Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:21 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So cze 14, 2014 11:06 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 14, 2014 9:18 pm
Posty: 61
Hej!

Mam zamiar po sesji (wreszcie mam czas i mam nadzieję dobrą pogodę - na majówce i juwenaliach padało akurat) zrobić taką trasę

[url]http://www.szlaki.net.pl/sesja.php?id[]=245452&id[]=245454&id[]=245349&id[]=239987&id[]=240773&id[]=245369&id[]=245367&id[]=245365&id[]=239966&id[]=240741&id[]=239922&id[]=239935&id[]=245146&id[]=245148&id[]=239945&id[]=239890&id[]=240696&id[]=240735&id[]=240810&id[]=239998&id[]=245135&id[]=245133&skala=1&wyn=1#a[/url]

Przewiduję na to 3/4 dni, jakie polecacie schroniska oraz gdzie zaopatrzyć się w wodę ?

Maksymalnie zabiorę ze sobą 3 litry wody, tylko gdzie potem ją uzupełniać, żeby nie kupować wody w kosmicznych cenach; to będzie pierwszy nie jednodniowy wypad dla mnie.

Brać namiot ?

ps. możecie dawać jakieś rady :)

Zdjęcie trasy:

Obrazek


Ostatnio edytowano N cze 15, 2014 6:52 pm przez teufel, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 14, 2014 11:21 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
teufel napisał(a):
jakie polecacie schroniska oraz gdzie zaopatrzyć się w wodę ?


Nie wiem jaką trasę sobie wybrałeś (link u mnie nie działa) ale jeśli będziesz szedł szlakiem granicznym to za wiele źródełek tam nie znajdziesz.
Więc uzupełniaj wodę w schroniskach lub tam kupuj butelkowaną.

teufel napisał(a):
Brać namiot ?


Jak lubisz nosić to bierz tyle, że na tej trasie masz co chwilę jakieś schronisko.
Zresztą mając do dyspozycji 4 dni to można to wszystko zrobić nocując w Wiśle.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 7:09 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 14, 2014 9:18 pm
Posty: 61
Na prawdę nikt nie ma polecić żadnych schronisk w tych okolicach ?
Myślę, że szlak dosyć uczęszczany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 11:09 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz paź 27, 2011 12:27 pm
Posty: 27
Biorąc tą trasę na logikę to pierwszy nocleg Stożek Wielki - sympatyczne schronisko. Drugi pod Baranią Górą na Przysłopie - mniej urokliwie ze względu na prl-owską architekturę schroniska. Z namiotem też nie powinno być raczej problemu. Między Stożkiem a Kubalonką odludnie. Podobnie za Baranią Górą w stronę Węgierskiej Górki. Przynajmniej tak mi się wydaje - zawsze te trasy robiłem zimą. Widoki z Baraniej Góry przy dobrej widoczności naprawdę rewelacja, byłem zaskoczony. Ładne tereny za Baranią Górą na czerwonym szlaku w stronę Węgierskiej Górki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 11:49 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 14, 2014 9:18 pm
Posty: 61
Hmm, wiesz czy na Stożku, można rozbijać namiot, trochę drogie mają tam noclegi ( 30/40 zl)...


Na pewno będę nocował w Pietraszonce. Wcześniej na Soszowie (zamiast tego Stożka) i może na Przysłopie.

Nie chcę wybulić za dużo na noclegi, im więcej wydam tym mniej będę miał na kolejne 1/2 dniowe wyjazd.

Mam lekki namiot (1,5kg), więc jeśli będzie możliwość rozbijania się + mała kąpiel to byłoby to najlepsze wyjście :). Co o tym myślicie ? (zwłaszcza, że mi wystarcza teraz gleba z karimatą i śpiworem).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 19, 2014 11:02 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Z tego co pamiętam to pod Soszowem są dwa schroniska: prywatne i PTTK. Zadzwoń i dopytaj jak z tym namiotem.
Jeśli w ogóle nie chcesz płacić za nocleg to zawsze możesz rozbić się gdziekolwiek. Dobrych miejsc na tej trasie nie brakuje - wystarczy zejść trochę ze szlaku.

Zamiast wchodzić lasem (niebieskim szlakiem) na Czantorię możesz zrobić to od stacji Ustroń Polana. Moim zdaniem to ciekawsza opcja.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 19, 2014 11:43 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 14, 2014 9:18 pm
Posty: 61
Tym czerwonym schodziłem, chce ogarnąć teraz niebieski szlak, Czantoria jest fajna, więc chce wypróbować różne wejścia i potem ze znajomymi się wybrać :) jak będzie okazja.

Hmm, w sumie nie płacenie za noclegi jest kuszące. A mówisz o rozbijaniu się na "dziko" w namiocie, czy w jakiś deszczo/chatkoschronach ? Będę wiedział czego szukać, przygotowując się do wyjazdu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 19, 2014 12:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
Pamiętam, że jakaś wiata jest w okolicach Wierchu Wisełka. Poza tym nic nie kojarzę.

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 22, 2014 11:44 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn maja 26, 2014 10:50 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Kraków
Przeszłam szlak czerwony na odcinku Krynica- Zdrój - Ustroń (dosyć dawno temu, około 6 lat wstecz). Z miejsc o których napisałeś mogę coś powiedzieć o:

Schronisko na Soszowie - bardzo schludne i czyste schronisko. Zapamiętałam w nim szpitalne łóżka (:)) i ciasną klitkę (pokój dwuosobowy) ale wszystko było wyszorowane i czyściutkie. Aż głupio było wchodzić w ubłoconych butach. Przy schronisku jest też niewielkie pole namiotowe.

Schronisko na Stożku - spałam w nim jeszcze przed remontem, teraz ze zdjęć wynika, że jest tam naprawdę ładnie.

Schronisko na Przysłopie pod Baranią Górą - pokoje w takim samym stylu jak cała bryła schroniska, co ciekawe - pokój dwuosobowy był baaardzo przestronny i z balkonem. Wielki moloch, bardzo głośno i średnio przyjemnie.

DW Nad Zaporą w Wiśle - warunki słabe, ale widzę, że jest wyłączony z eksploatacji i remontowany (najwyższy czas, dobrze, że to samo dzieje się z Dworcem Beskidzkim w Zwardoniu, gdzie warunki były tragiczne).

_________________
Gór mi mało i trzeba mi więcej, żeby przetrwać od zimy do zimy...

http://talkawgorach.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 29, 2014 5:24 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 14, 2014 9:18 pm
Posty: 61
Dziękuje za informacje :), w czwartek wyjeżdżam. Jak wrócę to zdam relacje gdzie i jak było :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 01, 2014 12:32 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 2:50 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Schronisko na Stecówce wspominam bardzo miło:) Natomiast na Przysłopie drogo, a obsługa jakaś taka średnia...ze wszystkiego robią problem-no chyba, że to ja trafiam ja ich jakieś gorsze dni..:)
Fajna trasę sobie wybrałeś, więc czekam na relację;)

_________________
"Gdy w życiu masz pod górkę, pamiętaj, że tylko dzięki temu dojdziesz na szczyt"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 09, 2014 7:21 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 14, 2014 9:18 pm
Posty: 61
No to mała relacja. Spotkałem 4 osoby w pociągu i z nimi wybrałem się na Równicę, ale już nie miałem sił na Baranią Górę, wyjazd zakończyłem w 2 dni.

Obrazek
Tutaj początek Głównego Szlaku Beskidzkiego. Wysiadłem na Ustroń-Zdrój.

Obrazek

Przy wejściu na Równicę, możemy tutaj zrobić, chwilową przerwę, i zobaczyć co to za ciekawy kamień :).

Obrazek

Schronisko na Równicy

Obrazek

I widok z Równicy


Obrazek

Ładny widok z Czantorii, wynagradza to męczące podejście.

Obrazek

No i wieża na samej Czantorii, polecam czeski bar za tą wieżą :)

Obrazek

Tu już droga na Schronisko na Stożku.

Obrazek

Jak mnie pamięć nie myli to widok z Cieślara

Obrazek

Dalej droga na Stożek, przyjemna okolica.

Obrazek

Widok z pokoju na Stożku. Było drogo, chcieli 35 za nocleg, dało się wytargować 30 zł. Można rozbić namiot (10 za osobę, 8 za namiot wliczona kąpiel i wrzątek :D). Pytając czemu tak drogo, to stwierdzili, że jest to Hotel i dlatego, no cóż

Obrazek

Na tym kawałku trasy jagódki są wszędzie, kilka urwanych z krzaka poprawia humor :)

Obrazek

I zaskoczenie, takich kamyków się nie spodziewałem, zwłaszcza że wszystko jest dosyć równe na szlaku


Obrazek

Trasa za Kubalonką, w miarę nie ma podejść (kondycyjnie fajna trasa, dla ludzi, którzy nie lubią dużo chodzić). Widoki fajne, jest tutaj różnorodnie co mi się podobało.

Obrazek

Zwalone drzewo, nie był to rzadki widok w tym miejscu

Obrazek

Koniec trasy, postanowiłem już wracać na pociąg.


Obrazek

Na Czarnym Szlaku, ciągle towarzyszy nam rzeczka, jest miejsce w którym można pobrać wodę, jest oznacozne.

Obrazek

Na końcu czarnego szlaku idąc w prawo znajduję się przystanek, ostatni bus jest o 17;06 do centrum ( od pon do pt).




Niezły szlak, już planuję zrobić dalszy kawałek tego czerwonego szlaku. Polecam wszystkim trasa urozmaicona, trochę wymagająca kondycji, ale można robić mniejsze trasy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL