Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 12:36 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 121  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 18, 2012 11:08 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Lech napisał(a):
nie ja.



:mur:




m__s napisał(a):
tóry drukuje gość przy wejściu



nio
:mrgreen:

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 7:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Ej, to był sarkazm. :)

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 9:24 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Lech napisał(a):
chief napisał(a):
Lech napisał(a):
Wystarczy przeczytać napis na jednej z tablic po polskiej stronie granicy na satyrycznym rysunku , który to napis ściśle wiąże się z tematem tego wątku

Na Słowacji też masz przymus przewodnicki, finansowo bardziej kosztowny dla turysty.
Kłamstwo. To nie jest przymus dotyczący całego obszaru parku, a tylko wejścia w nieliczne miejsca, które nie są wyznakowane i dotyczy sprawiedliwie jednakowo grup i indywidualnych.

ładne mi nieliczne miejsca...

Lech napisał(a):
chief napisał(a):
Poza tym na ponad pół roku Tatry są zamykane dla turystów, czy skiturowców.
Kolejne kłamstwo, bo nie cale Tatry. A tam gdzie się zamyka przynajmniej ludzie nie giną po lawinami.

jesteś pewien?

Lech napisał(a):
raffi79. napisał(a):
Lech napisał(a):
]Kolejne kłamstwo, bo nie cale Tatry. A tam gdzie się zamyka przynajmniej ludzie nie giną po lawinami.
Człowieku jakie bzdury piszesz. Zamknięte są wszystkie szlaki powyżej schronisk oraz większa cześć Magistrali. .
Sam wypisujesz tu potworne bzdury, bo przecież zamykając szlaki powyżej schronisk nie zamyka się całych Tatr. Te schroniska też leżą w Tatrach i aby do nich dojść trzeba wybrać się konkretnie w Tatry. A co się tyczy przymusu wynajęcia przewodnika, to nie setki szczytów, a tylko w kilka miejsc i nikogo ten przymus nie dyskryminuje i nie wprowadza zamętu, jak w Polsce, że w grupie turysta musi, a indywidualnie już nie.

napisz nową Wielką Encyklopedię Tatrzańską, gdyż kuźwa tylko ty wiesz wszystko, reszta to debile i ignoranci...
i dorzuć kilka tomów errat.
jak również broszurkę z przepisami i uregulowaniami z komentarzem jedynym słusznym - twoim

Lukasz_ napisał(a):
Lech napisał(a):
A co się tyczy przymusu wynajęcia przewodnika, to nie setki szczytów, a tylko w kilka miejsc i nikogo ten przymus nie dyskryminuje i nie wprowadza zamętu, jak w Polsce, że w grupie turysta musi, a indywidualnie już nie.


Leszku tutaj akurat racji nie masz. Wszystkie szczyty poza szlakami wymagają na Sk przewodnika. Więc nie kilka a większość.

o popatrz i ucz się. byś do tej Encyklopedii nie musiał pisać zbyt wielu errat, jak również errat do errat...

Lech napisał(a):
raffi79. napisał(a):
W samej koronie Tatr jest 83 a mozesz wejść może legalnie na 5 a co to jest do ilości szczytów w Tatrach.
Skończ chrzanić głupoty, bo po polskiej stronie Tatr też nie wejdziesz legalnie na każdy szczyt nawet latem, bo turystom na terenie TPN wolno chodzić tylko szlakami znakowanymi.

kuźwa, tego nie wiedziałem...
kiedy będzie Encyklopedia? chciałbym dostać jeden egzemplarz z autografem.

! napisał(a):
Ja uwielbiam go, on tu jest
i tańczy dla mnie
:!:

:dj:

:thumright:

Lech napisał(a):
raffi79. napisał(a):
Lech napisał(a):
bo po polskiej stronie Tatr też nie wejdziesz legalnie na każdy szczyt nawet latem, bo turystom na terenie TPN wolno chodzić tylko szlakami znakowanymi.
Bzdura!
Odnieś to do siebie. A poza tym, to nie nadajesz się na przewodnika bo nie znasz zasad zwiedzania TPN. Widać nie zdążyłeś się jeszcze zapoznać się z zarządzeniem dyrektora TPN, gdzie jest wyrażnie mowa o tym, na co zwróciłem tu uwagę czyli jest tam szczegółowo określone, które szlaki są udostępnione do turystyki pieszej > http://www.tpn.pl/files/news/editor/fil ... 1_2012.pdf

o proszę - czyżbyś Lechu egzaminował raffiego79, skoro twierdzisz, że nie nadaje się na przewodnika?
a to ciekawe...

aaaaa, już wiem. Ty tylko tutaj prowadzisz z nim "napinkę", a tak naprawdę jesteście kolesie, zgadłem? :lol:

ale pewnie grubo się mylę :wink:

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 10:37 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Mazio napisał(a):
Ej, to był sarkazm

Chyba, Ci nie wyszedł :mrgreen: :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 10:40 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Jeśli tak uważasz, to wręcz przeciwnie. Znaczy to, że powoli zaczynam rozumieć reguły tej dyskusji, w której najlepiej wychodzi nie brać udziału.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 10:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Lukasz_ napisał(a):
Wszystkie szczyty poza szlakami wymagają na Sk przewodnika. Więc nie kilka a większość.
I to jest właśnie tak jak być powinno, bo w terenie eksponowanym bez szlaku łatwo pobłądzić i zakończyć wędrówkę w szpitalu lub kostnicy. I w tym jest logika. A u nas jest pomieszanie z poplątaniem. Grupy (jak wiadomo w grupie bezpieczniej) na znakowanych szlakach tylko z przewodnikiem. I to w takich miejscach jak asfalt do M.O. czy Dolina Kościeliska (uwaga! za chwilę chief będzie po raz kolejny dowodził, jak w Kościeliskiej niebezpiecznie), a indywidualnie mogą tam chodzić jak chcą...

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 11:10 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Na Słowacji jest daleko od tego jak powinno być.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 11:15 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Mazio napisał(a):
Jeśli tak uważasz, to wręcz przeciwnie. Znaczy to, że powoli zaczynam rozumieć reguły tej dyskusji, w której najlepiej wychodzi nie brać udziału

Znowu masz zły dzień? :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 11:28 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Lech napisał(a):
I to jest właśnie tak jak być powinno, bo w terenie eksponowanym bez szlaku łatwo pobłądzić i zakończyć wędrówkę w szpitalu lub kostnicy. I w tym jest logika

Ponowne potwierdzasz, ze tobie wcale nie chodzi o jakąś ideę "wolnoprzewodnicką", tylko o zwykłe własne dupsko, zależy ci tylko na tym, co ciebie i tylko ciebie dotyczy, pozostałe sprawy zlewasz i masz gdzieś, a stroisz się w piórka jakiegoś ideowca. Żenada i dwulicowość… łot, cała filozofia.

Tak naprawdę, to ja jestem bardziej „wolnoprzewodnicki” od ciebie.

Lech napisał(a):
uwaga! za chwilę chief będzie po raz kolejny dowodził, jak w Kościeliskiej niebezpiecznie

a uważasz, że nie ma takich miejsc?, które mogą stanowić ryzyko dla osób, które nigdy w Tatrach nie były, nigdy nie miały do czynienia z łańcuchami... tym bardziej jak mają po 10-11 lat?
No, jak Lechu, nie ma takich miejsc w Dol. Kościeliskiej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 11:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
chief napisał(a):
nie ma takich miejsc w Dol. Kościeliskiej?
Wiedziałem, że będziesz znowu wskazywał na niebezpieczeństwa w Kościeliskiej.
Cytuj:
uwaga! za chwilę chief będzie po raz kolejny dowodził, jak w Kościeliskiej niebezpiecznie
Otóż nie uważam, że tam jest na tyle niebezpiecznie, żeby wycieczki zbiorowe musiały chodzić tylko z przewodnikiem. Natomiast zastanawiam się, dlaczego nie wykazujesz takiej troski o indywidualnych, którzy nigdy w Tatrach nie byli, skoro poddajesz w wątpliwość zasadę wędrowania tylko z przewodnikiem po eksponowanych miejscach poza szlakami w wyższych partiach tych gór. Czy nie dziwne, że tam akurat jesteś "wolnoprzewodnicki"? Odpowiedź jest prosta. To jest właśnie przejaw takiej twojej specyficznej dwulicowości.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 12:55 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Lech napisał(a):
Otóż nie uważam, że tam jest na tyle niebezpiecznie, żeby wycieczki zbiorowe musiały chodzić tylko z przewodnikiem

Nie bajeruj, gdyż nigdzie w tym wątku nie twierdziłem, że MUSI to być przewodnik, lecz osoba, która się na górach zna. Byłem za to przeciwnikiem, takich regulacji prawnych, gdzie osoba o zerowej wiedzy górskiej ma możliwość brać pod swą opiekę, uczestników grupy zorganizowanej, tym samym decydować o ich losie, chyba, że uczestnicy są tego świadomi i to akceptują.

W dalszym ciągu uważasz, jak opiekun grupy, który ma takie samo zerowe doświadczenie górskie, co uczestnicy, to ci uczestnicy, nie są zagrożeni? (np. Jaskinia Smocza, czy Raptawicka) :?:
Lech napisał(a):
Natomiast zastanawiam się, dlaczego nie wykazujesz takiej troski o indywidualnych, którzy nigdy w Tatrach nie byli

Gdyż turysta indywidualny sam decyduje o swoim bezpieczeństwie i z samego założenia jest świadomy tego, że może liczyć tylko na siebie.
Turysta zorganizowany, bardzo często (choć nie zawsze), po to się zapisuje na wycieczkę, gdyż ma obawy iść samemu i liczy na ewentualną pomoc prowadzącego. Powinien dostosowywać się do prośby/poleceń takowej osoby.
Takie to dla ciebie trudne do zrozumienia?, ponoć jesteś przodownikiem 40 lat… nie psuj im opini. :roll:
Lech napisał(a):
skoro poddajesz w wątpliwość zasadę wędrowania tylko z przewodnikiem po eksponowanych miejscach poza szlakami w wyższych partiach tych gór

Gdyż uważam, że trasy te nie są na tyle trudne (choć trudność też nie ma tutaj znaczenia), aby bezwzględnie był obowiązek wynajmowania. Jest wiele osób chodzących po górach, dla których przewodnik pod względem technicznym, jest dla nich zbędny.
Jednocześnie jestem przeciw deregulacji, gdyż osoba, która jednak DOBROWOLNIE zdecyduje się wynająć przewodnika, miała prawo wiedzieć, z kim ma do czynienia. Dlatego też jestem zwolennikiem, aby mogły legalnie prowadzić takie opcje:
1.Witam, jestem przewodnikiem, ma wystarczające doświadczenie, aby zapewnić ci bezpieczeństwo.
2.Witam, nie jestem przewodnikiem, jednak posiadam bardzo dobre doświadczenie górskie, które zapewni ci bezpieczeństwo.
3.Witam, nie jestem przewodnikiem, zupełnie nie wiem nic o górach, ale jak lubisz ryzyko i adrenalinę, to na pewno ci je zapewnie.
Wybór, powinien należeć do klienta. :mrgreen:

Lech napisał(a):
Czy nie dziwne, że tam akurat jesteś "wolnoprzewodnicki"? Odpowiedź jest prosta. To jest właśnie przejaw takiej twojej specyficznej dwulicowości

Nie moja wina, że czytać nie potrafisz. Wiele razy w tym wątku wypowiadałem się, że nie jestem zwolennikiem przymusu przy grupach zorganizowanych. Kłamczuszek z ciebie Leszku. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 2:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
chief napisał(a):
Nie moja wina, że czytać nie potrafisz.
Ja czytać potrafię. Ty zaś nie potrafisz jasno wyrazić swoich myśli i sam sobie przeczysz. Wyżej przecież wyraźnie napisałeś:
chief napisał(a):
Jednocześnie jestem przeciw deregulacji
A dalej piszesz:
chief napisał(a):
Wiele razy w tym wątku wypowiadałem się, że nie jestem zwolennikiem przymusu przy grupach zorganizowanych.
Jesteś podłym kłamcą! Jeżeli jesteś przeciw deregulacji, to tym samym jesteś za regulacją. A ta właśnie sankcjonuje zarówno przymus korzystania z usług wyłącznie wyznaczonych przez administrację państwową przewodników jak i sankcje karne za nie stosowanie się do tych regulacji. Jeżeli piszesz, że jesteś przeciwko deregulacji, to podle kłamiesz pisząc, że nie jesteś zwolennikiem przewodnickiego przymusu. Chyba, że sam już się pogubiłeś i nie panujesz nad sobą.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 2:20 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
jesteś podłym kłamcą :lol: :lol: :lol:


ale kabareton już argumentów brak to za wyzwiska się trzeba chwytać ,kolejne w krótkim odstępie czasu

Tak w ogóle zaraz się okaże że na Giewoncie był trotyl :!:
zróbmy jakąś komisję śledczą

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 2:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
! napisał(a):
jesteś podłym kłamcą
A co? Nie jest podłością tak kłamać, krętaczyć i jeszcze bezczelnie zarzucać innym kłamstwa?

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 3:20 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Lech napisał(a):
Jeżeli jesteś przeciw deregulacji, to tym samym jesteś za regulacją

Lechu, ty „walczysz” o coś, a wygląda na to, ze nie bardzo wiesz, o co… :shock: :roll:
Jeśli jestem przeciw deregulacji w przewodnictwie, to chyba jest czymś logicznym, ze równocześnie jestem za regulacją przewodnictwa :mrgreen: :mrgreen:
Deregulacja przewodnictwa, a „przymus” przewodnicki, to dwa różne tematy.

Jestem za regulacją zawodu przewodnickiego, aby zachować odpowiedni poziom tej profesji oraz aby osoby bez doświadczenia przewodnictwa górskiego, nie mogły sie pod przewodników podszywać, gdyż szkodziliby nie tylko uczestnikom, ale i całemu środowisku przewodnickiemu.

Jednocześnie jestem przeciwnikiem, aby przewodnicy, czy w Tatrach po stronie polskiej, czy słowackiej, byli zawodowo uprzywilejowani z „przymusem” ich wynajmowania. Powinno to być dobrowolne, a klient, powinien mieć prawo wiedzieć, z kim ma do czynienia.
Jednocześnie jestem zwolennikiem takich rozwiązań prawnych, aby w maksymalny sposób ograniczyć możliwość prowadzenia grup przez osoby niemających żadnego górskiego doświadczenia.

Takie to trudne do zrozumienia?... w Czechach legalnie zioła sprzedają, sztachnij sie, może ci się umysł "odblokuje" :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 4:06 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
A u nas jest pomieszanie z poplątaniem. Grupy (jak wiadomo w grupie bezpieczniej) na znakowanych szlakach tylko z przewodnikiem.


A co, znów przymus w TPN przywrócili? Przecież od października jest to wyłącznie sprawa przeszła.

Co do Słowacji - tamtejszy przymus oczywiście ma więcej logiki niż nasz (z przeszłości) ale nie przestaje być głupotą. Mniejszą głupotą, ale wciąż głupotą. Czy takie przymusy są w Alpach? Rodopach? Z niemieckich forów dyskusyjnych wywnioskowałem że jedynie w Tatrach i na sycylijskiej Etnie.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 4:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Maciej_Zimowski napisał(a):
Z niemieckich forów dyskusyjnych wywnioskowałem że jedynie w Tatrach i na sycylijskiej Etnie.


Na Etnie był niedawno mój syn z dziewczyną, doszli do samego brzegu krateru. Nikt ich do niczego (a w szczególności do wynajęcia przewodnika) nie zmuszał.

Być może dotyczy to grup, tego nie wiem.

"Obowiązek przewodnicki" o ile się orientują dotyczy niektórych parków narodowych np. w USA i w Szwajcarii. Wiem o tym też nie z autopsji a tylko z lektury. Chodzi w tym wypadku o bardzo restrykcyjne zachowanie przepisów dotyczących ochrony przyrody, gdzie np. do parku wpuszczana jest tylko określona ilość osób.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 4:44 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
@Basia

http://www.reise-ziele-online.de/italie ... atna.phtml

"In jedem Fall darf der Krater nur mit einem erfahrenen Bergführer erklommen werden."

Ale tutaj więcej:

http://womo66.com/cgi-bin/womo/wohnmobi ... ID=1677690

"Der Bergführer ist komplett unsinnig, da die Wege ausgetretene Trampelpfade sind. Trotzdem ist er Pflicht. Das alles zusammen kostet insgesamt etwa 60 EUR und ist sehr enttäuschend

No ale widać przy najmniej że nasi mafiozi biorą naukę z samego matecznika tej organizacji...

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 4:47 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
chief napisał(a):
Lech napisał(a):
Jeżeli jesteś przeciw deregulacji, to tym samym jesteś za regulacją

Lechu, ty „walczysz” o coś, a wygląda na to, ze nie bardzo wiesz, o co… :shock: :roll:
Jeśli jestem przeciw deregulacji w przewodnictwie, to chyba jest czymś logicznym, ze równocześnie jestem za regulacją przewodnictwa :mrgreen: :mrgreen:
Deregulacja przewodnictwa, a „przymus” przewodnicki, to dwa różne tematy.

Jestem za regulacją zawodu przewodnickiego, aby zachować odpowiedni poziom tej profesji oraz aby osoby bez doświadczenia przewodnictwa górskiego, nie mogły sie pod przewodników podszywać, gdyż szkodziliby nie tylko uczestnikom, ale i całemu środowisku przewodnickiemu.

Jednocześnie jestem przeciwnikiem, aby przewodnicy, czy w Tatrach po stronie polskiej, czy słowackiej, byli zawodowo uprzywilejowani z „przymusem” ich wynajmowania. Powinno to być dobrowolne, a klient, powinien mieć prawo wiedzieć, z kim ma do czynienia.
Jednocześnie jestem zwolennikiem takich rozwiązań prawnych, aby w maksymalny sposób ograniczyć możliwość prowadzenia grup przez osoby niemających żadnego górskiego doświadczenia.

Takie to trudne do zrozumienia?... w Czechach legalnie zioła sprzedają, sztachnij sie, może ci się umysł "odblokuje" :mrgreen:

no widzisz, z kim Tobie (i nie tylko Tobie) przyszło prowadzić polemikę? ja pojąłem to już dawno i również jestem za takim rozwiązaniem, by żaden topograficzny uj i górski neptyk nie mógł zostać przewodnikiem i prowadzić laików w góry. nawet do Kościeliskiej, czy też do MOka.
ale Lechu ma swoją doktrynę oraz swój sposób postrzegania dyskutantów i dupa - łatwiej rzucać grochem w ścianę. chociaż sam nie wiem - od klikania w klawiaturę, jak też rzucania grochem bolą łapy...

Lechu, a co powiesz o Głębokim Żlebie, który zimą potrafi przepięknie wypluć na Twój ulubiony asfalcik 5 m śniegu i dokładnie go zabetonować? czy laik-przewodnik będzie świadom, jak groźny jest akurat ten rejon?
przejdźmy w inny rejon: Jaworzynka. zimą do Murowańca można? można. jak myślisz - laik-przewodnik będzie mógł tamtędy poprowadzić grupę 8-10-ciu osób? czy pójdzie "bezpiecznym" wariantem od Brzezin?
pójdźmy dalej. Czarny Staw Gąsiennicowy od Murowańca. lajcik? tak, lajcik. zimą też się da. jak myślisz, którędy laik-przewodnik powinien poprowadzić grupę o podobnej liczebności jak wyżej do Czarnego Stawu Gąsiennicowego? wariantem letnim, czy zimowym? którym wariantem? jak nie będzie miał zielonego pojęcia o tym, że jest wariant zimowy zalecany przy zbyt ryzykownych warunkach śniegowych/lawinowych?

odpowiesz na te pytania, czy też stwierdzisz, że z gówniarstwem takim jak ja nie będziesz prowadził konwersacji? odpowiesz, czy nie?

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 4:56 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
dokładnie go zabetonować? czy laik-przewodnik będzie świadom, jak groźny jest akurat ten rejon?


Tak - może się tego nauczyć z różnych źródeł, niekoniecznie z systemu szkolenia pod państwowym nadzorem.

POlecam

http://deregulacja.blogspot.com/2012/09 ... wodow.html

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 4:58 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
NB pozostawienie regulacji przewodnictwa górskiego w obecnej propozycji nie jest jeszcze przesądzone. Będzie atakowane na komisji, mam nadzieję że nie przejdzie i prędzej czy później zawód będzie całkowicie otwarty.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 5:11 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Maciej_Zimowski napisał(a):
Cytuj:
dokładnie go zabetonować? czy laik-przewodnik będzie świadom, jak groźny jest akurat ten rejon?


Tak - może się tego nauczyć z różnych źródeł, niekoniecznie z systemu szkolenia pod państwowym nadzorem.

POlecam

http://deregulacja.blogspot.com/2012/09 ... wodow.html

POwodzenia...

Panie Macieju, jak Pan myśli - ilu takich laików-przewodników po dorwaniu się do "koryta" zada sobie tyle trudu, by ogarnąć wszystkie zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w górach wysokich? ilu? albo inaczej - jaki procent?

poczyta i grupa będzie bezpieczniejsza? zada sobie tyle trudu, by zamiast kosić PLN to siedzieć i korzystać z tych różnych źródeł?
ośmielam się szczerze w to wątpić...

a teraz spadam - palce mnie bolą. zajrzę tu jutro 8)

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 5:26 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
ilu takich laików-przewodników po dorwaniu się do "koryta


- A ilu ich się "dorwało do koryta" po 1989 r.?

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 7:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
rogerus72 napisał(a):
Lechu, a co powiesz o Głębokim Żlebie, który zimą potrafi przepięknie wypluć



Ale o czym Ty piszesz przecież w zimie na drodze do Morskiego Oka nic się nie może wydarzyć.
Lechu wielki ekspert tatrzański bierze się za egzaminowanie a nie wie na jakie szczyty może iśc przewodnik na SK

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 7:45 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
! napisał(a):
ale kabareton już argumentów brak to za wyzwiska się trzeba chwytać ,kolejne w krótkim odstępie czasu

Czekaj jeszcze chwilę... zaraz pójdzie w ruch argument z cyklu "Twoja mama..." :mrgreen:

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 8:09 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Maciej_Zimowski napisał(a):
Ale tutaj więcej:

http://womo66.com/cgi-bin/womo/wohnmobi ... ID=1677690

"Der Bergführer ist komplett unsinnig, da die Wege ausgetretene Trampelpfade sind. Trotzdem ist er Pflicht. Das alles zusammen kostet insgesamt etwa 60 EUR und ist sehr enttäuschend

No ale widać przy najmniej że nasi mafiozi biorą naukę z samego matecznika tej organizacji...


Nie znam niemieckiego, przetłumaczyłam sobie przez tłumacza google, więc być może niedokładnie.

Młody był tam we wrześniu. Z tego co mówił podjechali autobusem do jakiegoś schroniska i poszli od niego drogą do góry, nikt ich nie zaczepiał, żadnych tłumów tam nie było, byli sami. Podeszli już prawie po ciemku do głównego krateru, niestety niewiele widzieli, bo przyszła mgła i zakryła wnętrze krateru.
Schodzili już po ciemku (mieli latarki) i poszli "na krótsze" przez co schodzili po ostrych osypujących się kamieniach z zastygłej lawy (jak mówił przypominało mu to zwykłą hałdę z żużla wielkopiecowego) i całkiem sobie zrypał prawie nowe buty. Wszędzie dookoła śmierdziało siarką. Zeszli wprost na dół z pominięciem schroniska.
Tyle wiem. Jak będzie na Święta w domu popytam go o więcej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 8:33 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Maciej_Zimowski napisał(a):
Co do Słowacji - tamtejszy przymus oczywiście ma więcej logiki niż nasz

Jakiej logiki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 10:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
chief napisał(a):
„walczysz” o coś, a wygląda na to, ze nie bardzo wiesz, o co
Ja wiem o co. Ty zaś jesteś albo kompletnie zdezorientowany, albo też rżniesz głupa i celowo siejesz tu zamęt.
chief napisał(a):
Jeśli jestem przeciw deregulacji w przewodnictwie, to chyba jest czymś logicznym, ze równocześnie jestem za regulacją przewodnictwa.
Ale w tej sytuacji jesteś za utrzymaniem dotychczasowych przepisów. Jeżeli jednocześnie jesteś przeciwny przymusowi, który właśnie z tych przepisów wynika, to jest to z twojej strony całkowicie nielogiczne.
chief napisał(a):
Deregulacja przewodnictwa, a „przymus” przewodnicki, to dwa różne tematy.
Nieprawda. Są ze sobą ściśle powiązane. Na przymus, jaki był ujęty do niedawna w zarządzeniu dyrektora TPN i nadal stosuje kilka parków narodowych, pozwala właśnie obecna regulacja. Tylko odpowiednio przeprowadzona deregulacja może zlikwidować dyskutowany tu przymus.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 19, 2012 10:51 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Lech napisał(a):
Ale w tej sytuacji jesteś za utrzymaniem dotychczasowych przepisów. Jeżeli jednocześnie jesteś przeciwny przymusowi, który właśnie z tych przepisów wynika, to jest to z twojej strony całkowicie nielogiczne

Przymus przewodnicki wynika z regulacji przewodnictwa?... sam już nie kumasz, co piszesz.
Przeca po zniesieniu przymusu, po Tatrach może prowadzić, kto chce, jeno dzięki regulacji przewodnickiej, nie każdy może podawać się, że jest przewodnikiem, dzięki czemu, klient ma wybór, kto go będzie prowadził. Dzięki regulacji, taki koleś jak ty, nie ma możliwości przedstawiać się, jako przewodnik górski, który uważa, ze zimą trzeba zamykać szlaki, bo są tam lawiny :mrgreen: :mrgreen:
Lech napisał(a):
Na przymus, jaki był ujęty do niedawna w zarządzeniu dyrektora TPN i nadal stosuje kilka parków narodowych, pozwala właśnie obecna regulacja

Jak może pozwalać, jak przepisy „przymusu” (obowiązek przewodnika po Parkach Narodowych, czy powyżej 1000 m), są już nieaktualne?... myśl, Lechu, myśl, to nie boli :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 20, 2012 12:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
chief napisał(a):
Znowu masz zły dzień? Wink


A zebys wiedzial. :) :(
Moze opisze w srodku nocy zakladajac nowy temat, bo to gorska historia, o jakiej nigdy nie slyszeliscie, a zainteresowany tutaj nie pisuje...

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 121  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL