Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:19 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 8:41 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N mar 19, 2006 11:34 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Łódź
Wybieram się za 2 tygodnie w Czarnohorę i mam pytanko do osób, które szły juz kiedyś granią główną. Gdzie są najlepsze miejsca (albo jedyne) na rozbicie namiotu w pobliżu grani (chodzi głownie o wodę i w miarę płaskie miejsce)?

Oczywiście, jesli są jakieś chętne osoby do przyłączenia się do wyjazdu - to zapraszam (termin 13-20.06.)

_________________
Pozdrawiam
Sylwek

http://www.modelarstwookretowe.pl/index.php?p=17


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 30, 2006 10:24 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 6:14 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Kace
Dwa jeziora. Niesamowite (pod Turkułem, tuż pod grzbietem) i Brebenieskuł (właściwie pod Gutin Tomnatykiem, też pod grzbietem, ale trochę niżej trzeba schodzić). Minusem tych miejsc jest ich popularność i co za tym idzie dewastacja (powycinana kosówa itp.), ale w czerwcu moze jeszcze nie będzie dużo ludzi. I jeszcze pod przełęczą miedzy Howerlą i Breskułem (chyba nazywa się Przeł. Breskulska) na stronie zakarpackiej jest poł z wykapami.

_________________
pzdr
przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 7:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
hej tez sie tam wybieram w wakacje
napisz jak tam dojezdzasz!!!
tam mozna rozbijac sie gdzie sie chce?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 4:02 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Bez problemów, Tak jak napisał Przemek, masz również dwa fajne miejsca koło Popa Iwana - koło ścieżki do Dżembronii (jedno przy gruzach schroniska, a drugie tuż pod granią (taka kałuża) ;)
Nie nastawiałbym się na nocleg na Popie Iwanie - syf, Zdjęcie z mojego Avatarku to biwak w okolicach Zaroślaka (idąc w stronę Howerli na drugim brzegu Prutu - zajefajna miejscówka. Po drugiej stronie Howerli masz drewniane schrony - dwie chaty (jedna tuż pod Howerlą a druga kilometr dalej w stronę Kwasu (jedna zazwyczaj jest wolna - w drugiej mieszkają strażnicy parkowi - uważaj na bilety ;) Kawałek dalej Spotkasz zadaszenie (taką wiatę przystosowaną do spania (z miejscem na ognisko przed) - fajowy pomysł - tanie a praktycznie.
Na pod sam koniec pasma Czarnohory jest stacja uniwersytetu Lwowskiego - Tam poznałem wspaniałych Ukraińców z którymizabalowaliśmy chyba ze trzy dni - polecam (szefował w tej stanicy Igor - Świetny gość, ma super znjomych tylko coś niedawno mówił że w tym roku na kilka mesięcy jadą do Azji) jesli tam zajrzysz i go spotkasz to pozdrów ode mnie ;)
Podsumowując: z wodą i noclegiem nie ma problemów

Kilka fotek z wypadu na Czarnohorę i Świdowiec:
http://kaytek.fotosik.pl/albumy/4083.html
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=774


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 4:54 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
kilerus napisał(a):
hej tez sie tam wybieram w wakacje
napisz jak tam dojezdzasz!!!
tam mozna rozbijac sie gdzie sie chce?


Hmmm... w praktyce tak właśnie tak się robi, aczkolwiek chyba nie wolno. Na razie jest mało strażników i rzadko się ich spotyka, lecz duża część Czarnohory to park narodowy.
Najlepiej jest nie robić nowych obozowisk, spać się tam, gdzie już były namioty, ogniska palić tam gdzie już i tak są ślady po ogniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 31, 2006 5:07 pm 
Nowy

Dołączył(a): N kwi 23, 2006 9:43 pm
Posty: 26
Lokalizacja: Kraków
Nad jeziorkiem Niesamowitym jest zakaz biwakowania właśnie dlatego że zrobił się syf.Niestety strażnicy mają tam godzinkę z bazy więc zachodzą chętnie.Jest jeszcze coś w rodzaju ścisłego rezerwatu gdzie również nie wolno.Poza tymi miejscami oficjalnie i w praktyce wolno wszędzie.

_________________
Pozdrav


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 01, 2006 9:45 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 26, 2005 3:13 pm
Posty: 36
Lokalizacja: Czestochowa
Wszysc wala w Czarnohore za duzo tam juz Polakow.
Odnosnie fajnej miejscowki na biwka to jesli idziesz od strony Rachowa to na mapie jest zaznaczone takie jakby jeziorko co w praktyce jest wielkim rozkopanym czyms po zrywce drewna sa tam szalasy drwali wielki pusty dom i ogolnie syf :) To jest w polowie drogi na Popa Iwana.
Minusem tego miejsca jest to ze nie dojdziesz na nastepny dzien do Niesamowitego tzn moze teraz dojdziesz ale ja blem na weekend majowy i troche za dlugo nam szlo maszerowanie po sniegu :roll:
Co do wody to ogolnie jest tam ciezko w maju latwiej bo zawsze pozostaje sniegowka.
Co do spania na Popie Iwanie to mozna ale pewnie tam wieje no i syf jak wszedzie.
Super miejscowka jest przelecz po zejsciu z Howerli. Tylko jak ona sie nazywala.... W polowie drogi miedzy HOwerla a Pietrosem mija sie taka fajna cerkiew gdzie jest fajny "Ekologiczny punkt" a w srodku sa lawy stoly i piec. Tylko uwaga sa dwa takie domki za raz pod Howerla i drugi kolo Cerkiwki :)
Mozesz tam spac lub przejsc jeszcze przez nastepna mala gorke gdzie jest super siodlo i woda tam chyba nie jest ze sniegu albo tak duzo sie go topilo ze wygladalo jak potok :)
Charakterystyczny pkt tej przeleczy to... Sławojka :D i jakies wiaty do siedzienia.

Jeszcze taka uwaga. Jak juz tam jedziesz to przejdz wszystko i nie wracaj tam. Za duzo ludzi tam wszyscy wala na najwyzszy szczyt ukrainy ogolny syf juz tam jest i za duzo ludzi. Czas na Gorgany :!:
Ja zrobilem wszystko tam i nie czuje potrzeby wracac.

_________________
Dużo czytam, mało pisze... ale staram sie byc na bieżąco :)

SPRZEDAM
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=109392378


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 01, 2006 10:19 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
ujemny napisał(a):
Jeszcze taka uwaga. Jak juz tam jedziesz to przejdz wszystko i nie wracaj tam. Za duzo ludzi tam wszyscy wala na najwyzszy szczyt ukrainy ogolny syf juz tam jest i za duzo ludzi. Czas na Gorgany

Polecam również Świdowiec - Pięęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęeknie - stada koni, wspaniałe kotły polodowcowe, jeziorka i znacznie mniej luda. PS mogę się mylić w opisie bo przez 3 dni lazłem we mgle ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 01, 2006 2:12 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 26, 2005 3:13 pm
Posty: 36
Lokalizacja: Czestochowa
Z Pietrosza poszlismy na swidowiec ale tylko na Bliznice bo juz malo czasu bylo. Ja niesety doznalem kontuzji miesnia (sam do dzisiaj nie wiem co to bylo) i czesc osob tylko zaatakowala jednak nie weszli na bliznice bo im sie gorki pomylily :P
Wiec na pewno tam wroce :) No i Gorgany sa podobno najbardziej dzikie i najmniej ludzi a jak juz sie wejdzie w gory to sie idze tydzein do cywilizacji :)

PEACE :P

_________________
Dużo czytam, mało pisze... ale staram sie byc na bieżąco :)

SPRZEDAM
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=109392378


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 01, 2006 6:52 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N mar 19, 2006 11:34 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Łódź
Wielkie dzięki wszystkim za rady, na pewno z nich skorzystam.

ujemny: generalnie jadę tam aby się rozruszać przed dużo wyższymi górami i odpocząć.
Zgadza się, że Czarnohora jest bardzo popularna ale cóż zrobić ... :).

_________________
Pozdrawiam
Sylwek

http://www.modelarstwookretowe.pl/index.php?p=17


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 01, 2006 6:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
ujemny napisał(a):
Z Pietrosza poszlismy na swidowiec ale tylko na Bliznice bo juz malo czasu bylo. Ja niesety doznalem kontuzji miesnia (sam do dzisiaj nie wiem co to bylo) i czesc osob tylko zaatakowala jednak nie weszli na bliznice bo im sie gorki pomylily :P
Wiec na pewno tam wroce :) No i Gorgany sa podobno najbardziej dzikie i najmniej ludzi a jak juz sie wejdzie w gory to sie idze tydzein do cywilizacji :)

PEACE :P

Tylko, że trzeba najpierw sięprzedrzeć przez dzikie morze kosówki ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 12:39 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Jaki jest stan drogi Vorochta - Zaroślak ? W ogóle do samego Zaroślaka można dojeżdżać autami ?

Mam w planie przejście granią z Howerli na Popa Iwana. I tu moje pytanie: dokąd najlepiej schodzić z Popa, tzn mam tu na myśli najbliższą miejscowość z której można złapać jakiś transport spowrotem do Vorochty. Czy z Popa jest jakiś znakowany szlak ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 3:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
jak zejdziesz z popa do dzembroni (czy jak sie to pisze), to babci paraski (jak nie wiesz to taka slawna babcia, mozna u niej przenocowac za 10 hrywien) syn jezdzi "autobusem" on cie zawiezie do worohty. wyjezdza rano okolo 7 (no nie pamietam).
schodzisz z popa przez smotrec do dzemroni lub omijasz smotrec i idziesz przez skalki. na oznakowanie to raczej nie licz, raczej go nie ma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 3:48 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
trekker napisał(a):
Jaki jest stan drogi Vorochta - Zaroślak ? W ogóle do samego Zaroślaka można dojeżdżać autami ?

Mam w planie przejście granią z Howerli na Popa Iwana. I tu moje pytanie: dokąd najlepiej schodzić z Popa, tzn mam tu na myśli najbliższą miejscowość z której można złapać jakiś transport spowrotem do Vorochty. Czy z Popa jest jakiś znakowany szlak ?

Do samego zaroślaka da się dojechać samochodem, Najlepiej zejść do Dzembronii - tak jak pisał Kilerus Jest tam też jakiś przystanek na który dojeżdzają blaszane puszki na kołach (nasza psuła się co 2 km), ale do kąd one jadą???? :shock: :shock: :shock: nie mam pojęcia ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 4:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
ta puszka wlasnie jechalismy do worohty
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 4:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Puszka ??? Wy****na fura !!! (rzadko uzywam gwiazdek, ale to naprawde wyjatkowa okazja :D ) :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 15, 2006 4:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
nawet nie wiesz jak sie tym jedzie :lol:
czlowieku, jak powialo spalinami i kurzem w srodku, to az siwo.
to byl taki ich pks, a jechal po takiej drodze, ze taksowkarze za zadne piniadze nie chcieli tam jechac.
rodeo poprostu.
kobiety jechaly na targ, jedna chowala pieniodze w staniku.
przyniosly jakies worki, polozyly jeden zaraz obok mnie, cos cieplego tam bylo ale sie nie ruszalo.
tylko jeszcze tych klatek z kurczetami brakowalo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 29, 2006 10:43 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Jeszcze mam pytanie jak wygląda sprawa z zostawieniem auta.
Czy jest jakis parking strzeżony koło Zaroślaka, a jeśli nie to czy można tam spokojnie zostawić auto na 2 dni czy to raczej duze ryzyko ?

Zna ktoś jakiś adres z prognozą pogody dla Czarnohory albo chociaz Iwanofrankowska ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 8:00 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lis 03, 2006 8:41 pm
Posty: 277
Lokalizacja: Malerzów
Hejka! Zainteresowanych zapraszam do krótkiej relacji z tygodniowego wypadu w Czarnohorę.
http://dziku.maniak.pl/0706_ukraina/1/
Pozdrawiam :)

_________________
http://www.dzikumaniak.pl


Ostatnio edytowano Śr maja 27, 2009 11:28 am przez Dziku, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 29, 2007 1:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 06, 2006 7:01 pm
Posty: 3482
Lokalizacja: Monoklina Beskidzka
Dziku napisał(a):
Hejka! Zainteresowanych zapraszam...

"Welcome home;)" Dziekuję, pozdrawiam :D

_________________
Po latach nie pamiętasz makabry tylko to, co najpiękniejsze. No chyba, że jesteś z natury zgorzkniałym zgredem, to zapamiętasz co innego...
Starsza pani w kapeluszu albo ktoś młodszy w kasku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL