Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:55 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1918 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 64  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 2:33 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Basia Z. napisał(a):
o tyle w stosunku do niepełnoletniej młodzieży jest to niedopuszczalne

No właśnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 2:36 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Radek02 napisał(a):
skończyć mogą się jedynie tym, że kolejna, podobna do tej, grupka survivalowców 10 razy zastanowi się zanim podejmie decyzję o wezwaniu GOPR. Wtedy może dojść do rzeczywistej tragedii i ofiar śmiertelnych. )

Jakoś mnie to nie przekonuje...
Podobnie argumentował Jan Krzysztof, że nie można wprowadzać odpłatnych ubezpieczeń dla turystów w naszych Tatrach, bo jak ktoś nie będzie miał polisy, to nie wezwie TOPR-u i może się to skończyć tragicznie.
No i okazało się, że Słowacy wprowadzili polisy ubezpieczeniowe i jakoś nikt z tego powodu nie zginął, a jedynie ileś tam ludzi zapłaciło za swą beztroskę - nota bene... głównie Polacy.

Radek02 napisał(a):
od kiedy /-/ Lucyna /-/ już nic nie jest proste

Jakoś mi to... dynda.

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 2:40 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 8:29 am
Posty: 10
Basia Z. napisał(a):
Radek02 napisał(a):
Cały ten medialny rwetes zanim sprawa zostanie dokładnie poznana i wyjaśniona, kolejne informacje dementujące i naświetlające z jeszcze innej strony sytuację, szum informacyjny, komentarze aby uczynić z tego pokazówkę skończyć mogą się jedynie tym, że kolejna, podobna do tej, grupka survivalowców 10 razy zastanowi się zanim podejmie decyzję o wezwaniu GOPR. Wtedy może dojść do rzeczywistej tragedii i ofiar śmiertelnych.


A może się 10 razy zastanowią wcześniej ?
Czy na pewno grupę należy wypuścić w to miejsce.


Jeden z GOPRowców oświadczył, że wcześniej odradził tej grupie wyjście w góry. Czy te kilka odmrożeń i trochę strachu w czasie oczekiwania, aż dotrą ratownicy może stać się szkołą i nauczką na przyszłość dla innych?
Byłoby dobrze gdyby tak się stało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 2:42 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
Zygmunt Skibicki napisał(a):
No i okazało się, że Słowacy wprowadzili polisy ubezpieczeniowe i jakoś nikt z tego powodu nie zginął, a jedynie ileś tam ludzi zapłaciło za swą beztroskę - nota bene... głównie Polacy.


No nie zginął, ale za to jeden z poszkodowanych (też Polak :lol: ) uciekł jak się połapał, z której strony idzie (leci) pomoc... czyli jednak jest coś na rzeczy.

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 2:51 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
keff79 napisał(a):
No nie zginął, ale za to jeden z poszkodowanych (też Polak :lol: ) uciekł jak się połapał, z której strony idzie (leci) pomoc... czyli jednak jest coś na rzeczy.

Nie znam tego wypadku, ale skoro mógł "uciec", to chyba jednak pomoc nie była absolutnie konieczna. Ale rzeczywiście: na rzeczy coś... jest.
To jest temat na osobny wątek, bo czasem z różnych relacji odnoszę wrażenie, że niebawem "śmigło" będzie latało z papierem toaletowym, jak komuś go w Tatrach akurat zabraknie...

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 3:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
Zygmunt Skibicki napisał(a):
Nie znam tego wypadku, ale skoro mógł "uciec", to chyba jednak pomoc nie była absolutnie konieczna. Ale rzeczywiście: na rzeczy coś... jest.
To jest temat na osobny wątek, bo czasem z różnych relacji odnoszę wrażenie, że niebawem "śmigło" będzie latało z papierem toaletowym, jak komuś go w Tatrach akurat zabraknie...


http://www.rmf24.pl/news-polski-turysta ... nId,595272

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 3:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Z tym ubezpieczeniem, to kiedyś byłem przeciwny. Potem powoli zmieniałem zdanie, po paru niepotrzebnych wezwaniach. Jednak jak przeczytałem na wspinanie.pl o pewnej akcji HS w Tatrach, za którą polski taternik musi zapłacić o ile dobrze pamiętam coś kole 40 tysięcy euro (tak, 40 tysięcy !!!), to stałem się ponownie zdecydowanym przeciwnikiem takie odpłatności.
Aby było jasne, chłopak był ubezpieczony, więc nie brakowało mu zdrowego rozsądku, jednak akcja była skomplikowana z udziałem sporej ilości ratowników, sprzętu i przez długi okres czasu, więc po wystawieniu rachunku, polisę miał zbyt małą i musi dopłacić kolosalna kwotę.
Wniosek z tego taki, ze sama standardowa polisa, jaka zakupują turyści, wcale nam nie gwarantuje, ze po wypadku, będziemy bankrutami, gdyż nikt nie jest w stanie przewidzieć jak „specyficzny”, będzie jego wypadek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 3:23 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
chief napisał(a):
Basia Z. napisał(a):
Kolejne doniesienia medialne - teraz jest wyraźnie wyjaśnione, ze jednak opiekunów tam na górze nie było

No, to mamy poważną wtopę organizatora.

Przecież o tym mówię od wczoraj.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 4:12 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Basia Z. napisał(a):
Kolejne doniesienia medialne - teraz jest wyraźnie wyjaśnione, ze jednak opiekunów tam na górze nie było.
Poza tym udostępniony przez GOPR film.


Chwalić Boga kończy się beznadziejne macanie po omacku:
Jedna pani drugiej pani, ale nie wiem która,
Powiedziała, proszę pani, że to wszystko bzdura.
Bo ta pani, co to nie wiem, widziała to wszystko.
Tyle że bez okularów, no i było mglisto...


Mamy wreszcie wypowiedzi oficjalne z podanym źródłem, a główni bohaterowie znani są z imion oraz nazwisk i można mieć zaufanie, że to jest podstawa do ewentualnych rozważań...
- http://www.mmwroclaw.pl/439047/2013/2/4 ... egory=news

- http://kontakt24.tvn.pl/temat,akcja-rat ... tegoryId=2

- http://www.rmf24.pl/news-policja-zatrzy ... nId,807931

- http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-s ... nId,822985
Chyba nie uda się już sprawy zamieść pod dywanik...

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 4:31 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
chief napisał(a):
...sama standardowa polisa, jaka zakupują turyści, wcale nam nie gwarantuje, ze po wypadku, będziemy bankrutami, gdyż nikt nie jest w stanie przewidzieć jak „specyficzny”, będzie jego wypadek.

To niestety jest prawda. Każda polisa ma swoją cenę oraz, co oczywiste... wartość, do której ubezpiecza posiadacza.
O ile się orientuję, to jedynie górskie ubezpieczenie OEAV albo DAV (wcale nie najdroższe na rynku!) dają gwarancję, że w razie każdego wypadku w jakichkolwiek górach wszystko jest... all inclusiv, ale także poza transportem delikwenta lub jego ciała do miejsca zamieszkania.

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 4:34 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
"22-letni opiekun, który wezwał na pomoc ratowników GOPR miał w pracy w górach blisko dziesięcioletnie doświadczenie" :lol: :lol: :lol:
To cytat z wypowiedzi organizatora.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 4:52 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
WILCZYCA napisał(a):
"22-letni opiekun, który wezwał na pomoc ratowników GOPR miał w pracy w górach blisko dziesięcioletnie doświadczenie" :lol: :lol: :lol:
To cytat z wypowiedzi organizatora.

A to link do między innymi tej wypowiedzi - http://www.wprost.pl/ar/386920/Wlascici ... sjonalnie/

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 6:41 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Opiekun dostał nadzór policyjny, grozi mu do 5 lat więzienia. Mnie bulwersuje zachowanie organizatora i jego pracowników, którzy wysuwają niedorzeczne oskarżenia pod adresem GOPR.
Zastanawiałam się kto pokryje koszty poniesione przez straż graniczną. My, udział straży został potraktowany jako szkolenie.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 7:00 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Sonka napisał(a):
Przecież o tym mówię od wczoraj

Nie wiadomo było, czy byli z uczestnikami opiekunowie... okazuje się jednak, że nie. Też uważam, podobnie jak Basia, że osoby niepełnoletnie, nie powinno sie pozostawiać samych sobie. Instruktorzy, mogli zabiwakować nawet 100 m obok, aby się im nie wtrącać, jednak powinni tam być, właśnie ze względu na okoliczność takich sytuacji, jakie sie właśnie zdarzyły.
Reszty winy organizatora, nie widzę. Mieli pecha i tyle.
Zygmunt Skibicki napisał(a):
O ile się orientuję, to jedynie górskie ubezpieczenie OEAV albo DAV (wcale nie najdroższe na rynku!) dają gwarancję, że w razie każdego wypadku w jakichkolwiek górach wszystko jest... all inclusiv

Z tego, co pamiętam, to był chyba ubezpieczony w OEAV. Oni też mają pewna pulę pieniędzy, która chroni ubezpieczonego. Zwrócili mu pieniądze, tylko tyle na ile był ubezpieczony. Nadwyżkę i to kolosalną musi pokryć sam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 7:02 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Sonka napisał(a):
Mnie bulwersuje zachowanie organizatora i jego pracowników, którzy wysuwają niedorzeczne oskarżenia pod adresem GOPR.


A mnie nie, bronią interesu własnej firmy. A czy firma była w porządku czy też nie wyjaśni prokurator i ew. Sąd o ile dojdzie do sprawy.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 7:14 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 8:29 am
Posty: 10
Sonka napisał(a):
Zastanawiałam się kto pokryje koszty poniesione przez straż graniczną. My, udział straży został potraktowany jako szkolenie.


Szkolenie w rzeczywistej akcji. Jako jeden z owych "My" nie mam nic przeciwko takim kosztom. Dobrze, że Straż Graniczna jest, czuwa i przychodzi z pomocą.

chief napisał(a):
Też uważam, podobnie jak Basia, że osoby niepełnoletnie, nie powinno sie pozostawiać samych sobie. Instruktorzy, mogli zabiwakować nawet 100 m obok, aby się im nie wtrącać, jednak powinni tam być, właśnie ze względu na okoliczność takich sytuacji, jakie sie właśnie zdarzyły.
Reszty winy organizatora, nie widzę. Mieli pecha i tyle.


Zdecydowanie zgadzam się z tą opinią.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 7:38 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Radek02 napisał(a):
chief napisał(a):
Też uważam, podobnie jak Basia, że osoby niepełnoletnie, nie powinno sie pozostawiać samych sobie. Instruktorzy, mogli zabiwakować nawet 100 m obok, aby się im nie wtrącać, jednak powinni tam być, właśnie ze względu na okoliczność takich sytuacji, jakie sie właśnie zdarzyły.
Reszty winy organizatora, nie widzę. Mieli pecha i tyle.


Zdecydowanie zgadzam się z tą opinią.

Mam dokładnie takie same zdanie z tą drobną różnicą, że tam jednak powinien być także przewodnik górski z licencją bieszczadzką.

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Ostatnio edytowano Wt lut 05, 2013 7:41 pm przez Zygmunt Skibicki, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 7:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Sonka napisał(a):
Zastanawiałam się kto pokryje koszty poniesione przez straż graniczną.


Wolę płacić za to niż za 40 tyś premii dla marszałek Kopacz

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 7:42 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Organizator zachowuje się skandalicznie m.in. usuwa niepochlebne opinie ze swojej strony. Obawiam się jednego, jeżeli dojdzie do sprawy sądowej to konsekwencje poniesie opiekun, młody chłopak 22 - letni z 10 - letnim stażem, który tak naprawdę wykonywał polecenia organizatora. W sumie żal mi tego pasjonata. Naiwne to to, że głowa boli. Organizator nadal będzie mógł organizować partnerskie wyprawy dla dzieci.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 7:50 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Markiz napisał(a):
Sonka napisał(a):
Mnie bulwersuje zachowanie organizatora i jego pracowników, którzy wysuwają niedorzeczne oskarżenia pod adresem GOPR.


A mnie nie, bronią interesu własnej firmy. A czy firma była w porządku czy też nie wyjaśni prokurator i ew. Sąd o ile dojdzie do sprawy.

Teraz to prawnicy tego SASa-wygibasa będą szukali winy nawet u zarządcy dróg bieszczadzkich i u wojewody podkarpackiego. Pewno się zechcą dobrać i do BdPN za nieprzetarte szlaki. Byle swojej winy choćby pitko pomniejszyć - taka ich robota.
Jak prokurator będzie miał jaja, to sobie poradzi i bez naszej pomocy...

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 7:56 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2011 7:39 am
Posty: 227
Lokalizacja: Murzasichle
Sonka napisał(a):
Organizator nadal będzie mógł organizować partnerskie wyprawy dla dzieci.

A bialobrody Lechu nadal bedzie wykrzykiwal swoje urojenia o zniesieniu obowiazku wynajmowania przewodnika dla grup szkolnych :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 8:01 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Sonka napisał(a):
...konsekwencje poniesie /-/ młody chłopak 22 - letni z 10 - letnim stażem, który tak naprawdę wykonywał polecenia organizatora. W sumie żal mi tego pasjonata. Naiwne to to, że głowa boli.

Déjà vu...?
Cholera, ja to już gdzieś czytałem!

A tak swoja drogą...
22 lata życia i już 10 lat stażu pracy w górach... Stachanowiec, jako żywo!
Albo... Chińczyk!
Bym jednak zapytał autora tej rewelacyjnej wieści: u kogo on ten staż robił i na podstawie jakiej umowy z pracodawcą?

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 8:07 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Sonka napisał(a):
Obawiam się jednego, jeżeli dojdzie do sprawy sądowej to konsekwencje poniesie opiekun, młody chłopak 22 - letni z 10 - letnim stażem, który tak naprawdę wykonywał polecenia organizatora. W sumie żal mi tego pasjonata



Pasjonat nie pasjonat, nieistotne, przyjął zlecenie, może jest nawet na etacie, cokolwiek - otrzymuje wynagrodzenie - ryzyko zawodowe.
Sonka napisał(a):
Organizator nadal będzie mógł organizować partnerskie wyprawy dla dzieci.


15 do 19 lat to nie takie znowu dzieci. A jeżeli prokuratura dopatrzy się winy firmy to zrobi swoje. Proszę nie histeryzować, pami Sonko!


_Sokrates_ napisał(a):
Wolę płacić za to niż za 40 tyś premii dla marszałek Kopacz

Co ma piernik do wiatraka?

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 8:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Jackal napisał(a):
urojenia o zniesieniu obowiazku wynajmowania przewodnika dla grup szkolnych
Po pierwsze to nie urojenia, a fakt zniesienia takiego obowiązku :D

Po drugie obecność przewodnika by tu nic nie zmieniła, tak jak nie zmieniła w podobnej wyprawie w zeszłym roku na Babią Górę, zakończonej po wielogodzinnej akcji poszukiwawczej GOPR. :evil:

Po trzecie GOPR zrobił wielką nagonkę medialną na tą grupę.:(

I po czwarte takie nagonki jednak mogą być po części pożyteczne aby przestrzec nieodpowiedzialnych zarówno przewodników jak i instruktorów czy ratowników górskich itp. przed podejmowaniem niepotrzebnego ryzyka prowadzenia ludzi w okresie kiedy prognozy służb meteo przewidują wystąpienie tak trudnych warunków pogodowych. :twisted:

_________________
Obrazek

Lech


Ostatnio edytowano Wt lut 05, 2013 8:21 pm przez Lech, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 8:20 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
Organizator zachowuje się skandalicznie m.in. usuwa niepochlebne opinie ze swojej strony.


Dzisiaj? Szczerze powiedziawszy trudno mi się dziwić. Media rozdmuchały taki cyrk, jakby w tej sytuacji padło ze 20 trupów. Na jednym z portali jest "galeria" ze zdjęciami szyldu i budynku organizatora, zatytułowana "To oni zorganizowali tragiczny obóz przetrwania". Najwyraźniej słowo "tragiczny" ma dzisiaj inne znaczenie, niż za "moich czasów" :lol: Im więcej krwi, migających niebieskich świateł, tym lepiej dla relacji. Dla rzetelności chyba niekoniecznie. Przecież znamy to z autopsji. Każda akrcja ratunkowa w góach wywołuje zlot sępów, którym jest naprawdę wszystko jedno, czy zginęło 15 osób, czy może tylko jedna trafiła do szpitala i to nawet bez odmrożeń. Wystarczy wcisnąć jakąś wyrwaną z kontekstu wypowiedź (dosłownie - uciętą w pół słowa!) i rzucić kosztami akcji, i oglądalność i społeczny sąd kapturowy gwarantowany...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 8:24 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Markiz napisał(a):
Co ma piernik do wiatraka?

Mąka... :D

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 8:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Artur1683 napisał(a):
Każda akrcja ratunkowa w góach wywołuje zlot sępów, którym jest naprawdę wszystko jedno, czy zginęło 15 osób, czy może tylko jedna trafiła do szpitala i to nawet bez odmrożeń. Wystarczy wcisnąć jakąś wyrwaną z kontekstu wypowiedź (dosłownie - uciętą w pół słowa!) i rzucić kosztami akcji, i oglądalność i społeczny sąd kapturowy gwarantowany...
Dokładnie tak to wygląda. Choć w zdecydowanej większości nie zgadzam się z opiniami Artura 1683, to pod tą podpisuję się obiema rękami.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 8:29 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Markiz napisał(a):
Co ma piernik do wiatraka?


To bardzo proste: w wiatraku mieli się mąkę, z której następnie robi się piernik.

Marszałek Kopacz, straż pożarna, straż graniczna, nauczyciele, urzędnicy, prezenterka Wiadomości i kupa innych ludzi opłacani są z publicznych pieniędzy - czyli tych pieniędzy, które zabiera się nam w postaci najróżniejszych podatków.

Po co więc te głupie pytania, na które każdy z nas zna odpowiedź?

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 8:44 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Lech napisał(a):
...obecność przewodnika by tu nic nie zmieniła...

Jak by do tego nie podchodzić, to jest to wyłącznie urojone przez Lecha roszczenie sobie prawa do wieszczenia skutków faktów niesprawdzalnych.
Nie masz Lechu ani wiedzy, ani najmniejszych choćby podstaw, ani jakiegokolwiek innego prawa do autorytatywnego twierdzenia, jak by się potoczyły sprawy, gdyby w pobliżu tej grupy pod Bukowym Berdem był zarówno wiadomy instruktor jak i licencjonowany przewodnik górski.
Lech napisał(a):
GOPR zrobił wielką nagonkę medialną na tą grupę.

GOPR...?
Nagonkę...?
Ja Cię proszę Lechu: ochłoń zanim zaczniesz cokolwiek pisać!
GOPR to od bladego świtu wczoraj do ciemnej nocy tyrał do upadu wraz z mnóstwem wolontariuszy, by posprzątać radosną twórczość survivalową nadal zadowolonej z siebie wrocławskiej firmy SAS. Jeśli ktokolwiek cokolwiek w tej sprawie rozpętywał, to jak zwykle hienowate media, ale przecież mediów lepiej w takiej sprawie nie tykać, bo się jeszcze mogą okazać ostatnią deską ratunku...

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Ostatnio edytowano Wt lut 05, 2013 8:53 pm przez Zygmunt Skibicki, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 8:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Zygmunt Skibicki napisał(a):
Lech napisał(a):
...obecność przewodnika by tu nic nie zmieniła...
Jak by do tego nie podchodzić, to jest to wyłącznie urojone przez Lecha roszczenie sobie prawa do wieszczenia faktów niesprawdzalnych.
W zeszłym roku fakt taki został potwierdzony. Obecność przewodników w zorganizowanej grupie wybierającej się na zimowe biwakowanie w rejonie Babiej Góry nie zapobiegła pogubieniu się uczestników i wielogodzinnej akcji ratunkowej GOPR-u, po której hospitalizowano kilka osób skrajnie wycieńczonych z odmrożeniami.
Zygmunt Skibicki napisał(a):
Jeśli ktokolwiek cokolwiek w tej sprawie rozpętywał, to jak zwykle hienowate media
Nie zauważasz, że sam stałeś się hieną, wklejając na różnych forach linki do informacji medialnych o niemal każdym przypadku jakiejś akcji ratowniczej w górach?

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1918 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 64  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL