Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:28 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 11, 2006 1:25 pm 
Witam

Wybieram sie w dlugi weekend majowy na przejscie czesci zachodniej niskich tatr i kawalka wielkiej fatry.Czy ktos kto tam byl w podobnym okresie moze podzielic sie informacja na temat ilosci sniegu na glownej grani,ilosci ludzi na szlakach (podobno to jeszcze przed slowackim glownym sezonem) i czy znany z tatr slowackich zakaz wychodzenia powyzej schronisk obowiazuje rowniez w innych gorach czy zamkniete sa tylko niektore szlaki (lawiny/przyroda) ? Bede bardzo wdzieczny za informacje ! :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 16, 2006 1:20 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 6:14 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Kace
Byłem w Wlk. Fatrze ostatnie dni kwietnia (29, 30) i 1 maja 2001. Szedłem z Wyżniej Revucy przez Suchą Dolinę i Rybovske Sedlo na Kriżną i dalej głównym grzbietem do Vlkolinca. Śniegu nie było dużo (płaty na głónym grzbiecie w miejscach gdzie pozawiewało w zimie i bardziej zacienionych). Ale podejrzewam, ze w tym roku będzie więcej śniegu. Ludzi nie było przwie wcale (jakichś Polaków spotkaliśmy po drodze tylko)
Co to Niżnich Tatr to ZTCW są zamknięte szlaki z powodu ochrony przyrody, ale są to boczne grzbiety (m.in. Skalka). Na głównym grzbiecie nie ma ograniczeń ZTCW. Jednak pewnie będzię tam sporo śniegu, zwłaszcza na dojściach do głównego grzbietu z dołu (najgorzej może być przy górnej granicy lasu i w kosówce).

_________________
pzdr
przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 18, 2006 5:06 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 11:56 am
Posty: 87
Lokalizacja: Gliwice
Ja także chciałbym wpaść w Niskie Tatry, w któryś z dni majowego weekendu. Interesuje mnie Demanowska Dolina. Wiem że godnymi uwagi są znajdujące się tam jaskinie Lodova i Slobody. I na tym moja wiedza na temat tamtego rejonu się kończy. Z mapy wnioskuje że można też zafundować sobie atrakcję w postaci przejażdzki na Chopoka wyciągiem. Czy ktoś wie coś więcej na temat tego rejonu??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 20, 2006 10:55 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Sławek napisał(a):
ktoś wie coś więcej na temat tego rejonu??

A co chcesz wiedzieć?

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 20, 2006 3:40 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 6:14 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Kace
Lodowa jest nieczynna jeszcze w tym okresie, dopiero od 15 maja ją otwierają: http://www.ssj.sk/slovak/index.htm
Na Chopok też nie wjedziesz, bo ZTCW to krzesełka na górę nie chodzą od kilku, kilkunastu lat, tak że trzeba podejść na górę.

_________________
pzdr
przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 23, 2006 11:33 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Ja wjeżdżałem w 2001 chyba, więc te kilkanaście lat to przesada...
I o ile wiem, narciarze jeżdżą do tej pory.

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 24, 2006 2:16 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 6:14 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Kace
Kilkanascie lat to rzeczywiście przesada, ale nie mogłeś wjeżdzać na samą górę w 2001r bo już wtedy nie chodził wyciąg ani z południa, ani z północy. Chodzi o krzesła na samą górę, na grzbiet.

_________________
pzdr
przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 01, 2012 12:10 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Orientuje się ktoś czy do osady Magurka (1050m) po północnej stronie masywu Chabenca (1955m) da się dojechać własnym samochodem?

To teren NAPANT-u i nie wiem czy to możliwe lub czy nie wymagają jakichś pozwoleń.

A jeżeli się da, to czy lepiej jechać przez Liptowską Luźną i Sedlo Prievalec (Źelezne), pod koniec wzdłuż zielonego szlaku, czy bezpośrednio od północy przez Dolinę Lupczańską i wzdłuż niebieskiego szlaku?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 02, 2012 9:58 am 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 09, 2008 9:08 am
Posty: 9
Trochę późno piszę ale napiszę, może komuś się przyda. W Niżnych Tatrach szlaki są otwarte. Schroniska takoż. W przypadku tych gór okreslenie "powyżej schronisk" nie bardzo ma odniesienie, bo schroniska są niemal na grzbietach ;)

Ze śniegiem może być róznie - podobnie jak w zwykłych Tatrach. Byliśmy tak w długi weekend w ubiegłym roku i trochę sniegu napadało, choć bez szaleństw ;) Ale myslę, że może być i całkiem bezśnieżnie i może sypać oraz wiać.

Relacja z Niżnych z majowego weekendu 2011


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 10, 2012 9:59 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Może komuś przyda się info- do osady Magurka pod Chabencem można bez żadnych przeszkód dojechać samochodem- czy to z Liptowskiej Luźnej, czy przez Partizanską Lupczę i Dolinę Lupczańską. Końcówka wzdłuż niebieskiego szlaku (odbicie z głównej drogi w punkcie oznaczonym na mapie jako Tajch).
Asfalt do samej osady.

W Magurce schronisko- Chata Magurka: http://www.magurka.eu/ .
Noclegi: 7 euro w izbie turystycznej, 10 euro w apartamencie.
Sporo nowych domków letniskowych i chyba nie jest to już najmniejsza osada na Słowacji, ale nadal bardzo przyjemnie.

W Tatrach Niskich śnieg w ilościach szczątkowych- na szlakach w rejonie Chabenca (1955m) praktycznie sucho.
Jedyne widoczne większe pozostałości w rejonie Dumbiera i Chopoka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL