Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: BlaBlaCar
PostNapisane: Wt cze 24, 2014 10:32 am 
Swój

Dołączył(a): Pn kwi 29, 2013 8:01 am
Posty: 36
Hej :)

Ostatnio zacząłem korzystać z godnej polecenia aplikacji (usługi) BlaBlaCar. Chociaż dużo wcześniej o tym słyszałem, podchodziłem do tego raczej sceptycznie.
Chodzi tu o wspólną podróż samochodem, konkretnie o wolne miejsca w naszych samochodach. Jeżeli masz wolne miejsce lub szukasz jakiegoś dla siebie, w bardzo prosty sposób możesz odsprzedać (odkupić) miejsce, dzięki czemu podróżujesz taniej.

http://www.blablacar.pl/jak-dziala-wspolna-jazda

Zabrałem już kilka osób do swojego samochodu, również podróżowałem z innymi :) moim zdaniem bardzo trafiony pomysł.
Czy jak jeździcie na weekendowe wycieczki autem, nie macie przypadkiem wolnych miejsc?

Co myślicie o BlaBlaCar? Czy podróżowaliście już w ten sposób? Korzystacie?

PS. to nie jest reklama portalu, nie mam nic wspólnego z firmą, nie mam żadnych profitów :P żeby nie było... BlaBlaCar nie pobiera żadnych prowizji.

Pozdrawiam,
ketjow


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: Wt cze 24, 2014 10:43 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Korzystam jak pasażer i jako kierowca. Bardzo fajna inicjatywa. Kilka razy byłem już w górach za przysłowiowe 10 zł, albo nawet za free jako kierowca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: Wt cze 24, 2014 2:49 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Kumpel jeździł parę razy i ma to swoje plusy oraz minusy. Raz jechał z jakimś normalnym gościem i wszystko OK. Natomiast drugi raz jechał z jakimś samobójca i mówi, że ma obawy przed następnym razem.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: Wt cze 24, 2014 2:58 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn kwi 29, 2013 8:01 am
Posty: 36
m__s napisał(a):
Kumpel jeździł parę razy i ma to swoje plusy oraz minusy. Raz jechał z jakimś normalnym gościem i wszystko OK. Natomiast drugi raz jechał z jakimś samobójca i mówi, że ma obawy przed następnym razem.


to prawda, że na różne osoby można trafić. Jeszcze jest ten system komentarzy, w którym oceniasz kierowcę.
Lub zabierać tylko pasażerów, samemu nie ryzykować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: Śr cze 25, 2014 1:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N maja 30, 2010 3:06 am
Posty: 500
Lokalizacja: krk
Z tym systemem to tak jak z ludzmi. Jedni są w porządku, myją się, można pogadać. A inni wręcz odwrotnie.

Jak jedziesz 2h to scierpisz każdemu.

Na dłuższe trasy trzeba brać poprawkę na idiotów :mrgreen:

_________________
Mój kraj przywykły do łomotu, do dziejowego wpi.erdolu(...). A niech nas, kur.wa, zabiją, żeby zapamiętali! Jak już niczego nie potrafimy to się rzucimy pod pociąg dziejów, żeby choć na moment stanął, aż nasze ścierwo wydostaną i dopiero ruszą.A.S.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: Śr cze 25, 2014 2:28 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn kwi 29, 2013 8:01 am
Posty: 36
black napisał(a):
Z tym systemem to tak jak z ludzmi. Jedni są w porządku, myją się, można pogadać. A inni wręcz odwrotnie.

Jak jedziesz 2h to scierpisz każdemu.

Na dłuższe trasy trzeba brać poprawkę na idiotów :mrgreen:


jak to kolega powiedział, wtedy uchylasz mocniej okno i pogłaśniasz muzykę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: N lip 13, 2014 8:02 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr cze 26, 2013 7:06 pm
Posty: 213
Stefan 1856 napisał(a):
za przysłowiowe 10



hm. inicjatywa sensowna ,ale próżno wypatrywać tych 10 pln- zajrzałam i dzisiejsze oferty na trasie Wa-wa Zakopane-wyłącznie w okolicach 45 pln ( jedna to nawet 68 pln czyli drożej niż Polski Bus. :roll: No ,ale dobrze,że jest.Zawsze to dodatkowy sposób lokomocji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: N lip 13, 2014 8:42 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Ja przeglądam od czasu do czasu. Do tej pory akurat nie trafiłam na ofertę w pasującym terminie, ale jeśli taka się nawinie, zapewne skorzystam i podzielę się wrażeniami.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: Wt lip 15, 2014 12:53 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 9:54 am
Posty: 13
Lokalizacja: Warszawa
Ja z blabla korzystam od około półtorej roku, w 90% jako kierowca i muszę przyznać, że zaoszczędziłem naprawdę pokaźną sumkę na paliwie, dodatkowo poznałem masę ciekawych osób.
Co do cen to bywa różnie, ja jadąc z Wawy do Zakopanego oczekiwałem bodajże 40zł od pasażera więc oferta uczciwa, dodatkowo nie mam problemu z podrzuceniem kogoś np. pod kwaterę.
Najczęściej jednak jeżdżę na trasie Wwa-Lublin i tutaj w taki piątek jest naprawdę ogromne zainteresowanie.

Ja ogólnie bardzo polecam, warto zajrzeć w komentarze kierowcy, niestety doszły mnie ostatnio jeszcze nieoficjalne informacje o tym, że portal ma być płatny (coś na zasadzie prowizji jak na allegro).
Komercjalizacja to jednak proces nieuchronny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: Cz mar 03, 2016 12:48 pm 
Z blablacar korzystam często, głównie jako podróżująca :) Jest to tani i bezpieczny sposób podróżowania. Ostatnio jechałam z katowic do bydgoszczy z młodym małżeństwem :P Opinie o blablacar są również pozytywne (np. w notesie podróżnym tak więc nie widzę przeszkód w korzystaniu z tej opcji podróżowania.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: Cz mar 03, 2016 1:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
A czy ten system pozwala sprawdzić jakim autem będziesz jechać i jacy pasażerowie będą z tobą jechać? Są dostępne opinie o przyszłych współpasażerach? Nie tylko kierowcy?

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: Cz mar 03, 2016 1:27 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 1:51 pm
Posty: 14
Witam, jest to dobra inicjatywa, czasem korzystam. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: Cz mar 03, 2016 1:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Bardzo się cieszę, że nas o tym poinformowałaś. Czekam na kolejne ciekawe posty.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: Cz mar 03, 2016 11:19 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1503
Lokalizacja: W-wa
Jechałam pewnie już z 5-7 razy.
W przypadku kierowcy sprawdzam wiek - wolę, żeby nie był nastolatkiem. Samochód jest mi obojętny, ale marka jest zawsze podana. Ważne jest miejsce, skąd mnie zabiorą. Oceny wystawiane kierowcy są zazwyczaj bardzo wysokie, rzadko trafiają się złe recenzje, nie wiem skąd taka łaskawość wśród pasażerów, ale sama przecież za chwilę napiszę laurkę.

Kierowcy: wszyscy, na których trafiłam, godni pochwały: uczynni, grzeczni, widać, że zależy im na opinii, ale właśnie zdałam sobie sprawę, że w zasadzie to nie obserwowałam jak jeżdżą, ale pewnie gdyby było kiepsko pod tym względem, to zwróciłabym uwagę, staż jako kierowca mam długi. Owszem mam obawy, czy to bezpieczne jechać nie wiadomo z kim, zawsze może się trafić kierowca-wariat. Ale na razie mam dobre doświadczenia.

Pasażerowie: interesuje mnie tylko jedno i zawsze to sprawdzam - ile osób jedzie z tyłu. Jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby więcej niż dwie. Niestety taką pewność uzyskuję dopiero, jak zapytam na portalu kierowcę (jest specjalne miejsce na korespondencję z kierowcą), albo już po rezerwacji - gdy dostanę nr telefonu do kierowcy, dzwonię i sprawdzam. Czasem kierowca sam pisze w ofercie, że z tyłu będą tylko 2 osoby. Nie pojechałabym w przypadku 3 osób. Powinni dać jakieś klarowne oznaczenie tej ważnej sprawy na portalu.

Jeśli chodzi o współpasażerów raz tylko trafiłam na fatalnie wyperfumowaną damę, ciężko było, poza tym same pozytywne emocje, dużo rozmów, w zasadzie cała droga jest przegadana i mija piorunem. Pasażerowie też podlegają ocenie, czasem można podglądnąć ich profil (np. gdy zadają pytania kierowcy, a raz trafiłam, gdy w tabeli z rezerwacją podane były nicki pasażerów (zazwyczaj ich nie nie ma), ale nie zawsze coś w tym profilu jest (muszą sami o sobie coś napisać, albo dostać ocenę od kogoś). Właśnie przed chwilą pierwszy raz poszukałam opinii o sobie...:D

Zalety: cena, szybkość, nowi ludzie.
Ale najbardziej teraz lubię LuxExpress i Pendolino za 49.

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: Pt mar 04, 2016 6:41 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
tomek.l napisał(a):
A czy ten system pozwala sprawdzić jakim autem będziesz jechać i jacy pasażerowie będą z tobą jechać? Są dostępne opinie o przyszłych współpasażerach? Nie tylko kierowcy?

Opinie są, lub mogą być o ile pasażer miał już jakieś wystawione. Sęk w tym, że nie wiadomo kto nim będzie. Chyba jedyny sposób to zadzwonić do kierowcy i zapytać o nicki współpasażerów a resztę doczytać na portalu.
Inna sprawa, że te komentarze to są zawsze "rewelacja", bo takie zawsze się wpisuje każdemu kto zapłacił a nie zrzygał się w aucie. Nie spotkałem się z komentarzem typu - punktualny, dobry kontakt, wypłacalny ale śmierdzi.

Ja to mam z kolei inny "problem". Konto założyłem głównie po to, żeby jeździć taniej w góry, zazwyczaj na jednodniówki. I zależy mi, żeby zabierać takich jak ja, czyli w góry i w obie strony. Wtedy mam do czynienia z pasażerem o podobnym do mnie profilu psychologicznym, od razu jest temat do zagadania i mam komplet w dwie strony. Mogę dać lepszą cenę i lepiej zorganizować to logistycznie. Praktycznie już zawsze podjeżdżam rano po dom delikwenta (w Krakowie) i odstawiam z powrotem. Na miejscu (w górach) czekamy na siebie aż wszyscy zejdą z gór. Efektem tego klient ma jednodniówkę za przysłowiową dychę lub dwie dychy (SK) door-to-door. A zdarza się że i na szczyt jakiś razem pójdziemy. Dorobiłem sie też kilku stałych klientów.
"Problem" pojawia się jak się zgłosi jakiś nie-turysta i to w jedną stronę. Wtedy logistyka linii idzie w ruinę. Bywa, że odmawiam o ile mam turystyczne zgłoszenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: Pt mar 04, 2016 7:40 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Czyli jak nie wiesz z góry kto może siedzieć obok na siedzeniu to słabo. Można spędzić mile kilka godzin w towarzystwie jakiegoś śmierdziela. To już wolę sam jechać autem albo pociągiem. Co prawda w pociągu też można na takich trafić bo poziom higieny w społeczeństwie jest na niskim poziomie ale w pociągu można przynajmniej wyjść z przedziału.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: Pt mar 04, 2016 12:12 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Jakby mi się trafił taki ewidentny śmierdziel jako pasaażer tobym nie wziął. I niech mi wstawi negatywa.
Raz miałem przypadek, jechałem z dwiema osobami z blabla i w nocy na zakopiance ktoś na stopa macha. Stanąłem i wsiadła baba, jak już usiadła wtedy rozniòsł się ten aromat. To była jakaś menelka, najebana, brudna, siano we włosach, kopalnia morii w paszczy, jakieś skrzepy na rękach itp. Wywaliłem z auta i rura.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: Pt mar 04, 2016 12:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Jako kierowca to wiadomo nie weźmiesz kogoś i jedziesz sam. Gorzej właśnie jako pasażer. Umawiasz się. Nastawiasz na to, że transport już masz zaklepany. Wsiadasz, a tam obok jakiś brudas.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: Pt mar 04, 2016 6:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Myślę, że trochę przesadzasz. Przewiozłem kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset osób z blabla i nie było przypadku że wsiadł ktoś, kogo by sie nie chciało na pokładzie (w sensie higienicznym).
A może ja jestem niewymagający...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: Pt mar 04, 2016 10:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Nie chodzi o to ilu jest takich a ilu takich. Jak często się trafia czy nie trafia. Chodzi o to, że system nie informuje pasażera z kim pojedziesz więc oferuje randkę w ciemno.
Ja natomiast odbierałem jakiś czas temu paczkę przewożoną w ten sposób. Z osobnikami którzy wyszli z auta raczej bym nie chciał spędzić kilku godzin. Dlatego mnie zastanowiło czy system pozwala na sprawdzenie z kim jedziesz. Teraz wiem, że niekoniecznie.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: N mar 13, 2016 8:25 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 5:33 pm
Posty: 203
Oglaszam sie jako kierowca.Zawsze w ogloszeniu jest wyraznie napisane ze auto do setki ma 6.2 sec i podroz jest bardzo dynamiczna:).Chetnych nie brakuje.Choc koszta sa wieksze niz pkp czy pks


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: BlaBlaCar
PostNapisane: Pn mar 14, 2016 12:25 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1503
Lokalizacja: W-wa
Od 7 marca wprowadzono opłatę serwisową - płatną (tylko przez pasażera) podczas rezerwacji.
Koszt przejazdu - Opłata serwisowa (z VAT)
od 1 do 15 zł - 3 zł
od 16 do 24 zł - 4 zł
od 25 do 29 zł - 5 zł
od 30 do 34 zł - 6 zł
od 35 do 39 zł - 7 zł
od 40 do 45 zł - 8 zł
od 46 do 50 zł - 9 zł
od 51 do 55 zł - 10 zł
itd.

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL