Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 8:26 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lut 28, 2013 2:49 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lut 24, 2013 11:25 am
Posty: 11
Witam, forum czytuje sobie od czasu, do czasu, ostatnio zalozylem konto w celu zadania kilku pytan
Mieszkam nad morzem, co nie pozwala mi na czeste bywanie w gorach, staram sie jezdzic ze znajomymi chociaz 2 razy w roku. kocham gory i kazdy wypad planuje juz duzo wczesniej. Poczytalem troche relacji, obejrzalem troche zdjec i juz zastanawiam sie, gdzie wybrac sie na majowke.
Zazwyczaj zaliczamy glowny szlak w poszczegolnych pasmach gorskich. Sudety przeszlismy cale wlasnie głownym czerwonym szlakiem (Izerskie, Karkonosze), potem troche poszwedalismy sie po Sowich, po Stolowych. Wczesniej rowniez 'po lepkach" przeszlismy Bieszcady.
W tym roku chcialbym skupic sie na Beskidach. Bedziemy mieli okolo 1,5 tygodnia czasu. Myslalem nad Beskidem Malum, Slaskim i Zywieckim, Jakie trasy mozecie mi polecic, co oprocz gor warto zobaczyc w okolicach (interesuje nas historia), jaki przewodnik najlepiej kupic, gdzie najlepiej zatrzymac sie na nocleg/jedzenie, a jakie miejsca omijac szerokim lukiem.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 28, 2013 2:53 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
A ile jeszcze takich samych wątków założysz?

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 28, 2013 3:12 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 11:06 am
Posty: 219
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Cześć .
Mam na imię Kasia i mieszkam w centralnej Polsce.
Nad morze wybieram się średnio raz w roku.
Czy mógłbyś mi doradzić jaka miejscowość jest najładniejsza ?
Gdzie znajdę szeroką i ładną plażę z małą ilością ludzi ?
Jakie miejsca warto zwiedzić ?
Nie lubię małych zatłoczonych miasteczek . Cisza ,las, morze ,szum fal ,łopot mew.
Oczywiście kwatery też są ważne standard średni no i tanio.
Kuchnię preferuję domową najlepiej gdzieś w stołówce szkolnej tanio i swieżo .

Z góry dziękuję za odpowiedź Kasia

_________________
KASIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 28, 2013 3:24 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lut 24, 2013 11:25 am
Posty: 11
PrT napisał(a):
A ile jeszcze takich samych wątków założysz?

przepraszam, ale wystapil mi jakis blad i temat nie chcial sie dodac, a nastepnie dodal sie 3 razy :D juz usunalem poprzednie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 28, 2013 4:14 pm 
Weteran

Dołączył(a): So wrz 29, 2012 9:26 am
Posty: 128
Lokalizacja: Pszczyna
D. napisał(a):
W tym roku chcialbym skupic sie na Beskidach. Bedziemy mieli okolo 1,5 tygodnia czasu. Myslalem nad Beskidem Malum, Slaskim i Zywieckim, Jakie trasy mozecie mi polecic(...)
Pozdrawiam


Napiszę z pamięci jak mogłaby wyglądać kilkudniowa wycieczka po Beskidach, a raczej które szczyty są wg mnie "kluczowe".
Przyjazd do Bielska Białej, stamtąd komunikacją miejską (autobus nr 8) pod Szyndzielnię. Wychodzicie do góry, stamtąd na Klimczok. Można podejść na Błatnią, wrócić tą samą trasą na Klimczok (godzinka marszu). Zejście do Szczyrku, stamtąd na Skrzyczne, dalej na Baranią Górę, zejście do Węgierskiej Górki. Następnie na Romankę, Rysiankę i dalej Pilsko. Z Pilska na Babią górę przez przełęcz Głuchaczki i Małą Babią. Zejście do Zawoji, bus do Suchej Beskidzkiej, przesiadka na pksa do Żywca lub od razu do BB. Ewentualnie jeszcze po Baraniej Górze zejść do Milówki, podjechać pkp do Zwardonia (pół godz) i zrobić pasmo Wielkiej Raczy. Dalej na Rycerzową Wielką lub zejść do Rycerki Górnej, podjechać z powrotem do Węgierskiej Górki (i dalej tak jak wyżej). Można również przenocować w schronisku na Rycerzowej i pójść wzdłuż granicy aż na Rysiankę. Po drodze jest masa miejsc noclegowych (schroniska, bacówki, bazy namiotowe) więc tą kwestię pozostawiam do wyboru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 28, 2013 5:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
D. napisał(a):
W tym roku chcialbym skupic sie na Beskidach. Bedziemy mieli okolo 1,5 tygodnia czasu.


Ja bym polecał część Głównego Szlaku Beskidzkiego od Ustronia do Krościenka. Nie wiem czy da się to zrobić w 1,5 tygodnia - pewnie zależy od pogody.
Po drodze m.in. Czantoria, Barania Góra, Pilsko, Babia Góra, Polica, Turbacz, Lubań. Na trasie są schroniska więc można jakoś sensownie zaplanować noclegi.

Sam chętnie bym tą trasę zrobił ale teraz priorytetem są Tatry ;)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 28, 2013 6:21 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lut 24, 2013 11:25 am
Posty: 11
a moze ktos polecic jakies ciekawsze miejsca na nocleg niz schroniska? gdzie znajdziemy jakies bacowki lub wiaty, pod ktorymi mozna sie zatrzymac powiedzmy w 5 osob?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 28, 2013 6:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
D. napisał(a):
a moze ktos polecic jakies ciekawsze miejsca na nocleg niz schroniska? gdzie znajdziemy jakies bacowki lub wiaty, pod ktorymi mozna sie zatrzymac powiedzmy w 5 osob?


Bacówki - Krawców Wierch, Wielka Rycerzowa w Beskidzie Żywieckim.
Bardzo fajne miejsca ale żeby jakoś radykalnie się różniły standardem od schronisk to bym nie powiedział.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 28, 2013 6:36 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lut 24, 2013 11:25 am
Posty: 11
_Sokrates_ napisał(a):
D. napisał(a):
a moze ktos polecic jakies ciekawsze miejsca na nocleg niz schroniska? gdzie znajdziemy jakies bacowki lub wiaty, pod ktorymi mozna sie zatrzymac powiedzmy w 5 osob?


Bacówki - Krawców Wierch, Wielka Rycerzowa w Beskidzie Żywieckim.
Bardzo fajne miejsca ale żeby jakoś radykalnie się różniły standardem od schronisk to bym nie powiedział.

zle sie wyrazilem, chodzi mi o jakies "dzikie" miejsca, gdzie mozna sie przespac za darmo na ziemi, ale pod nieprzeciekajacym dachem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 28, 2013 6:51 pm 
Weteran

Dołączył(a): So wrz 29, 2012 9:26 am
Posty: 128
Lokalizacja: Pszczyna
1. Bacówka na Polanie Górowej (ok pół godz drogi od schroniska na Hali Miziowej na Pilsku)- Jest Bacówka, są miejsca na namiot i ognicho. Nawet prowizoryczny prysznic jest. Z tym, że bazowy piastuje swój urząd jakoś od końca czerwca do końca września. Wtedy nocleg wynosi 7 zł. W cenie oczywiście mozliwość skorzystania z piecyka, prysznica; materac z cenie:D
2. Przełęcz Głuchaczki - na trasie Pilsko - Babia. Jest tam szopka ze 5x3 m, tylko jak byłem tam ostatnio to nie było ani drzwi ani żadnego okna, w majową noc trochę wypiździało:P Dach był ok. Klimat miejsca nieziemski!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 01, 2013 12:10 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Strona czeska ale szałasy polskie

http://boudy.info/hledat.php?txt=cz&zem ... %B9ywiecki

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 03, 2013 11:51 am 
Nowy

Dołączył(a): N lut 24, 2013 11:25 am
Posty: 11
Basia Z. napisał(a):

wielkie dzieki, super stronka, czy jets ktos w stanie powiedziec na ile aktualna jest ta lista?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 03, 2013 4:49 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kafar napisał(a):
1. Bacówka na Polanie Górowej (ok pół godz drogi od schroniska na Hali Miziowej na Pilsku)- Jest Bacówka, są miejsca na namiot i ognicho. Nawet prowizoryczny prysznic jest. Z tym, że bazowy piastuje swój urząd jakoś od końca czerwca do końca września. Wtedy nocleg wynosi 7 zł. W cenie oczywiście mozliwość skorzystania z piecyka, prysznica; materac z cenie:D
2. Przełęcz Głuchaczki - na trasie Pilsko - Babia. Jest tam szopka ze 5x3 m, tylko jak byłem tam ostatnio to nie było ani drzwi ani żadnego okna, w majową noc trochę wypiździało:P Dach był ok. Klimat miejsca nieziemski!


Na Górowej spać można również w zimie, wtedy część tego szałasu jest zamknięta, ale poddasze nadaje się do spania.
Tylko z tego co pamiętam, że nie można rozpalić ognia.

Co do aktualności strony. Osoby bywające tu i ówdzie starają się aktualizować (widzę wpisy swoich kolegów), ale trudno jednak wierzyć na 100 %.
Pewna i dość solidna jest Mędralowa, Górowa, z kolei w okolicach Wielkiej Raczy można spać na Bryzgałkach - po stronie Słowackiej.

Jest jeszcze porządna wiata w miejscu letniej bazy namiotowej PTTK Gliwice na przełęczy Przysłop Potócki.

No i jest jeszcze częściej aktualizowana strona słowacka (po słowacku) obejmująca zarówno bacówki, szałasy jak i schroniska, ale więcej wymieniono po stronie słowackiej niż polskiej:

http://hiking.sk/hk/li/chaty-orava_a_kysuce.html

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 17, 2013 5:26 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lut 24, 2013 11:25 am
Posty: 11
planuje wypad zaczac od stronyBabiej Gory
kolo godziny 9 wyszlibysmy z Zawoi w strone wlasnie babiej Gory, troche pokrecilibysmy sie w okolicach, gdzie najlepiej nocowac?
bo slyszalem, ze to schronisko w okolicach nie jest zbyt przyjazne dla turystow :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 17, 2013 8:40 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
D. napisał(a):
planuje wypad zaczac od stronyBabiej Gory
kolo godziny 9 wyszlibysmy z Zawoi w strone wlasnie babiej Gory, troche pokrecilibysmy sie w okolicach, gdzie najlepiej nocowac?
bo slyszalem, ze to schronisko w okolicach nie jest zbyt przyjazne dla turystow :)


Można spać po uprzedniej rezerwacji w drewnianej chałupie na terenie skansenu w Zawoi Markowej. Nocleg w warunkach dość prymitywnych (bez wody, trzeba mieć własny śpiwór) ale za to tani, coś około 15 zł. Ze względu na to, ze chałupa jest drewniana nie wolno palić i używać otwartego ognia.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 22, 2013 7:40 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podłączam się pod temat: szukam fajnej miejscowości w Beskidzie Wyspowym/Gorcach lub w tych okolicach by wyskoczyć na weekend majowy z dzieciakami...w planach mamy krótką wycieczkę w góry(gdzieś blisko bo dzieci mają :rok i 5 lat,młodsze będzie w nosidle)...starszak ma zerową kondycję,więc musi być baardzo krótka trasa:)...najlepiej by można było w okolicy zwiedzic coś ciekawego...od razu dodam Chabówkę i skansen kolejowy mamy już zaliczony:).Z góry dziękuję za propozycje ciekawych miejsc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 23, 2013 12:02 pm 
Swój

Dołączył(a): So sie 25, 2012 1:19 pm
Posty: 41
Na Mędralowej (2h30minut od Babiej Góry) jest szałas, spanie całkowicie na dziko. Fotka:

Obrazek

Spaliśmy zimą, i dało rade także latem bez problemowo idzie się tam przespać, często także latem można tam trafić na innych turystów więc można poznać nowych ludzi :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL