Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:52 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1918 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 64  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 11:20 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Nie siedzi w areszcie, ma nadzór policyjny.
Panie Janie, Panie Janie, jesteśmy w świętym wątku Lucy. Jak widzę przejął Pan jej maniery, wyp.. z mego wątku. Hmm ona chociaż miała minimalne do niego prawa, a Pan
:mrgreen:

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 11:22 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 01, 2008 11:36 pm
Posty: 447
Lokalizacja: Wrocław
Sonka napisał(a):
Artur1683 napisał(a):
Cóż, czytamy słowa przeciwko słowom, i niespecjalnie mamy podstawy, żeby cokolwiek ustalić na pewno (zresztą nie od tego jesteśmy). Ale rozdźwięk między relacjami organizatorów, uczestników i ich rodziców a wersją "medialną" jest po prostu porażający. W którejś migawce - bodaj na TVN24, ale głowy nie dam sobie uciąć - pojawiła się, przy dyskusji o kosztach akcji informacja, że udział w niej wzięły...dwa śmigłowce! Czy ktoś jest w stanie to potwierdzić?

Dwa w pogotowiu, lotniczego pogotowia i straży granicznej.


A zatem, jeśli dobrze rozumiem, żaden z nich nie został użyty w czasie akcji ratunkowej? Cóż to w zasadzie drobiazg. "Zostały użyte" a "były gotowe do użycia"...ot, pierdółka. Ale z niezbyt groźnej sytuacji robi prawdziwą sensację! W końcu skoro helikoptery, to akcja jak tralala. Brakowało jeszcze sugestywnych ujęć z migającymi, niebieskimi kogutami...płaczących (albo jeszcze lepiej nieprzytomnych) uczestników...na razie mama Madzi może spać spokojnie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 11:22 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Radek02 napisał(a):
chief napisał(a):
Wiedzieli, gdzie są, ale mieli na tyle dużo zdrowego rozsądku, ze przy takiej widzialności nie zdecydowali sie schodzić samodzielnie, gdyż wtenczas dopiero mogliby sie pogubić. Wezwanie GOPR-u, było jak najbardziej prawidłową decyzją. Wezwanie ratowników, to żaden wstyd, tym bardziej, ze zarówno uczestnicy, a także opiekunowie, doskonale sobie zdawali z tego sprawę, ze to będzie temat medialny. Pomimo to nie zaczęli kombinować na własną rękę, lecz postąpili tak, jak mieli postąpić.


I tego, zdaje się, nie pojmować Sonka w swej zaciekłości.

Proszę czytaj ze zrozumieniem i wkładaj w moje usta to czego nie powiedziałam. Problem tkwi w tym, że tych młodych ludzi opiekunowie pozostawili samych w górach w bardzo trudnych warunkach. Bardzo dobrze, że wezwali ratowników.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 11:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Sonka napisał(a):
kilerus napisał(a):
Prawdopodobnie kilku pasjonatów chciało młodziaków odciągnąć od komputer i cóż... Tak wyszło... Trochę kiepsko....

To zbyt piękne aby było prawdziwe. Robili to za pieniądze.


No i co z tego? To ich praca i źródło utrzymania. Ty i Twoja cioteczka może pracujecie za darmo? A może nawet na koniec wycieczki wręczacie każdemu uczestnikowi po stuwaku! :P :P :P

Dotąd wstrzymywałem się z ostrymi ocenami aby nikt nie mógł powiedzieć, że przemawiają przeze mnie osobiste animozje. Paniusie, które większość czasu wycieczki spędzają w autokarze z mikrofonem przy gębie nie mają prawa oceniać tych, którzy zetknęli się z prawdziwymi górami.

@Chief - oglądając tego chłopaka z tego filmu miałem identyczne odczucie co Ty. To dzielny chłopak, oczywiście trochę kozaczy, ale co - miał płakać, chlipać, że chce do mamy albo do cioci Sonki?

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 11:24 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Artur1683 napisał(a):
Sonka napisał(a):
Artur1683 napisał(a):
Cóż, czytamy słowa przeciwko słowom, i niespecjalnie mamy podstawy, żeby cokolwiek ustalić na pewno (zresztą nie od tego jesteśmy). Ale rozdźwięk między relacjami organizatorów, uczestników i ich rodziców a wersją "medialną" jest po prostu porażający. W którejś migawce - bodaj na TVN24, ale głowy nie dam sobie uciąć - pojawiła się, przy dyskusji o kosztach akcji informacja, że udział w niej wzięły...dwa śmigłowce! Czy ktoś jest w stanie to potwierdzić?

Dwa w pogotowiu, lotniczego pogotowia i straży granicznej.


A zatem, jeśli dobrze rozumiem, żaden z nich nie został użyty w czasie akcji ratunkowej? Cóż to w zasadzie drobiazg. "Zostały użyte" a "były gotowe do użycia"...ot, pierdółka. Ale z niezbyt groźnej sytuacji robi prawdziwą sensację! W końcu skoro helikoptery, to akcja jak tralala. Brakowało jeszcze sugestywnych ujęć z migającymi, niebieskimi kogutami...płaczących (albo jeszcze lepiej nieprzytomnych) uczestników...na razie mama Madzi może spać spokojnie :D

Warunki w górach były tak trudne, że oba helikoptery nie mogły wylądować na Bukowym Berdzie, wiał bardzo silny wiatr i była prawie zerowa widoczność. To była największa akcja ratunkowa w historii Bieszczadów i jedna z największych w kraju.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 11:28 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Sonka napisał(a):
Panie Janie, Panie Janie, jesteśmy w świętym wątku Lucy. Jak widzę przejął Pan jej maniery, wyp.. z mego wątku. Hmm ona chociaż miała minimalne do niego prawa, a Pan



Ależ skąd. Ja tak tylko w Pani interesie, Pani Sonko. Aby się Pani nie skompromitowała jeszcze bardziej niż do tej pory.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 11:33 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Jestem zaszczycona. Zostałam dopisana do grona Pańskich internetowych wrogów. Bardzo cieszę się z tego powodu, znaleźć się wśród takich osobistości to dla mnie wyróżnienie. Dziękuję

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 11:36 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Sonka napisał(a):
JESTEM ZOBOWIĄZANA. W pana ustach te słowa brzmią jak komplement


W Sejmie I kadencji pewien poseł PSL wygłupił się na maxa. Zaraz po nim zabrał głos poseł Adam Michnik - jąkając się w sobie właściwy sposób powiedział tak - Chrześcijańska miłość bliźniego nie pozwala mi powiedzieć co sądzę o wystąpieniu mojego przedmówcy".

Ja jestem stary grzesznik, ale czasami jednak i we mnie się budzi chrześcijańska miłość bliźniego. Choć pora późna właśnie to się stało. :twisted:

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 11:43 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Sonka napisał(a):
Jestem zaszczycona. Zostałam dopisana do grona Pańskich internetowych wrogów. Bardzo cieszę się z tego powodu, znaleźć się wśród takich osobistości to dla mnie wyróżnienie. Dziękuję



Ooo, podmieniło się tekścik. Mniejsza z tym, wyjaśnie powody mojej "zaciekłości" - niedługo wybory do MA TG 2012 - zacząłem kampanię wyborczą. M.in. w kategorii - "największy pieniacz" :P

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 11:49 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Markiz napisał(a):
Panie i Panowie - stuknijcie się po klacie i powiedzcie szczerze - nigdy nie popełniliście żadnejgłupoty w górach?
Ten chłopak niewątpliwie plótł androny, ale gdyby tak dobrze poszperć po rozmaitych relacjach tutaj to buy się znalazło sporo cytatów, świadczących, że miał rozlicznych nauczycieli.

Pytanie traktuję jako całkowicie retoryczne - przynajmniej ja narobiłem takich głupot mnóstwo. No, może się nimi nigdzie za bardzo nie chwaliłem, a tu to już w ogóle, więc druga część cytatu mnie raczej nie dotyczy.
Jest jednak inna kwestia: to co ktoś nawet głupiego robił w górach, ale na własne ryzyko i za własne pieniądze, to jednak coś zupełnie innego niż całkowicie komercyjna "szkołą przetrwania".
Że rodzice stają po stronie organizatorów...?
Przynajmniej jeden z uczestników miał szansę dostać robotę w tej firmie...
Spokojnie, poczekamy, zobaczymy jak się sprawy będą rozwijać?
Wiatry w takich miejscach wieją z różnych stron i koguciki zazwyczaj ustawiają się dzióbkami do nich...

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 11:50 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Artur1683 napisał(a):
"Zostały użyte" a "były gotowe do użycia"...ot, pierdółka

Dla mnie samo określenie "gotowy do użycia", jest dość zabawne, gdy w górach wieje kole 100-tki. Właściwie, to piloci tego dnia powinni spokojnie sobie iść na piffko. No, chyba, że byli w gotowości, bo zawsze coś sie mogło wydarzyć w Ustrzykach Średnich :mrgreen:
Sonka napisał(a):
Problem tkwi w tym, że tych młodych ludzi opiekunowie pozostawili samych w górach w bardzo trudnych warunkach

Nie jest tak do końca. Ja tez uważam, ze opiekunowie powinni tam być lub w stosunkowo bliskiej odległości. Jednak daleki byłbym do określenia tego, jako „pozostawili”, gdyż założenie logistyczne tego obozu z góry taki wariant zakładało. Moim zdaniem wariant błędny, gdyż organizator, też powinien z góry założyć już we Wrocławiu, ze warunki mogą się zrobić na tyle fatalne, że uczestnicy, mogą sobie nie poradzić. Jakby na to nie patrzeć, był to „obóz przetrwania” raczej dla młodzieży zaczynającej przygodę z zimowymi górami, niż dla jakiś tam wyjadaczy.
„Pozostawiliby” wtenczas, gdyby z nimi poszli, widzieli, że są złe warunki i sobie pomimo to zeszli (pozostawili) na dół.
Sonka napisał(a):
To była największa akcja ratunkowa w historii Bieszczadów i jedna z największych w kraju

Bieszczady są zapewne bardzo pięknym rejonem górskim, ale wierz mi, ze są bardziej niebezpieczne rejony w Polsce, gdzie ratownicy o wiele, wiele bardziej ryzykują swoje życie podczas akcji i to, ze nie można gdzieś dotrzeć skuterem, nie stanowi tam „wielkiego” problemu.


Ostatnio edytowano Wt lut 05, 2013 11:56 pm przez chief, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 11:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Przyznam szczerze ze po przeczytaniu tego materiału obronnego mam mieszane uczucia. Ale nic to jutro w mediach pewnie ciag dalszy telenoweli bieszczadzkiej...
Za to abstrahujac od możliwych popełnionych tu błedów zastanawiałam sie czy sama wysłałabym dziecko na taką forme spędzania czasu bo w sunie to sama nazwa obóz przetrwania zawiera w sobie obietnice jakichś trudnosci z którymi trzeba sie bedzie zmierzyc. (właściwie to sama nie znam jeszcze odpowiedzi na swoje pytanie.)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 12:21 am 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 04, 2008 2:55 pm
Posty: 371
Lokalizacja: Łódź
Sonka napisał(a):
To była największa akcja ratunkowa w historii Bieszczadów i jedna z największych w kraju.

Co do Bieszczadów to może i prawda, boć przez "Wołanie z połonin" od kilku już lat przebrnąć jakoś nie potrafię, ale co do tych największych w kraju...
No, może gdyby ów kraj ograniczyć do samego podkarpackiego i góra(!) lubelskiego, to może była by jakaś drobna szansa na prawdziwość tak kategorycznie postawionej tezy.
W skali całego kraju to jednak raczej drobny, chyba nawet nie średni incydent, z czego Bieszczady raczej winny się cieszyć niż ubolewać nad swą peryferyjną i w tej dziedzinie rangą.

_________________
Na świecie nie ma miejsc nieciekawych,
Natomiast ludzie... owszem, są.
http://www.turystyka.skibicki.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 12:37 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
No i po "matce Madzi" mamy teraz "Opiekuna opuszczonych", mam nadzieję, że nie na długo bo na nieszczęcie dla mediów nikt nie zginął. Miejmy nadzieję tylko, że politycy nie upatrzą w tym interesu, bo jeśli tak to zapewne jedna posłanka z Kielc zapyta - panie premierze co pan w tym czasie robił w Warszawie, wszak powinien pan wraz z GOPR-owcami, na których pan zresztą szczędzi pieniędzy, podążyć na bieszczadzką grań ratować nieszczęsne wrocławskie dzieci.

A te "dzieci" to się mają całkiem dobrze jak na to co je doświadczyło i można zacytować stare powiedzonko, że "co ich nie zabiło, to ich wzmocni".

A teraz rozejdźcie się w pokoju, kolejna pyskówka skończona. :P

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 7:41 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
To fakt, dostali niezłą szkołę. Już wiem dlaczego im zamarzły buty. Część z nich je zdjęła i zostawiła w przedsionku namiotu.

Krótki komunikat GOPR
http://www.facebook.com/gruba.bieszczadzkagopr

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 8:06 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Czytam ta nowelę brazylijską (bo TV nie mam, wiec wszelkie informacje czerpię z netu i z forów, gdzie ludzie wrzucają linki).

Co do wypowiedzi tego chłopaczka, do której poprzednio podałam link:

1. Faktycznie był w dobrej kondycji, co dobrze świadczy o biwakowiczach.

2. Gadał głupoty, widać że się kompletnie nie zna, więc jaka to "szkoła przetrwania", skoro nic go w czasie tych 2-3 lat nie nauczyli:
- nieszczęsny "azymut 30" - owszem mniej więcej taki azymut ma podejście na Krzemień i potem zejście z Krzemienia, ale w drugą stronę - od przełęczy Goprowców. To jak oni właściwie szli ?
- "chodzili przy trójce lawinowej" - za to organizatorom, którzy w takie miejsca wyprowadzali młodzież należy się nie areszt tylko baty na goły tyłek. Bieszczady też są lawiniaste.
Oczywiście jeśli przyjąć za dobrą monetę to co ten chłopaczek gadał.

3. Jak to wszystko co on mówi ma się do wypowiedzi medialnych szefa tej "szkoły" ?

4. Ogólnie nie podoba mi się takie "lekkie i beztroskie" podejście do gór - "przecież nic się nie stało, chłopcy z GOPR-u się trochę przespacerowali".

Tyle odnośnie tej konkretnej wypowiedzi.

Oczywiście sama też popełniałam w górach błędy, mnóstwo błędów, ale jakoś szczęśliwie na moich wycieczkach najpoważniejsze urazy to było skręcenie nogi. Udało mi się uniknąć wzywania GOPR, a parę razy w sytuacji kryzysowej np. właśnie przy skręceniu, gdy pomoc była niedostępna - w górach Czywczyńskich poradziliśmy sobie sami, przy pomocy całej grupy.
Poza tym swoimi błędami nie chwalę się w telewizorni, ani na forach. Co najwyżej opowiadam na kursach przewodnickich aby przestrzec młodszych kolegów i koleżanki przed popełnianiem podobnych (pewnie zrobią swoje - inne).

Tak mi się też wydaje, że nie tracąc na atrakcyjności wyjazdu można było całą "wyprawę survivalową" zorganizować inaczej i znacznie bezpieczniej.

Natomiast już po nastąpieniu kryzysu decyzja aby wezwać GOPR była wg mnie jak najbardziej słuszna.

Zaś medialna nagonka - już o tym napisałam - też mnie zniesmacza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 8:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Będzie kolejny lincz :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 8:33 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Wątpię w to. W moim odczuciu jest to reakcja na zachowanie organizatora obozu, może ta nagonka da mu coś do myślenia.
W Bieszczadach jest organizowanych bardzo dużo imprez surwiwalowych, czasami jadąc dużą obwodnicą spotyka się na drodze kilka grup ubranych w mundury. Bardzo często widuję instruktorów i młodzież w nieczynnej cegielni, gdzie trenują wspinaczkę i zjazdy na linach, przejścia na linowych mostach. Służbowo brałam udział w tego rodzaju zajęciach, to wspaniała zabawa dla dzieci i młodzieży rozwijająca je fizycznie i społecznie. Instruktorzy są profesjonalistami, bezwzględnie przestrzegają reguł bezpieczeństwa, a dzieciaki uczą odpowiedzialności za siebie i swoich kolegów. Tutaj mamy w dużej mierze zaprzeczenie regułom bezpieczeństwa. Organizatorzy stoją na stanowisku, przecież nic nie stało się i to właśnie budzi sprzeciw. Poza tym w sposób bez mała chamski potraktowali prawie setkę ludzi, która usiłowała pomagać dzieciakom.
Osobiście obawiam się, że poprzez tego rodzaju działania organizatorów dojdzie do sytuacji, że nastąpi kres zainteresowania zabawami w surwiwal. A to byłoby naprawdę niekorzystne, te dzieciaki żyją pasją i to jest właśnie piękne.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 8:45 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Kres to może nie nastąpi, na to zawsze będą chętni.
Mnie osobiście kłuje w oczy wiek opiekuna grupy. Może on już jakimś kozakiem, nie wiem, ale 22 lata hm.... Odpowiedzialność za przetrwanie, życie dzieciaków zimą w górach, trochę mi to nie pasuje.
Czy sa jakieś regulacje, przepisy, wymogi minimalne prawne kto może takie eventy organizować? Czy zwykła wolność gospodarcza w temacie.
Bo zupełnie się nie orientuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 9:06 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 8:29 am
Posty: 10
Ze strony Facebook Grupy Bieszczadzkiej GOPR.

"Skończyło się szczęśliwie, choć rano sytuacja wyglądała fatalnie. Wczoraj około godz. 9 ratownik dyżurny Stacji Centralnej odebrał zgłoszenie od uczestników szkoły przetrwania z Wrocławia, którzy spędzili noc w paśmie Bukowego Berda, że nie są w stanie kontynuować marszu, są przemarznięci, przemoczeni i wystraszeni. Kilkudziesięciu ratowników GOPR. funkcjonariuszy Straży Granicznej, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka i Straży Granicznej, ruszyło na pomoc 10 nastolatkom. Około godz.12 ratownicy dotarli do miejsca gdzie biwakowała młodzież, stan ośmiu osób był na tyle dobry, że zostali sprowadzeni do skuterów skąd zostali zwiezieni do miejscowości Muczne. Stan dwóch osób był na tyle poważny, że po zabezpieczeniu przed dalszym wychłodzeniem zostali ewakuowani do miejscowości Muczne gdzie czekały karetki pogotowia.
W górach panowały bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki, wiatr wiał w porywach do 100km/h, sypał śnieg, widoczność ograniczona była do kilku metrów.
W Bieszczadach jest 2 stopień zagrożenia lawinowego. Poruszanie się wymaga umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i odpowiedniego wyboru trasy szczególnie na wszystkich stromych stokach, oraz na stokach średnio stromych szczególnie wskazanych pod względem wystawy i wysokści."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 9:25 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 8:29 am
Posty: 10
Sonka, problem polega na tym, że Ty jako zwolenniczka nagonki od początku gorliwie ją tutaj uprawiasz. Zostałaś poproszona o podawanie źródeł swoich informacji. Nic. Już kilka osób tutaj zwróciło na to uwagę, że może warto z sądami poczekać. Ukazało się bardzo dużo różnych informacji na temat wydarzenia. Ty nadal judzisz i podkręcasz atmosferę. Na Forum Ty a na Facebooku Bieszczadzkiej Grupy GOPR Twoja cioteczka występuje w roli „eksperta” i sędziego.
Jeszcze tylko brakuje abyś podobnie jak i ona tam, Ty tutaj zamieściła „ ratownikom w imieniu wszystkich ludzi” żarliwe podziękowania. Koniec pierwszej części igrzysk.

Czekamy na następną część w Twoim wykonaniu.

Próżny Twój trud odpowiedzi bo w takim spektaklu udziału nie zamierzam brać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 9:27 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
Radek02 napisał(a):
Na Forum Ty a na Facebooku Bieszczadzkiej Grupy GOPR Twoja cioteczka występuje w roli „eksperta” i sędziego.
Jeszcze tylko brakuje abyś podobnie jak i ona tam, Ty tutaj zamieściła „ ratownikom w imieniu wszystkich ludzi” żarliwe podziękowania. Koniec pierwszej części igrzysk.


Nie mam fb, ale z tą ciocią to różnie może być... :wink:

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 9:32 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
keff79 napisał(a):
Radek02 napisał(a):
Na Forum Ty a na Facebooku Bieszczadzkiej Grupy GOPR Twoja cioteczka występuje w roli „eksperta” i sędziego.
Jeszcze tylko brakuje abyś podobnie jak i ona tam, Ty tutaj zamieściła „ ratownikom w imieniu wszystkich ludzi” żarliwe podziękowania. Koniec pierwszej części igrzysk.


Nie mam fb, ale z tą ciocią to różnie może być... :wink:

Oj tam, oj tam.
Proponuję ankietę
* czy sonaka to lucyna
* czy lucyna to sonka
* czy sonka to zbiorcze konto
* sonka to sonka, a lucyna to lucyna
* sonka to lucyna ale nie lucyna
* sonka to awantar
* no i krowa musi być

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 9:32 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 8:29 am
Posty: 10
keff79 napisał(a):
Radek02 napisał(a):
Na Forum Ty a na Facebooku Bieszczadzkiej Grupy GOPR Twoja cioteczka występuje w roli „eksperta” i sędziego.
Jeszcze tylko brakuje abyś podobnie jak i ona tam, Ty tutaj zamieściła „ ratownikom w imieniu wszystkich ludzi” żarliwe podziękowania. Koniec pierwszej części igrzysk.


Nie mam fb, ale z tą ciocią to różnie może być... :wink:


Kto, jak nie ciocia potrafi najwspanialej podziękować ratownikom bieszczadzkiego GOPR za akcję ratunkową na Bukowym Berdzie? W imieniu wszystkich ludzi. Ciocia! :wink:


Ostatnio edytowano Śr lut 06, 2013 9:37 am przez Radek02, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 9:36 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
Radek02 napisał(a):
Kto, jak nie ciocia potrafi najwspanialej podziękować ratownikom bieszczadzkiego GOPR za akcję ratunkową na Bukowym Berdzie? Ciocia! :wink:


To jest ciocia na miarę naszych możliwości, i to nie jest nasze ostatnie słowo!

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 9:51 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Stefan 1856 napisał(a):
Czy sa jakieś regulacje, przepisy, wymogi minimalne prawne kto może takie eventy organizować? Czy zwykła wolność gospodarcza w temacie.
Bo zupełnie się nie orientuje


Jeśli chodzi o osoby dorosłe - jest w temacie pełna wolność.
Jeśli chodzi o niepełnoletnią młodzież - sprawę wszelkich wyjazdów, wycieczek szkolnych, kolonii, obozów regulują przepisy Ministerstwa Oświaty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 10:58 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
Cytuj:
Jeśli chodzi o niepełnoletnią młodzież - sprawę wszelkich wyjazdów, wycieczek szkolnych, kolonii, obozów regulują przepisy Ministerstwa Oświaty.


Mój niepełnoletni wnuk właśnie wrócił z wyjazdu na narty do Karpacza. Ojciec jednego z jego kolegów z klasy posiada duży samochód, zabrał syna i jego pięciu kolegów, koszty pokryto w trybie zrzutki. Czy powinien to uzgodnić z kuratorium? Ów tata świetnie jeździ na nartach ale oczywiście nie posiada żadnych uprawnień przewodnickich, instruktorskich itp.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 11:29 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Basia Z. napisał(a):
Gadał głupoty, widać że się kompletnie nie zna, więc jaka to "szkoła przetrwania", skoro nic go w czasie tych 2-3 lat nie nauczyli

Nie wiem Basiu, czy na podstawie tak krótkiego wywiadu, można wyciągać takie wnioski. Ja odniosłem insze wrażenie, ze sporo już kuma, jednak nie do końca potrafił to przekazać przed kamerą. Telewizja, kamera, stres. Wiele osób jak są zaczepiani na ulicy przez reporterów w różnych tam tematach, to nie potrafią sklecić rozsądnego zdania. Po prostu przed kamerą wiele osób się stresuje.
Jego stan kondycyjny pokazywał, że chłopak raczej potrafi zadbać o siebie, a i o geografii/nawigacji ma pewne pojęcie, choć nie do końca potrafił to sprecyzować.
Basia Z. napisał(a):
"chodzili przy trójce lawinowej" - za to organizatorom, którzy w takie miejsca wyprowadzali młodzież należy się nie areszt tylko baty na goły tyłek

Nie wiemy, w jakim terenie chodzili przy tej III. Nawet w samych komunikatach parkowych, czy ratowników, gdy jest III, to jeno odradzają wycieczki powyżej granicy lasu.
Też nie wiemy, z kim chodzili podczas tego stanu lawinowego, czy nie prowadziła ich osoba, która na tym temacie się zna. Sam trzeci stopień zagrożenia, w zasadzie nie wiele znaczy, istotne jest, po jakich formacjach się grupa porusza przy tym stanie lawinowym.
Nieco insza sytuacja jest dopiero przy IV i V.
Basia Z. napisał(a):
4. Ogólnie nie podoba mi się takie "lekkie i beztroskie" podejście do gór - "przecież nic się nie stało, chłopcy z GOPR-u się trochę przespacerowali".

Sonka napisał(a):
Organizatorzy stoją na stanowisku, przecież nic nie stało się i to właśnie budzi sprzeciw

Ja zupełnie inaczej odbieram ich wypowiedzi. Organizator, czy opiekun, nigdzie nie mówili beztrosko, ze nic się nie stało i nie ma problemu. Jedynie, co, to, że zawiadomili GOPR, na tyle wcześnie, że nie doszło do tragedii.
Ja w dalszym ciągu uważam, ze wezwanie ratowników, to żaden wstyd, czy ujma dla wzywającego, bardziej wskazuje o zdrowym rozsądku. Oczywiście, jeśli wezwanie było potrzebne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 11:39 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 02, 2008 11:42 pm
Posty: 2208
Lokalizacja: Małopolska
Stefan 1856 napisał(a):
Mnie osobiście kłuje w oczy wiek opiekuna grupy. Może on już jakimś kozakiem, nie wiem, ale 22 lata hm....

Czasem przez parę lat bardzo intensywnego chodzenia, można zdobyć więcej doświadczenia, niż przez 20, cz 30 lat, łażenia "od czasu, do czasu".
Sonka napisał(a):
Osobiście obawiam się, że poprzez tego rodzaju działania organizatorów dojdzie do sytuacji, że nastąpi kres zainteresowania zabawami w surwiwal

Zapewne nastąpi kres, gdy media będą głównym źródłem przekazywania informacji, a ludzie będą tylko na mediach swą opinie opierać.
Nie zauważyłem krytycznego zdania na temat tego organizatora od strony uczestników, czy też rodziców tych uczestników.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2013 11:41 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Markiz napisał(a):
Cytuj:
Jeśli chodzi o niepełnoletnią młodzież - sprawę wszelkich wyjazdów, wycieczek szkolnych, kolonii, obozów regulują przepisy Ministerstwa Oświaty.


Mój niepełnoletni wnuk właśnie wrócił z wyjazdu na narty do Karpacza. Ojciec jednego z jego kolegów z klasy posiada duży samochód, zabrał syna i jego pięciu kolegów, koszty pokryto w trybie zrzutki. Czy powinien to uzgodnić z kuratorium? Ów tata świetnie jeździ na nartach ale oczywiście nie posiada żadnych uprawnień przewodnickich, instruktorskich itp.


Oj Markizie nie dziel włosa na czworo, wiadomo że chodzi o wyjazdy zorganizowane - czy to szkolne czy harcerskie, czy parafialne.

Jeżeli jest jakiś formalny organizator - powinien go zgłosić do odpowiedniego kuratorium, co jest właściwie czystą formalnością.
Inna sprawa, że chyba 50 % organizatorów, zwłaszcza tych poza szkolnych tego nie przestrzega.

Akurat w opisywanym wyżej wypadku organizator organizował wyjazd komercyjny, więc powinien go zgłosić.
Co i tak na cały przebieg akcji nie miałoby najmniejszego wpływu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1918 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 64  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL