Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 06, 2024 3:17 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz mar 18, 2004 9:31 pm 
Nowy

Dołączył(a): Śr gru 10, 2003 10:09 pm
Posty: 1
Lokalizacja: Tarnów
Czy ktoś mi może coś powiedzieć lub doradzić w kwestii wyjazdu do Rumunii w Fogarasze? Czy jest bezpiecznie, jak na przejściach granicznych i takie ogólnie przdatne info pisz od razu na mirosado@wp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 19, 2004 10:37 am 
A może piszcie też na forum - innym też się przyda :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 21, 2004 3:57 pm 
Jesli będziesz jecgał przez Ukrainę, weź pieniądza na łapówki dla milicjantów. MOże się też przydać parę Euro dla celników.
W Rumunii możesz mieć problem z zostawieniem samochodu w bezpiecznym miejscu. proponuję dogadać się z właścielem jakiegoś dużego kepmpingu, gdzie przyjeżdżają obcokrajowcy, lub hotelu.
Pozdrawiam
Michał


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 21, 2004 8:50 pm 
Na Ukrainie byłem samochodem i ani razu nie byłem zatrzymany przez milicję. Oprócz przekraczania granicy w drodze powrotnej nie miałem żadnych "przejść" ani z tamtejszą milicją, ani z tamtejszym "elementem". Ogólnie pobyt na Ukrainie wspominam bardzo korzystnie


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 19, 2004 8:50 pm 
A wiecie co mi poprawiło humor na granicy rumuńskiej. Kilkujęzyczna tablica z informacja gdzie mozna zadzwonić jeżeli sie ma kłopoty na tej granicy. Nie jest tak źle. A jechałem w Fogaraskie. Co potrzebujesz wiedzieć?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 20, 2004 8:29 pm 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Anonymous napisał(a):
A wiecie co mi poprawiło humor na granicy rumuńskiej. Kilkujęzyczna tablica z informacja gdzie mozna zadzwonić jeżeli sie ma kłopoty na tej granicy. Nie jest tak źle. A jechałem w Fogaraskie. Co potrzebujesz wiedzieć?

Ja na granicu ukrainsko-rumunskiej stalem chyba 9 godzin i do konca nie wiedzialem, czy mi rumunski celnik odda paszport. Bo mialem za malo dolarow przy sobie.

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 20, 2004 8:55 pm 
Może to nie do końca dobra rada. Trzeba mieć ile wymagają i zadzwonić. Zabranie paszportu jest też sprawą dla ambasady. Tylko pytanie - co na to praktyka?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 21, 2004 7:07 am 
admin

Dołączył(a): Wt gru 09, 2003 11:08 pm
Posty: 1692
Lokalizacja: Warszawa
Anonymous napisał(a):
Może to nie do końca dobra rada. Trzeba mieć ile wymagają i zadzwonić. Zabranie paszportu jest też sprawą dla ambasady. Tylko pytanie - co na to praktyka?


Wozić ze sobą 20 doalrów na dzień pobytu? Nie wiem jak jest teraz, ale jakbym powiedział, że jadę na 3 dni, to wbiliby mi wizę tranzytową. Wybacz, ale jeżdżenie przez Polskę, Ukrainę i Rumunię z pinieniędzmi w kieszeni, bo celnik sobie tego życzy jest absurdalne. Po to wymyślono karty płatnicze, żebyś nie musiał zastanawiać się, czy gdzieś w nocy na dworcu nie gwizdną Ci całej kasy. Przepisy przepisami, ale zdrowy rozsądek należy zachować.
Paszporty odzyskaliśmy jak autobus (rejsowy do Suczawy) już ruszył - celnik oddał je kierowcy.

_________________
https://portal.turystyka-gorska.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL