Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt cze 25, 2024 11:58 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N cze 04, 2006 10:47 am 
Witam!
Górami interesuję się od kilku lat. Od trzech lat we wrzesniu jeździmy z mężem troche sobie po nich połazić. Jak na razie poznaliśmy sporą część Pienin po stronie polskiej i slowackiej.
W tym roku chcielibyśmy wybrać się gdzieś indziej. Problem jednak w tym, że nie mamy auta i jesteśmy zdani na busy, autobusy itp. W związku z tym mam prośbę do wytrawnych znawców naszych gór. W które miejscowości jechać by było jak najbliżej szlaków. Najlepiej by było gdyby z danej miejscowości wychodziło kilka dobrych szlaków. Nadmienię, że bardzo podobała mi się Szczawnica, z której wychodziła ogromna ilość szlaków wróznych kierunkach i nie było potem problemu z powrotem na kwaterę.
Pozdrawiam ines


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 11:20 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
Hm ja jezdze do Zakopanego pociagiem. Polaczenie mam dobre i zawsze na rano jestem w Zakopcu. A jak wiadomo w Zakopcu wszedzie jezdza busy za ktore placimy od 2zl do 5zl(Chochołowska. Morskie Oko, Lysa Polana).

zreszta nawet jakbym mial auto to do zakopca bym nie pojechal chyba ze na slowacje... to jeszcze.

i tyle jesli chodzi o Tatry.

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 11:23 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
zigulec napisał(a):

zreszta nawet jakbym mial auto to do zakopca bym nie pojechal chyba ze na slowacje... to jeszcze.



Czemu? na busy się majątek wydaje a jak jedziesz autem w kilka osób to cię wychodzi pare razy taniej .

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 12:35 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
WIDZISZ sam sobie odpowiedziales:-) po 1 do FABI wejdzie mało osob. Po drugie tak jak wybieram sie teraz w g0ry to ze mna 2os wiec nie oplaca mi sie gonić auta ponad 500km. jak mam znizke na pociagi i bezposrednie polaczenie prawie.

a w samym zakopcu po co mi auto ? jak za parking trzeba placic i to nie male pieniadze a jak ide w gory to zadko schodze tam gdzie zaczynalem a tak bylbym uzalezniony.

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 2:19 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
troszke malo precyzyjne to pytanko
nie jest napisane co najbardziej cie interesuje, jakie gory
no i gdzie mieszkasz.
zeby wybrac te, do ktorych latwo jest dojechac

napisz cos wiecej wtedy latwiej bedzie ci doradzic


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 4:52 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 9:17 am
Posty: 1076
Lokalizacja: Gdańsk
Polecam Rabkę ( trzy szlaki na Luboń Wlk , szlak na Lubań , do Nowego Targu przez Maciejową , Stare Wierchy i TURBACZ)

Węgierską Górkę ( szlak na Baranią Góre , na Rysiankę , Lipowską aż po Pilsko i dalej )

_________________
POZDRAWIAM !

-Gofer-


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 6:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
zigulec napisał(a):
a w samym zakopcu po co mi auto ? jak za parking trzeba placic i to nie male pieniadze a jak ide w gory to zadko schodze tam gdzie zaczynalem a tak bylbym uzalezniony.


Ze mnie się ostatnio burżuj zrobił i choćbym nawet jechał sam to pakuję do Hondy i fru, nawet kosztem tych 120zł... :twisted:
Nie lubię jeździć pociągami, nie wiem czemu... :scratch:

Pozdrawiam!
Bartek :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 6:59 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
to podejdz na centralny podrzuce Ci moje bagaze :P

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 7:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Jeśli 27-go wyjeżdżasz to spoko... :lol:

Pozdrawiam!
Bartek :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 8:04 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
wszystko na to wskazuje :-)

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 8:21 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Zigulec ale mi Cię szkoda. Cały rok czekać... Stary masz cierpliwość :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 9:02 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 11:46 pm
Posty: 569
Lokalizacja: Biała Podlaska / Warszawa
takie zycie. Ale moze i zimą bede sie pojawiał w Zakopcu na stokach. Bo chce zrobic instruktora narciarstwa.

_________________
...wiem,co mam do stracenia,i wiem,co mam do zyskania,decyzja nie trwa długo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 11:11 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Też mam na pociągi alergię i wolę śmgać samochodem, ale...
Jeśli chodzi o Tatry - to OK, jeśli chodzi o wypad weekendowy też - tylko samochód i nie biorę innego środka lokomocji pod uwagę ;) , lecz jeśli kończy się 100 km dalej niż się zaczyna, to zonk...
Węgierska Górka - w Waszym przypadku to chyba fajny pomysł też lubię to miejsce jaako punkt startowy. Gofer po prawdzie prawi :)

PS. Jeśli chodzi o samochód to tak samo jak z pociągiem... też trzeba do niego wrócic, tyle że stacji kolejowych jest więcej niż parkingów na którch zostawiliśmy samochód ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 05, 2006 5:08 pm 
Mieszkam w Giżycku ( Mazury). Problem dojazdu w góry mnie nie martwi. Zawsze jakoś dotrę. Widziałam Pienieny, teraz może Podhale, Tatry, Góry Stołowe. Zakup auta planuję w przyszłym roku,a teraz potrzebuję miesjca w góry, gdzie nie bedzie trzeba jeździć Bóg wie gdzie, że trochę połazić. Wypad planuje na 10 dni, tak więc szlaków też trochę więcej poproszę.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 06, 2006 4:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Na 10 dniowy wypad polecam taką trasę:
1 dzień: Siwa Polana ( dojazd busem) -Polana Chochołowska-Grześ-Wołowiec-Kończysty-Trzydniowiański-Polana Chochołowska ( nocleg w schronisku)
2 dzień: Polana Chochołowska-Trzydniowiański-Kończysty-Starorobociański-Ornak-Iwaniacka Przełęcz-Polana Ornaczańska ( nocleg w schronisku)
3 dzień:Polana Ornaczańska-Tomanowa Przełęcz, Czerwone Wierchy-Giewont-Kondracka Przełęcz-Polana Kondratowa ( nocleg w schronisku)
4 dzień-Polana Kondratowa-Przełęcz pod Kopą Kondracką-Kasprowy Wierch-Sucha Przełęcz-Dolina Zielona Gąsienicowa-Karb-Mały Kościelec-Czarny Staw Gąsienicowy-Murowaniec ( nocleg)
5 dzień: Murowaniec-Czarny Staw Gąsienicowy-Karb-Kościelec-Karb-Czarny Staw-Zmarzły Staw-Murowaniec (nocleg)
6 dzień: Murowaniec-Czarny Staw-Skrajny Granat-Krzyżne-Murowaniec ( nocleg)
7 dzień: Murowaniec-Czarny Staw-Zawrat-Kozi Wierch-Granaty-Murowaniec ( Orla Perć)
8 dzień-Murowaniec-Zmarzły Staw-Kozia Przełęcz-DPSP-Świstówka i Opalone-Morskie Oko ( nocleg)
9 dzień: Moko dookoła, -Szpiglasowa Przełęcz, Szpiglasowy Wierch, Wrota Chałubińskiego, Moko.
10 dzień-Moko-Czarny Staw-Rysy lub Mięguszowiecka Przełęcz-Palenica Białczańska
ps: nudziło mi się :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 06, 2006 8:10 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 12:25 pm
Posty: 132
Lokalizacja: Chełm
Ja na PKP, choć dla mnie kierowcy byłoby to komfortowe rozwiązanie :D, liczyć niestety nie mogę. Bo z miejsca gdzie mieszkam (Chełm) muszę wyjechać o 12 w południe by dnia następnego być w Zakopcu o rozsądnej porze (czyli 6.20 rano). Pociąg ma najpierw przesiadkę w Lublinie, potem w Warszawie a na końcu w Krakowie ... załamka :o i strata czasu :wink:

Ps. dla nie-zmotoryzowanych rzeczywiście najlepszym miejscem jest Szczawnica i Zakopane (pod warunkiem, że nie jest to daleko od domu)

_________________
GG: 4088035


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 06, 2006 9:43 pm 
GeoT przesadzasz - po co w ogóle jechac przez Warszawę :shock: :?: Z ciekawosci aż wrzuciłem w wyszukiwarkę i masz wyjazd od siebie 11.47 a przyjazd do Zakopca 21.55 z przesiadkami w Lublinie, Radomiu i Krakowie Płaszowie. Około 10h drogi, czyli standard :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 06, 2006 9:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Standard? Ja mam 3-4h. Jak są korki.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 06, 2006 9:48 pm 
piomic napisał(a):
Standard? Ja mam 3-4h. Jak są korki.


Mówimy tutaj o skromnych sługach Pana a nie wybranych patrycjuszach, którym za dobrze się wiedzie - jeszcze tylko piórko w tyłek i do kabaretu :wink: 8)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 06, 2006 9:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
A ty z której strony stolycy jesteś? Bo nie kojarzę. Północ?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 06, 2006 9:57 pm 
piomic napisał(a):
A ty z której strony stolycy jesteś? Bo nie kojarzę. Północ?


Sulejówek na wschód od Warszawy w kierunku na Mińsk Maz. i Siedlce :wink: Godzinka do centrum na rowerze bez błotnika 8)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 06, 2006 10:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
To już wiem, jakoś tam niedaleko TIRy wpadają na trasę od południa z Góry Kalwarii.?

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 06, 2006 10:05 pm 
Dokładnie tak. Wpadają i sypia dalej głównie Szosą Lubelską.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 07, 2006 7:59 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 12:25 pm
Posty: 132
Lokalizacja: Chełm
Ataman napisał(a):
GeoT przesadzasz - po co w ogóle jechac przez Warszawę :shock: :?:


Mnie też to mocno zaskoczyło, ale szukajka na stronie PKP tylko taki pociąg pokazała :scratch:

Ataman napisał(a):
Z ciekawosci aż wrzuciłem w wyszukiwarkę i masz wyjazd od siebie 11.47 a przyjazd do Zakopca 21.55 z przesiadkami w Lublinie, Radomiu i Krakowie Płaszowie. Około 10h drogi, czyli standard :wink:


Nawet gdyby tak było (bo zaraz cię sprawdzę, a co :) ) to mi to rozwiązanie nie pasi. Kumpel nie ma urlopu więc możemy wyjeżdżać dopiero w piątek po pracy i gnać całą noc, ech ...
W poniedziałek będziemy wyglądać jak zombie (o ile wogóle teraz pojedziemy bo ta pogoda, sami wiecie :x )

_________________
GG: 4088035


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 07, 2006 8:30 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Anonymous napisał(a):
Witam!
Górami interesuję się od kilku lat. Od trzech lat we wrzesniu jeździmy z mężem troche sobie po nich połazić. Jak na razie poznaliśmy sporą część Pienin po stronie polskiej i slowackiej.
W tym roku chcielibyśmy wybrać się gdzieś indziej. Problem jednak w tym, że nie mamy auta i jesteśmy zdani na busy, autobusy itp. W związku z tym mam prośbę do wytrawnych znawców naszych gór. W które miejscowości jechać by było jak najbliżej szlaków. Najlepiej by było gdyby z danej miejscowości wychodziło kilka dobrych szlaków. Nadmienię, że bardzo podobała mi się Szczawnica, z której wychodziła ogromna ilość szlaków wróznych kierunkach i nie było potem problemu z powrotem na kwaterę.
Pozdrawiam ines


Ja polecam Zawoję w takim razie. Dojazd jest bardzo łatwy. Wiele busów i autobusów PKS z Krakowa. Jak będziesz chciała to moge Ci nawet sprawdzic godziny odjazdów busów z Krakowa. Z Zawoi wychodzi kilka Szlaków. M.in. na Babią Górę (na którą można wejść na kilka różnych sposobów). Idąc w druga strone z przełęczy Krowiarki możesz wejść na Policę i Okrąglicę. Można również wybrać sie na Jałowiec. Mozliwości jest sporo. Mozna sobie zrobic superwyprawe z Zawoi do Korbielowa przez Babia i Pilsko a nastepnie wrócic autobusem do bazy. Ale wymagana niezła kondycja przy takiej opcji. Niezłą opcję byłaby również Mszana Dolna i Szczyty Beskidy Wyspowego (Szczebel, Luboń Wlk, Lubogoszcz), choc trzeba przyznać, że klimat w Zawoi będzie bardziej wakacyjny (liczne knajpki itp. :)).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 11, 2006 10:12 am 
Wielkie dzięki za pomysły i czekam na następne.
Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 11, 2006 11:35 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 11, 2005 3:23 pm
Posty: 1214
Carcass napisał(a):
Z Zawoi wychodzi kilka Szlaków. M.in. na Babią Górę

w której części Zawoi zakotwiczyć by było najbliżej do szlaku :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 12, 2006 6:45 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
górolka napisał(a):
w której części Zawoi zakotwiczyć by było najbliżej do szlaku


Najlapiej w Zawoi - Policzne (nieopodal wyciągu narciarskiego), bo stamtąd jest najbliżej do przełęczy Krowiarki. Choć najbliżej nie oznacza, że blisko bo to jakies 5 km krętą asfaltową drogą. Ale blizej przełęczy niczego nie znajdziesz, no chyba, że w gre też wchodzi nocleg w Markowych Szczawinach (schronisko). Szlak na Babią można też rozpocząć w centrum Zawoi, ale stamtąd jest znacznie dalej, a trasa średnio ciekawa, wiec polecam jednak Krowiarki i wejście na Babią Percią Akademicką.

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 12, 2006 7:00 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Gość napisał(a):
Wielkie dzięki za pomysły i czekam na następne.


Napisz jeszcze konkretnie jakie góry Cie interesują i czy masz jakieś doświadczenie w Tatrach. Jeżeli tak to mogłyby być Słowackie Tatry Wysokie. Tam wyjście na kilka szczytów wymaga wyłącznie dobrej kondycji a brak jest trudności technicznych (Sławkowski, Koprowski, Krivan) a widoki są wspaniałe. W polskie Tatry opłaca sie jechac dopiero we wrześniu bo wcześniej Cie zadepczą.

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 12, 2006 8:00 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Ja ze swojej strony moge polecic Beskid Sadecki i Piwniczna, Muszyne lub Krynice. Jezeli bylas w Pieninach to miejsce jest akurat, dosc podobobna charakterystyka, ze szczytów dopatrzysz sie miejsc w pieninach, które zdobywałaś (Trzy Korony jak na dloni ;) ). Przy dobrej widoczności jest też wyborny widok na tatry. A jak zdecydujesz sie na dłuższą wedrowke to mozesz dotrzec do wschodniej czesci Pienin od drugiej strony :). Sa tez tam przejscia na Slowacje, gdzie tez znajduja sie szlaki. Ludzi nie jest duzo, a przez 3 miejscowosci jedzie pociag (pomiedzy kazda jakies 5-10 minut), ktory kursuje bardzo czesto. Nie sa to tez gory przetloczone w sezonie! Pozwole sobie dac linka do kilku zdjec znalezionych w sieci:

http://mountains.ws/galeria/20030628_beskid_sadecki/


pozdrawiam ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL