Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:42 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 758 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 26  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 9:46 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cytuj:
Przepraszam ale czy jeszcze Cię to dziwi ?


Nie, nic mnie już nie zdziwi...

Cytuj:
Swoją drogą nie wierzę też zupełnie w informacje medialne, potrafią tak przekręcić opis wydarzenia, że nie wiadomo o co chodzi.


Coś o tym wiem, bo odczułem to na własnej skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 10:21 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Inna sprawa, że interesuje mnie zazwyczaj to co się rzeczywiście zdarzyło, dla własnej nauki, po to aby przekazać informacje na kursach przewodnickich, aby uczyć się na cudzych błędach. (Absolutnie bez urazy, gdyż nie uważam aby Wyście popełnili błędy na Babiej Górze, lecz myślę że pewien błąd popełnił wtedy przewodnik - błąd, który przy dobrej pogodzie pozostałby nie zauważony, lecz przy załamaniu pogody stał się przyczyna całego nieszczęścia ).

W tym krótkim opisie zdarzenia pod Wielką Raczą interesuje mnie co było przyczyną całego zdarzenia, czy poszkodowani mieli rakiety, jak byli ubrani, czy szlak był przedeptany (dość dawno nie padał śnieg, więc jest to bardzo prawdopodobne).
Z informacji medialnych zupełnie nic nie wynika, zresztą podobnie jak przy opisie wcześniejszego zdarzenia w Gorcach.
Zaintrygowało mnie wyrażenie "zwieźli ich do schroniska pod Wielką Raczą". Przecież schronisko jest tam na samym szczycie Wielkiej Raczy, więc skąd "zwieźli" ?
Widać ze pisał ktoś kto nie ma pojęcia o górach.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 10:37 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Albo to pierwszy raz bierze się za tematykę osoba zupełnie nie kompetentna. Faktem jest że szlak ten jest naprawdę bardzo długi na zimowe przejście, podejrzewam że nawet specjalnie nie przetarty. Może byli akurat przygotowani na trasę kilkugodzinną, zabrakło sił, napojów gorących ale to tylko gdybanie i oni najlepiej wiedzą co się wydarzyło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 11:25 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
LigeiRO napisał(a):
Albo to pierwszy raz bierze się za tematykę osoba zupełnie nie kompetentna. Faktem jest że szlak ten jest naprawdę bardzo długi na zimowe przejście, podejrzewam że nawet specjalnie nie przetarty. Może byli akurat przygotowani na trasę kilkugodzinną, zabrakło sił, napojów gorących ale to tylko gdybanie i oni najlepiej wiedzą co się wydarzyło.


Ja sobie jednak przypominam, że kiedyś kiedy byłam piękna i młoda, a zima była dość śnieżna (jednak szlak jako-tako przedeptany przez kilka osób) poszliśmy sobie z kilkoma kolegami ze Zwardonia na Wielką Raczę, bez rakiet, bez telefonu, bo takich wynalazków jeszcze wtedy nie było.
Wyszliśmy gdzieś około 10, zjedli w schronisku jakiś obiad, tego samego dnia wrócili do Zwardonia, a potem jeszcze poszli na tańce, gdzie zdarzyło mi się tańczyć walca "Nad pięknym modrym Dunajem" w butach "Himalajach". Dlatego to przejście tak zapamiętałam.

Dlatego też takie informacje jak powyżej (jeżeli są prawdziwe) trochę mnie dziwią.
Albo trafiło na ludzi całkiem nieprzygotowanych, albo zaszło coś o czym media nie napisały, np. problemem może być zwykłe skręcenie nogi.

Podobnie sytuacja w Gorach - od Rzek do szałasu na Gorcu jest nawet zimą (byle po przedeptanym) około 1,5 godz. marszu. Ale jak przeszła grupa 60 osób - to już chyba było przedeptane.
Parę lat temu szłam tam zimą sama po nocy (w szałasie robiliśmy imprezę, więc wiedziałam że tam koledzy już czekają z jadłem i napitkiem) i nie miałam żadnych problemów ani orientacyjnych ani kondycyjnych, chociaż kondycji wcale nie mam rewelacyjnej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 11:42 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cytuj:
Podobnie sytuacja w Gorach - od Rzek do szałasu na Gorcu jest nawet zimą (byle po przedeptanym) około 1,5 godz. marszu. Ale jak przeszła grupa 60 osób - to już chyba było przedeptane.


To faktycznie jest nieco zaskakujące. W sumie z tego co wyczytałem, było bezwietrznie, widoczność dobra, tylko mróz był tęgi. Szlak mi znany, bo w tej nota bene bacówce byłem kilka razy, pięknie położona, i trasa niespecjalnie odległa. Złośliwi pisali że polegli w przemęczenia po degustacjach w autokarach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 08, 2012 9:46 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Hmm do tej akcji ściągali Sokoła z TOPRU, i w mediach było że szli na Wielką Raczę :shock: :roll:

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 884&type=1


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 08, 2012 11:25 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 01, 2011 3:57 pm
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków
Ładna przyczyna :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 08, 2012 5:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Dobrze,że w sandałach nie szedł... :?

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 08, 2012 6:06 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 01, 2011 3:57 pm
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków
Sandały są ostatnio modne ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 08, 2012 8:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Nie będę nikogo oceniał, bo nie znam na tyle szczegółów wypadku, ale mam nieodparte wrażenie, że w ostatnich latach coraz więcej wezwań TOPRu czy GOPRu do zupełnie błahych zdarzeń.
A to się ktoś zmęczył i nie dał rady dalej iść, a to ktoś wszedł na strome śnieżne zbocze i nie da rady zejść, ani wyjść wyżej.
Albo ktoś zgubił szlak i po 15 minutach nie wie co robić i w którą stronę iść, więc dzwoni po ratowników, żeby go szukali.
Albo prasa tak to przedstawia, albo faktycznie rośnie nam pokolenie górskich ., dla których helikopter ratowniczy to darmowa górska taryfa.







*Ali7 "." przechodzi bez kropki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 08, 2012 8:58 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Zapytałam o to na pl.rec.gory i otrzymałam takie wyjaśnienie:

Cytuj:
Obie akcje nie mają ze sobą nic wspólnego (no, może poza pasmem górskim, w którym miały miejsce). Najpierw wydarzył się przypadek na Rycerzowej (w sobotę rano) kilka dni później na Wielkiej Raczy.
Grupa pięcioosobowa samodzielnie, choć po przygodach, trafiła do
bacówki, i dopiero rano trzeba było im udzielić pomocy.
Z kolei grupa z Wielkiej Raczy wzywała pomocy przed dotarciem na miejsce.



A co do tego co pisze Rohu, zgadzam się w 100%.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 08, 2012 9:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Szedłem kiedyś tym szlakiem zimą. Jest to kawał drogi. Dużo z tej wycieczki nie pamiętam. Wiem, że warunki miałem niezłe. Szlak był coś tam przetarty, ale nie zapadałem się zbytnio. Z Raczy poszedłem jeszcze na Przegibek i przez Łysicę do Soli biegłem na Pociąg, którego widziałem w oddali. Co pamiętam, to, że widziałem ślady wilka i że w schronisku na Wielkiej Raczy przytopiły mi się glany. No i szedłem zupełnie sam.

W sumie to jeśli byłyby tam spore śniegi to można tam się ukopać trochę, no ale sam nie wiem... ciężko mi oceniać.

EDIT:
A jednak to już wiosna była:
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=1390


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 08, 2012 10:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Ja nie oceniam tego wydarzenia, bo nie wiem o nim zbyt wiele.
Rozumiem, że nawet i w Beskidzie Niskim można się w zimie zgubić i wycieńczonym zamarznąć. Więc nie chodzi mi o to, że ktoś miał wypadek, czy potrzebował pomocy w górach niskich.
To taka ogólna refleksja, że coraz więcej jest przypadków wzywania służb ratowniczych do byle bzdury.

Zresztą nie dotyczy to tylko ratownictwa górskiego. Pewnie piomic czy hania_ratmed by niejedną anegdotę z pogotowia mogli przytoczyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 09, 2012 10:21 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2011 8:03 am
Posty: 1748
Lokalizacja: Podkarpacie
Mam do Was ludziska pytanie - nie znam się na tym zbyt dobrze, tutaj z pewnością ktoś poradzi. W niedalekiej odległości od miejsca mojego zamieszkania jest kilka punktów widokowych, z których przy dobrych warunkach pogodowych można zobaczyć Tatry, Bieszczady czy Babią Górę. Na jakiego parametry przy prognozie pogody głównie zwracać uwagę?

_________________
Najlepszy reset tylko w górach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 09, 2012 10:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
A jak wysokie to miejsca n.p.m?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 09, 2012 11:49 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2011 8:03 am
Posty: 1748
Lokalizacja: Podkarpacie
kilerus napisał(a):
A jak wysokie to miejsca n.p.m?


450-560 m. n.p.m.

_________________
Najlepszy reset tylko w górach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 09, 2012 1:39 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
rafi86 napisał(a):
Mam do Was ludziska pytanie - nie znam się na tym zbyt dobrze, tutaj z pewnością ktoś poradzi. W niedalekiej odległości od miejsca mojego zamieszkania jest kilka punktów widokowych, z których przy dobrych warunkach pogodowych można zobaczyć Tatry, Bieszczady czy Babią Górę. Na jakiego parametry przy prognozie pogody głównie zwracać uwagę?


Ciśnienie.
Przy długotrwałym wyżu, zwłaszcza późną jesienią lub zimą jest duże prawdopodobieństwo inwersji.
A jak się tworzy "morze chmur" - to widoczność ponad nim jest najlepsza.
Tyle że ta inwersyjna mgła, która tworzy "morze chmur" może zalegać na różnym poziomie - np. od 400 do ok 1000 m npm.
Im zimniej tym zazwyczaj jest bardziej gęsta i zalega niżej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 09, 2012 2:40 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2011 8:03 am
Posty: 1748
Lokalizacja: Podkarpacie
Basia Z. napisał(a):
rafi86 napisał:
Mam do Was ludziska pytanie - nie znam się na tym zbyt dobrze, tutaj z pewnością ktoś poradzi. W niedalekiej odległości od miejsca mojego zamieszkania jest kilka punktów widokowych, z których przy dobrych warunkach pogodowych można zobaczyć Tatry, Bieszczady czy Babią Górę. Na jakiego parametry przy prognozie pogody głównie zwracać uwagę?


Ciśnienie.
Przy długotrwałym wyżu, zwłaszcza późną jesienią lub zimą jest duże prawdopodobieństwo inwersji.
A jak się tworzy "morze chmur" - to widoczność ponad nim jest najlepsza.
Tyle że ta inwersyjna mgła, która tworzy "morze chmur" może zalegać na różnym poziomie - np. od 400 do ok 1000 m npm.
Im zimniej tym zazwyczaj jest bardziej gęsta i zalega niżej.


dziękuje bardzo, coś tam jeszcze wygooglowałem i nieco więcej orientuje się w tym temacie teraz

_________________
Najlepszy reset tylko w górach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 09, 2012 2:58 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
rafi86 napisał(a):
dziękuje bardzo, coś tam jeszcze wygooglowałem i nieco więcej orientuje się w tym temacie teraz

Poza tym tak podstawowa sprawa jak widzialność.
http://www.meteo.pl/ Jesli tutaj nie będziesz miał najwyższej wartości czyli 100 km i więcej, to będzie ciężko o dobrą widoczność Tatr z takich odległości.

_________________
http://www.flickr.com/photos/auralis1987


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 09, 2012 3:06 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2011 8:03 am
Posty: 1748
Lokalizacja: Podkarpacie
Auralis napisał(a):
http://www.meteo.pl/ Jesli tutaj nie będziesz miał najwyższej wartości czyli 100 km i więcej, to będzie ciężko o dobrą widoczność Tatr z takich odległości.


no przynajmniej 100 powinno być, żeby Tatry się ukazały..

_________________
Najlepszy reset tylko w górach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 10, 2012 5:21 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:15 am
Posty: 133
Lokalizacja: Jasło
Często jest też tak, że po intensywnych deszczach jak przychodzi słoneczna pogoda, to jest bardzo czyste powietrze i nie trzeba inwersji by była dobra widoczność. Rafiemu chodzi pewno m.inn. o widok z Liwocza, tak było w kwietniu 2011 roku, po deszczach pierwszy dzień ładnej pogody i widoki takie: https://picasaweb.google.com/1055612090 ... za11042011 - odległośc do Tatr około 120 km (co prawda tylko przez niecały dzień, na następny już nie było Tatr widać)

_________________
______
SeReK
https://www.flickr.com/photos/tomek_s/sets/
"Widziałem góry większe, wspanialsze i bardziej majestatyczne. W góry piękniejsze od Tatr jednak nie wierzę".
- Stanisław Zieliński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 10, 2012 6:50 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2011 8:03 am
Posty: 1748
Lokalizacja: Podkarpacie
SeReK312 napisał(a):
Rafiemu chodzi pewno m.inn. o widok z Liwocza


jakbyś zgadł hehe...nie tylko z Liwocza, tak samo Głobikowa i Brzanka ;)

_________________
Najlepszy reset tylko w górach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 11, 2012 6:23 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lut 11, 2012 6:18 pm
Posty: 1
Wybieram się jutro z Korbielowa na Halę Miziową i dalej na Pilsko. Wybiera się ktoś może - towarzystwo by się przydało.
A przy okazji, był ktoś tam w przeciągu kilku ostatnich dni? Żółty szlak jest przetarty?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 15, 2012 12:24 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sty 20, 2008 10:17 pm
Posty: 1253
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE Nr 19


Zjawisko/Stopień zagrożenia: Intensywne opady śniegu/2, Zawieje/zamiecie śnieżne/2, Silny wiatr/1
Obszar: województwo dolnośląskie
Ważność: od godz. 03:00 dnia 15.02.2012 do godz. 09:00 dnia 16.02.2012
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie opadów śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym, a na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach także silnym. W godzinach około południowych dnia 15.02.2012 opady śniegu przejściowo osłabną, a nad ranem 16.02.2012 będą słabnąć od północy województwa. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w całym okresie obowiązywania ostrzeżenia: w części nizinnej Dolnego Śląska od 10 do 15 cm, miejscami około 20 cm, a na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach od 20 do 30 cm, miejscami około 40 cm.
Jednocześnie przewiduje się wiatr o średniej prędkości od 30 do 45 km/h, w porywach od 60 do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, nad ranem 16.02.2012 stopniowo słabnący.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: Intensywne opady śniegu 90%, Zawieje/zamiecie śnieżne 85%, Silny wiatr 80%
Uwagi: Brak

mrozy puściły, idą śniegi ..... :roll:

_________________
a do piekła zabiorę wspomnienia.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 17, 2012 5:00 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:11 am
Posty: 323
Witam

Wie ktoś może jakie są warunki na jakimkolwiek szlaku przebiegającym przez Wielką raczę?

_________________
Filmy Górskie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 18, 2012 12:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
w Beskidzie warun bardzo kiepski. Koło domu dzisiaj trochę chodziłem po pagórkach to bardzo łatwo wywołać deskę. W 2 dni spadło bardzo dużo śniegu i praktycznie jest on nie związany ze starą warstwą.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 19, 2012 7:18 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Napotkany dziś w Beskidzie Małym skiturowiec opowiadał,że pojechał z małą lawinką..śniegu jest naprawdę bardzo dużo,czasy przejść bez nart i rakiet trzeba sobie ostrożnie liczyć.

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 20, 2012 10:52 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 10:08 am
Posty: 104
był ktoś w weekend w Tatrach Zachodnich? planowałam wybrać się do Chochołowskiej i zrobić parę tras, ale obecna sytuacja jakoś nie napawa mnie optymizmem.. :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 20, 2012 10:57 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Dorotkaa napisał(a):
planowałam wybrać się do Chochołowskiej i zrobić parę tras
A jakich jeśli można wiedzieć? Bo szczerze mówiąc przy lawinowej 4. to bym nawet na Grzesia nie wyszedł.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 20, 2012 11:04 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 10:08 am
Posty: 104
Krabul napisał(a):
A jakich jeśli można wiedzieć? Bo szczerze mówiąc przy lawinowej 4. to bym nawet na Grzesia nie wyszedł.

no planowałam właśnie na Grzesia i granią do Rakonia.. i pewnie w tył zwrot bo stamtąd już bym się bała schodzić do Chochołowskiej
TOPR pokazuje 3 z tendencją rosnącą i mam bardzo duże wątpliwości


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 758 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 26  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL