację konieczności wezwania pomocy nie dostaje GOPR tylko np. Rodzina na wskazany numer komórkowy i zawsze może najpierw ją zweryfikować a pózniej powiadomić ratowników. Poza tym to nie jest dla TOPR a dla podhalanskiej grópy GOPR, wiec nie ma tu miejsca na belkoty o zasięgu w Tatrach. Jak ktoś nie ma ochoty bulić to niech nie korzysta. Takie polskie pierd.olenie - muszę zapłacić za SMS a tylu z Was pieprzy o konieczności wprowadzenia odpłatnych akcji ratunkowych. Qrva, jest za darmo - źle, trzeba płacić - jeszcze gorzej.


Ostatnio edytowano Wt lip 19, 2011 7:52 pm przez Kaytek, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2011 7:40 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
trekker napisał(a):
Parzi napisał(a):
trekker napisał(a):
Lepiej by było i bezpieczniej jakby się postarali aby w całych polskich Tatrach był zasięg wszystkich operatorów.


Dokładnie. Co mi po tym, że mam telefon w górach skoro nawet nie zadzwonie po pomoc :?
A kto ma za to zapłacić? I po co Ci zasięg wszystkich operatorów? No własnie po to ten system żeby rodzina mogła zadzwonić po pomoc. Jak lezysz nieprzytomny to co zrobisz z tym zasięgiem? W buty go schowasz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2011 10:39 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 27, 2011 9:42 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kaytek napisał(a):
trekker napisał(a):
Parzi napisał(a):
trekker napisał(a):
Lepiej by było i bezpieczniej jakby się postarali aby w całych polskich Tatrach był zasięg wszystkich operatorów.


Dokładnie. Co mi po tym, że mam telefon w górach skoro nawet nie zadzwonie po pomoc :?
A kto ma za to zapłacić? I po co Ci zasięg wszystkich operatorów? No własnie po to ten system żeby rodzina mogła zadzwonić po pomoc. Jak lezysz nieprzytomny to co zrobisz z tym zasięgiem? W buty go schowasz?


Chodziło mi o wypadek innych. Np. widzę, że coś się stało i chcę zadzwonić, nie mam zasiegu i dupa. Chyba, że numer 112 działa bez jakiegokolwiek zasięgu... Generalnie i tak bym dzwonił pod numer Topru ( w przypadku Tatr), a czy ten działa na tej samej zasadzie? Czy bez zasięgu sieci zadzwonie pod niego? Pytam, bo nie wiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 20, 2011 6:39 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
trekker napisał(a):
Lepiej by było i bezpieczniej jakby się postarali aby w całych polskich Tatrach był zasięg wszystkich operatorów.

A chciałbyś mieć całe Tatry obsiane BTSami :?: Ciekawe też jakbyś do tych BTSów dociągnął też prąd :roll: I ciekawe, kto by na to dał zgodę :roll:

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 20, 2011 6:58 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Ja jednak nie bardzo rozumiem sensu tej całej zabawy.
Jak syn idzie do jaskini (gdzie jak wiadomo zasięgu nie ma) - to dzwoni do mnie, mówi gdzie idzie i ustalamy czas alarmowy. Po wyjściu z jaskini i dojściu do zasięgu - dzwoni i odwołuje.

Gdyby coś się tfu tfu działo po czasie alarmowym zawiadomiłabym odpowiednie służby.

Proste i logiczne.
Nie bardzo rozumiem po co w tą całą zabawę angażować dodatkowo operatora komórkowego.

B.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 20, 2011 7:05 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 27, 2011 9:42 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Basia Z. napisał(a):
Jak syn idzie do jaskini (gdzie jak wiadomo zasięgu nie ma) - to dzwoni do mnie, mówi gdzie idzie i ustalamy czas alarmowy. Po wyjściu z jaskini i dojściu do zasięgu - dzwoni i odwołuje.


Tylko nie każdy tak robi,a pewnie większość nie. Z drugiej strony wtedy nie nasz cyrk, nie nasze małpy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 20, 2011 7:11 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Parzi napisał(a):
Basia Z. napisał(a):
Jak syn idzie do jaskini (gdzie jak wiadomo zasięgu nie ma) - to dzwoni do mnie, mówi gdzie idzie i ustalamy czas alarmowy. Po wyjściu z jaskini i dojściu do zasięgu - dzwoni i odwołuje.


Tylko nie każdy tak robi,a pewnie większość nie. Z drugiej strony wtedy nie nasz cyrk, nie nasze małpy :)


Wszystko zależy gdzie się idzie. Jak tłumnie uczęszczanym szlakiem - to wg mnie nie ma potrzeby.

A po drugie jeżeli ktoś nie zadzwoni z informacją do rodziny lub znajomego - to tym bardziej nie wyśle tego SMS-a.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 20, 2011 7:27 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 27, 2011 9:42 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Basia Z. napisał(a):
Wszystko zależy gdzie się idzie. Jak tłumnie uczęszczanym szlakiem - to wg mnie nie ma potrzeby.


No jasne, że tak.


Basia Z. napisał(a):
A po drugie jeżeli ktoś nie zadzwoni z informacją do rodziny lub znajomego - to tym bardziej nie wyśle tego SMS-a.


To oczywiste, że tak będzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 20, 2011 8:30 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Basia Z. napisał(a):
Parzi napisał(a):
Basia Z. napisał(a):
Jak syn idzie do jaskini (gdzie jak wiadomo zasięgu nie ma) - to dzwoni do mnie, mówi gdzie idzie i ustalamy czas alarmowy. Po wyjściu z jaskini i dojściu do zasięgu - dzwoni i odwołuje.


Tylko nie każdy tak robi,a pewnie większość nie. Z drugiej strony wtedy nie nasz cyrk, nie nasze małpy :)


Wszystko zależy gdzie się idzie. Jak tłumnie uczęszczanym szlakiem - to wg mnie nie ma potrzeby.

A po drugie jeżeli ktoś nie zadzwoni z informacją do rodziny lub znajomego - to tym bardziej nie wyśle tego SMS-a.

B.
Piszesz z poziomu matki, a gwarantuję Ci ze nie każde dziecko ma ochote codziennie wydzwaniac do rodziców i zdawać relację ze swoich poczynań. Taki system może działać i przez dwa tygodnie bez bezpośredniego kontatku z rodziną a z zachowaniem bezpieczeństwa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 20, 2011 8:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Kaytek napisał(a):
Takie polskie pierd.olenie - muszę zapłacić za SMS a tylu z Was pieprzy o konieczności wprowadzenia odpłatnych akcji ratunkowych. Qrva, jest za darmo - źle, trzeba płacić - jeszcze gorzej.


A będzie jeszcze straszniej.

P.s. Lech R by tu stwierdził, że to pogwałcenie praw obywatelskich i prawa do swobodnego rozporządzania własną osobą.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 20, 2011 10:01 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kaytek napisał(a):
Piszesz z poziomu matki, a gwarantuję Ci ze nie każde dziecko ma ochote codziennie wydzwaniac do rodziców i zdawać relację ze swoich poczynań. Taki system może działać i przez dwa tygodnie bez bezpośredniego kontatku z rodziną a z zachowaniem bezpieczeństwa.


Może być zmuszone (finansowo) ;)

A poważniej - ja też nie wydzwaniam codziennie i nie każę się spowiadać, chodzi wyłącznie o sytuacje kiedy "z definicji" należy komuś powiedzieć gdzie się idzie, bo np. planuje się wyjście samotne.
Nie koniecznie mi, ale równie dobrze kumplowi.

Ale kiedy akurat ja jestem pod telefonem - to mogę to być ja.

Odwrotnie - ja też kiedy akurat się wybieram gdzieś sama to dzwonię do niego i mówię gdzie idę, kiedy przewiduję dojść itd. wieczorem dzwonię że już dotarłam.

Jest to o tyle wygodne, że mamy obydwoje podobną znajomość gór i nie trzeba wszystkiego dokładnie tłumaczyć.

Natomiast potrafię sobie wyobrazić sytuację, kiedy ktoś wysłał tego SMS-a z powiadomieniem rodziny a potem zapomniał odwołać alarm. Sama prawdopodobnie miałabym niezłą schizę ze strachu.

Po co na coś takiego narażać rodzinę ?

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 20, 2011 10:16 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Widziałem niejeden wpis w książce wyjść taternickich typu:
- z Betlejemki: Kasprowy Wierch-szlakiem, 1 Maj, 2011, powrót - szlakiem, planowana godzina powrotu - 15:00
- z Murowańca: Krzyżne - szlakiem, powrót - szlakiem do Doliny Pięciu Stawów, czerwiec 2010
Jeżeli upowszechni się system zgłaszania wyjść telefonicznie, to ileż będzie takiego spamu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 20, 2011 11:30 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Wy nosorożce to nic nie kumacie...
Basia Z. napisał(a):
Natomiast potrafię sobie wyobrazić sytuację, kiedy ktoś wysłał tego SMS-a z powiadomieniem rodziny a potem zapomniał odwołać alarm. Sama prawdopodobnie miałabym niezłą schizę ze strachu.

Po prostu oddzwaniasz do syna czy wszystko OK.
Odsuńmy góry na bok i załóżmy że taka usługa działa wszędzie i takie dwa przykłady z mojej niepokornej młodości:
zamiast uczestniczyć w warsztatach muzycznych w CSIZ w Oleśnicy przez 3 dni z Chodym i kolegami z hufca Szczecin - Pogodno tarzałem się w bunkrach koło Szczecina - miałem lat 16 (oczywiście pochwaliłem się tym moim rodzicom ;)). Gdybym miał komórę i taki system działający poza górami - zostawiłbym taki alarm bo numeru jaki odwaliłem byłem w pełni świadom.

W wieku lat 14 zamiast na biwaku z zastępem w Domaniewicach świetnie bawiłem się ze starszymi kolegami przez dwa dni w rytmie kapel punkrockowych - teraz dzieciaki w tym wieku mają komórki i jeśli są świadome tego co robią - mogłyby takim szaleństwom dodać bezpieczeństwa nie informując rodziców o swoich poczynaniach (rodzice dowiedzieliby się dopiero gdyby coś poszło nie tak).

Mógłbym jeszcze trochę poopowiadać, a wracając do gór to nie trudno sobie wyobrazić, że syn potwierdzi Ci, że siedzi w schronie bo syfiasta pogoda i polezie pod wpływem towarzystwa na Mięgusza - przy pomocy tego systemu może zapewnić sobie bezpieczeństwo nawet wtedy, gdy nie chce Ci mówić gdzie idzie a telefon poleci z plecakiem w przepaść... po prostu zostawia wiadomość w systemie - jeśli dadzą radę - może w życiu Ci się nie przyzna, jeśli coś się im stanie - wieczorem dostaniesz informację, że jednak poszedł na Mięgusza i... nie odwołał alarmu - robisz z tą informacją co chcasz, ale gdyby nie ona - pewnie poszłabyś spać, rano do pracy, a latorośl by zamarzła...


Rohu napisał(a):
Jeżeli upowszechni się system zgłaszania wyjść telefonicznie, to ileż będzie takiego spamu?

A gdzie jest napisane, że już nie musisz wpisywać się do książki wyjść taternickich???? Od kiedy to się zmieniły przepisy????? To jest ZUPEŁNIE niezależna komercyjna usługa telekomunikacyjna niewpływająca w żaden sposób na działanie służb ratowniczych.
A gdzie jest napisane, że nie odwołanie alarmu jest przyczyną akcji ratowniczej czy też spamowania skrzynek GOPR????? Jest tylko przyczyną przesłania informacji do rodziny, że pacjent nie odwołał alarmu. A jeśli ktoś po takiej info zadzwoni do GOPR to na pewno chłopaki nie polecą w teren, tylko najpierw poproszą o próbę weryfikacji faktu zaginięcia lub choćby kontaktu z pacjentem i ewentualny powtórny telefon.

Oddzielcie fajną komercyjną usługę od działalności służb ratunkowych i przejrzycie na oczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 20, 2011 11:37 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kaytek napisał(a):
Wy nosorożce to nic nie kumacie...
Basia Z. napisał(a):
Natomiast potrafię sobie wyobrazić sytuację, kiedy ktoś wysłał tego SMS-a z powiadomieniem rodziny a potem zapomniał odwołać alarm. Sama prawdopodobnie miałabym niezłą schizę ze strachu.

Po prostu oddzwaniasz do syna czy wszystko OK.


A on akurat jest poza zasięgiem, lub rozładował mu się telefon i moja schiza się pogłębia.

Kiedy nie mam żadnej wiadomości (czasem długo) to zwykle żadnej schizy nie mam.
Kiedy mąż był nad Bajkałem, nie dzwonił 4 tygodnie i to było całkiem normalne, bo tam nie ma zasięgu.

Problem zaczyna się wtedy kiedy jest wiadomość, że powinien wrócić a nie wrócił.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 20, 2011 12:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Chodzi o to, że skoro ludzie do książki wyjść wpisują jakieś pierdoły, to takiego alarmu też będą używać do pierdół.

Zrobi się niezłe zamieszanie moim zdaniem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 20, 2011 12:33 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 27, 2011 9:42 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
kilerus napisał(a):
Chodzi o to, że skoro ludzie do książki wyjść wpisują jakieś pierdoły, to takiego alarmu też będą używać do pierdół.

Zrobi się niezłe zamieszanie moim zdaniem.


a GOPR będzie musiał na to reagować...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 20, 2011 12:50 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 6:17 am
Posty: 437
Lokalizacja: Kraków
jak dla mnie pomysł średni. Jak ktoś chce to tak jak pisze Basia, sam zostawi informację rodzinie, i nie potrzebuje do tego pośrednika.

Do tego dochodzi sprawa poruszona przez kilerusa, czyli pewnie powstanie niezły bajzel.

Tak że w mojej opinii zupełnie niepotrzebny bajer.

pzdr

_________________
Jako pijesz, tako leziesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 20, 2011 2:13 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Przekonaliscie mnie. Jeśli nasza forumowa mikrospołeczność jest odzwierciedleniem całego społeczeństwa to faktycznie nie ma co startować z takimi usługami. 3/4 społeczeństwa narobi burdelu bo nie zrozumie o co chodzi a 1/4 będzie psioczyła mimo, że jako niezainteresowani nie powinni zabierać głosu - co najwyżej po prostu nie korzystać.

Macie wiec racje: taki system nie ma prawa się u nas sprawdzić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 20, 2011 3:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Nie przesadzaj!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 20, 2011 4:19 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 27, 2011 9:42 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Generalnie wyrażamy tu nasze opinie, a nie całego społeczeństwa. 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 20, 2011 4:37 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
kilerus napisał(a):
Nie przesadzaj!
Przecież to nie ja zacząłem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL