Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 1:33 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 4:40 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 4:32 pm
Posty: 10
Cześć :) :) :)

Planuję od jakiegoś czasu mój pierwszy wyjazd w góry, termin to początek maja. Niestety mam sporo problemów głównie chodzi o to że nie wiem jak się przygotować i w jakie góry jechać. Zależy mi na tym aby ta pierwsza wycieczka wyszła mi w miare tanio ponieważ i tak muszę wydać trochę pieniędzy na sprzęt. Czy możecie mi polecić jakieś fajne miejsce które mógłbym odwiedzić w Tatrach/Bieszczadach/Karkonoszach ? Co powinienem koniecznie wziąc na wyprawę? Chciałbym aby wyprawawa była dłuższa niż 1 dzien( wiem że musze mieć namiot :) ). Na wyprawę idę sam :( :( ale takie w sumie jest jej założenie :) :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 4:47 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 5:33 pm
Posty: 203
Jedz w Gorce.Namiot nie jest potrzebny.Na miejscu masz opuszczone bacowki.Wiec jest gdzie spac.Pakujesz jedzenie,karimate i spiwor plus ciuch na przebranie.Nie musisz kupowac turbo szpejow i lansowac sie w TNF :).Nie oto chodzi.Odezwij sie na prv.Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 4:59 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 4:32 pm
Posty: 10
Nie to żeby się lansować ale kompletnie nic nie mam, raczej bede skromnie kupowal :) TNF to nawet nie widzialem co to poki w google nie sprawdziłem, ale nie miałem w planach tego kupować. Co do droższych ubrań to tylko myslałem o spodniach trekingowych i butach żeby trochę lepiej za to zapłacić( możecie coś polecić?), ale i tak nie tej firmy :)

Aha, sprawdzałem te Gorce, naprawę fajnie to wygląda dzięki. Poczytam o tym :) Będę miał w planach :)

I jeszcze jedna spraw, planuję jechać rowerem( mieszkam w miejscowośći podwarszawskiej). Czy macie jakiś własny patent gdzie zostawić rower( pod kościołem?)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 7:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
koe napisał(a):
I jeszcze jedna spraw, planuję jechać rowerem( mieszkam w miejscowośći podwarszawskiej). Czy macie jakiś własny patent gdzie zostawić rower( pod kościołem?)


Idź piechotą - w trakcie trasy rozchodzisz buty i w górach nie będą cię już obcierać. Dzięki temu patentowi nie będziesz się też musiał martwić o pozostawiony rower.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 7:56 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): So lis 24, 2012 7:17 pm
Posty: 1562
koe napisał(a):
Czy możecie mi polecić jakieś fajne miejsce które mógłbym odwiedzić w Tatrach/Bieszczadach/Karkonoszach ? Co powinienem koniecznie wziąc na wyprawę? Chciałbym aby wyprawawa była dłuższa niż 1 dzien( wiem że musze mieć namiot :) ). Na wyprawę idę sam :( :( ale takie w sumie jest jej założenie :) :)


A skąd pochodzisz? Polecam Ci serdecznie poniższy wątek, dostałam dużą dawkę pomocnych informacji dzięki niemu, może coś weźmiesz dla siebie :) Link :

http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?f=1&t=14375

a tutaj możesz nam się przedstawić ;)

http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?f=7&t=527&start=9720

_________________
nie pozwól mi zapomnieć, jak to jest tam wysoko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 10:14 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 4:32 pm
Posty: 10
@Natalka, faktycznie sporo przydatnych rzeczy przeczytałem, aczkolwiek Ty miałaś trochę inny problem :) Od razu mogę powiedzieć że kompas i dobra latarka nie przyszły mi do głowy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 10:22 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 18, 2013 10:40 pm
Posty: 476
Lokalizacja: Gorlice
A ja ci powiem że warto wbrew wielu negatywnym opiniom że dzicz itd wybrać się w Beskidy, a najbardziej polecam Beskid Niski Ci sercu bliski mi osobiście! :)

Znajdziesz Tam co chcesz: pikniuchne góry, rozległe łemkowskie doliny, mnóstwo cmentarzy wiejskich i wojennych, setki przydrożnych krzyży i kapliczek oraz drewniane cerkiewki i kościółki a do tego stadniny koni, sieć szlaków rowerowych i pieszych... itd itp :D

To na prawdę magiczne miejsce!!! Polecam z czystym sumieniem :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 10:45 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 4:32 pm
Posty: 10
@felek89, jak dzicz to fajnie. Ale tak jak popatrzyłem na zdjęcia z google grafika, to trochę nie o to mi chodzi, ale tak czy inaczej dzięki może na rower pojadę tam kiedyś tam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 10:52 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 18, 2013 10:40 pm
Posty: 476
Lokalizacja: Gorlice
koe OBOWIĄZKOWO! :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 10:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): So lis 24, 2012 7:17 pm
Posty: 1562
felek89 napisał(a):
To na prawdę magiczne miejsce!!! Polecam z czystym sumieniem :mrgreen:


w zeszłym roku byłam pierwszy raz i sentyment mi zostanie na długo, tak, że na pewno tam wrócę :) do tego ludzie bardzo otwarci :)

_________________
nie pozwól mi zapomnieć, jak to jest tam wysoko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 11:01 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 18, 2013 10:40 pm
Posty: 476
Lokalizacja: Gorlice
Natalka napisał(a):
felek89 napisał(a):
w zeszłym roku byłam pierwszy raz i sentyment mi zostanie na długo, tak, że na pewno tam wrócę :) do tego ludzie bardzo otwarci :)


To super. Nic tylko do zobaczenia gdzieś na szlaku, bo ze względu na bliskość Gorlic jestem tam zawsze kiedy nie mam mnie w innych górach ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 11:03 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): So lis 24, 2012 7:17 pm
Posty: 1562
felek89 napisał(a):
To super. Nic tylko do zobaczenia gdzieś na szlaku, bo ze względu na bliskość Gorlic jestem tam zawsze kiedy nie mam mnie w innych górach ;)


Do zobaczenia :) Jak będę się wybierała poinformuję na forum ;) Ja mam blisko w Sudety ;)

_________________
nie pozwól mi zapomnieć, jak to jest tam wysoko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 22, 2014 12:10 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 4:32 pm
Posty: 10
Możecie mi jakieś buty polecić? W sieci wyczytałem że dobre buty są firmy Maindl, lecz cena mnie odstraszyła i przestałem szukać :) :) Ewentualnie czy myślicie że warto zapłacić te 800zł za te buty?

Ok, znalazłem temat: viewtopic.php?f=6&t=120 , tak wiec pewnie cos znajde :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 22, 2014 8:29 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
koe napisał(a):
W sieci wyczytałem że dobre buty są firmy Maindl,


W sieci dużo ludzie piszą. Ja jestem średnio zadowolony z modelu Maindla Elgandin. Teraz testuję Salewy i jestem dużo bardziej zadowolony.

koe napisał(a):
Ewentualnie czy myślicie że warto zapłacić te 800zł za te buty?


Teraz za Maindl nawet złamanego grosza bym nie dał, ale za inne z pewnością tak a nawet więcej jeżeli są tego warte.

Jeżeli jednak maja być to pierwsze Twoje buty do dobrze je przymierz w sklepie. I raczej poszukaj czegoś tańszego na początek. Bo samo mierzenie w sklepie dużo daje ale prawdziwą próba są dopiero dłuższe marsze w terenie.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 22, 2014 8:48 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2196
Na początku maja w górach jeszcze leży śnieg. Oczywiście różnie to bywa, ale trzeba założyć, że jak wybierzesz się gdzieś powyżej 1000 metrów, to w lesie, w zacienionych miejscach, na północnych stokach będziesz spotykał brudny, mokry, stary śnieg - nic przyjemnego. Przyroda będzie jeszcze spać, drzewa bez liści, zimne noce. Jeżeli nie masz górskich doświadczenia i chcesz spać w namiocie poczekałbym na Twoim miejscu jeszcze z miesiąc.

Buty to najważniejsza rzecz przy długich wędrówkach. Z Meindlami nie miałem styczności, ale wg mnie spokojnie możesz kupić o połowę tańsze, np. polecam takie http://www.alpinsklep.pl/product-pol-30 ... Brown.html, na lato są wystarczające, a nawet lepsze, bo lekkie.

Doświadczeń z zostawianiem roweru nie mam, ale trzeba mieć wiarę w ludzi. Ja bym popytał w obejściach czy można zostawić na parę dni.

A gdzie jechać. Polecano już Gorce i Beskid Niski. Ja polecę Beskid Żywiecki - Worek Raczański, Rysianka, Romanka, Pilsko.

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 22, 2014 9:55 am 
Swój

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 2:50 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Dołączam się do opinii kolegi powyżej:) Beskid Śląski i Żywiecki towarzyszą mi od dziecka i mimo, iż wiele tras przeszłam już kilkadziesiąt razy dalej mi się to nie znudziło. Moim zdaniem jak się zaczyna przygodę z górami, to ten teren jest do tego odpowiedni. Co do ubioru to przede wszystkim stawiałabym na buty. Nie doradzam konkretnego modelu, bo to co mi pasuje, niekoniecznie musi pasować komus innemu:) Idz do sklpepu, przejrzyj opisy butów, przymierz i zobacz, w których czujesz się naprawdę dobrze. Czasami czlowiek ubierze buty na nogi i po prostu wie, że to te właściwe:) ciuchów tez jakis przesadnie dobrych technicznie, myślę, że nie potrzebujesz, ale na pewno przyda się coś od deszczu i śniegu:) ja dopiero po czasie zaczęłam kompletować swój ekwipunek w góry jak juz nabrałam trochę doswiadczenia i wiedziałam co mi się przyda, a co nie:)

_________________
"Gdy w życiu masz pod górkę, pamiętaj, że tylko dzięki temu dojdziesz na szczyt"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 22, 2014 8:44 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 4:32 pm
Posty: 10
Bardzo dziękuję za odpowiedź, szczególnie o informacje z majem i chyba tak zrobie że pojadę dopiero w czerwcu. Te buty też mi się podbają, ogólnie dobry sklep.

Co do miejsca pobytu to już zacząłem planować Gorce i nie bedę zmieniał :) :) Byty wezme chyba te Asolo, ale najpierw posprawdzam w sklepach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 10:27 am 
Aj a nikt nie pamięta o Górach Stołowych! Sudety, Gorce, Bieszczady, a małe pasam takie zapomniane, a takie piękne. Kotlina Kłodzka idealnie nadaje się do turystyki rowerowej - sporo wypłaszczeń, ale jeśli ktoś ma ochotę zrobić sobie podjazdy no to szutrówki w lesie będą idealne.


Góra
  
 
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 11:51 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 4:32 pm
Posty: 10
Możecie mi polecić jakiś dobry skle w mazowieckim do którego mógłbym pojechać po buty ? Fajnie by było gdyby mieli tam marki typu maindl czy asolo, aczkolwiek nie jest to wyznacznikiem. Zdecydowałem jednak, że trzeba przymierzyć buty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 18, 2014 9:25 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt wrz 27, 2013 2:48 pm
Posty: 604
Widzę, że jak na pierwszy raz, to z butami planujesz "szeroko".
Oczywiście, zrobisz, jak uważasz, ale ja przez pierwszych kilka lat brykałem w butach z Deka: http://www.decathlon.pl/buty-turystyczn ... 87389.html.
Zaczynałem od gór bardziej niższych niż wyższych :wink: i chodziłem latem. Oczywiście, nie oznacza to, że było ciągle ciepło i sucho 8) .
W góry wyjeżdżam z juniorem, i jemu z konieczności co roku kupuję nową parę odmiany dziecięcej (pardą, juniorskiej :mrgreen: ).
O ile moje po kilku sezonach wyraźnie pokazały, że membrana "poszła się paść" i podeszwa też zrobiła się jakaś gładsza..., to jego buty spokojowo wytrzymywały.
Jak pobrykasz trochę w takich butach "budźetowych", to będziesz wiedział najlepiej, czym się kierować, przy zakupie butów z górnej półki (cenowej przynajmniej...).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL