Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 3:30 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 8:38 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
Akurat u nas nikt kloców póki co nie buduje. Wspomniane dwa przykłady Miziowej i Markowych Szczawin to bardzo ładna tradycyjna architektura.


I całe szczęście. Jednak mogli by też zadbać o klimatyczny wystrój. Nocowałem na Mizowej zaraz po przebudowie i jednak tego klimatu brakowało.

Cytuj:
Wyobrażasz sobie jakie wielkie musiałyby być schroniska w Tatrach ?


NP. na hali wystarczyłoby rozbudować te kilka domków co tam stoją na potrzeby schroniska. Tak żeby miały po 50 miejsc każdy i podwyższyć murowaniec o 2 piętra (chyba dałoby się zrobić z zachowaniem stylu). Wtedy na hali byłoby powiedzmy 400 miejsc zamiast 100. Jakby zakazać wcześniejszej rezerwacji tych dodatkowych 300 miejsc to myślę że nie byłoby problemu. Wiadomo że to czysta fantastyka ale nawet dwukrotny wzrost liczby miejsc trochę poprawiłby sytuację w schroniskach.


Ostatnio edytowano Pn sie 29, 2011 8:45 pm przez Spiochu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 8:40 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 12:11 am
Posty: 339
Lokalizacja: Lublin
Ali7 napisał(a):
Ja bym prosił o zdefiniowanie tego klimatu
Ty tak na poważnie czy się zgrywasz? To jest typowe pojęcie niedefiniowalne. Z natury rzeczy każdy może inaczej je pojmować, jednak:
Cytuj:
Łazienka? Ciepła woda? Dwuosobowy pokój?
po części się z moim pojmowaniem górskiego klimatu kłócą.
Oczywiście nie twierdzę, że schronisko powinno być zbitą z desek szopą bez prądu czy bieżącej wody (chociaż chatka pod Niemcową, która ich właśnie nie posiada jest jednym z najbardziej klimatycznych miejsc jakie ostatnio przyszło mi odwiedzić). Chodzi o to, żebym jadąc w góry mógł odpocząć od tego wszystkiego co mam na co dzień. W tym właśnie pościel, łazienka w pokoju, radio, tv itp. Nie wiem, może kiedyś dojdę do tego stadium stetryczenia (nooffence za to stetryczenie - piszę o sobie), że nie będę mógł już mógł bez tego przeżyć tych kilku dni i będę się wściekał dlaczego nie mogę zaparkować pod samym schronem, ale póki co aktywny wypoczynek górski jest właśnie odpoczynkiem od "luksusu" :)


Cytuj:
Przepraszam bardzo - ludzie z dziećmi w góry mają prawo jeździć,
dobra wiem.

_________________
- Trzeba cisnąć!
- Nie wystarczy cisnąć, trzeba napier***lać!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 8:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cytuj:
Geriatric Alpine Club Laughing


8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 8:50 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt mar 06, 2007 1:02 am
Posty: 1854
Lokalizacja: Łódź
Jak dla mnie klimat tworzą ludzie oraz w pewnym stopniu wystrój. Niewygody typu stare koce, zimna woda czy duszny i ciasny pokój tylko powodują irytacje a jedziemy przede wszystkim odpocząć od stresu w pracy czy na uczelni. Jedynie sale wieloosobowe związane są z pewną integracją mieszkańców. Jednak w ostatnim czasie mało kto się w ogóle odzywa a chrapanie współlokatorów może znacznie uprzykrzyć wypoczynek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 8:50 pm 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Ale serio dziś próbowałem zamówić noclegi:

Piątka (odpowiedź):
Cytuj:
Witam, niestety pula miejsc przeznaczonych do rezerwacji w tym terminie juz
sie wyczerpała. Nie mozemy zrobic rezerwacji.
Zapraszamy w innym terminie.


Murowaniec(odpowiedź) - jak k.. za komuny albo i gorzej:

Cytuj:
Witam,
Niestety na podany termin pula miejsc przeznaczonych do rezerwacji została
już wyczerpana, więc nie prowadzimy rezerwacji.
Dysponujemy jedynie miejscami (wyłącznie w pokojach wieloosobowych)
przeznaczonymi do sprzedaży na każdy bieżący dzień, które są dostępne od
godz. 10.00 do wyczerpania ( należy być osobiście w recepcji, aby je
wykupić).
Miejsca te nie podlegają rezerwacji i są sprzedawane tylko na jedną noc.
Noclegów na podłodze nie udzielamy. Szczegółowych informacji udzielamy
telefonicznie, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy do nas dzwonić.

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 8:57 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
DTH napisał(a):
Chodzi o to, żebym jadąc w góry mógł odpocząć od tego wszystkiego co mam na co dzień. W tym właśnie pościel, łazienka w pokoju, radio, tv itp. Nie wiem, może kiedyś dojdę do tego stadium stetryczenia (nooffence za to stetryczenie - piszę o sobie), że nie będę mógł już mógł bez tego przeżyć tych kilku dni i będę się wściekał dlaczego nie mogę zaparkować pod samym schronem, ale póki co aktywny wypoczynek górski jest właśnie odpoczynkiem od "luksusu" :)


Ponieważ właśnie wróciłam z wyjazdu, gdzie przyszło mi się nie myć przez 3 dni z rzędu i spać albo w pociągach (dość wygodnie chociaż trzęsło) albo w cholerę niewygodnych łóżkach albo też na dworze - stwierdzam, że ja jednak lubię się po wycieczce umyć codziennie pod prysznicem i wyspać w czystym i wygodnym łóżku na czystym materacu.

Reszta dla mnie nie ma znaczenia, radio, Internet i TV są mi absolutnie zbędne, jednak jakieś minimum higieny powinno być.

Nie wiem czy powinnam się już uważać za osobę stetryczałą ?

Nie lubię tez jak w schronisku wali z kibla na całą salę i jak depce się ludziom po głowach chcą w nocy przejść do tego kibla.

Dodam ze znam całą masę schronisk spełniających moje wymagania - gdzie jest czysto, wygodne łózka i można się wykąpać a mimo tego jest owa enigmatyczna "atmosfera".

Np. Cyrla, Bereśnik, wiele innych (w zależności od aktualnego dzierżawcy).
B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 9:03 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
LigeiRO napisał(a):
są dostępne od godz. 10.00 do wyczerpania

Tylko dlaczego od 10-tej? W Julijskich tą pulę otwierają o 19-tej...

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 9:48 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 2:14 pm
Posty: 40
Lokalizacja: stąd
Powinno się odbudować schronisko na Lubaniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 9:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4329
Lokalizacja: Kraków
Po co? TV i tak by nie było, prąd w wiaderkach trzeba by nosić.
Wystarczy, że teraz księdza dobrodzieja na mszę wywożą jeepami, razem ze sprzętem nagłaśniającym. Powycinane ścieżki, że autem dojedzie do bazy, jakby nie lepiej było do Krościenka na blachary jeździć.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 29, 2011 10:10 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 2:14 pm
Posty: 40
Lokalizacja: stąd
zjerzony napisał(a):
Po co? TV i tak by nie było, prąd w wiaderkach trzeba by nosić.
Wystarczy, że teraz księdza dobrodzieja na mszę wywożą jeepami, razem ze sprzętem nagłaśniającym. Powycinane ścieżki, że autem dojedzie do bazy, jakby nie lepiej było do Krościenka na blachary jeździć.


Skoro było kiedyś no to powinno się go odbudować. To nie jest zupełnie nowe miejsce lokalizacji dla nowego schroniska.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 30, 2011 6:17 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cytuj:
Tylko dlaczego od 10-tej? W Julijskich tą pulę otwierają o 19-tej...


I co? Mam przyjść o tej dziesiątej i jak mi powiedzą że nie ma to mam iść w .. Jakoś tego systemu rezerwacji pojąć nie moge. Kiedyś jakoś wszystko działało bez problemu. O co chodzi??

Chyba wolę kapitał ulokować w góry wyższe od Tatr, przynajmniej nie ma problemów z powyższymi rezerwacjami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 30, 2011 6:20 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Ali7 napisał(a):
Jestem jednym z członków założycieli Geriatric Alpine Club



Są nowi chętni ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 30, 2011 6:25 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cytuj:
Są nowi chętni ?


I trzeba zorganizować II Wyprawę Klubową.

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2011 10:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Pokrewna sprawa ... ?

http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi ... tyke_.html

Cytuj:
Magurka straszy betonem. "Za wcześnie na krytykę"
Marcin Czyżewski2011-09-06, ostatnia aktualizacja 2011-09-06 23:06

Turyści skarżą się, że budynek, który powstaje na Magurce, oszpecił szczyt popularnej góry i przesłonił turystom widoki. Władze Wilkowic apelują, żeby z krytyką wstrzymać się do zakończenia prac. - Budynek ładnie skomponuje się z otoczeniem - zapewniają.

Na Magurkę łatwo dostać się szlakami z Bielska-Białej i Wilkowic, więc od wiosny do jesieni na brak turystów narzekać tu nie można. Ci, którzy docierają na szczyt, są jednak mocno zaskoczeni. Duży fragment polany szczytowej obok schroniska PTTK został bowiem ogrodzony płotem, za którym wznosi się - na razie w stanie surowym - pokaźny obiekt o nieregularnych kształtach wykonany z betonu i pustaków. Między nim a schroniskiem jest już niemal gotowy duży plac wyłożony betonowymi kratami.

- Smutno na to patrzeć. Kolejny piękny beskidzki szczyt zamienia się w betonowy koszmarek - mówią turyści. - Na tej polanie zawsze można było usiąść i odpocząć, podziwiać panoramę gór. Czasami widać stąd było Tatry. Ten betonowy budynek wszystko zasłania. Jeśli już musiał powstać, dlaczego na samym szczycie, a nie na zboczu? - pytają.

Okazuje się, że obiekt na Magurce będzie obsługiwał kompleks tras do narciarstwa biegowego. Samorządowcy z Wilkowic i Czernichowa postarali się o unijną dotację i liczą, że uda im się przyciągnąć rzesze następców Justyny Kowalczyk. W budynku na polanie szczytowej będzie miejsce dla organizatorów zawodów i sędziów. Powstaną tu także sanitariaty oraz garaż dla ratraka.

- Tras do narciarstwa biegowego brakuje, dlatego trzeba docenić tę inwestycję, ale budowa takiego obiektu w tym miejscu to duża ingerencja w krajobraz. Boimy się, że z czasem Magurka będzie wyglądała jak zabudowana Równica w Ustroniu, na którą można wjechać autem - mówi Jerzy Jurczak, prezes bielskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, do którego dociera wiele głosów od niezadowolonych turystów. - Mnie też się nie podoba to, co tam powstaje, bo miejsce straci swój dotychczasowy urok - dodaje.

Władze Wilkowic przyznają, że na tym etapie inwestycja nie wygląda zachęcająco, ale apelują, żeby zaczekać do jej zakończenia. - Wtedy nie będzie widać betonu i związanego z budową bałaganu. Obiekt dobrze wkomponuje się w otoczenie, a jego ściany zostaną wyłożone drewnem i naturalnym kamieniem. Ukośny dach, który będzie zarazem tarasem widokowym dla turystów, porośnie trawą. Ten budynek na pewno zmieni szczyt Magurki, ale go nie oszpeci - zapewnia Aleksander Adamiec, zastępca wójta Wilkowic.

Adamiec dodaje, że gmina otrzymała wszelkie zgody na inwestycję od wszystkich potrzebnych instytucji, w tym zajmujących się ochroną przyrody. - Wiemy, że nie da się wszystkich zadowolić i niektórzy będą narzekać, ale chcemy umożliwić ludziom spędzanie wolnego czasu na Magurce w aktywny sposób. Na pewno jednak nigdy nie wpuścimy tu samochodów - obiecuje wójt.

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2011 10:26 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Mafia. Oczywiście narciarska i antysamochodowa.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2011 11:37 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt kwi 23, 2010 8:45 pm
Posty: 163
Lokalizacja: Warszawa
bielskobiala.gazeta.pl napisał(a):
...Obiekt dobrze wkomponuje się w otoczenie, a jego ściany zostaną wyłożone drewnem i naturalnym kamieniem. Ukośny dach, który będzie zarazem tarasem widokowym dla turystów, porośnie trawą.

Miejmy nadzieję, że to będzie coś tak bardzo ładnego jak hotel w Szczyrbskim Plesie. Też z ukośnym daszkiem, ale jak tam zrobią ukośny tarasik? Jak tam stać? ...i co z tej trawy będzie choćby po weekendzie?

_________________
http://picasaweb.google.com/108295871235102674690
Ma rację, wszyscy mają rację. Ten alpinizm to naprawdę idiotyczny pomysł... zawsze mówiłem. Jan Długosz, "Twarz Szchary"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 07, 2011 4:23 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:58 am
Posty: 805
Lokalizacja: Skawina k/ Krakowa
Byłem dwa razy w obudowanym schronisku na Markowych Szczawinach. A właściwie drugi raz to byłem obok u Kacpra, bo ten psiak to fenomen, w przeciwieństwie do schronu, tfu, hotelu, który odważyłem się odwiedzić raz, gnany niewiedzą. Wszedłem, usiadłem w jadalni a właściwie w restauracji, i wyszedłem, do kibla, a tu wita mnie luksusowa łazienka... Czym jest klimat, pytacie się? Kilmat to ciepło. Ciepło drewnianej boazerii, drewnianej podłogi, ciepło uśmiechu ludzi tam spotkanych, ciepło osoby gospodarza. A na markowych tego kompletnie nie ma, pustka, zimno, posadzka.... Okej, kible na Kondratowej nie są spełnieniem moich marzeń, ale dużo bardziej wole je, niż te na szczawinach. Idealnym optimum dla mnie jest aktualnie DPSP, zwłaszcza po remoncie łazienek, są czyste, nowe, ale nie błyszczą luksusem i furą kasy, co mnie cieszy. Amen.

_________________
www.picasaweb.com/zadisk8


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL