Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:53 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 121  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 8:59 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
A jeśli chcesz się pofatygować to rusz cztery litery


Nie będę się "fatygował", jeśli ktoś chce zakwestionować mandat czy inne szykany ze strony TPN niech się pofatyguje do mnie.

Serdeczności!

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 9:04 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Maciej_Zimowski napisał(a):
jeśli ktoś chce zakwestionować mandat czy inne szykany ze strony TPN niech się pofatyguje do mnie.



Ciekawe ile osób się pofatygowało?? Bo w mediach nie było nic o tym żeby Zimowski cofnął jakiś mandat. Przynajmniej ja nie słyszałem ale na pewno Lech Rugała słyszał. I doda 1 zdanie wyrwane z kosmosu.
"szlaki pozalewane i zawracają" :bounce:

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 9:06 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
Ciekawe ile osób się pofatygowało?


Co jakiś czas otrzymuję telefony od osób zainteresowanych zwiedzaniem Tatr z młodzieżą bez płacenia za "wynajem słupa" - doradzam i informuję, ale nie liczę tych przypadków.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 9:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Lech napisał(a):
tylko wrzuć tu skan mandatu aby nas przekonać, że mandat został wystawiony za brak przewodnika, a nie np. za niszczenie roślin przez będących pod jego opieką dzieci.

Coś takiego może zrobić wyłącznie ten, któremu ten mandat wystawiono...

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 9:54 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Lech napisał(a):
rogerus72 napisał(a):
nie wiedziałem, że z powodu podtopienia szlaków wlepiają grupom bez przewodnika mandaty...
Widziałeś te mandaty i przeczytałeś za co je wystawiono? Jak nie to nie pieprz głupot. A to, że grupy zawróciły na wieść, że nie ma tam po co iść bo szlaki są pozalewane, to zupełnie normalne. Natomiast nienormalne jest wymyślanie bajeczek, że wlepiono grupom mandaty za to, że nie mieli przewodnika. Brak przewodnika na publicznie dostępnym szlaku nie jest żadnym wykroczeniem i nikogo nie można za to ukarać.


Lech napisał(a):
Jackal napisał(a):
A konkretnie: naruszeniem zakazu prowadzenia grup szkolnych bez przewodnika na terenie TPN, zgodnie z wydanym rozporządzeniem.
Bzdura! Do zarządzenia dyrektora TPN (nie rozporządzenia, które dawno straciło ważność!!I) nie ma przepisów wykonawczych. Zarządzenie jest więc w świetle prawa nieważne. Mandat ma taką rubrykę, w której wpisuje się za jakie wykroczenie z jakiego artykułu. Nie ma artykułu, który by określał jako wykroczenie poruszanie się grupy po szlaku turystycznym bez przewodnika. Można wystawić mandat za niszczenie przyrody, kiedy grupa np. zejdzie ze szlaku czyli z innego tytułu. Być może tak też było, ale mandatu konkretnie komu i za co jakoś nikt nie widział. Tak więc to, co tu wypisujecie, to czysta fantazja.


Lech napisał(a):
raffi79. napisał(a):
Niestety Zimowski i Lechu. Wczoraj na Kasprowym opiekun dostał mandat za brak przewodnika. Grupa liczyła 30 dzieciaków wieku 6-7lat. Niestety nie mam czasu zakrywać twarzy na zdjęciach.

Więc walisz jeden z drugim farmazony.
Sam tu walisz potworne farmazony. Nie musisz zakrywać twarzy na zdjęciach tylko wrzuć tu skan mandatu aby nas przekonać, że mandat został wystawiony za brak przewodnika, a nie np. za niszczenie roślin przez będących pod jego opieką dzieci. I nie wciskaj tu ciemnoty, bo straż parkowa podobnie jak policja może wystawiać mandaty tylko za wykroczenie wg konkretnego artykułu i paragrafu ustawy kodeks wykroczeń i obowiązującego taryfikatora. A nie ma takiego artykułu ani paragrafu, który by pozwalał na ukaranie kogokolwiek za brak przewodnika.


tyś to jednak głupi i jak to piszesz w stronę innych sam pieprzysz głupoty. Policja ma obowiązek wpisać paragraf wykroczenia na mandacie? ok. ale Straż Parku gamoniu to nie policja. Rozporządzenie Dyrektora TPN głąbie to nie żaden paragraf. a jak jeszcze do ciebie przez tyle stron nie dotarło, że Dyrektor Parku może wydać jakiekolwiek rozporządzenie i za jego nieprzestrzeganie karać to nie ma co z tobą dyskutować. do zakutego łba nic nie dotrze...
skończ więc z tymi swoimi tekstami o pieprzeniu, bo nie masz o tym zielonego pojęcia (o pieprzeniu).

i naucz się wreszcie czytać ze zrozumieniem. mandaty dostali za brak przewodnika (tak ja to zrozumiałem) i zostali zawróceni ze szlaku, a nie zostali zawróceni, bo szlaki zostały pozalewane/podtopione/zniszczone przez wodę. kumasz czaczę, czy nie?

EDYTKA: mam w pracy sporo rozporządzeń, których muszę przestrzegać. są obowiązujące i nie są to paragrafy. mandatu za nieprzestrzeganie nikt mi nie wypisze. ale ukarany mogę zostać. podać ci rodzaje kar, jakie pracodawca może na mnie nałożyć?

rozporządzenie Dyrektora Parku jest obowiązujące i czy ci się to podoba, czy nie za moczenie nóg w stawie, czy też dokarmianie kaczek możesz dostać mandat od strażnika lub łagodniej zostać potraktowany - upomnienie. ale analizując twoje posty to stwierdzam, że raczej będziesz się stawiał i pienił, a więc mandat murowany. a wtedy z lamentem do Macieja i do sądu. powodzenia w sądzie nie życzę.

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 10:13 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
aha, skoro jesteś taki mundry to powiedz mi, czy policja może mnie ukarać mandatem za przekroczenie predkości samochodem na terenie zakładu pracy (teren wewnętrzny). no? może, czy nie może? otóż nie możee. tam jej jurysdykcja nie obowiązuje.

a Straż Parku jest na swoim terenie i za wykroczenia przeciw Rozporządzeniom Dyrektora, czy też Regulaminowi Parku może karać. wszystko jasne, czy przetłumaczyć?

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 10:23 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Polecam
http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-04-254-2536

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 10:35 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Maciej_Zimowski napisał(a):
zas otrzymuję telefony od osób zainteresowanych zwiedzaniem Tatr z młodzieżą bez płacenia



Tak samo jak hotele dzwonią do Ciebie z Podhala żebyś klientów podesłał... śmieszny jesteś!!!


Maciej_Zimowski napisał(a):


I co polecasz czytać nie rozumiesz. Masz jasno napisane.
Zimowski myślałem że jesteś na poziomie ale z Twoją wiedzą to nawet do przedszkola by Cię nie przyjęli.

Tak samo jak Straż Miejska mnie legitymuje i nakłada mandat na terenie miasta tak samo SP działa na terenie Parku i może nakładać mandaty.

Nie rozumiesz???
Tyle osób Ci to tłumaczy ale Ty masz swoją wizję. Zresztą tak się cieszyłeś nie dawno żę wygrałeś batalie w Parkach. Szczerze to g.wno wygrałeś jesteś dalej w tym samym punkcie. Jeśli sąd wyda wyrok że jest to nie zgodne z przepisami to uznamy przepisy za nie zgodne. Obecnie nie ma nic takiego i rozporządzenie Dyrektora obowiązuje na terenie TPN.
Nie rozumie czy mu Ty człowiek światowy nie założy sprawy w sądzie? Boisz się przegranej? Kosztów? Kompromitacji po nagłośnieniu ???

Poczekajmy zaraz ten drugi pieniacz się odezwie z zielonymi szkołami. Ekspert nr 2 od Tatr.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 11:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
raffi79. napisał(a):
Tak samo jak Straż Miejska mnie legitymuje i nakłada mandat na terenie miasta tak samo SP działa na terenie Parku i może nakładać mandaty.
Z tym, że obowiązuje ich taka dokładnie sama procedura mandatowa jaka obowiązuje policjantów. A o tym na czym ona polega jak widać nie masz zielonego pojęcia. Mandaty nakłada się za konkretne wykroczenie wyszczególnione w ustawie, a poruszanie się po szlaku bez przewodnika żadnym wykroczeniem nie jest.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 12:08 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Lech napisał(a):
obowiązuje ich taka dokładnie sama procedura mandatowa jaka obowiązuje policjantów



Polemizował bym na ten temat ale nie ważne.



Lech napisał(a):
Mandaty nakłada się za konkretne wykroczenie wyszczególnione w ustawie, a poruszanie się po szlaku bez przewodnika żadnym wykroczeniem nie jest



A czym jest w twoim rozumowaniu ???

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 12:17 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Lech napisał(a):
raffi79. napisał(a):
Tak samo jak Straż Miejska mnie legitymuje i nakłada mandat na terenie miasta tak samo SP działa na terenie Parku i może nakładać mandaty.
Z tym, że obowiązuje ich taka dokładnie sama procedura mandatowa jaka obowiązuje policjantów. A o tym na czym ona polega jak widać nie masz zielonego pojęcia. Mandaty nakłada się za konkretne wykroczenie wyszczególnione w ustawie, a poruszanie się po szlaku bez przewodnika żadnym wykroczeniem nie jest.

ło matko....
ustawodawca mówi, że pozostawia w gestii Dyrektora Parku Narodowego to i tamto? mówi. więc skoro Dyrektor TPN wprowadził "pewne" rozporządzenie to ono do czegoś zobowiązuje. niedostosowanie się do zapisów dyrektywy (zarządzenia/rozporządzenia) Dyrektora Parku Narodowego jest wystarczajacą podstawą, by takich łamiących wewnętrzne uregulowania parkowe Strażnik Parku mógł ukarać mandatem. i nie musi wpisywać jakiegokolwiek "paragrafu". wpisuje: "Łamanie regulaminu Parku Narodowego/Rozporządzenia Dyrektora Parku". koniec. kropka.

jest zakaz wchodzenia do stawów lub kąpieli w stawach? jest. w lipcu 2012r byłem świadkiem, jak kilku "turystów" zostało ukaranych 500-set złotowymi mandatami za kąpiel w Wielkim Stawie Polskim w "Piątce". mam ci podać dane co najmniej trzech osób, które ze mną wtedy były i mogą poświadczyć moje słowa? a więc nie pier.dol głupot, bo z pieprzeniem to nie ma nic wspólnego...

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Ostatnio edytowano Pn cze 10, 2013 12:24 pm przez rogerus72, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 12:19 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
A czym jest w twoim rozumowaniu


To już ja tłumaczyłem chyba z 10 razy, no trudno, napiszę i 11 raz - jest korzystaniem z terenu zarządzanego przez firmę TPN, bez zgody na punkt regulaminu który jest zabronioną klauzulą umowną. Zarządca terenu nie może ukarać za coś takiego "mandatem" właśnie dlatego że jest to regulamin wewnętrzny (czyli umowa między klientem - turystą a oferentem - TPN) a nie element prawa państwowego. Dlatego właśnie wcześniej dyrekcja TPN podejmowała niezliczone próby przywrócenia owego przymusu na poziomie ministerialnym - jak wiemy bezskutecznie. Obecnie nagonka na opiekunów grup oparta jest na bardzo wątłej i niepewnej konstrukcji prawnej. Delikwentowi który na punkt regulaminu się nie zgadza można teoretycznie co najwyżej zabronić wstępu na TPN ale wtedy przysługują mu bardzo silne narzędzia prawa konsumenckiego do egzekucji od TPN odszkodowania.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 12:29 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
est zakaz wchodzenia do stawów lub kąpieli w stawach? jest. w lipcu 2012r byłem świadkiem, jak kilku "turystów" zostało ukaranych 500-set złotowymi mandatami za kąpiel w Wielkim Stawie Polskim w "Piątce". mam ci podać dane co najmniej trzech osób, które ze mną wtedy były i mogą poświadczyć moje słowa? a więc nie pier.dol głupot, bo z pieprzeniem to nie ma nic wspólnego...


Zakaz kąpieli w stawach, jak też schodzenia ze szlaku ma jak najbardziej umocowanie w ustawie. Zakaz chodzenia po publicznych szlakach grup młodzieży bez przewodnika - nie.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 12:31 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
Maciej_Zimowski napisał(a):
Delikwentowi który na punkt regulaminu się nie zgadza można teoretycznie co najwyżej zabronić wstępu na TPN ale wtedy przysługują mu bardzo silne narzędzia prawa konsumenckiego do egzekucji od TPN odszkodowania.

które mu gów.no dadzą. nie zgadza się na przepisy obowiązujące w Parku? to jego problem. niech przed sądem sobie macha szabelką powołując się na dyskryminację. powodzenia.

wolno w Parku Narodowym zachowywać się głośno? nie wolno. jest to tylko uzasadnione wtedy, gdy turysta "podejrzewa" możliwość spotkania się z niedźwiedziem i wtedy głośne zachowanie "poinformuje" niedźwiedzia o obecności człowieka.

nie podoba się delikwentowi nakaz zachowania ciszy w Parku? zakaz kąpieli w stawie? zakaz dokarmiania zwierząt? zakaz zrywania roślin i grzybów? to won do sądu walczyć przeciwko dyskryminacji!

Maciej_Zimowski napisał(a):
Zakaz kąpieli w stawach, jak też schodzenia ze szlaku ma jak najbardziej umocowanie w ustawie. Zakaz chodzenia po publicznych szlakach grup młodzieży bez przewodnika - nie.

coś mnie się zdaje, że nie do końca przeczytał żeś Pan pewne regulacje.
ustawa umożliwia Dyrektorowi Parku Narodowego wydawać wewnętrzne rozporządzenia, czy komuś się to podoba, czy nie.

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Ostatnio edytowano Pn cze 10, 2013 12:34 pm przez rogerus72, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 12:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
raffi79. napisał(a):
Lech napisał(a):
Mandaty nakłada się za konkretne wykroczenie wyszczególnione w ustawie, a poruszanie się po szlaku bez przewodnika żadnym wykroczeniem nie jest
A czym jest w twoim rozumowaniu ???
Nie jest wykroczeniem ujętym w ustawie. Dyrektor TPN może sobie oczywiście podobnie zarządzić, że zabronione jest wchodzenie na teren Parku w innym obuwiu jak marki HiMontain, ale to nie znaczy, że takie zarządzenie jest wiążące w sprawach o wykroczenia. I koniec, kropka.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 12:36 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
uffff! dobiliśmy do setki!
nareszcie! będzie impreza!


P.S. Markizie? gdzie jesteś? :wink:

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 12:49 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
ustawa umożliwia Dyrektorowi Parku Narodowego wydawać wewnętrzne rozporządzenia,


Każdy może sobie wydawać zarządzenia na swoim, albo zarządzanym przez siebie terenie ale nie ma w tym całkowitej dowolności. To już tłumaczyłem klika razy i po raz n-ty nie będę, w dodatku tym samym forumowym oszołomom.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 3:21 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Maciej_Zimowski napisał(a):
Cytuj:
ustawa umożliwia Dyrektorowi Parku Narodowego wydawać wewnętrzne rozporządzenia,


Każdy może sobie wydawać zarządzenia na swoim, albo zarządzanym przez siebie terenie ale nie ma w tym całkowitej dowolności. To już tłumaczyłem klika razy i po raz n-ty nie będę, w dodatku tym samym forumowym oszołomom.

Mam prośbę, czy może mi Pan odpowiedzieć na jedno pytanie? Swego czasu toczył Pan inną krucjatę przeciwko dyrektorom parków narodowych. Powołując się na swoje konsumenckie prawa usiłował Pan wymusić zgodę na poruszanie się pozaszlakowe na terenach chronionych. Walczył Pan o swobodne poruszanie się po parku narodowym, usiłował wymusić zgodę na prowadzanie grup poza szlakami. Jak skończyła się ta sprawa? Uzyskał Pan zgodę?

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 4:55 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Coś się Pani musiało pokiełbasić. Nie próbowałem "wymuszać" żadnej zgody, zwracałem co najwyżej na absurdalność wielu przepisów np. takich że wolno "pozaszlakowo" zbierać grzyby i jagody a nie można obserwować przyrody. Albo nie wolno wejść na drogi-stokówki w Bieszczadach po których ciężki sprzęt wywozi drewno. Proszę sprawdzić na www.parkwatch.blog.pl

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 10, 2013 9:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Maciej_Zimowski napisał(a):
Proszę sprawdzić na http://www.parkwatch.blog.pl


Takie same bzdety jak i teraz na podobnym blogu o przewodnikach.
Naprawdę chłopie masz jakiś uraz ???


Lechu nie rozumiesz dalej

Art.3.1.Zapewnienie warunków bezpieczeństwa osób przebywających w górach należy do ministra właściwego do spraw wewnętrznych, organów jednostek samorządu terytorialnego, na terenie których wykonywane jest ratownictwo górskie, dyrekcji parków narodowych i krajobrazowych położonych na obszarze gór, a także do osób fizycznych, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej prowadzących w górach zorganizowaną działalność w zakresie sportu, rekreacji lub turystyki.
2.Zapewnienie warunków bezpieczeństwa w górach polega w szczególności na:
1)oznakowaniu terenów, obiektów i urządzeń służących do uprawiania sportu, rekreacji lub turystyki;
2)ustaleniu zasad korzystania z danego terenu, obiektu lub urządzenia;
3)zapewnieniu podmiotom uprawnionym do wykonywania ratownictwa górskiego warunków do organizowania pomocy oraz ratowania osób, które uległy wypadkowi lub są narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia;
4)ogłaszaniu komunikatu lawinowego.

Z powyższego wynika żę Dyrektor TPN ustalił zasady korzystania z danego terenu dla grup szkolnych. Obowiązek wynajmowania przewodnika.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 8:46 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Maciej_Zimowski napisał(a):
Coś się Pani musiało pokiełbasić. Nie próbowałem "wymuszać" żadnej zgody, zwracałem co najwyżej na absurdalność wielu przepisów np. takich że wolno "pozaszlakowo" zbierać grzyby i jagody a nie można obserwować przyrody. Albo nie wolno wejść na drogi-stokówki w Bieszczadach po których ciężki sprzęt wywozi drewno. Proszę sprawdzić na http://www.parkwatch.blog.pl

Raczej nie. Nawiązałam do rozmowy prowadzonej swego czasu na jednej z zamkniętych grup na facebooku. Niestety, część jej została wykasowana. Dotyczyła m.in. turystyki ornitologicznej. Szanując prywatność Pańską i innych dyskutantów bardzo proszę aby Pan przedstawił swoje stanowisko odnośnie udostępniania parków narodowych.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 9:49 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
proszę aby Pan przedstawił swoje stanowisko odnośnie udostępniania parków narodowych.


Udostępniać z sensem. Ograniczać ruch turystyczny tylko tam, gdzie jest to uzasadnione rzeczywistymi względami ochroniarskimi. Art 15.1.15 Ust O Ochr. przyrody w obecnym brzmieniu jest anachroniczny i absurdalny.

A propos awantur w Tatrach:

http://wolneprzewodnictwo.blog.pl/2013/ ... wolke-tpn/

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 10:52 am 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Maciej_Zimowski napisał(a):
Ograniczać ruch turystyczny tylko tam, gdzie jest to uzasadnione rzeczywistymi względami ochroniarskimi



We wszystkich PN ruch jest ograniczany. Człowieku zastanów się co piszesz.

Maciej_Zimowski napisał(a):
A propos awantur w Tatrach:

http://wolneprzewodnictwo.blog.pl/2013/ ... wolke-tpn/


Znowu zamieszczasz link to swojego durnego bloga gdzie opisujesz tylko swój punkt widzenia i nie dopuszczasz nikogo to głosu. Bo ty masz racje. Guzik nie masz żadnej racji.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 11:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
raffi79. napisał(a):
Znowu zamieszczasz link to swojego durnego bloga gdzie opisujesz tylko swój punkt widzenia i nie dopuszczasz nikogo to głosu.
Kolejny przejaw demencji w tak młodym wieku. Na blogach jest coś takiego jak komentarze. Możesz tam zabrać głos. Niestety jesteś tak zacietrzewiony, że nie zdołałeś tego zauważyć.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 11:35 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Życzę miłego ciągnięcia do 200 stron. Niestety nie będę uczestniczył w narzucaniu komuś swoich "racji" interesują mnie tylko jakieś nowe i konkretne informacje w temacie wątku.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 12:08 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Lech napisał(a):
Na blogach jest coś takiego jak komentarze



Czytałem te komentarze. Lech Rugała i Zimowski skaczą do osób które cokolwiek napiszą nie po myśli bloga.



Maciej_Zimowski napisał(a):
Niestety nie będę uczestniczył w narzucaniu komuś swoich "racji" interesują mnie tylko jakieś nowe i konkretne informacje w temacie wątku.



Masz rację konkretów dalej brak ale z twojej strony! Na dzień dzisiejszy grupy szkolne mają wynajmować przewodnika i tyle w temacie Panie Zimowski.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 12:31 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
konkretów dalej brak ale z twojej strony!


Konkret i nowość jest w tym artykule

http://wolneprzewodnictwo.blog.pl/2013/ ... wolke-tpn/

W którym strażnikom wyraźnie mięknie rura i już nie pada nic na temat "mandatów". Widać moje blogowa edukacja podziałała.

A co do "zawracania grup" - sprawa prosta. Zawrócono ci grupę, nie trzeba iść od razu do sądu tylko piszemy do TPN wniosek o wysokie odszkodowanie za popsutą imprezę turystyczną. Parę takich wniosków i kombinatorom się odechce.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 12:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
Maciej_Zimowski napisał(a):
Życzę miłego ciągnięcia do 200 stron. Niestety nie będę uczestniczył w narzucaniu komuś swoich "racji" interesują mnie tylko jakieś nowe i konkretne informacje w temacie wątku

(podkr. moje)

Maciej_Zimowski napisał(a):
Konkret i nowość jest w tym artykule

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:cyclopsani:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 12:46 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Maciej_Zimowski napisał(a):
iść od razu do sądu tylko piszemy do TPN wniosek o wysokie odszkodowanie za popsutą imprezę turystyczną


Myślę że opiekun już dość wstydu się nabawi przed całą grupę. A nie żeby pisał jeszcze wniosek o wysokie odszkodowanie. Ale walisz smuty.


Maciej_Zimowski napisał(a):
Konkret i nowość jest w tym artykule

http://wolneprzewodnictwo.blog.pl/2013/ ... wolke-tpn/


I na nowo to samo. Naprawdę konkrety.


Powiedz mi ile grup wchodzi z przewodnikiem a ile nie? Masz takie informacje ?
Tylko prawdziwe nie wyssane z palca tak jak z tymi hotelami. Jak pokazałem ten post znajomym z Podhala to ze śmiechu nie mogli wytrzymać.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 11, 2013 1:00 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:04 pm
Posty: 1057
Cytuj:
Myślę że opiekun już dość wstydu się nabawi przed całą grupę


No cóż - na własne życzenie, skoro nie znał swoich praw. Dlatego na blogu instruuję co zrobić - w razie kontroli pod zarzutem "nie mania przewodnika" po prostu odmówić wylegitymowania się i podania swoich danych, bo kontrolujący strażnik nie ma prawa tego żądać, jeśli nie popełnia się wykroczenia.

_________________
Maciej Zimowski
Koordynator Akcji Wolne Przewodnictwo
http://wolneprzewodnictwo.blog.pl
http://wolnezawody.org


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3627 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 121  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL