Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:14 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1918 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 64  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 9:27 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
karlos napisał(a):
ta ja mam pytanie ... gdzie na szlaku w dziczy znajdę schron lub chatę podobna do tej na fotce, żeby zrobic sobie legalne obozowisko z noclegiem ... oczywiście Park odpada z wiadomych względów, ale inne rejony wysoki dział czy pasmo graniczne ... a jakby strumyk z czystą wodą był w pobliżu to już wogóle bajka :) wyjazd pod koniec maja, ciekawe jakie temperatury będą :/



Całkowicie legalnie i wygodnie, na miejscu również woda - wiaty w miejscu letnich baz studenckich - np. Łopienka czy Rabe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 10:10 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 3:25 pm
Posty: 211
Lokalizacja: Dobra/Małopolskie
karlos napisał(a):
ta ja mam pytanie ... gdzie na szlaku w dziczy znajdę schron lub chatę podobna do tej na fotce, żeby zrobic sobie legalne obozowisko z noclegiem ... oczywiście Park odpada z wiadomych względów, ale inne rejony wysoki dział czy pasmo graniczne ... a jakby strumyk z czystą wodą był w pobliżu to już wogóle bajka Smile wyjazd pod koniec maja, ciekawe jakie temperatury będą :/

O ile dobrze pamiętam to widziałem takie na Przełęczy pod Czerteżem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 11:09 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jeszcze z pewnej czeskiej strony:

http://www.boudy.info/bouda.php?id=649&txt=cz

Oraz wielokrotnie tu przywoływanej strony słowackiej:

http://hiking.sk/hk/ar/176/utulna_pod_ciertazou.html

http://hiking.sk/hk/ar/171/utulna_v_ruskom_sedle.html

http://hiking.sk/hk/ar/934/pristresok_p ... anova.html

http://hiking.sk/hk/ar/933/pristresok_p ... ruske.html

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 9:32 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 6:56 pm
Posty: 758
Lokalizacja: Las Vegas
dzięki za cynki ... zaraz naniosę na mapę :) oczywiscie czekam na następne, wkońcu cały tydzień trzeba rozplanować :)

_________________
Żyj tak abyś po latach mógł powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 25, 2012 2:31 pm 
Nowy

Dołączył(a): So kwi 24, 2010 12:52 pm
Posty: 7
Polecam:
http://przewodnik.bieszczady.pl/
http://www.twojebieszczady.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 25, 2012 9:04 pm 
Nowy

Dołączył(a): N mar 25, 2012 8:58 pm
Posty: 20
@gouter.

Zdjęcia naprawdę piękne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 16, 2012 5:56 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
Polecam literaturę:

http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=121

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 02, 2012 1:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Polecam portal www.grupabieszczady.pl
Strona dopiero sie rozkreca, lecz mozna tam znalezc duzo przydatnych, ciekawych informacji o regionie i okolicach. Na szczegolna uwage zasluguja zdjecia przyrodnicze.

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 08, 2012 9:07 am 
Zasłużony

Dołączył(a): N sie 21, 2005 6:36 pm
Posty: 154
Lokalizacja: Myszków
Witam , wybieram sie pierwszy raz w Bieszczady :oops: Bedziemy nocowali w Wetlinie w domkach pana Zdzisława Kosturskiego , i tutaj pytanie do Was , czy ktos tam nocował i jak ocenia te domki ?
Druga sprawa to prosba o liste tego co nalezy zobaczyc , gdzie pójść i jak sie poruszac , aby poczuc i zamakowac klimatu Bieszczad. Bedziemy tam tydzien , prócz szlaków i wyjsc na bardziej znane i polecane szczyty , mamy nadzieje na poznanie i zobaczenie czegos co jest szczególe w tych górach , miejsc historycznych i zapomnianych , dlatego licze na Waszą pomoc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 09, 2012 7:19 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Mucka39 napisał(a):
Druga sprawa to prosba o liste tego co nalezy zobaczyc , gdzie pójść


Pijalnia piw czeskich i słowackich w Wetlinie ;)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 09, 2012 2:38 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 2:35 pm
Posty: 5
Lokalizacja: silesia
Mucka39 napisał(a):
Witam , wybieram sie pierwszy raz w Bieszczady :oops: Bedziemy nocowali w Wetlinie w domkach pana Zdzisława Kosturskiego , i tutaj pytanie do Was , czy ktos tam nocował i jak ocenia te domki ?
Druga sprawa to prosba o liste tego co nalezy zobaczyc , gdzie pójść i jak sie poruszac , aby poczuc i zamakowac klimatu Bieszczad. Bedziemy tam tydzien , prócz szlaków i wyjsc na bardziej znane i polecane szczyty , mamy nadzieje na poznanie i zobaczenie czegos co jest szczególe w tych górach , miejsc historycznych i zapomnianych , dlatego licze na Waszą pomoc :)


Też mam zamówione noclegi w tych domkach (2 osobowy) i ciekawi mnie jaki standard. Czy warto przedłużać pobyt?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 09, 2012 8:35 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 2:35 pm
Posty: 5
Lokalizacja: silesia
Druga sprawa to prosba o liste tego co nalezy zobaczyc , gdzie pójść i jak sie poruszac , aby poczuc i zamakowac klimatu Bieszczad. Bedziemy tam tydzien , prócz szlaków i wyjsc na bardziej znane i polecane szczyty , mamy nadzieje na poznanie i zobaczenie czegos co jest szczególe w tych górach , miejsc historycznych i zapomnianych , dlatego licze na Waszą pomoc :)[/quote]

Polecam nową ścieżkę historyczną "bieszczady odnalezione" mozna dojść aż do rezerwatu Sine Wiry początek w Kalnicy a potem jesli sił starczy w Buku przez droge i do Łopienki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 10, 2012 8:48 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N sie 21, 2005 6:36 pm
Posty: 154
Lokalizacja: Myszków
Mario Marian , ja odpusciłem sobie te domki . W jednej izbie jest sypialnia i w tej samej jest wc , oddzielone tylko zasuwanymi drzwiami z dermy :? Mnie to zupełnie nie spasowało :wink: W Smereku (2,5 km. dalej) znalazłem domki o zgoła innym standarcie i w tej samej cenie :)

_Sokrates_ - pijalnia piwa powiadasz :shock: , to na wypadek deszczu idealne miejsce :wink: :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 10, 2012 9:06 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 2:35 pm
Posty: 5
Lokalizacja: silesia
to mnie zmartwiłes bo wpłaciłem zaliczkę :( a gdzie w smreku?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 11, 2012 1:33 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N sie 21, 2005 6:36 pm
Posty: 154
Lokalizacja: Myszków
Smerek - to miejscowosc :)
http://www.domki-smerek.pl/galeria.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2012 11:51 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Mucka39 napisał(a):
Witam , wybieram sie pierwszy raz w Bieszczady :oops: Bedziemy nocowali w Wetlinie w domkach pana Zdzisława Kosturskiego , i tutaj pytanie do Was , czy ktos tam nocował i jak ocenia te domki ?
Druga sprawa to prosba o liste tego co nalezy zobaczyc , gdzie pójść i jak sie poruszac , aby poczuc i zamakowac klimatu Bieszczad. Bedziemy tam tydzien , prócz szlaków i wyjsc na bardziej znane i polecane szczyty , mamy nadzieje na poznanie i zobaczenie czegos co jest szczególe w tych górach , miejsc historycznych i zapomnianych , dlatego licze na Waszą pomoc :)


Klimat Bieszczadów, ale których. Tych komercyjnych, czy tych siermiężno-przyrodniczych :wink: Polecam te drugie. Smerek to centrum Bieszczadów, bardzo blisko do cna komercyjnej Weliny, a zarazem panuje tu cisza i spokój. Moim zdaniem dobry wybór. Sama miejscowość niezbyt ciekawa, brzydko zabudowana jak prawie wszystkie osady turystyczne w gminie Cisna. Możesz tu zwiedzić miejsce po cerkwi, trafisz tam idąc szlakiem czerwonym na Fereczatą. Idąc w drugą stronę możesz zdobyć Smerek, polecam zejście niestandardowe, czyli szlakiem czarnym do schroniska Jaworzec. Koleżanki polecały naszą stronkę, bardzo z tego cieszę się, tam znajdziesz opis części okolicznych atrakcji. Polecam rezerwat "Olcha łęgowa w Kalnicy", możesz go zwiedzić idąc torowiskiem kolejki wąskotorowej aż do Przysłupia. Przy okazji możesz objeść się malinami lub czernicami i nazbierać grzybów. Mam nadzieję, że miśka nie spotkasz :wink: Połonina Wetlińska to obowiązkowe przejście, trasa łatwa, wejście z Przełęczy Wyżnej, zejście z Przełęczy Orłowicza do Wetliny. W Oberży Dolny Smerek jest wypożyczalnia rowerów, proponuję wycieczkę nową ścieżką Bieszczady Odnalezione, trasa piękna i łatwa, dojedziesz do pięknych "Sinych Wirów", jak będziesz mieć dość sił to zahacz o kultową Łopienkę. W tej knajpce są koncerty bieszczadników, warto tam zajrzeć i posłuchać np. Łysego. Nie kieruj się zmysłem wzroku, lecz węchem. Tam naprawdę dobrze karmią, sam budynek wygląda nieszczególnie, ale jeść dają dobrze. Ostatnio kosztowałam tam z Lucy michę pierogów, jeden talerz na 2 osoby. Prawie równie dobrze karmią obok, knajpka nazywa się chyba Paweł nie całkiem święty. W Smereku jest stadnina koni, mają też bryczki. Polecam też przejście trudniejsze Dział-Mała Rawka-schronisko pod Małą Rawką, tu mają grule z bundzem, pyszne ale drogie. U Nikosa pod Połoniną Wetlińską możesz kupić bardzo dobre sery. W Cisnej masz kultową Siekierezade, karmią podle ale mają znakomite piwo Sikierezada, przypomina w smaku miodowego Ciechana. No i kolejka wąskotorowa, ale trasa na Balnicę.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 15, 2012 5:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
Sonka napisał(a):
równie dobrze karmią obok, knajpka nazywa się chyba Paweł nie całkiem święty

Gorąco polecam. Miło, dobre jedzenie, duże porcje estetycznie podane, ceny (w porównaniu z Krakowskimi) bardziej niż przystępne. Paweł częstuje nalewką własnej roboty, na szczęśliwie przemyconym spirytusie.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 17, 2012 7:36 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Wczoraj miałam przyjemność zjeść tam obiad, wrażenia wizualne bardzo pozytywne. Wystrój, obsługa stoi na bardzo wysokim poziomie. Jedzenie smaczne, duże porcje, niedrogie. Bardzo smakowały mi opiekane ziemniaki, żeberka były dobre, rozpływały się w ustach, sos taki sobie, a buraczki to była porażka. Polecam karczmę, sama jednak pozostanę przy Dolnym Smereku.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 17, 2012 6:40 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Z tego co wiem ten wątek miał promować Bieszczady. Niestety, w regionie dzieją się niefajne rzeczy, które mogą obrzydzić wypoczynek turystom. To forum górskie, ale mimo to wspomnę o Jeziorze Solińskim. Znowu pojawiły się w nim bakterie kałowe, Sanepid zamknął kąpielisko na Cyplu w Polańczyku z powodu E-Coli i paciorkowców kałowych. Doszło do kolejnego nieszczęścia na nielegalnym kąpielisku w Solinie-Jaworze. Teren jest oznakowany przez właściciela, czyli Białą Flotę bojami podobnymi do boi sygnalizujących kąpielisko. Utonął młody człowiek.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 17, 2012 7:35 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 30, 2010 3:06 am
Posty: 500
Lokalizacja: krk
Taka prawda, że jak ktoś ma troche oleju w glowie to nie jedzie do polanczyka plywać a co najwyzej napic sie w knajpie. Tyle miejsc jest cichych nad zalewem ze naprawde jest wybór, nawet w sezonie. Ale do tego trzeba ruszyć dupkę i przejsc kilometr brzegiem. Nawiasem mowiąc rzadko sie trzezwi topią. Chociaż szczegółów sprawy nie znam, kiedyś jednego dnia utopilo sie tam troje ludzi o ile mnie pamiec nie myli. Ludzie myslą ze to plaża z amerykańskiego filmu. A prawda jest taka ze mało jest nad soliną porządnych cypli z dlugą płycizną, ale mi akurat to sie podoba

_________________
Mój kraj przywykły do łomotu, do dziejowego wpi.erdolu(...). A niech nas, kur.wa, zabiją, żeby zapamiętali! Jak już niczego nie potrafimy to się rzucimy pod pociąg dziejów, żeby choć na moment stanął, aż nasze ścierwo wydostaną i dopiero ruszą.A.S.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2012 5:51 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Nie byłabym aż tak kategoryczna. Nie wiem co było powodem utonięcia. Alkohol bywa przyczyną, ale należy pamiętać, że Jezioro Solińskie ma bardzo nieciekawe zimne prądy i specyficzne dno, tu płycizna przechodzi od razu w głębie. Poza tym są tu bardzo niebezpieczne korzenie i pnie drzew leżące na dnie. Częstym powodem wypadku są skurcze. Gdy byłam mała, na nielegalnym biwaku w pobliżu Chrewtu, utonął przy nas młody chłopak. Popisywał się przed dziewczynami, skoczył na główkę i nie wypłynął. Jego ciało odnaleziono po kilku dniach, prawdopodobnie zaplątał się w korzenie.
Tak, to kilka lat temu obok tej samej "plaży" Białej Floty utopiło się jednego dnia aż trzy osoby. To nie były jedyne osoby, które tu zginęły. Solinę-Jawor powinni zrównać z ziemią, to ostatni syf. Tu często giną turyści, jak nie w wodzie to na dyskotece lub dzieci w kolejce.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2012 6:56 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 30, 2010 3:06 am
Posty: 500
Lokalizacja: krk
Wszedzie giną ludzie, a głupota jest najczestszym powodem. Także, idąc tokiem Twojego rozumowania to i solinę i wszelakie ośrodki turystyczne gdzie można sie po pijaku utopić należy zaorac. Brawo :) Ten na dyskotece to też był taki "warszawski cwaniaczek" - chociaż nawiasem mowiac nie sądzę, by jego dziadek walczył w powstaniu, raczej bułki szmuglował do stolicy ze wsi z której pochodzi - to go ochroniarz wyprowadził, za szyje. No i okazuje sie, że delikatny był i szyjka mu sie ukręciła. Szczerze powiem - szkoda mi tego ochroniarza, bo musiał odsiedzeć za nieumyślne. Każdy jest kowalem swojego losu. O czym tu w ogole kuźwa dyskutować.
Nielegalny biwak. motyla noga, nosz takie są najlepsze. Niby nie jesteś za komercyjną soliną a tu sie komerchy chce, płacenia za namioty/przyczepy. Mi sie podobało nad soliną i w bieszczadach jak mogles rozbic namiot gdzie Ci sie podobało a nie tam gdzie syf i masa turystów. Dalej jest fajnie. Ale jesienią/zimą

_________________
Mój kraj przywykły do łomotu, do dziejowego wpi.erdolu(...). A niech nas, kur.wa, zabiją, żeby zapamiętali! Jak już niczego nie potrafimy to się rzucimy pod pociąg dziejów, żeby choć na moment stanął, aż nasze ścierwo wydostaną i dopiero ruszą.A.S.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2012 7:01 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 2:35 pm
Posty: 5
Lokalizacja: silesia
Bardzo dobre jedzenie w Niedżwiadku między Dolny Smerekiem a Piotrem nie ..... Trochę czekamy ale jedzenie pierwsza klasa :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2012 7:14 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
black napisał(a):
Wszedzie giną ludzie, a głupota jest najczestszym powodem. Także, idąc tokiem Twojego rozumowania to i solinę i wszelakie ośrodki turystyczne gdzie można sie po pijaku utopić należy zaorac. Brawo :) Ten na dyskotece to też był taki "warszawski cwaniaczek" - chociaż nawiasem mowiac nie sądzę, by jego dziadek walczył w powstaniu, raczej bułki szmuglował do stolicy ze wsi z której pochodzi - to go ochroniarz wyprowadził, za szyje. No i okazuje sie, że delikatny był i szyjka mu sie ukręciła. Szczerze powiem - szkoda mi tego ochroniarza, bo musiał odsiedzeć za nieumyślne. Każdy jest kowalem swojego losu. O czym tu w ogole kuźwa dyskutować.


Abstrahując od głupoty,jJestem w chwili obecnej częścią komercyjnych Bieszczadów, pracuję jako pilot, czasami jako przewodnik. Komercja nie jedno ma imię, jest nią zarówno ten syf na Solinie Jaworze jak i obserwacja niedźwiedzi w czatowni. Zaorać? Nadinterpretacja. Zmusić panów przedsiębiorców, samorządowców do przestrzegania prawa, do ucywilizowania tego zakątka, do świadczenia usług na znacznie wyższym poziomie.

Znam inną wersję. Ten młody człowiek został przez dobrych ochroniarzy wyrzucony z plenerowej imprezy w Polańczyku. Potrafili w sposób profesjonalny obezwładnić popitych młokosów. Winą obarczam właścicieli obiektu, oszczędzają na pracownikach, zatrudniają za bardzo niewielkie pieniądze młodych ludzi bez doświadczenia. Liczy się tylko kasa.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2012 8:00 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 30, 2010 3:06 am
Posty: 500
Lokalizacja: krk
Sonka napisał(a):
black napisał(a):
Wszedzie giną ludzie, a głupota jest najczestszym powodem. Także, idąc tokiem Twojego rozumowania to i solinę i wszelakie ośrodki turystyczne gdzie można sie po pijaku utopić należy zaorac. Brawo :) Ten na dyskotece to też był taki "warszawski cwaniaczek" - chociaż nawiasem mowiac nie sądzę, by jego dziadek walczył w powstaniu, raczej bułki szmuglował do stolicy ze wsi z której pochodzi - to go ochroniarz wyprowadził, za szyje. No i okazuje sie, że delikatny był i szyjka mu sie ukręciła. Szczerze powiem - szkoda mi tego ochroniarza, bo musiał odsiedzeć za nieumyślne. Każdy jest kowalem swojego losu. O czym tu w ogole kuźwa dyskutować.


Abstrahując od głupoty,jJestem w chwili obecnej częścią komercyjnych Bieszczadów, pracuję jako pilot, czasami jako przewodnik. Komercja nie jedno ma imię, jest nią zarówno ten syf na Solinie Jaworze jak i obserwacja niedźwiedzi w czatowni. Zaorać? Nadinterpretacja. Zmusić panów przedsiębiorców, samorządowców do przestrzegania prawa, do ucywilizowania tego zakątka, do świadczenia usług na znacznie wyższym poziomie.

Znam inną wersję. Ten młody człowiek został przez dobrych ochroniarzy wyrzucony z plenerowej imprezy w Polańczyku. Potrafili w sposób profesjonalny obezwładnić popitych młokosów. Winą obarczam właścicieli obiektu, oszczędzają na pracownikach, zatrudniają za bardzo niewielkie pieniądze młodych ludzi bez doświadczenia. Liczy się tylko kasa.


Taaa tylko ile osob siedzi by ogladac niedzwiedzie a ile je kebaba.

Zmusić... żeby... usługi na wyższym poziomie... takie pitolenie. Jeśli klient dalej bedzie przychodził na kebaba z brudnej budy, siki zamiast piwa itd to dlaczego przedsiebiorca miałby cokolwiek robić? Wiesz pewnie co to jest zarabianie pieniędzy, popyt podaż etc? hm? Dalej wywodu nie bede ciągnął.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 19, 2012 7:16 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Z prostej przyczyny. Straci klientów. Być może cechuje mnie naiwność, dużo na to wskazuje, ale sądzę, że jeżeli w Bieszczadach nie postawią na jakość to wszystko diabli wezmą i i turyści przestaną przyjeżdżać. Już widać pierwsze symptomy, jest coraz mniej ludzi. I coraz gorzej z usługami. Dziś kupiłam bundz w bacówce w Osłąwicy. Tam sery były przeważnie dobre. Dzisiejszy w smaku jest obrzydliwy, nieodcedzony, wyciekło z małego kawałka za 12 zł chyba z pół szklanki serwatki. Kilka dni temu zostałam oszukana przez pszczelarza z Dwernika, zbyt młody miód mi sprzedał, tego nie da się jeść, miód mi kiśnie.
Dobra wiadomość na koniec. Otworzono kąpielisko na Cyplu. Nie oznacza to jednak, że zalew jest wolny od ścieków. W Bieszczadzkim Parku Narodowym wprowadzono bilet rodzinny, rodzice plus nieograniczona ilość dzieci - 13 zł.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 20, 2012 11:09 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt cze 17, 2011 9:04 pm
Posty: 251
Lokalizacja: Krakuska
Mucka39 napisał(a):
Witam , wybieram sie pierwszy raz w Bieszczady :oops: Bedziemy nocowali w Wetlinie w domkach pana Zdzisława Kosturskiego , i tutaj pytanie do Was , czy ktos tam nocował i jak ocenia te domki ?
Druga sprawa to prosba o liste tego co nalezy zobaczyc , gdzie pójść i jak sie poruszac , aby poczuc i zamakowac klimatu Bieszczad. Bedziemy tam tydzien , prócz szlaków i wyjsc na bardziej znane i polecane szczyty , mamy nadzieje na poznanie i zobaczenie czegos co jest szczególe w tych górach , miejsc historycznych i zapomnianych , dlatego licze na Waszą pomoc :)



w Bieszczadach polecam Komancze a dokladnie Schronisko PTTK w Komanczy,

ten schron prowadzi tam bardzo mila kobieta p. Maria Trzeciak do kazdego turysty podchodzi cieplo i z sercem, naprawde az sie czlowiekowi milo na duszy robi. Schronisko polozone jest w srodku lasu. prowadzi do niego droga asfaltowa odchodzaca od szosy wiec dojazd jest bardzo latwy i mozna auto na parkingu tam zostawic, przystanek pks tez jest pod nosem jaki i sklep. nad schroniskiem, pomijajac fakt ze domowa kuchnia tam jest naprawde rewelacyjna!!! :) kawalek wyzej znajduje sie klasztor nazaretanek , jakas kapliczka tez sie znajdzie: Dookola schroniska znajduje sie kilka przepieknych cerkwi ;) od schroniska prowadzi kilka szlakow w dzikie lasy - sama nigdy nie moglam sie odnalezc :P
taras widokowy
np ciekawy szlak: Komancza- Duszatyn-Jeziorka Duszatynskie
szlak wzdluz granic Polski i Slowacji
liczne rezerwaty

Mimo ze to wielkie ZADUPIE to naprawde tam jest ladnie i jak bedziesz chciala to dostalam kiedys od takiego dziadziny plan sciezki przyrodniczo historycznej z licznymi pomnikami przyrody to zapodam :)

_________________
"sssij"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 22, 2012 2:53 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Komańcza jest pięknie położona, a na dodatek to uzdrowisko. Ta część Komańczy, gdzie znajduje się schronisko i klasztor to przedwojenne Letnisko. Mikroklimat bardzo korzystny dla naszych dróg oddechowych, w Komańczy leczono gruźlików. To dlatego na to zadupie przywieziono prymasa Wyszyńskiego. Był poważnie chory, miał tylko jedno płuco, gruźlica odezwała się w czasie internowania więc przewieziono go do Komańczy, aby tu umarł pod okiem kościoła. Drugi powód to łatwość odcięcia Komańczy od reszty kraju, miejsce internowania to była strefa nadgraniczna.
Ścieżka jest fajna, dobrze oznakowana, ostatnio tam byłam w piątek. Jeziorka są rewelacyjne, po drodze masz jeszcze jeden rezerwat "Przełom Osławy pod Duszatynem". Polecam też schronisko w Balnicy, to tam ostatnio Wojtek Juda sfotografował niedźwiedzia.


Dziś wróciłam z pięknego miejsca zwanego arłamowskie połoniny. To Góry Sanocko-Turczańskie, okolica projektowanego Turnickiego Parku Narodowego, po drugiej stronie drogi wiodącej do ośrodka Arłamów. Padało, a mimo to ochrona ośrodka mnie sprawdziła. Sam teren nieistniejącej wsi piękny, przypomina Bieszczady, panoramy są zajebiste. Świetne miejsce na nielegalne biwaki, jest nawet wiata w której można zanocować.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 24, 2012 9:09 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt maja 21, 2010 12:35 pm
Posty: 19
Możecie mi powiedzieć jak nazywa się bar w Wetlinie, który położony i umieszczony jest w dwóch starych Chatach oryginalnie przywiezionych z różnych regionów Polski?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 24, 2012 10:38 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 2:35 pm
Posty: 5
Lokalizacja: silesia
http://www.staresiolo.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1918 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 64  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL