Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:43 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 05, 2012 8:59 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Rudi napisał(a):
nie ma sie co napalac? jak tatry zachodnie, szlaki z chocholowskiej? nie wiem czy jutro jechac, czy wstrzymac sie na lepsze warunki.

Szlaki przedeptane, ale wylodzone strasznie... Konieczne raki i czekan, chociaż hamowanie może być ciężkie....

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 05, 2012 9:15 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Szwajcar napisał(a):
W Czerwonym Żlebie twardy beton choć jeszcze nie na tyle twardy żeby nie dało się wybijać stopni butami a w miejscu największego przewężenia lekka tendencja do tworzenia się desek - miękki śnieg pokryty warstwą twardego plus widoczne ślady po oberwanych płatach tej wierzchniej warstwy (powierzchni na oko max 1,5 m2 więc nie jakichś ogromnych).
W żlebie "powrotnym" w górnych partiach wydaje mi się że dosyć lawiniasto - skorupa twardego śniegu zalegająca na sypkim cukrze, miejscami popękana, dosyć szybko jednak przechodziło to w bardzo twardy, mocno zbity beton a od miejsca gdzie odbija się w lewo, do sąsiedniego żlebu, śnieg był wywiany, płytki i pokryty warstwą lodu.
Dodatkowo w Czerwonym Żlebie po bokach miejscami poduchy nawianego śniegu


Niestety właśnie w takich warunkach w Czerwonym Żlebie zginęło w roku 1984 w lawinie moich dwóch znajomych z KW Gliwice.

Podcięli i zjechali z deską z nawianego śniegu. Nie byli przysypani zginęli na skutek obrażeń, trzeci kolega ocalał ale miał złamanie kości udowej.
A w innych miejscach było tak wywiane, że na tafli Popradzkiego Stawu był goły lód.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 05, 2012 4:43 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr wrz 23, 2009 4:25 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Kopenhaga
Wybieramy sie z kumplem w sobote w Tatry i ciekawi mnie jak wygląda szlak na Zawrat od 5 stawów. Jakby ktoś był to niech da znać.

A, i niby jest jedynka lawinowa ale śniegu z tego co widzę po zdjęciach jest w Tatrach dużo więc zastanawiam się czy mamy tam wychodzić. Jak narazie z chodzenia zimą po Tatrach zaliczyłem tylko Czarny Staw po Rysami i Grzesia.... i schronisko w 5 stawach. Jakby ktoś miał jakieś pomysły na wycieczkę o tej porze roku w miarę bezpieczną, a dającą optymalnie po dupie (Grześ to nie czułem że się zmęczyłem), to ja chętnie sie dowiem

Myślę też o wyjściu na Rakoń.

_________________
gg 2224466


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 05, 2012 6:48 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lis 10, 2011 3:33 pm
Posty: 13
mam takie pytanie w jakich miesiącach mozna zobaczyć krokusy w chochołowskiej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 05, 2012 7:06 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2010 4:32 pm
Posty: 410
Koniec marca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 05, 2012 7:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz lis 10, 2011 3:33 pm
Posty: 13
ok dzieki wielkie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 05, 2012 7:48 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Sebo napisał(a):
A, i niby jest jedynka lawinowa ale śniegu z tego co widzę po zdjęciach jest w Tatrach dużo więc zastanawiam się czy mamy tam wychodzić. Jak narazie z chodzenia zimą po Tatrach zaliczyłem tylko Czarny Staw po Rysami i Grzesia.... i schronisko w 5 stawach



Jak sobie poradzisz w prawie że lodowym terenie 8) to możesz próbować. Waruki są dość trudne.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 05, 2012 7:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Po dupie to daje szlak zielony z Murowańca do Polany Waksmundziej. Ładna odległośc w 2 strone szedłem w listopadzie 2010 to naprawdę przed zmrokiem nie zdążyłem ...kawał drogi w lesie no i bezpieczny zasadniczo lawinowo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 05, 2012 9:50 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr gru 14, 2005 7:34 pm
Posty: 1068
Sebo napisał:
Cytuj:
Wybieramy sie z kumplem w sobote w Tatry i ciekawi mnie jak wygląda szlak na Zawrat od 5 stawów. Jakby ktoś był to niech da znać.

A, i niby jest jedynka lawinowa ale śniegu z tego co widzę po zdjęciach jest w Tatrach dużo więc zastanawiam się czy mamy tam wychodzić. Jak narazie z chodzenia zimą po Tatrach zaliczyłem tylko Czarny Staw po Rysami i Grzesia.... i schronisko w 5 stawach. Jakby ktoś miał jakieś pomysły na wycieczkę o tej porze roku w miarę bezpieczną, a dającą optymalnie po dupie (Grześ to nie czułem że się zmęczyłem), to ja chętnie sie dowiem

Myślę też o wyjściu na Rakoń.

Jeżeli warunki znacząco się nie pogorszą to Zawrat od 5-tki będzie ok.
Jak czujecie się na siłach to możecie atakować nawet Kozi Wierch (grzędą obok czarnego szlaku).
Oczywiście zakładam, że posiadacie obaj z kolegą sprzęt typu raki i czekan i wiecie jak się tym posługiwać.
Jeżeli tak to możecie w Zachodnich atakować nie tylko Rakoń ale i Wołowiec.
Jeżeli takiego sprzętu nie posiadacie- cóż, ostatnia seria wypadków spowodowana poślizgnięciami mówi sama za siebie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 05, 2012 10:18 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr wrz 23, 2009 4:25 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Kopenhaga
Po sprzęt wybieramy sie do wypożyczalni. Ja mam zjazdy z czekanem i obsługę nóg w rakach obczajoną a kolega jest pojętny - to jego pierwsze Tatry zimą. Na Kozim nie byłem nawet latem więc nie chcę ryzykować, chociaż z tego co gdzieś oglądałem to zimą idzie się cały czas prosto, potem lekkie odbicie i znowu prosto?

Czy łatwo jest znaleźć właściwy kurs na Zawrat od 5 stawów jak nie ma wydeptanej ścieżki? Ma ktoś jakieś foto z zarysowanym zimowym wariantem?

_________________
gg 2224466


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 05, 2012 10:27 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Warianty zależą od warunków śniegowych - nie zawsze dobrze jest tam iść, gdzie prowadzą ślady. Nie ma jednego właściwego wariantu zimowego.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 05, 2012 11:34 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr wrz 23, 2009 4:25 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Kopenhaga
Możesz rozwinąć?

_________________
gg 2224466


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 06, 2012 6:37 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Sebo napisał(a):
Możesz rozwinąć?



Tutaj masz wariant letni ale nie zawsze on sie pokrywa z zimowym. Wszystko zależy od panujących warunków w danym okresie. Zagrożenia lawinowego itp. Zimą żaden szlak powyżej schronisk nie jest bezpieczny.


Obrazek

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 06, 2012 6:37 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr wrz 23, 2009 4:25 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Kopenhaga
Wariant letni znam ale z tego co wiem to zimowy idzie momentami bardziej po lewej. Zobaczę jak będzie na miejscu, może sie uda pod kogoś podpiąć.

_________________
gg 2224466


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 07, 2012 10:27 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 7:15 pm
Posty: 265
Lokalizacja: Gród Kraka
Od czwartku miały przyjść opady śniegu a tu chyba nic z tego, może warun się poprawi w porównaniu do ostatniego weekendu...?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 07, 2012 2:22 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Warunki słoneczne i genialne :lol: :sunny: w słońcu za dnia powyżej zera ( jakby ktoś pytał)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 07, 2012 2:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
comb napisał(a):
Tak wyglądał przedeptany zimowy wariant z Zawratu do Piątki,


kiedy byłeś :?: Ja byłem w niedzielę do południa do ledwo ślady było widać. Jedną osobę tylko widziałem jak tamtędy schodziła.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 07, 2012 4:21 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
Pod koniec stycznia. Chciałem tylko pokazać, jak mniej więcej przebiegał założony przez kogoś zimowy wariant (z ominięciem Kołowej Czuby).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 11, 2012 12:37 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
W sobote była piękna słoneczna pogoda. Nad ranem w dol Chochołowskiej lekki mróz. Na Ornaku lekki wiatr lub jego brak. Na starorobociańskim lekki mróz nie mniej niż -5. Wierzchnia warstwa śniegu to lodowo-sniegowa skorupa gr 2 cm. Oczywiscie mowa o północnej wystawie podejścia na ornak i np starorobociański. generalnie warunki bardzo przyzwoite.(oczywiście piszę o pieszych wędrówkach, narciarzom nie polecam)
Świerzy opad to symboliczne 1-2 cm śniegu

Obrazek


Ostatnio edytowano N mar 11, 2012 12:50 pm przez drHouse, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 11, 2012 12:41 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 7:37 am
Posty: 175
Lokalizacja: Nowy Targ
A jak wygląda sama Dolina Chochołowska? Chodzi mi o drogę do schroniska - czy jest lód? Są jacyś narciarze?
Dzięki.

_________________
zapraszam na moją stronę w całości poświęconą górskim fotorelacjom --> www.fotografie.nowytarg.pl
Konto na facebooku --> Lubię To :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 11, 2012 12:45 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
Szkoda, ze nie znam sie na rodzajach śniegu to bym bardziej fachowo to opisał- mialem jak zwykle łopatke zeby zrobic profil ale oczywiscie nie miałem na to czasu

droga od schroniska osniezona i lekko wyslizgana przez samochody i narciarzy :twisted: , potem im niżej tym więcej lodu ale da sie iść, szczególnie polecam boczkiem gdzie jest sniegu kapkę. trzeba uważać, żeby nie fiknąć.
Z siwej przeł. zjeżdzał narciarz - na zdjęciu go widać jak podchodzi.
Na gaborowej przełęczy widziałem dwóch skiturowców.

p.s. mijaliśmy to miejsce gdzie na droga zeszła lawina. NIGDY by mi przez mysl nie przyszło, że tam może coś zejść :roll: mikrożlebik z drzewami... a jednak


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 11, 2012 9:45 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lip 02, 2011 8:19 pm
Posty: 6
Lokalizacja: Ełk
Z uwagi na prace, musze jak najszybciej podjac decyzje i dac odpowiedz, czy pojade w gory w nastepny weekend. Nie wiem czego sie spodziewac w przypadku tak gwaltownego ocieplenia, jak to jest zapowiadane w prognozach. Niby ma byc slonecznie, to i pewnie noca bedzie sciskal mroz, ale w dzien temperatura ma poszybowac mocno w gore. Wiem, że to trudne i przypominajace wrozenie z fusow, ale prosze o podpowiedz, czy w przypadku sprawdzenia sie prognoz, bedzie szansa na zimowa dzialalnosc w rejonie MO i D5SP? Warto zaklepac na wyjazd przyszły weekend, czy moze za dwa tygodnie szansa na dobre warunki bedzie wieksza? A może odpuscic juz zime i czekac na wiosne? Prosze o wpisy osoby posiadajace doswiadczenie w opisanych przeze mnie warunkach. Mysle, ze wiele innych osob moze miec dylemat, co robic na przedwiosniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 11, 2012 9:56 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr mar 07, 2012 11:15 am
Posty: 4
drHouse napisał(a):
W sobote była piękna słoneczna pogoda. Nad ranem w dol Chochołowskiej lekki mróz. Na Ornaku lekki wiatr lub jego brak. Na starorobociańskim lekki mróz nie mniej niż -5. Wierzchnia warstwa śniegu to lodowo-sniegowa skorupa gr 2 cm. Oczywiscie mowa o północnej wystawie podejścia na ornak i np starorobociański. generalnie warunki bardzo przyzwoite.(oczywiście piszę o pieszych wędrówkach, narciarzom nie polecam)
Świerzy opad to symboliczne 1-2 cm śniegu

Obrazek


Sobota to była bajka, cały dzień pełna lampa. Jestem przeszczęśliwy, że udało mi się trafić w taką pogodę :) W okolicy Murowańca śnieg taki sam jaki opisałeś.

_________________
poprzeczkę stawiam sobie wysoko, aby łatwiej było przejść pod


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2012 9:28 am 
Swój

Dołączył(a): Wt wrz 11, 2007 3:17 pm
Posty: 91
Lokalizacja: Kraków
tomtog napisał(a):
Z uwagi na prace, musze jak najszybciej podjac decyzje i dac odpowiedz, czy pojade w gory w nastepny weekend. Nie wiem czego sie spodziewac w przypadku tak gwaltownego ocieplenia, jak to jest zapowiadane w prognozach. Niby ma byc slonecznie, to i pewnie noca bedzie sciskal mroz, ale w dzien temperatura ma poszybowac mocno w gore. Wiem, że to trudne i przypominajace wrozenie z fusow, ale prosze o podpowiedz, czy w przypadku sprawdzenia sie prognoz, bedzie szansa na zimowa dzialalnosc w rejonie MO i D5SP? Warto zaklepac na wyjazd przyszły weekend, czy moze za dwa tygodnie szansa na dobre warunki bedzie wieksza? A może odpuscic juz zime i czekac na wiosne? Prosze o wpisy osoby posiadajace doswiadczenie w opisanych przeze mnie warunkach. Mysle, ze wiele innych osob moze miec dylemat, co robic na przedwiosniu.

Dopisuje się do pytania. Myślicie, że zagrożenie lawinowe wzrośnie na weekend (zapowiadają 13-14 stopni w Zakopcu :/). Czyżby koniec zimy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2012 9:30 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 27, 2010 6:32 pm
Posty: 660
Lokalizacja: Kraków
tomtog
wiem z oficjalnych źródeł, że tej zimy "!" chce zadziałać w rejonie MO więc go pytaj ewentualnie Jakuba :lol:

W przyszły weekend według prognoz będzie odwilż, ja bym sie nie pchał.

aitseb

na pewno nie będzie jedynki :) obstawiam 2 z tendencja rosnąca lub 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2012 6:37 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 8:37 pm
Posty: 640
Ktoś był ostatnio na Kasprowym przez Myslenickie Turnie? Jak wygląda szlak, przetarty czy zasypany bez śladu ludzkiej stopy??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2012 8:00 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
-Błażej-potworne śniegi zalegają jeszcze w żlebach Kasprowego gdyż nie dotarł tam jeszcze ratrak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 12, 2012 11:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Jakub napisał(a):
śniegi zalegają jeszcze w żlebach Kasprowego

Wiedziałem, że wczesniej czy później temat powróci.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 13, 2012 1:22 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
Witam, orientuje się ktoś czy ostatnimi dniami padał w Tatrach śnieg?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 13, 2012 2:07 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
Jakub napisał(a):
potworne śniegi zalegają jeszcze w żlebach Kasprowego gdyż nie dotarł tam jeszcze ratrak.


Po-two-rne :alien:


Gawith napisał(a):
orientuje się ktoś czy ostatnimi dniami padał w Tatrach śnieg


W niedzielę pogoda się popsuła i coś popadało, w poniedziałek też:
http://www.laviny.sk/index.php?menu=poc ... ie&ktore=0

Generalnie tendencja rosnąca.

_________________
http://www.flickr.com/photos/marchew/sets


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL