Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt cze 04, 2024 1:37 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 11:57 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 04, 2014 2:22 pm
Posty: 1
Lokalizacja: Piaseczno
Zauważyliście w jakim koszmarnym stanie są rzadko uczęszczane szlaki w górach? Ostatniej jesieni byłam w Bieszczadach i próbowałam wspiąć się na Holicę, ale ciągniki leśne tak rozjechały drogę, że dosłownie tonęłam w błocie. Na szlaku na Korbanię leżą połamane drzewa, przewrócone drogowskazy, do tego ciągniki leśne wyjechały drogi, których nie ma na mapie, przez co można się zgubić. Czy tak samo jest w innych górach?

_________________
Forex online


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 1:14 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2194
tak

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 1:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Nie.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 1:51 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2011 5:14 pm
Posty: 379
Lokalizacja: Kraków
Zły stan szlaków, połamane drzewa itp. zwykle mi nie przeszkadzają, gdyż w górach nie szukam wygody. Ale denerwujące jest beznadziejne oznakowanie części szlaków, lub czasem nawet prawie jego brak. Stara, ledwo widoczna farba, brak znaków na rozstajach i nieprzemyślane ich rozmieszczenie. Zwykle można poradzić sobie z tym problemem przy pomocy dobrej mapy ale czasem nawet to niewystarcza i trzeba trochę potracić czasu w poszukiwaniu konkretnej drogi. Problemu doświadczałem przede wszystkim w Beskidzie Wyspowym ale nawet GSB jest w tragicznym stanie - np. na zachód od Wysowej-Zdroju w Beskidzie Niskim. Nawet Babia Góra nie jest pozbawiona takich komplikacji - choćby trasa z Lipnicy Wielkiej na Krowiarki. Niby rozumiem, że jak szlak jest rzadko uczęszczeny to schodzi na dalszy plan w porównaniu z tymi popularnymi ale jeśli już PTTK je wytycza to ma obowiązek przynajmniej co jakiś czas upewnić się czy oznakowanie jest dostatecznie czytelne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 2:11 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
To jakaś zorganizowana akcja ?

Ostatnio w dziwny sposób najpierw zniszczono klimatyczne szlaki w Karkonoszach pod pozorem dostosowywania do unijnych standardów, następnie jakiś debil chciał budować staw na Kasprowym, później do akcji wkroczyła NIK ze swoją ankietą o stanie szlaków i bezpieczeństwie w górach, a teraz nowe osoby rejestrują się na forach górskich i piszą że im przeszkadza błoto i drzewa na szlakach.

Czyżby szykowała się jakaś duża inwestycja w polskich górach ? Ktoś chce wybudować płatną kolejkę na Rysy i płatne ruchome schody na Giewont pod pozorem poprawy jakości szlaków i bezpieczeństwa w górach czy o co chodzi ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 2:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
:) To wszystko z troski :)

pozdrawiam
gb 8)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 3:49 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
kamala09 napisał(a):
Zauważyliście w jakim koszmarnym stanie są rzadko uczęszczane szlaki w górach? Ostatniej jesieni byłam w Bieszczadach i próbowałam wspiąć się na Holicę, ale ciągniki leśne tak rozjechały drogę, że dosłownie tonęłam w błocie. Na szlaku na Korbanię leżą połamane drzewa, przewrócone drogowskazy, do tego ciągniki leśne wyjechały drogi, których nie ma na mapie, przez co można się zgubić. Czy tak samo jest w innych górach?

Bieszczady i błoto zawsze tańczą w duecie. Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Jeżeli mówisz o Dwerniku Kamieniu zwanym niegdyś Holicą to tam za bardzo błota nie ma. Podejścia są strome, więc woda szybko spływa. Tylko pod buczyną krywulcową bywa błotniście. Fakt, LP tną Bieszczady niemiłosiernie ale nie przesadzajmy. To las, a nie park, gdzie są wygrabione dróżki. Też nie rozumiem tej uwagi z Korbanią. Tam Nadleśnictwo Baligród przygotowuje szlak leśny =ścieżkę dydaktyczną, jest budowana infrastruktura szlakowa. Powstają wiaty, na Korbani w sierpniu będzie wieża widokowa. Nasz Leśniczy Kazik Nóżka non stop wrzuca na grupę Bieszczady zdjęcia ze swego leśnictwa, a Korbani i nie widzę na nich jakichś strasznych rzeczy.
Tej uwagi o nowych drogach, których nie ma na mapie nie rozumiem. Może inaczej nie chcę rozumieć. Gdybym zrozumiała to musiałabym wybuchając śmiechem ochlapać sobie monitor.

Edycja
Zajrzałam na profil Leśniczego i proszę, świeżynka https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 5:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Jak na temat założony przez spamera to całkiem ciekawa dyskusja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 6:17 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2011 7:46 am
Posty: 2194
tak

_________________
SPROCKET
viewtopic.php?f=11&t=17068


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 6:44 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
nie...

Ale za to Sonka fajną stronke wrzuciła. :D
Nie wiem tylko czemu nie otwiera się za każdym razem. :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 10:18 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt kwi 09, 2013 5:43 pm
Posty: 500
Przede mną też się nie otwiera...może nie jestem zbyt pociągający ?? :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 10:36 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Ups, przepraszam, nie sprawdziłam ustawień prywatności.
Dałam na naszą stronkę, jest na głównej.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 05, 2014 11:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11089
Lokalizacja: Poznań
kamala09 napisał(a):
Zauważyliście w jakim koszmarnym stanie są rzadko uczęszczane szlaki w górach?
Ja tu widzę tylko spam

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 06, 2014 7:19 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Mi te koszmarne warunki na bieszczadzkich nie dają spokoju. Na Dwerniku Kamieniu byłam ostatnim razem w październiku, warunki były naprawdę bardzo dobre. Tam nie ma szlaków pttkowskich, ale są ścieżki wytyczone przez Lasy Państwowe. Odkąd część Bieszczadów znalazła się w Leśnym Kompleksie Promocyjnym "Lasy Bieszczadzkie" leśnicy poprawiali i rozbudowali infrastrukturę szlakową. Na Dwerniku mamy kilka ścieżek ta LP http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... &Itemid=58 , inna "Przez bieszczadzki las" wiedzie stokówką - to jest jednocześnie szlak rowerowy o dł. 12 km. Jest jeszcze trasa eko muzeum wytyczona przez jakąś fundację. Sprawdziłam, rozmawiałam m.in. z Kolegami i obejrzałam dziesiątki zdjęć z naszych galerii na facebooku, trasy są bardzo dobrze oznakowane. Powiem więcej, dość mamy tablic które nawtykali leśnicy. Trasę znakował Franek Adamczak a to jest jeden z najlepszych znakarzy w kraju. Do prezentacji dodałam nowe zdjęcia drogi, możecie sami sprawdzić jak to wygląda.
Jak jest na Korbani możecie przekonać się zaglądając na tablicę Nadlęśnictwa Baligród, tu jest także bardzo dużo zdjęć z Korbani, Łopienki itd,
https://www.facebook.com/NadlesnictwoBa ... ts&fref=ts Stronka jest naprawdę świetna.

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 06, 2014 7:55 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Sonka napisał(a):
Trasę znakował Franek Adamczak a to jest jeden z najlepszych znakarzy w kraju
Były jakieś Mistrzostwa Polski?

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 06, 2014 8:42 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N cze 17, 2012 7:20 pm
Posty: 771
Lokalizacja: Bieszczady
Nie, ale Franek jest jednym z nielicznych znakarzy perfekcjonistów. Do tego stopnia, że niegdyś jak jeszcze pracował dla PTTK komisyjnie nie odbierano jego pracy.
Dlatego tak mnie dziwią słowa forumowej Koleżanki. Na Dwerniku Kamieniu jest w sumie kilka tras: Hylaty wiodąca spod Wodospadu Hylaty na Magurkę Ruską-Dwernik Kamień- potem z powrotem do wodospadu, Dwernik Kamień to ta z prezentacji i Przez bieszczadzki las. Gdyby ktoś był zainteresowany to polecam nową mapę o LKP "Lasy Bieszczadzkie", którą można dostać w nadleśnictwie Stuposiany.
Tu jest opisany przebieg i zdjęcia z innej trasy http://www.twojebieszczady.net/piesze/b ... ki_las.php

_________________
Nieznane atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=242


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 13, 2014 6:51 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): So lis 24, 2012 7:17 pm
Posty: 1562
W ta sobote szlam szlakiem czerwonym z Lubawki w kierunku Rudaw Janowickich, niestety w okolicach Starej Bialki na srodku szlaku zamontowano "pastucha" a w srodku pasly sie byki i krowy, pastuch byl pod pradem prawdopodobnie, to jest bardzo rzadko uczeszczany szlak jak widac, musialam isc dlugi kawalek szosa...

_________________
nie pozwól mi zapomnieć, jak to jest tam wysoko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL