Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:13 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 121  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 17, 2012 9:10 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
raffi79. napisał(a):
On ekspert tatrzański

No, bo należy do PTT.

Ciekawe jest to, ze Lechu należy do Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i jest za deregulacją przewodników i dopuszczeniem do prowadzenia uczestników przez laików, a przeca Towarzystwo Tatrzańskie zorganizowało przewodnictwo… aby „wyciąć” pseudo przewodników. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 17, 2012 9:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
A wy tu, Panowie, nadal siedzicie? Nie nudzi się? Jakieś nowe wnioski czy w koło Macieju?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 7:33 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
a jednak jeszcze coś dorzucę:
Lech napisał(a):
Co do TOPR-owców, oni też formalnie nie są przewodnikami i wg pomysłu dyrektora TPN nie można ich wynająć legalnie do prowadzenia wycieczek po Tatrach. Na stronie TPN bowiem czytamy, "że wszystkie wycieczki wchodzące na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego mają obowiązek znajdować się pod opieką przewodnika tatrzańskiego."

Lech napisał(a):
raffi79. napisał(a):
Ja znam tylu TOPR-wców co są przewodnikami tatrzańskimi. Jest ratownikiem to nie może być przewodnikiem ???

Chłopie daj se na wstrzymane.
motyla noga... sam dej se na wstrzymanie, bo wielu TOPR-owców i GOPR-owców wcale nie jest przewodnikami.

ha ha ha ha ha, ło żesz kur.wa, aleś przypier.dolił, nawet kulą w płot nie trafiłeś...

raffi79. napisał(a):
Lech napisał(a):
Co do TOPR-owców, oni też formalnie nie są przewodnikami i wg pomysłu dyrektora TPN nie można ich wynająć legalnie do prowadzenia wycieczek po Tatrach


Co Ty motyla noga...a piszesz. Ja znam tylu TOPR-wców co są przewodnikami tatrzańskimi. Jest ratownikiem to nie może być przewodnikiem ???

chyba trzeba Lechowi wszech wiedzącemu zapodać linka, niech sobie poklika i poczyta:
http://www.przewodnictwo.org/przew/lista.php

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 8:27 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
rogerus72 napisał(a):
chyba trzeba Lechowi wszech wiedzącemu zapodać linka...
Nic konkretnego nie zapodałeś. Nie ma tam informacji, że każdy ratownik TOPR czy GOPR jest automatycznie przewodnikiem tatrzańskim. Ta lista natomiast pozwala sobie doskonale uzmysłowić jak liczna grupa ludzi jest gotowa zrobić wszystko, aby źródełko dochodu im "nie wyschło". Stąd kombinują jak koń pod górkę, aby za wszelką cenę utrzymać w Tatrach przymus wynajmowania przewodnika przez wszelkie wycieczki, mimo że w aktualnej sytuacji prawnej, tj. od 2 stycznia 2012 r. przewodnika nie trzeba już wynajmować, bo nie ma takiego obowiązku. Tyle, że TPN uparcie twierdzi, że taki obowiązek trwa nadal, że rozporządzenie z 1997 r. mimo braku delegacji ustawowej nadal obowiązuje. To kłamstwo.

Z różnych źródeł wiem, że wielu przewodników tatrzańskich jest związanych pokrewieństwem z pracownikami TPN, a że oni wszyscy są nastawieni na kasę więc TPN uparcie wmawia ludziom, że to jest konieczne dla bezpieczeństwa, straszy mandatami, sądami a nawet prokuratorem. Z pewnością wielu naiwnych da się na to nabrać nie wiedząc, że to bzdury i zwyczajne strachy na lachy.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 8:53 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Lech napisał(a):
Z różnych źródeł wiem

Głównie z onetu.pl :mrgreen:
Proszę podaj te źródła, czy też kolejne z twej strony lanie wody :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 9:03 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Lech napisał(a):
mimo że w aktualnej sytuacji prawnej, tj. od 2 stycznia 2012 r. przewodnika nie trzeba już wynajmować, bo nie ma takiego obowiązku



Czytaj co pisze. Czy tak ciężko to zrozumieć/.



Lech napisał(a):
Z różnych źródeł wiem, że wielu przewodników tatrzańskich jest związanych pokrewieństwem z pracownikami TPN



Kolejne bzdety. Ile jest kół zrzeszających przewodników? pewnie nawet tego nie wiesz. To wielka rodzina jest tatrzańska.... hmmm bardzo dziwne. Podaj konkrety.
Nastawieni na kasę? tak samo jak inni typu prawnicy, lekarze czy dziesiątki innych zawodów. Naprawdę nie ośmieszaj się już bo tylko źle świadczy o Tobie.
Chwilami nie chce się czytać to co już wypisujesz.
I tak jak chief napisał nie opieraj się na danych pseudo dziennikarzy którzy nie mają bladego pojęcia o tym co się dzieje w Tatrach.
Już nie jeden raz czytałem takie bzdety że szkoda gadać.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 9:06 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Lech napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
chyba trzeba Lechowi wszech wiedzącemu zapodać linka...
Nic konkretnego nie zapodałeś. Nie ma tam informacji, że każdy ratownik TOPR czy GOPR jest automatycznie przewodnikiem tatrzańskim.

dżizys, kur.wa, ja pier.dolę...
masz w sobie coś z rycerza, a mianowicie zakuty łeb.
a gdzie ja kur.wa napisałem, że każdy ratownik TOPR lub GOPR jest (jeszcze użyłeś słowa automatycznie, nie wiem w jakim celu i gów.no mnie to obchodzi) przewodnikiem? no kur.wa GDZIE??? pokaż mi mój wpis z takim stwierdzeniem, a przejdę na Waszą (ciemną) stronę MOCY... (wg Was - jasna stronę)
a może raffi79. o tym gdzieś napisał, co? też nie możesz znaleźć jego posta z takim twierdzeniem?

udowodniłem Ci tylko, że piszesz bzdury:
Lech napisał(a):
Co do TOPR-owców, oni też formalnie nie są przewodnikami i wg pomysłu dyrektora TPN nie można ich wynająć legalnie do prowadzenia wycieczek po Tatrach.

Lech napisał(a):
motyla noga... sam dej se na wstrzymanie, bo wielu TOPR-owców i GOPR-owców wcale nie jest przewodnikami.

przeczytałeś listę i nadal twierdzisz, że masz w tym przypadku rację? to jako posiadacz cech rycerskich wyrób sobie godło, zatrudnij kilku giermków, kup zbroję, tarczę, miecz i topór i rzucaj rękawicę. stawaj Waść! na ubitą ziemię, na śmierć jeno, nie na niewolę!

dla zobrazowania, że nie wiesz o czym piszesz:
Obrazek

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 9:19 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
raffi79. napisał(a):
I tak jak chief napisał nie opieraj się na danych pseudo dziennikarzy którzy nie mają bladego pojęcia o tym co się dzieje w Tatrach.

Lechu, nawet nie tyle się opiera na opinii dziennikarzy, co już słynnych komentarzy pod artykułami :mrgreen:

Dla mnie zastanawiające jest, dlaczego Zimowski, czy Lechu, którzy są zaangażowani w walkę o „wolne przewodnictwo”, gdy wiedzą o jakiś nieprawidłowościach/czynnikach korupcyjnych w przewodnictwie, czy TPN, z wiarygodnych źródeł, nie zgłoszą tego do prokuratury?
Ja wiem dlaczego tego nie robią i chyba większość też :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 9:38 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
rogerus72 napisał(a):
dla zobrazowania, że nie wiesz o czym piszesz:
To zobrazowanie wepchnij sobie w d**ę. Nie jest ono żadnym dowodem, że wszyscy TOPR-owcy i GOPR-owcy są przewodnikami tatrzańskimi, na co wcześniej zwróciłem uwagę.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 9:55 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Lech napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
dla zobrazowania, że nie wiesz o czym piszesz:
To zobrazowanie wepchnij sobie w d**ę. Nie jest ono żadnym dowodem, że wszyscy TOPR-owcy i GOPR-owcy są przewodnikami tatrzańskimi, na co wcześniej zwróciłem uwagę.

a komu zwróciłeś uwagę, że pisze głupoty i niby to twierdzi, że wszyscy ratownicy TOPR i GOPR są przewodnikami? no kur.wa komu? plączesz się w swoich zeznaniach okrutnie, więc w dupę sam sobie coś wepchnij, może Ci się polepszy (przynajmniej w dupie, bo w zakutym łbie niekoniecznie)

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 10:04 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
raffi79. napisał(a):
Nastawieni na kasę? tak samo jak inni typu prawnicy, lekarze czy dziesiątki innych zawodów.
Całkowicie chybione porównanie. Lekarze - w przeciwieństwie tej tatrzańskiej rodziny - nikogo nie zmuszają do korzystania ze swoich usług. Jak zechcesz możesz się leczyć u dowolnego terapeuty, który wcale nie ma papierów lekarza medycyny.
raffi79. napisał(a):
Naprawdę nie ośmieszaj się
Sam się cały czas ośmieszasz w swej zawziętości usilnego udowadniania rzekomej słuszności stwierdzenia, że każda wycieczka wchodząca do TPN musi "dla swego bezpieczeństwa" znajdować się pod opieką przewodnika tatrzańskiego.
rogerus72 napisał(a):
Lech napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
dla zobrazowania, że nie wiesz o czym piszesz:
To zobrazowanie wepchnij sobie w d**ę. Nie jest ono żadnym dowodem, że wszyscy TOPR-owcy i GOPR-owcy są przewodnikami tatrzańskimi, na co wcześniej zwróciłem uwagę.

a komu zwróciłeś uwagę, że pisze głupoty i niby to twierdzi, że wszyscy ratownicy TOPR i GOPR są przewodnikami? no kur.wa komu? plączesz się w swoich zeznaniach okrutnie, więc w dupę sam sobie coś wepchnij, może Ci się polepszy (przynajmniej w dupie, bo w zakutym łbie niekoniecznie)
Sam pieprzysz farmazony i wywołujesz burzę w szklance wody. Napisałeś, że grupę prowadzili ratownicy TOPR.
Cytuj:
na szlaku z Murowańca do Czarnego Stawu Gąsienicowego dogoniłem grupę młodzieży szkolnej, którą prowadziło dwóch TOPR-owców i dwie nauczycielki
W odpowiedzi zwróciłem uwagę, że ratownicy TOPR - wg tego co podaje na swojej stronie TPN - nie mają prawa legalnie prowadzić po TPN. Zresztą wg teorii obowiązywania rozporządzenia z 1997 r. nauczycielki też nie mają takiego prawa. I to jest fakt. Ty zaś wijesz się jak piskorz i koniecznie chcesz udowodnić wyższość czegoś nad czymś.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 10:58 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Lech napisał(a):
że wszyscy TOPR-owcy i GOPR-owcy są przewodnikami tatrzańskimi



A kto pisał że wszyscy.???




Lech napisał(a):
Lekarze - w przeciwieństwie tej tatrzańskiej rodziny - nikogo nie zmuszają do korzystania ze swoich usług.



Przewodnicy też Cię nie zmuszają. Nie pasuje jedź w Góry Świętokrzyskie albo na Górę św.Anny a nie w Tatry. Więc nie pisz głupot.





Lech napisał(a):
że każda wycieczka wchodząca do TPN musi "dla swego bezpieczeństwa" znajdować się pod opieką przewodnika tatrzańskiego.



Obecnie musi.. i nic nie zmienisz.



Lech napisał(a):
Napisałeś, że grupę prowadzili ratownicy TOPR.



Pytam nie wolno? Ratownik TOPR może być przewodnikiem po ukończonym kursie.





Lech napisał(a):
że ratownicy TOPR - wg tego co podaje na swojej stronie TPN - nie mają prawa legalnie prowadzić po TPN




Człowieku czytaj ze zrozumieniem albo idź do lekarza.
Ratownik TOPR po terenie TPN chodzi ubraniach TOPR`u /czyli taki krzyżyk niebieski dla jasności jeśli nie kapujesz/ ma tylko jedną rzecz blachę przewodnicką. Wcale nie musi się poruszać w ubraniach z napisem Przewodnik tatrzański.

Więc nie rób zamieszenia.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 11:33 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
raffi79. napisał(a):
Lech napisał(a):
że wszyscy TOPR-owcy i GOPR-owcy są przewodnikami tatrzańskimi
A kto pisał że wszyscy.???
Zapomniałeś, co niedawno nawypisywałeś?
raffi79. napisał(a):
Lech napisał(a):
Lekarze - w przeciwieństwie tej tatrzańskiej rodziny - nikogo nie zmuszają do korzystania ze swoich usług.
Przewodnicy też Cię nie zmuszają.
Owszem, starają się zmusić poprzez układy z TPN.
raffi79. napisał(a):
Lech napisał(a):
że każda wycieczka wchodząca do TPN musi "dla swego bezpieczeństwa" znajdować się pod opieką przewodnika tatrzańskiego.
Obecnie musi.. i nic nie zmienisz.
Nie musi. Nie ma takich podstaw prawnych.
raffi79. napisał(a):
Lech napisał(a):
Napisałeś, że grupę prowadzili ratownicy TOPR.
Pytam nie wolno? Ratownik TOPR może być przewodnikiem po ukończonym kursie.
Może być, ale nie musi. Z informacji wynikało, że prowadzili TOPR-owcy i nauczycielki. I nic więcej. Możesz tylko domyślać się, że zarówno ci TOPR-owcy jak i nauczycielki były po ukończonym kursie na przewodnika tatrzańskiego. Ja jednak opieram się na konkretach, a nie na domysłach, a o tym żeby któraś z tych osób była przewodnikiem po kursie nie ma ani słowa.
raffi79. napisał(a):
Człowieku czytaj ze zrozumieniem albo idź do lekarza.
Sam się lecz. Nikt nie napisał, że ci ratownicy mieli "blachy" przewodnickie. Młody człowiek, a zachowujesz się jakbyś cierpiał na jakąś demencję.
raffi79. napisał(a):
Więc nie rób zamieszenia.
Sam tu mieszasz jakbyś był niespełna rozumu.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 12:13 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Doczytaj Lechu to naprawdę nie boli.
rogerus72 napisał że poruszała się wycieczka z dwoma TOPR-wcami i nauczycielka. Przypuszczam że nie zwrócił uwagi czy maja blachy bo jedni mają przypięte do plecaka drudzy na polarze noszą.
Szli w ubraniach TOPR ale Ty motyla noga..a wielki ekspert od wszystkiego wiesz lepiej czy oni byli przewodnikami czy nie byli. Kiedy ostatni raz byłeś w Tatrach 20at temu ? Czy w okresie pierwszych wejść na szczyty za Klimka Bachledy??
Więc Twoje gdybanie i domysły czy byli przewodnikami i ratownikami zostaw dla siebie. Bo nas to naprawde nie interesuje.
rogerus72 podał przykład zachowania 2 grup ale dla Ciebie jest najważniejsze czy to byli przewodnicy. Na pewno byli bądź pewien.
Jeśli masz problem złóż doniesienie do prokuratury.

rogurus72 napisz mu motyla noga..a że mieli BLACHY!!!!!! bo będziemy wałkować to przez kolejne 20 stron czy mieli blachy.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 2:41 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Podał przykłady zachowania dwóch grup. No i owszem, co z tego wynika? Grupa pierwsza była bez przewodnika, gdyż na publicznym szlaku wynajmować go nie muszą i nigdy nie będą musieli. A kultury osobistej nie nauczy się społeczeństwa za pomocą ustaw i ministerialnych rozporządzeń.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 3:15 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Maciej_Zimowski napisał(a):
co z tego wynika



A guzik wynika koordynatorze od spraw beznadziejnych.


Maciej_Zimowski napisał(a):
gdyż na publicznym szlaku wynajmować go nie muszą i nigdy nie będą musieli



Dziwne ale tworzysz nowe prawo.. Maciej_Zimowski a prawo turystyczne.
Miałeś juz kilka razy zadane pytanie czemu nie prowadzisz wycieczek w Tatry?? Boisz się? Przecież taka osobistość jak Zimowski to bez żadnego problemu przejdzie nawet tereny nieznakowane na terenie TPN.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 3:17 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Lech napisał(a):
Sam pieprzysz farmazony i wywołujesz burzę w szklance wody. Napisałeś, że grupę prowadzili ratownicy TOPR.

tak, grupę prowadzili ratownicy TOPR, którzy jednocześnie byli przewodnikami.

raffi79. napisał(a):
rogerus72 napisz mu motyla noga..a że mieli BLACHY!!!!!! bo będziemy wałkować to przez kolejne 20 stron czy mieli blachy.

tak, mieli blachy przewodnickie przypięte do bluz TOPR. widziałem je bardzo dokładnie.

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 3:26 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 12:59 pm
Posty: 859
Lokalizacja: Tarnów Biegun Ciepła
Hej panowie jak pogoda w taterkach?? :lol:

_________________
"Na szczytach Tatr...
Na szczytach Tatr,
Na sinej ich krawędzi
Króluje w mgłach świszczący wiatr
I ciemne chmury pędzi..."
________________________________________
"Nawet podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 3:32 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
dzisiaj ładna :wink:

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 3:55 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
koordynatorze od spraw beznadziejnych.


Beznadziejnych? Prace nad deregulacją przebiegają zgodnie z planem.

Cytuj:
tworzysz nowe prawo


nie, tylko prawidłowo interpretuję istniejące.


Cytuj:
czemu nie prowadzisz wycieczek w Tatry??


Bo to zbyt banalne i proste zajęcie, jak na moje kwalifikacje.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 4:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 9:18 am
Posty: 3112
Lokalizacja: z Manczy
Ze, Wam nie szkoda miejsca na serwerze na to pitolenie. Chociaż mi post doszedł. He he he .

_________________
"Posekaj, posekaj"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 5:30 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 12:59 pm
Posty: 859
Lokalizacja: Tarnów Biegun Ciepła
rogerus72 napisał(a):
dzisiaj ładna

No i o to chodzi :lol:
Nie spinajcie się tak :mrgreen:

_________________
"Na szczytach Tatr...
Na szczytach Tatr,
Na sinej ich krawędzi
Króluje w mgłach świszczący wiatr
I ciemne chmury pędzi..."
________________________________________
"Nawet podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 5:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
rogerus72 napisał(a):
Lech napisał(a):
Sam pieprzysz farmazony i wywołujesz burzę w szklance wody. Napisałeś, że grupę prowadzili ratownicy TOPR.
tak, grupę prowadzili ratownicy TOPR, którzy jednocześnie byli przewodnikami.
Wcześniej tego nie napisałeś tylko wyraźnie zaznaczyłeś, że prowadzili ratownicy TOPR. I słusznie zwróciłem uwagę, że ratownik TOPR to nie to samo co przewodnik tatrzański. Można równie głupio napisać, gdyby byli ubrani w kurtkach strażaków OSP, że grupę prowadzili strażacy, a w kurtkach leśników, że leśnicy itd.
rogerus72 napisał(a):
raffi79. napisał(a):
rogerus72 napisz mu motyla noga..a że mieli BLACHY!!!!!! bo będziemy wałkować to przez kolejne 20 stron czy mieli blachy.
tak, mieli blachy przewodnickie przypięte do bluz TOPR. widziałem je bardzo dokładnie.
Wygląda na to, że tą wersję sobie teraz na poczekaniu dorobiłeś aby nie wyjść na głupka. Niezależnie od tego i tak wyszło na to, żeś krętacz.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 5:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Ali7 napisał(a):
Wszak jak wiadomo, lwia większość forum chadza na wycieczki zorganizowane i drży, żeby ich bez przewodnika nie złapali.
Zorganizowane czy nie - nie ma znaczenia. Wszak na oficjalnej stronie TPN >http://www.tpn.pl/pl/nowosci/news/568/Obowiazek-przewodnicki piszą: wszystkie wycieczki wchodzące na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego mają obowiązek znajdować się pod opieką przewodnika tatrzańskiego. Drżyjcie ci wszyscy, którzy wybieracie się tam na wycieczkę bez przewodnika.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 7:37 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Lech napisał(a):
Drżyjcie ci wszyscy, którzy wybieracie się tam na wycieczkę bez przewodnika.



Opanuj się bo żyłka ci pęknie.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 18, 2012 8:07 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Lech napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
raffi79. napisał(a):
rogerus72 napisz mu motyla noga..a że mieli BLACHY!!!!!! bo będziemy wałkować to przez kolejne 20 stron czy mieli blachy.
tak, mieli blachy przewodnickie przypięte do bluz TOPR. widziałem je bardzo dokładnie.
Wygląda na to, że tą wersję sobie teraz na poczekaniu dorobiłeś aby nie wyjść na głupka. Niezależnie od tego i tak wyszło na to, żeś krętacz.

ja pier.dolę, Ty naprawdę masz zakuty łeb i zero wyczucia... tak się zapieniłeś, że nie potrafisz wrzucić na luz...

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 19, 2012 2:18 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn wrz 13, 2010 4:32 pm
Posty: 410
rogerus72 napisał(a):
Lech napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
raffi79. napisał(a):
rogerus72 napisz mu motyla noga..a że mieli BLACHY!!!!!! bo będziemy wałkować to przez kolejne 20 stron czy mieli blachy.
tak, mieli blachy przewodnickie przypięte do bluz TOPR. widziałem je bardzo dokładnie.
Wygląda na to, że tą wersję sobie teraz na poczekaniu dorobiłeś aby nie wyjść na głupka. Niezależnie od tego i tak wyszło na to, żeś krętacz.

ja pier.dolę, Ty naprawdę masz zakuty łeb i zero wyczucia... tak się zapieniłeś, że nie potrafisz wrzucić na luz...

Lech ma rację. Odznaka TOPRu nie pozwala na prowadzenie wycieczek, a Ty się zapędziłeś.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 19, 2012 3:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
swi7ch napisał(a):
Odznaka TOPRu nie pozwala na prowadzenie wycieczek, a Ty się zapędziłeś.



No oczywiście ma racje tak samo jak umarłemu potrzebne jest kadzidło.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 19, 2012 5:37 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Obrazek

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 19, 2012 6:08 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 19, 2010 11:34 am
Posty: 342
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów
Lech napisał(a):
Drżyjcie ci wszyscy, którzy wybieracie się tam na wycieczkę bez przewodnika.


To teraz jak pojadę w Tatry to mam trzymać portki, żeby nie spadły od drżenia? :D

_________________
https://picasaweb.google.com/106184162870833298355


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 121  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL