Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N lip 07, 2024 4:42 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 121  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 23, 2012 10:09 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Spokojnie dwaj koordynatorzy. W TPN już pracują nad rozporządzeniem które niebawem wejdzie w życie.


Przykład mieliśmy przed wczoraj nauczycielka zgubiła nad Morskim Okiem 4 osoby. Hmm..poczekamy co się stanie.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 23, 2012 10:11 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Lech napisał(a):
Czy to kuzynostwo, wujostwo czy jak? Tak czy inaczej ta sprawa jakoś dziwnie śmierdzi nepotyzmem.



To to cie guzik obchodzi. Wg mnie dyrektor Skawiński powinien podać Zimowskiego do sądu i wtedy by się sprawa rozstrzygła kto ma racje.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 12:06 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Maciej_Zimowski napisał(a):
Twierdzę to co twierdzę :)


Buahahahaha. Ktoś tu do tego stopnia przestraszył się odpowiedzialności, że aż musiał wszystkie swoje stwierdzenia schować między wierszami :) Piękny widok.

Zasadniczo to nie jst głupi ruch - kłopoty z prawem i ciągnie po sądach nie są nikomu potrzebne. Ale turlam się ze śmiechu widząc, że robi to osoba, która co drugi post straszy, grozi i wywija szabelką zaskarżania i pozwów, które "na 100% będą wygrane" Z pewnością wiarygodność takich zapewnień jest teraz odbierana bardzo wysoko :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 12:19 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Ależ proszę się śmiać - śmiech to zdrowie. Moja reakcja była podobna. A w 3 kubki na Gubałówce też się najpierw wygrywa :)

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 10:35 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Dobrze, to na poważnie - usystematyzujmy:

- Państwo oskarżacie mnie tu o brak odwagi. Zwracam uwagę: ja się do prośby pana radcy przyczyniłem tylko w jednym fragmencie, bo moim celem jest zlikwidowanie procederu "przymusu przewodnickiego" a nie obwinianie za to konkretnych osób. I mogę uznać, że akurat w tym aspekcie Pan dyrektor jest czysty jak łza a zawiniły inne czynniki - np. nakaz Króla Gór. Natomiast fakty są takie a nie inne i każdy może sobie własną opinię wyrobić. Oczywiście większość moich adwersarzy na tym forum uważa że taki przymus jest słuszny i zbawienny (dla ich sakiewek) - niech sobie uważają, ich prawo.

- Natomiast nie zastosowałem się do tego pisma w temacie uznania interpretacji przepisów - nadal twierdzę że sformułowanie "każda wycieczka musi posiadać przewodnika" jest błędne. I po drugie - nie zastosowałem się do żądania które z tłumacząc z prawniczego na nasze "stul gówniarzu pysk i nie waż się więcej działań Jaśnie Dyrektorstwa komentować". To jest właśnie najbardziej zabawne że ktoś zaprasza mnie do gry, której nie zna reguł. Idę o zakład, że gdyby podobna krytyka ukazała się w wysokonakładowej prasie, reakcja była by inna - próba wyjaśniania, sprostowanie itp. Ale niestety, od strony formalnej, prawa prasowego nie ma żadnej różnicy między moim blogiem a np. Gazetą Wyborczą.

I teraz spokojnie czekamy na dalszy rozwój wydarzeń. Co do wypowiedzi:

Cytuj:
to cię guzik obchodzi


Ach co ty nie powiesz... Dobrze że "guzik nie obchodził" np. dziennikarzy badających karierę synalka naszego Premiera

Cytuj:
W TPN już pracują nad rozporządzeniem


I bardzo dobrze - potrzebny jest wreszcie przejrzysty regulamin. Oczywiście wprowadzenie "przymusu przewodnickiego" w dotychczasowej formie jest legalnie niemożliwe.


Cytuj:
przed wczoraj nauczycielka zgubiła nad Morskim Okiem 4 osoby. Hmm..poczekamy co się stanie.


A przedprzedwczoraj pewien biskup rozbił się po pijaku. Ciekawe czy wszystkim biskupom zabiorą prawo jazdy.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 1:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Pewnie ostatnie przed deregulacją takie zakończenie sezonu > http://www.tvsudecka.pl/33,1007-przewod ... sezon.html

Większość tych przewodników to jak widać ludzie wiekowi i otyli. Chyba zdrowia i kondycji do prowadzenia wycieczek naprawdę górskich to już raczej nie mają.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 1:16 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Zombi napisał(a):
Podtrzymujesz to wciąż, czy nie?

Zombi, odpowiedzi "tak" lub "nie" to się raczej nie doczekamy...

Lech napisał(a):
Zombi napisał(a):
zwykle to nie jedna osoba wznosi taki okrzyk, lecz tłum: tłumu zas pozwać nie można,

Przepraszam, ale w podanym przeze mnie przykładzie to nie był jakiś anonimowy tłum, ale konkretni posłowie, którzy mają swoje imię i nazwisko.

nadal Lechu nie czytasz ze zrozumieniem.
Zombi pisał o tłumie wykrzykującym epitety w kierunku posłów/osób publicznych, a Ty coś jak zwykle zresztą pokręciłeś. i jak wygląda z Tobą dyskusja? no jak?
tłum. tłum Lechu obrażający osoby publiczne. dotarło do ciebie, że o tym Zombi pisał? czy nie dotarło?

Maciej_Zimowski napisał(a):
Dobrze, to na poważnie - usystematyzujmy:

- Państwo oskarżacie mnie tu o brak odwagi. Zwracam uwagę: ja się do prośby pana radcy przyczyniłem tylko w jednym fragmencie, bo moim celem jest zlikwidowanie procederu "przymusu przewodnickiego" a nie obwinianie za to konkretnych osób. I mogę uznać, że akurat w tym aspekcie Pan dyrektor jest czysty jak łza a zawiniły inne czynniki - np. nakaz Króla Gór. Natomiast fakty są takie a nie inne i każdy może sobie własną opinię wyrobić. Oczywiście większość moich adwersarzy na tym forum uważa że taki przymus jest słuszny i zbawienny (dla ich sakiewek) - niech sobie uważają, ich prawo.

- Natomiast nie zastosowałem się do tego pisma w temacie uznania interpretacji przepisów - nadal twierdzę że sformułowanie "każda wycieczka musi posiadać przewodnika" jest błędne. I po drugie - nie zastosowałem się do żądania które z tłumacząc z prawniczego na nasze "stul gówniarzu pysk i nie waż się więcej działań Jaśnie Dyrektorstwa komentować". To jest właśnie najbardziej zabawne że ktoś zaprasza mnie do gry, której nie zna reguł. Idę o zakład, że gdyby podobna krytyka ukazała się w wysokonakładowej prasie, reakcja była by inna - próba wyjaśniania, sprostowanie itp. Ale niestety, od strony formalnej, prawa prasowego nie ma żadnej różnicy między moim blogiem a np. Gazetą Wyborczą.

mimo całej tej pisaniny powyżej nadal Panie Macieju nie odpowiada Pan krótko i treściwie na pytanie Zombiego.
więc jak? "tak" czy "nie"?

Maciej_Zimowski napisał(a):
A przedprzedwczoraj pewien biskup rozbił się po pijaku. Ciekawe czy wszystkim biskupom zabiorą prawo jazdy.

Biskup, o którym mowa był bardzo zaangażowany w wychowanie i życie w trzeźwości. i tan cały incydent był takim jednym, małym eksperymentem, by pokazać młodzieży, jak może skończyć się jazda po pijaku. dlatego właśnie nikt nic nie wie - jednym słowem czeski film.

a generalnie to była wina latarni, gdyż nagle wtargnęła na jezdnię wprost przed auto biskupa. biskup uciekł na chodnik, ale niestety latarnia również wróciła. no i bum!
aha, w 32-giej sekundzie słychać strzały...

Lech napisał(a):
Większość tych przewodników to jak widać ludzie wiekowi i otyli. Chyba zdrowia i kondycji do prowadzenia wycieczek naprawdę górskich to już raczej nie mają.

żartujesz, czy o drogę pytasz? a może znasz tą większość osobiście? i znasz ją (tą większość - przyp. autora, byś zrozumiał o czym i o kim piszę) na tyle dobrze, że formułujesz takie tezy?
widziałem sporo starszych osób, otyłych również, których kondycha niejednego zwalała z nóg.
więc skończ pier....ć i zacznij myśleć!
szczególnie myśl przy czytaniu postów! a przy pisaniu to się najsampierw dobrze zastanów, o czym chcesz tym razem smarować...

chyba. chyba.
chyba to się flaga na wietrze.
ocenianie ludzi po wieku/wyglądzie/aparycji/stylu bycia/ itp, itd często może być nietrafne i chybione.

zauważ, że użyłem słowa "może być". w takim sensie, że nie uważam, że "jest" chybione, a że "może być" chybione.
zrozumiałeś?

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Ostatnio edytowano Śr paź 24, 2012 1:30 pm przez rogerus72, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 1:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
rogerus72 napisał(a):
Zombi pisał o tłumie wykrzykującym epitety w kierunku posłów/osób publicznych,
Nie on, tylko ja podałem przykład i pisałem o pojedynczych osobach a nie o tłumie.
rogerus72 napisał(a):
Ty coś jak zwykle zresztą pokręciłeś
Znowu przekręcasz kota ogonem - jak zwykle na swoją nutę..
rogerus72 napisał(a):
.widziałem sporo starszych osób, otyłych również, których kondycha niejednego zwalała z nóg.
Widziałem, słyszałem itp. brednie. Byłem z jednym takim niedawno temu. Ledwie zipał pod górkę. Wycieczka z taki przewodnikiem to wątpliwa przyjemność. Nazwiska nie pamiętam. Natomiast pamiętam z nazwiska Jerzego Boruckiego z Wałbrzycha. Też z kondycją było u niego coraz gorzej. Zmarł na serce w szpitalu. A i tak jemu poświęcona tablica została umieszczona na symbolicznym Cmentarzu Ofiar Gór w Kotle Łomniczki pod Śnieżką przez kolegów przewodników i niezorientowani mogą pomyśleć, że zginął tragicznie w górach na jakieś trudnej wyprawie.

_________________
Obrazek

Lech


Ostatnio edytowano Śr paź 24, 2012 1:35 pm przez Lech, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 1:28 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
więc jak? "tak" czy "nie"?


Raz się w tj sprawie wypowiedziałem i więcej nie będę. Skoro pan S. utrzymuje że nikt go nie korumpował ani nie działał wbrew interesom Parku - to może być i inny mechanizm, że są np. jakieś tajne wytyczne ministerstwa, które zmuszony jest realizować. Ale nie interesuje mnie dociekanie tego, kiedy sprawa jest zaprzeszła. Teraz czekamy na nowy regulamin plus ustawy deregulacyjne i zobaczymy.

Dodam jeszcze, że nie jest to tylko moja prywatna wojenka, monitoringiem "powielaczowego prawa przewodnickiego w parkach nar." zajmuje się od dłuższego czasu pewna organizacja pozarządowa w W-wie, i z pewnością będzie tutaj zrobiony porządek.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 1:48 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Lech napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
Zombi pisał o tłumie wykrzykującym epitety w kierunku posłów/osób publicznych,
Nie on, tylko ja podałem przykład i pisałem o pojedynczych osobach a nie o tłumie.

ło matko...
Zombi napisał coś tak jasno i przejrzyście, że zrozumiałem jego wypowiedź po pierwszym czytaniu. Ty chyba nie. poczekaj zatem uważnie do ogłoszeń parafialnych.

Lech napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
.widziałem sporo starszych osób, otyłych również, których kondycha niejednego zwalała z nóg.

Wiedziałem, słyszałem itp. brednie. Byłem z jednym takim niedawno temu. Ledwie zipał pod górkę. Nazwiska nie pamiętam. Natomiast pamiętam z nazwiska Jerzego Boruckiego z Wałbrzycha. Też z kondycją było u niego coraz gorzej. Zmarł na serce w szpitalu. A i tak jest jemu poświęcone tablica w na symbolicznym Cmentarzu Ofiar Gór w Kotle Łomniczki pod Śnieżką i niezorientowani mogą pomyśleć, że zginął w górach na jakieś trudnej wyprawie.


brednie?
chcesz wylądować w sądzie? za nazywanie moich słów bredniami?
naprawdę chcesz? to dawaj! napisz jeszcze kilka epitetów skierowanych w moją stronę, a ujrzysz pana w ładnie skrojonym garniturze z wezwaniem i opisaniem paragrafu z KK, z którego będziesz odpowiadał... (żartuję)

przykłady przez Ciebie podane mają nas uświadomić, że wszyscy ludzie starsi i otyli tak mają? tak? no cóż, to chyba obracasz się w niewłaściwym towarzystwie.

to chyba jakiś Klub Sudeckich Tetryków.

nie możesz - podkreślam - nie możesz na podstawie kilku przypadków zarejestrowanych osobiście uogólniać i generalizować, że cała grupa lub większość grupy (otyłych, czy też wiekowych) jest jednakowa. po prostu nie możesz! a dlaczego? bo nie masz do tego jakichkolwiek podstaw!
przeprowadziłeś odpowiednie badanie społeczne? nie? to zamilcz...

miałem okazję brać udział w pewnym wyścigu kolarskim. po raz pierwszy. na rowerze jeżdżę sporo (co tydzień setka, lub trochę ponad setkę, ale dopiero od jakichś 6-ciu miesięcy). widziałem tam kolesi z roczników 1940 do 1950, którzy na dwudziestu kilometrach zrobili by ze mnie miazgę. miazgę!
i nadal twierdzisz, że starsi ludzie raczej kondycji nie mają?

jak odważysz się wychylić z tej swojej sudeckiej jaskini "na zewnątrz", to zapraszam w maju 2013r. do Nowego Kawęczyna koło Skierniewic. i zobaczysz tych staruszków. zapraszam.

aha, ogień tam macie?

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 1:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
rogerus72 napisał(a):
Zombi napisał coś tak jasno i przejrzyście, że zrozumiałem jego wypowiedź po pierwszym czytaniu.
Zombi odniósł się do mojego przykładu. A ja nie pisałem o żadnym tłumie, więc przestań marudzić w kółko o tym samym jak stara baba... A co do wieku, to niech ktoś powyżej określonych lat spróbuje np, w PZU załatwić ubezpieczenie bez podwyższonej stawki. Niestety, ale wiek robi swoje i przewodników to też dotyczy. A że załatwiają sobie zaświadczenia lekarskie o zdolności do wykonywania pracy przewodnika górskiego na lewo, choć w praktyce oprowadzają tylko po miejscowościach w dolinach, to już inny problem.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 2:27 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Lech napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
Zombi napisał coś tak jasno i przejrzyście, że zrozumiałem jego wypowiedź po pierwszym czytaniu.
Zombi odniósł się do mojego przykładu. A ja nie pisałem o żadnym tłumie, więc przestań marudzić w kółko o tym samym jak stara baba...

naprafdę? hmmmm... chyba będę zmuszony się w tej kwestii z Tobą zgodzić, gdyż jak zwykle masz rację. gdyż jesteś nieomylny. ba! jesteś Wyrocznią.
powiedz o Lechu - nasza Wyrocznio: jak żyć? jak żyć Panie Lechu?!!!
aha. zmień nicka na motyla noga.

uwaga, teraz wypowiedzi:

Twoja:

Lech napisał(a):
Zombi napisał(a):
Obawiam się Lechu że nie masz racji. Możesz osobę sprawującą jakąś funkcję publiczną nazwać np. pajacem, bo masz prawo do publicznej oceny/krytyki takiej osoby, ale już nie mordercą.
O przepraszam, ale mogę osobę publiczną nazwać nawet mordercą - np. jeżeli dopuści aborcję. Mało było takich przypadków okrzyknięcia publicznie mordercami tych polityków, którzy byli za aborcją. Ukarano kogoś za to?


i Zombiego:
Zombi napisał(a):
Lechu, bo w takim przypadku sprawa jest z powództwa cywilnego. Politycy zaś go nie wnoszą, toteż i wyroków nie ma. A dlaczego nie wnoszą? Zapewne powodowani kalkulacją polityczną i skomplikowaną , było nie było, procedurą - zwykle to nie jedna osoba wznosi taki okrzyk, lecz tłum: tłumu zas pozwać nie można, trzeba więc pozywać konkretne osoby, które wcześniej trzeba zidentyfikować. Wszystko to praktycznie skomplikowane i nikomu słusznie nie chce się tego robić, bo ewentualne korzyści nie są warte trudu i możliwych strat wizerunkowych.
Jeśli mi nie wierzysz, spójrz na casus Macieja Z. Dlaczego przepraszał, skoro o każdej osobie publicznej, a taka jest p. Skawiński, opowiadać można, co się chce? Spójrz na ostatni wyrok Sądu Najwyższego.


c.b.d.o.
a żebyś zrozumiał, to powyższy skrót oznacza: Co Było Do Okazania. poniał? zajarzył?

Lech napisał(a):
A co do wieku, to niech ktoś powyżej określonych lat spróbuje np, w PZU załatwić ubezpieczenie bez podwyższonej stawki. Niestety, ale wiek robi swoje i przewodników to też dotyczy.

sugerujesz, że PZU ich nabija w butelkę?

Lech napisał(a):
A że załatwiają sobie zaświadczenia lekarskie o zdolności do wykonywania pracy przewodnika górskiego na lewo, choć w praktyce oprowadzają tylko po miejscowościach w dolinach, to już inny problem.

bez tego wtrącenia w meritum tematu byłbyś nieswój i miałbyś spierd....ą środę.
żal mi Cię. naprafdę...

i w końcu macie tam w tych waszych jaskinich sudeckich ogień, czy nie? a skóry nadal przewieszone przez ramię, czy już umiecie robić rękawki?

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 2:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
rogerus72 napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
Skończ wreszcie zrzędzić, bo nie mam ochoty czytać twoich popieprzonych wynurzeń.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 2:54 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Lech napisał(a):
Zombi napisał(a):
Lech napisał(a):
Pozwalam sobie zwrócić uwagę, że powyższy tekst, zresztą błędnie zacytowany, nie jest autorstwa Macieja Zimowskiego

Lechu, a kto jest w takim razie jego autorem? Skawiński? Skawiński cytował samego siebie?
Nie. To Skawiński dyktował Zimowskiemu co ma opublikować.
Lechu, no proszę Cię..... A dlaczego Zimowski pisał to, co Skawiński mu dyktował? Dlaczego własnym imieniem i nazwiskiem sygnował przeprosiny? dlaczego odwoływał to, co wcześniej napisał o Skawińskim? Jedna odpowiedź jaka przychodzi: bo się wystraszył. A dlaczego się wystraszył? Pistolet Skawiński mu do głowy przystawił? bandytów z bejzbolami i ciupagami nasłał? Wątpię. Maciej Zimowski publicznie przeprosił i odwołał swoje oskarżenia, bo się zagalopował, fałszywie posądzając Skawińskiego i bojąc się przegrać z nim proces. Gdyby uważał, że ma rację, 1. nie zamieściłby oświadczenia "dyktowanego przez Skawińskiego", 2. nie bałby się powtórzyć swych enuncjacji raz jeszcze.

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 3:03 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Lech napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
Skończ wreszcie zrzędzić, bo nie mam ochoty czytać twoich popieprzonych wynurzeń.

a co? masz problem ze zrozumieniem? wcale się nie dziwię.
bo widzisz - ja jestem bardzo inteligentny i to mi pozwala być bardzo błyskotliwym w konwersacji.

niestety Tobie dużo brakuje do mego poziomu.
jak Wy we dwóch nazywacie mafię przewodnicką? betonem? no tak. betonem. widzisz - przyganiał kocioł garnkowi.

pokonało Cię stare ludowe powiedzenie.
środę masz już spierdo...ą. chcesz miec też spierd....y czwartek? chcesz?
a więc do usłyszenia jutro, pojutrze i popojutrze, a także każdego dnia, gdy znów coś za pomocą CTRL/C i CTRL/V wkleisz.


piszesz popieprzonych? bo co? są inne niż Twoje? i dlatego popieprzone?
po prostu nie umiesz prowadzić wymiany zdań i z góry negujesz zdanie innego rozmówcy, które nie brzmi zgodnie z Twoim zdaniem lub nie odpowiada Twoim (jedynym słusznym) aksjomatom. każdy odmienny pogląd od Twojego (jedynie słusznego) uważasz za błędny. i to jest Twój problem. jesteś skostniały, jak ten cały beton, który tak namiętnie obrzucasz gnojem.

a po iluś tam stronach widzę, że zabawy gnojem bardzo lubisz i sprawia Ci to niemałą satysfakcję. życzę sukcesów.


P.S. 1. nawalaj dalej - musimy osiągnąć 100 stron. musimy! Markiz obiecał imprezę. będą tańce, śpiewy, alkohol, fajerwerki i gwóźdź programu - tort ze świeczkami. ja już mam rezerwację na to wiekopomne wydarzenie. mam też kilka rezerwacji do odsprzedania. chcesz kupić jedną? no, może dwie, bo jeszcze Macieja musisz zabrać... jakby co, to PW. tylko ostrzegam - sprzedaję drogo, gdyż jest zaplanowana naprawdę huczna feta. mają być nawet jakieś niespodzianki. wręczanie nagrody Pieniacz Roku TeGie, czy cóś w tym stylu. obiecuję, że będę Cię oklaskiwał na stojąco, do utraty sił w rękach, jeśli wygrasz tą kategorię. tak mi dopomóż Bóg!


P.S. 2. do kolegi Zombiego: chcesz miejscówkę w loży honorowej na imprezie obiecanej przez Hrabiego? dam Ci zniżkę :wink:

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 3:20 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
rogerus72 napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
Nadal marudzisz na tą samą nutę...Gdybyś był choć trochę inteligentny, to byś dawno skończył zamieszczać tu swoje rozwlekłe wypociny.
Zombi napisał(a):
A dlaczego Zimowski pisał to, co Skawiński mu dyktował?
A co, może to nieprawda? Zresztą bardziej ciekawe jest w tym wszystkim nie dlaczego napisał, a kim jest ów radca Skawiński wobec dyrektora Skawińskiego. Jeśli kimś z rodziny, to sytuacja z obsadzaniem stanowisk w TPN jest naganna.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 3:49 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Lech napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
Nadal marudzisz na tą samą nutę...Gdybyś był choć trochę inteligentny, to byś dawno skończył zamieszczać tu swoje rozwlekłe wypociny.

co Ty nie powiesz? i niby miało to niezbyt wyszukane i dolnolotne zdanie mnie zdrzaźnić? kpina Panie. nie takie inwektywy przyjmowałem na klatę i żyję.
nie podobają Ci się moje wypociny? i dobrze. bo to są moje wypociny, a nie Twoje. dotarło?
wyobraź sobie teraz świat, gdzie każdy ma takie samo zdanie.



[czeka]



wyobraziłeś już sobie?
ehhh, chyba Cię to przerasta...


Tobie chyba coś się zacięło w kompie, skoro produkujesz nic nie mówiące posty:
Lech napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
rogerus72 napisał(a):


od tego jest odpowiedni wątek. o ten:
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=10300

ups, zapomniałem, że tam nie masz dostępu, bo siejesz ferment i ogólnie robisz syf. a nikt nie chce, by OT się rypło.


Lech napisał(a):
Zombi napisał(a):
A dlaczego Zimowski pisał to, co Skawiński mu dyktował?
A co, może to nieprawda? Zresztą bardziej ciekawe jest w tym wszystkim nie dlaczego napisał, a kim jest ów radca Skawiński wobec dyrektora Skawińskiego. Jeśli kimś z rodziny, to sytuacja z obsadzaniem stanowisk w TPN jest naganna.

a słyszałeś Tam u siebie w jaskini o czymś takim, jak zbieżność nazwisk?

w spółce, w której pracuję jest koleś o takim nazwisku jak moje, w Radomiu też jest jakaś rodzina o tym nazwisku. i z żadną ze stron nie jestem spokrewniony. można? można.
w Zakopanym też tak może być. nie wykluczam tej ewentualności, a Wy dwaj już zwąchaliście kumoterstwo. pogratulować.

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 4:11 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Jestem pod wrażeniem rogerus i zombie, waszego zainteresowania moją skromną osobą, ale skoro tu już się wypowiadacie, tak was temat męczy to może przejdźmy lepiej do meritum. Przedmiotem sporu jest przypomnę sformułowanie na stronach TPN „każdą wycieczkę w Tatry musi prowadzić licencjonowany przewodnik”. Dlaczego w takim razie istnieją znakowane szlaki i informacje dla turystów? Nie byłem w tym roku w TPN, czy to prawda że rzeczywiście wszyscy turyści zwiedzali park wyłącznie pod opieką przewodników? Przypomnę że nie istnieje żadna definicja wycieczki poza słownikową «wędrówka lub wyjazd w celach turystycznych».

Tu jeszcze raz moja notka z 13 maja która tak się niektórym nie podoba http://wolneprzewodnictwo.blog.pl/2012/ ... dnickiego/

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 4:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
rogerus72 napisał(a):
--"---.
--"--

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 5:15 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Maciej_Zimowski napisał(a):
Jestem pod wrażeniem rogerus i zombie, waszego zainteresowania moją skromną osobą, ale skoro tu już się wypowiadacie, tak was temat męczy to może przejdźmy lepiej do meritum. Przedmiotem sporu jest przypomnę sformułowanie na stronach TPN „każdą wycieczkę w Tatry musi prowadzić licencjonowany przewodnik”.

Przedmiotem, jeśli nie sporu, to dyskusji, jest również to, czy pisząc o dyrektorze TPN kłamałeś/bezpodstawnie pomawiałeś, czy nie. O tyle jest to istotne i wiąże się faktycznie z Twoją osobą, że może rzutować na ocenę Twojej wiarygodności. Jako koordynator społecznej akcji wypowiadasz pewne sądy krytykujące niektórych urzędników i przewodników. Świetnie. Mamy do tego na szczęście wszyscy konstytucyjne prawo. Jednak posunąłeś się do daleko idących oskarżeń o niegospodarność i podejrzewałeś korupcję. Miałeś jakieś ku temu podstawy, czy wyssałeś to z palca? Cóż, na razie zamieściłeś na swoim blogu przeprosiny, wyglądałoby więc że jednak coś zmyśliłeś. Super, nic nie szkodzi, zdarza się. Niemniej teraz zdajesz się z tych przeprosin wycofywać sugerując, że przeprosiny przeprosinami a jak jest, wiem, ale nie powiem.
Na proste pytanie krygujesz się odpowiedzieć, kluczysz, odpowiadasz "Twierdzę co twierdzę", bo albo musiałbyś po męsku ponownie przyznać, że kłamałeś i nie miałeś racji, albo musiałbyś powtórzyć coś, czego wiarygodności i prawdziwości musiałbyś dowodzić przed sądem.

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 5:18 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Maciej_Zimowski napisał(a):
Jestem pod wrażeniem rogerus i zombie, waszego zainteresowania moją skromną osobą

dziękuję w imieniu swoim. brakuje co prawda 72, a i Zombi z małej litery, ale to szczegóły...

Maciej_Zimowski napisał(a):
[...]ale skoro tu już się wypowiadacie, tak was temat męczy to może przejdźmy lepiej do meritum. Przedmiotem sporu jest przypomnę sformułowanie na stronach TPN „każdą wycieczkę w Tatry musi prowadzić licencjonowany przewodnik”. Dlaczego w takim razie istnieją znakowane szlaki i informacje dla turystów? Nie byłem w tym roku w TPN, czy to prawda że rzeczywiście wszyscy turyści zwiedzali park wyłącznie pod opieką przewodników? Przypomnę że nie istnieje żadna definicja wycieczki poza słownikową «wędrówka lub wyjazd w celach turystycznych».

Tu jeszcze raz moja notka z 13 maja która tak się niektórym nie podoba http://wolneprzewodnictwo.blog.pl/2012/ ... dnickiego/

dobrze, przeczytałem i:
"wycieczka" - nie ma definicji? trudno. jest za to różnoraka interpretacja znaczenia tego określenia.
wycieczką jest niewątpliwie moje samotne chodzenie po górach lub też chodzenie w kilka osób, jazda na rowerze gdzieś tam z kumplami, itp itd. ok. zgadzam się. wydaje mi się, że sens użytego w regulaminie TPN słowa "wycieczka" można zinterpretować w znaczeniu podobnym, jak to w szkole wychowawczyni proponuje na zebraniu z rodzicami uczniów jakąś wycieczkę. może określenie to zawarte w regulaminie jest zbyt ogólne i niedoprecyzowane i stąd te różne interpretacje.
idziemy/jedziemy na wycieczkę. i tylko tyle, albo aż tyle. co nie zmienia faktu, że jednak za mało.
Może właśnie czegoś takiego zabrakło tu:
Cytuj:
Podobnie, nieprawdziwy i wprowadzający w błąd jest zapis na stronach internetowych TPN (dział turystyka piesza) o treści: „Wszystkie wycieczki wchodzące na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego mają obowiązek znajdować się pod opieką przewodnika tatrzańskiego.” Stwarza on mylne wrażenie, jakoby niemożliwym było wejście na teren Parku bez „opieki” przewodnika, gdyż określenie „wycieczka” zgodnie z powszechnym rozumieniem i słownikową definicją to każdego rodzaju wyjazd, spacer itp. o charakterze turystycznym.

czy wszyscy turyści w tym roku zwiedzali TPN pod opieką przewodnika? nie. i tej odpowiedzi jestem pewien. znakowane szlaki i informacje chyba pomagają zwiedzać Park. choć niektóre turyści mają gdzieś, np.: zakaz dokarmiania kaczek i ryb.

Cytuj:
Dalej w informacji prasowej czytamy: „Prowadzenie zorganizowanej grupy bez przewodnika jest wykroczeniem, które może być ukarane kilkusetzłotowym mandatem bądź pouczeniem i przerwaniem wycieczki. Sprawa taka może też skończyć się skierowaniem do sądu grodzkiego”. Natłok kłamstw i przeinaczeń jest w tej wypowiedzi wyjątkowy. Nie ma żadnego takiego wykroczenia w kodeksie wykroczeń, nie istnieje żadna definicja „grupy zorganizowanej”, nie ma żadnego tytułu prawnego do wystawienia mandatu za „nieposiadanie przewodnika”. Wszelkie regulacje odnośnie przewodnictwa turystycznego dotyczą wyłącznie komercyjnego świadczenia usług przez zarejestrowane podmioty gospodarcze, ich intencją jest ochrona interesów klientów biur turystycznych (a nie zmuszanie do kupowania niechcianych świadczeń) a po licznych nowelizacjach – sprawa korzystania z usług przewodnickich jest wyłącznie kwestą umowy klienta i organizatora. Wreszcie drobiazg – sądy grodzkie już nie istnieją.

skoro w kodeksie wykroczeń tego nie ma, może jest to wewnętrzny "przepis" TPN-u?
niestety, nie mogę znaleźć na ich stronie Regulaminu...

Sądy Grodzkie odeszły w niebyt? to czym straszą teraz policjanci? - to na marginesie, nie w temacie.

cały problem polega na tym, że w różnorakich przepisach (nie tylko dotyczących turystyki) często nie jest skonkretyzowana interesująca nas informacja, jest sporo zwrotów i wyrażeń, czy też zdań tak skonstruowanych, że można doszukiwać się różnego rodzaju sensu w nich zawartego i/lub ukrytego mijając się z intencją twórcy sporo/dużo/trochę/nieznacznie/wcale. i to moim zdaniem jest źródło nieporozumień/nieścisłości.

w pracy korzystam często z przepisów z lat 80-tych lub nowszych, które na dzień dzisiejszy są nieaktualne. czy tak powinno być? nie. a nowych jak nie było, tak nie ma (podobno pracuje ktoś nad nowymi - w sensie: które byłyby obowiązujące). jakby się ktoś uparł to narobiłby Spółce kłopotów. jest Dział Organizacyjno - Prawny, ale jakie normy i rozporządzenia może mi udostępnić do pracy, skoro nic innego oprócz tych nieaktualnych nie ma?


Lech napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
--"---.
--"--

hę?

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 5:32 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
generalnie wątek, czy też temat mnie nie "męczy".
wręcz jestem zainteresowany, co z tego wyniknie, jak to się skończy.
w swojej pracy napotykam na sporo bubli prawnych, czy też wadliwie skonstruowanych przepisów/rozporządzeń/norm, które nawzajem się uzupełniają, dublują, negują, anulują, znoszą, itp itd.
jedne przepisy mówią tak, inne siak, a jeszcze inne przyznają rację obu.
powinni się takimi rzeczami zająć ludzie z danej "branży", ale z jakąś wyobraźnią i bardzo dobrą znajomością tematu i wszystkich uwarunkowań/zawirowań/zakamarków. wtedy jest szansa, że coś, co wspólnie stworzą będzie miało ręce i nogi i będzie jasne i czytelne.
mało realne? nie wiem. liczę na to, że kiedyś to nastąpi (tutaj coś mi tam przez głowę galopuje... jakiś Don Kichot, czy cóś).
ale czy to się uda? każda grupa społeczna czy też zawodowa (taksówkarze, przewodnicy, instruktorzy nauki jazdy, górnicy, rolnicy, itd itd) ma swój interes i będzie walczyła o kasę. kompromis jest wtedy bardzo trudny do osiągnięcia...

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 5:44 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
Przedmiotem, jeśli nie sporu, to dyskusji, jest również to...
nie mam zamiaru o tym więcej dyskutować na tym forum i nie będę odpowiadał na zaczepki - szkoda zachodu.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 6:02 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
wręcz jestem zainteresowany, co z tego wyniknie, jak to się skończy.


Tak, nie też i na tym się skupmy. Przypomnę fakty:

- We wrześniu 2011 przewodnicy tatrzańscy wyrażali lament, że bez przymusu stracą pracę, bo 90% ich zleceń to eskortowanie grup po dolinkach. Zapowiadali że poproszą dyrektora o "wskrzeszenie" tego przymusu w regulaminie.

- W grudniu Dyrektor S. przeżywał w dylematy, kogo ewentualnie wpuścić bez przewodnika a kogo nie
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl/2011/ ... i-pornole/

- W styczniu rozpoczęto "reanimację dogorywającego trupa słynnego zarządzenia" ale uwaga! warażając pogląd, że do 16 października "ci na górze" coś tam wykombinują i powstanie jakiś akt legislacyjny sankcjonujący przymus ponownie. Ale niczego takiego nie uchwalono i jedyne co smutnym panom zostaje to stworzenie regulaminu zakładowego z wszelkimi konsekwencjami 1. niskiej rangi takiej regulacji 2. odpowiedzialności za błędy.

Tak więc - czekamy! :)

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 7:35 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Aha, potem dyrektor TPN i tatrzańscy przewodnicy poprosili dyrektorów innych narodowych o wsparcie. Afery ciąg dalszy, podobne rozwiązania wprowadzone w Karkonoskim, Magurskim i Bieszczadzkim Parku Narodowym. :mrgreen:

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 7:56 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
***
No i tak się to toczy - jedyny wniosek z tego wszystkiego - robić swoje, a jeżeli jest się w czymś dobrym - obojętnie czy jest się przewodnikiem, pilotem czy szefem biura podróży to nie trzeba obawiać się o pracę.

Nie spodziewam się w żadnym razie w jakimś przyzwoitym czasie uporządkowania bałaganu prawnego.


Ostatnio edytowano Śr lis 07, 2012 3:58 pm przez Basia Z., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 8:26 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Maciej_Zimowski napisał(a):
Cytuj:
Przedmiotem, jeśli nie sporu, to dyskusji, jest również to...
nie mam zamiaru o tym więcej dyskutować na tym forum i nie będę odpowiadał na zaczepki - szkoda zachodu.

Oczywiście, Twoja wola dyskutować tylko o tym, co dla Ciebie wygodne. Jednak jaksię powinno traktować to, co piszesz, skoro najwyraźniej próbujesz nas oszukiwać lub zwodzić?
Pisząc
Maciej_Zimowski napisał(a):
Umiem uzasadnić i zrobiłem to w najnowszej notce a Skawiński jak chce to niech się sądzi - przegra. Wobec czytelników bloga (na których opinii tak mu niby zależy) i tak się wystarczająco ośmieszył.

sugerujesz, że miałeś rację onegdaj oznajmiając, że "do nieprawidłowości popełnianych [przez dyrektora TPN p. Skawińskiego dochodzi]: niegospodarność i działanie na szkodę przedsiębiorstwa, oraz podejrzenie układu korupcyjnego z prywatnymi podmiotami świadczącymi usługi przewodnickie".
Jednak wciąż oficjalnie - pomimo tego ezopowego "twierdzę co twierdzę" na tym forum głoszonego - na swoim blogu dyr. Skawińskiego za w/w przepraszasz.
To jak to w końcu jest? Wyssałeś to z palca, rzucając bezpodstawne oskarżenia na człowieka, czy oskarżenia były zasadne i możesz je tu lub na blogu powtórzyć? przeprosiłeś go publicznie, bo nie miałeś racji, czy może zamieściłeś przeprosiny przez nieuwagę?

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 8:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Basia Z. napisał(a):
Zaznaczam ze "lobbowanie" to nie jest przekupstwo, chodzi po prostu o przekonanie grupy posłów do swoich racji. No w taki sposób powstała taka jaka jest ułomna Ustawa o usługach turystycznych, bo za lobbing wzięli się właściciele biur podróży, zaś nie uwzględniono specyfiki turystyki szkolnej, młodzieżowej, obozów harcerskich, czyli takiej na jakiej organizatorzy z założenia nie zarabiają.
I słusznie, że nie uwzględniono w ustawie (aczkolwiek pod wpływem - jakby nie patrzeć również lobbingu - wprowadzono niespójny z tą ustawą zapis w kodeksie wykroczeń) bowiem ustawa o usługach turystycznych dotyczy wyłącznie działalności komercyjnej przedsiębiorców turystycznych, a nie całokształtu działalności w zakresie organizowania i oprowadzania wycieczek. Jeśli wyjazd polegający na zmianie miejsca pobytu i zwiedzania jakiegoś terenu w celach poznawczych organizuje na zasadach non profit jakiekolwiek stowarzyszenie, parafia, szkoła, zakład pracy, klub, grupa znajomych, osoba prywatna itp. - nie ma, nie było i nie może być przymusu wykupienia usług przewodnika. Jasno to zostało wyrażone w sentencji wyroku Unijnego Trybunału Sprawiedliwości dotyczącego bezprawnego nakładania sankcji karnych w celu wymuszania usług przewodnickich nawet na osoby prowadzące działalność komercyjną i nie ma od tego odwrotu. Każde zarządzenie polskich władz, które by wymuszało usługę przewodnicką, może zostać zaskarżone i ostatecznie zakończyć się sporą karą finansową nałożoną na nasze Państwo.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 8:38 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Maciej_Zimowski napisał(a):
nie mam zamiaru o tym więcej dyskutować na tym forum i nie będę odpowiadał na zaczepki - szkoda zachodu.



Raz już pisałem Zimowski jest mocny tylko w gębie i w niczym innym.
Pieniacz i tyle.
Skoro zamieścił przeprosiny to każdy rozumny człowiek domyśla się o co chodzi.
Przestraszył się procesu sądowego i kosztów.
Tak Panie Zimowski, zastanów się co piszesz bo większość to totalne bzdury.


A ty Lechu popatrz na siebie a potem mów o innych "grubasach w czerwonych polarach" Bo sam nie lepiej wyglądasz... jak nie wierzysz to popatrz w lustro albo sobie kup jeśli nie masz takiego.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2012 8:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Zombi napisał(a):
niegospodarność i działanie na szkodę przedsiębiorstwa, oraz podejrzenie układu korupcyjnego z prywatnymi podmiotami świadczącymi usługi przewodnickie.
Uważasz, że w sytuacji kiedy dyrektor zarządzający przedsiębiorstwem - zamiast pomnażać dochód z biletów wstępu - zniechęca potencjalnych zainteresowanych zwiedzaniem i zakupem tych biletów zapisami, że każda wycieczka wchodząca na teren TPN musi być pod opieką przewodnika = płać dodatkowo za usługę - wspiera prywatny interes przewodników, nie można podejrzewać nieuczciwych układów z prywatnymi podmiotami świadczącymi usługi przewodnickie? Przecież każdemu zdrowo myślącemu człowiekowi takie podejrzenie przyjdzie od razu na myśl. Mnie również od razu przyszło, kiedy przeczytałem na oficjalnej stronie TPN tak sformułowany zapis.
raffi79. napisał(a):
A ty Lechu popatrz na siebie a potem mów o innych "grubasach w czerwonych polarach" Bo sam nie lepiej wyglądasz... jak nie wierzysz to popatrz w lustro albo sobie kup jeśli nie masz takiego.
Jak zwykle gówno wiesz i nadaremnie się tu pienisz. Mimo ukończenia właśnie dziś 66 lat, wagę mam nadal idealną do mojego wzrostu.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 121  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL