Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 1:44 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lip 16, 2014 1:23 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Szukam ładnego i prostego szlaku w okolicy dla mojej mamy. Wybiera się na 10 dni, więc najlepiej kilka wycieczek.
Sama nigdy tam nie byłam i raczej się nie wybieram, kompletnie nie znam rejonu. Mogą być Góry Stołowe, może być coś innego.
Trasa koniecznie krótka, tak do 5km (podjedzie sobie samochodem, ile się da), mało stroma (mama baaardzo się męczy, idąc nawet lekko pod górkę) i o równej, niebłotnistej nawierzchni :wink:
Z góry dzięki za propozycje!

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 16, 2014 1:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Błędne Skały może i Szczeliniec. Łatwo, krótko i przyjemnie, po drodze schronisko.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 16, 2014 1:52 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 11:17 am
Posty: 133
Lokalizacja: Wielkopolska
1) Szczeliniec Wielki. Wejście z Karłowa (na samym początku Karłowa jadąc od Radkowa po lewej stronie jest taki duży parking i restauracja. Parking jest bezpłatny zarówno dla tych co jedzą w restauracji jak i nie korzystają z niej. Potem każdy kolejny parking to haracz chociaż znajdują się tuż za tym miejscem)
2) Błędne Skały. Z Karłowa dla niej będzie za daleko (a szkoda, bo idzie fajny szlak). Niech podjedzie albo na polanę Imkę (w niecałą godzinę na pewno dojdzie) albo na siłę pod same Błędne Skały (dojazd drogą wahadłową-wpuszczają co godzinę, jest tam parking bezpośrednio przed kasą przy Błędnych Skałach)

Uwagi:
1)Na Szczeliniec droga prowadząca z Karłowa, poza początkowym fragmentem, jest po schodkach.
2) Zarówno na Szczelińcu jak i na Błędnych Skałach zbierany jest dodatkowy haracz w postaci zakupu biletu. W obu miejscach kosztuje bilet 7 zł (jest bramka, na biletach jest kod paskowy)
3) Mam nadzieję, że mama nie jest osobą tęgą, bo zwłaszcza na Błędnych Skałąch są wąskie miejsca, gdzie ciężko się przecisnąć :D

Jest jeszcze jedna atrakcyjna opcja w sam raz dla Twojej mamy: Skalne Grzyby. Można zostawić samochód na parkingu w lesie między Radkowem a Karłowem. Masę ludzi tam chodzi, trasa jest w lesie, prawie brak przewyższeń. O dziwo mi też się bardzo Skalne Grzyby podobały.
A za Karłowem, koło Fortu Karola jest jeszcze jedna krótka trasa w lesie (też jest tam parking) - Białe Skały. Też warto

EDIT: Jeszcze też jest opcja po czeskiej stronie: Hvězda i Ostaš


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 16, 2014 2:31 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Jutro na ściance o kilku rzeczach Ci powiem. Trochę się tam szwendałem w zeszłym roku :mrgreen:

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 16, 2014 2:50 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pn wrz 16, 2013 11:17 am
Posty: 133
Lokalizacja: Wielkopolska
Kurcze jak będzie w Bystrzycy Kłodzkiej to niekoniecznie musi mieć Góry Stołowe. Dam kilka innych propozycji. Pod kątem Twojej mamy i jej wymagań mogą się przydać:

1) Góry Bystrzyckie są przecież obok, a tam jest najbardziej spacerowa trasa jaka może być. Podjeżdża na Przęłęcz Spalona (obok miejscowość Spalona-kiepska droga od Bystrzycy) i idzie na jej najwyższy szczyt - Jagodna, Normalna, szeroka droga z kamyczkami, zero stromych podejść. Szczyt nieciekawy - tabliczka przy trasie na ambonie). Bardziej spacerowej trasy, a już na pewno na szczyt z Korony Gór Polskich nie ma.
2) Góry Złote - jedzie do Lądka Zdrój i obok Lądka jest Przełęcz Lądecka. Zostawia tam samochód i idzie na Borówkową. Super spacerowa trasa, nie zmęczy się. Na szczycie Borówkowej jest wieża widokowa. Jak ja byłem to takie małżeństwo czeskie robiło kiełbaski można było kupić. Ale oni nie są zawsze. Na szczycie są ławeczki i w choinkę miejsca. Powinna trasa spodobać się Twojej mamie.
W górach złotych zaproponowałbym Kowadło i Rudawiec w Bialskich, ale nie zaproponuję. Bo jak Twoja mama tak się męczy to nie będzie zadowolona
3) od biedy Orlica z Zieleńca (idąc szlakiem zielonym. Przy kamieniu ku czci Heinricha Rübartscha za Zieleńcem szlak odbija w lewo od drogi asfaltowej. Trasa krótka, oznaczenia czasowe ja zaliczyłem w 1/3 sugerowanego czasu, mocno przesacowane. (Idealna trasa dla Twojej mamy to byłoby z Orlicy do Masrykovej Chaty, ale na Orlicę nigdy nie będzie wyciągu ;-)

Jak będziesz miała jakieś pytania co do jakiś tras pisz na priv. Jak jakaś fajna bardzo lightowa trasa mi się przypomni to dopiszę.

EDIT: Z Międzygórza na Śnieżnik. Śnieżnik brzmi groźnie, ale z Międzygórza trasa wcale nie jest ciężka. Najcięższa z tras, które podałem i najdłuższa , ale myślę, że warto. Kurczę to nie jest jakiś mega wysiłek. Moi rodzice dali bez problemu radę, a też nie chodzą po górach prawie w ogóle.
Krótsza trasa na Snieżnik prowadzi z Kletna, ale tam już są większe podejścia. Myślę, że ta trasa by się Twojej mamie nie spodobała. Polecam więc wyjście z Międzygórza (tam nawet za można podjechać ile się da. Pamiętam, że był gdzieś tam parking)

EDIT 2: Jesteście z daleka więc w Góry Sowie też można się wybrać (to już trochę jest z Bystrzycy Kłodzkiej, ale nie aż tak niewiadomo jak daleko). Piękna spacerowa trasa na Wielką Sowę prowadzi szlakiem zielonym (między Sokolcem a Kamionkami, bliżej Sokolca) do Koziego Siodła, a później czerwonym z Koziego Siodła na Wielką Sowę. Tylko nie wiem gdzie tam można zostawić samochód, bo tam nie ma parkingu ;/ ewentualnie trasa z Przełęczy Jugowskiej na Wielką Sowę (trasa nie tam malownicza, ale na przełęczy Jugowskiej przynajmniej jest duży parking).

Najbardziej popularny jest szlak z Przełęczy Sokolej, zahaczając o schroniska (m.in. Orzeł i znajdującą się tam Piwnicę pod Orłem, gdzie wypiłem więcej piw niż w jakimkolwiek innym miejscu w górach). Krótki, ale w początkowej fazie mocno pod górę. Nie jestem pewny, czy Twojej mamie by się spodobał. Ma jednak swoje zalety - jest krótszy niż te które poodałem. I są aż trzy miejsca z jedzeniem i piciem do odpoczynku (Chata pod Sową, Orzeł, Sowa. Na tak krótkiej trasie to ewenement)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 16, 2014 4:50 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
Dzięki wielkie, będzie z czego wybierać! :)
Przeanalizuję sobie wszystko i dopytam w razie czego.

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 16, 2014 5:21 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Ja jestem z Bystrzycy Kłodzkiej :lol:

Olga, spoko jest jeszcze Maria Śnieżna z Międzygórza. Ładna widokowo dosyć. Śnieżnik z Międzygórza jak ktoś już pisał. Dojazd do międzygórza też łatwy z Bystrzycy. Tama przed Międzygórzem wygląda też ciekawie.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 16, 2014 6:33 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
m__s napisał(a):
Ja jestem z Bystrzycy Kłodzkiej :lol:


I z tak ładnych terenów do grodu Kraka się przeniosłeś.

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 16, 2014 6:57 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Całe Skalne Miasta w Czechach są łatwe i bez specjalnych przewyższeń, ale jest tam zawsze sporo ludzi.

Mi osobiście bardzo się podobała całkiem łatwa okrężna trasa w okolicy Srebrnej Góry, przechodziło się przez dwa wysokie wiadukty Kolei Srebnogórskiej, a po drodze było jeszcze kilka innych atrakcji (np. rósł kasztan jadalny). Przejście całej trasy zajęło nam około 2 godz. w tym fotografowanie, były przewyższenia ale niewielkie.

Teraz poszukując opisu tego szlaku nie znalazłam go, ale za to trafiłam na cały portal z opisami łatwych tras na Ziemi Kłodzkiej.

http://www.dolnyslask.info.pl/dokumenty ... c1-41.html

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 16, 2014 7:00 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Olga pytanie tylko, czy Twoja mama będzie dysponować autem, bo w niektóre miejsca jest mocno utrudniony dojazd.

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 16, 2014 7:23 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 26, 2011 4:21 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Tarnów
m__s napisał(a):
Olga pytanie tylko, czy Twoja mama będzie dysponować autem, bo w niektóre miejsca jest mocno utrudniony dojazd.

Tak, jadą z koleżanką samochodem, więc nie ma problemu.

Dzięki za kolejne propozycje :wink:

_________________
Nie zaglądam już na forum, kontakt tylko przez maila.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 16, 2014 7:48 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
TO ja bym też jeszcze w takim razie polecał Góry Stołowe, Strzeliniec itp ;)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL