Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 1:35 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz paź 17, 2013 8:12 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 22, 2011 2:53 pm
Posty: 36
Lokalizacja: Radom,Bielsko-Biała
Ciosowa to stary kamieniołom tam kuli dynamitem:) Wracając do Lechfora to filar jest obity, może wyżej rzadziej niż polska norma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 17, 2013 8:20 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Ciężko kuć dziurki na dwa palce dynamitem. Teraz to jest pomnik przyrody nieożywionej.

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 17, 2013 8:30 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 22, 2011 2:53 pm
Posty: 36
Lokalizacja: Radom,Bielsko-Biała
Tak, tak wiem o tym, tylko że dziurka na dwa palce wyrządzi chyba mniej szkody niż wcześniejszy dynamit:)
Spoko, jak pomnik to pomnik są inne rejony atrakcyjniejsze i powinien być pozostawiony w spokoju.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 18, 2013 3:21 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 18, 2009 3:07 pm
Posty: 1641
Lokalizacja: MARCIN NH Kraków
motyla noga napisał(a):
Wg mnie przy obecnym obiciu, wędki przydać się mogą jedynie absolutnie początkującym, albo hardcorowcom do patentowania VI.6 i wyżej.


Wiele osób się z tym za pewne nie zgodzi.
Ja chyba też nie mogę.
Zwłaszcza, że dla niektórych turystyka to drogi do 6.5 hehe

Nie mówiąc już o specyficznych obiciach dróg 'typu Stefan'

_________________
prawdziwe życie to górska przygoda


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 12:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
1)
Burza, nie używaj proszę wyrazu "bachor". Bardzo mnie to uraziło i przez to stałeś się dla mnie "pierwszy w kolejce" do skrytykowania w tym wątku..
Dziecko też człowiek.
Nawet wspinać się - też ma prawo.

2)
Problem wędek i "rezerwacji"
On z moich obserwacji właśnie maleje raczej aniżeli rośnie, przynajmniej ja to tak właśnie widzę.
W latach dziewięćdziesiątych problem był nawet poważniejszy, a maleje bo jest coraz więcej obitych dróg.
Po pierwsze nie uważam, by należało ludzi tak robiących zaraz jakoś z góry ".", wystarczy kulturalnie zwrócić uwagę, że blokowanie drogi nie jest potrzebne. Na ogół ludzie boją się, że ktoś im wejdzie na pół godziny i zablokuje, uważam że w takiej sytuacji powinno się zaproponować "pięć minut". Chyba pięć minut to wystarczająco dużo czasu by drogę poprowadzić, a jeśli nie, to możńa poszukać łatwiejszej...
Ci "piknikowcy" mają pewne przyzwyczajenia, odnoszę wrażenie, że raczej z dawniejszych czasów.
Jak to się często zdarza i jak Burza faktycznie zrobił, jak się widzi pustą nieużywaną od 5 minut wędkę, a się wcześniej prosiło bezskutecznie o udostępnienie drogi na 5 minut, to uważam że można zwyczajnie bez ceregieli się w nią wbić i ją przejść. Oczywiście - jest to nieco ryzykowne...

3)
Kucie.
Sonka w takich rejonach jak Bieszczady, gdzie skała jest jednak rzadkością, to jest zwyczajnie skandal.

4)
I to jest prawda co koledzy pisali zamiast się "kopać" z rzeczywistością, po prostu trzeba się nauczyć, gdzie i kiedy się jeździ, żeby mieć spokój i połacie skały do wspinu. Nie macie do końca racji z tą Jurą Północną, wcale nie ma aż tak mało dróg łatwych i obitych. Znaczy - od niedawna, bo kiedyś obita czwórka to była rzadkość (ostatnio była dyskusja z której dowiedziałem się o obicu "filarka garażu" na Okienniku Rzędkowickim, to już jak dla mnie "symboliczne"). .
Wilczyca - kup sobie nowe topo i przestudiuj, bo nowych dróg obito od groma.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 9:07 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Wiejska Szamanka napisał(a):
Nie tylko mnie to uderzyło jak widzę.
Mnie osobiście też nie przypadło do gustu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 10:52 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
grubyilysy napisał(a):
(ostatnio była dyskusja z której dowiedziałem się o obicu "filarka garażu" na Okienniku Rzędkowickim, to już jak dla mnie "symboliczne"). .


To jest droga na której zaczynały moje dzieci w wieku około 4-5 lat, a tata szedł obok solo i podpowiadał chwyty i stopnie.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 2:45 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
WILCZYCA napisał(a):
No skoro musisz mieć wszystko w OS to sorry. W mydle nie jest to takie oczywiste właśnie ze względu na wyslizg.

Ja nic nie musze :) Poprostu jak zepsuje to nie patentuje calego dnia by koniecznie cos przejsc, nie teraz to nastpnym razem od strzalu gdy bede lepszy. Przechodze poprostu na inna droge. Pamietam, ze w mirowie to bylo Krycie Knura i Pan Kazimierz ale pozniej czytalem ze nie naleza do najlatwiejszych. I jakies trzy na Bibliotece w Podlesicach ale z glowy nazw nie przytocze.

A co do Bachora to tak nazywam poprostu male dzieci nie chcialem dodatkowo nikogo urazic. Na swojego tez tak pewnie bede mowil.

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL