Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 9:15 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sty 28, 2015 10:14 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Witam!!czy ktoś na forum miał złamanie kostki bocznej bez przemieszczenia,nogę w gipsie(jeszcze tydzień chyba gips)?Słyszałam,że po ściągnięciu gipsu nogę trzeba oszczędzać dośc długo......nie wiem ile...zastanawiam się czy we wrześniu lekki spacerek po górach byłby możliwy czy dopiero w następnym sezonie...powrót do sprawności sprawa indywidualna,ale tak mniej wiecej ile to zajmuje....jest to moje pierwsze złamanie, podobno kostki po złamaniu długo puchną i bolą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 29, 2015 9:29 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz wrz 17, 2009 11:19 am
Posty: 27
Lokalizacja: Kraków
Ja w 2012 miałem "złamanie kostki bocznej podudzia prawego z uszkodzeniem więzozrostu strzałkowo - piszczelowego".
Złamałem na początku maja, miałem operację, ześrubowane kości, nogę w szynie gipsowej.
W lipcu tegoż roku miałem drugą operację -usunięto mi wielką śrubę więzozrostową.
Od początku sierpnia mogłem stawać na dwóch nogach i chodzić; chodziłem na ćwiczenia rehabilitacyjne.
Miesiąc później pełen obaw pojechałem na małą eskapadę, na 2 dni w Beskid Śląski. Było dobrze.
A w październiku/ listopadzie zacząłem chodzić jak wcześniej, z pełnym obciążeniem (plecak z całym sprzętem biwakowym).

Czyli od momentu złamania do powrotu do pełnej górskiej aktywności minęło pół roku.
Potem jeszcze po roku (czerwiec 2013) miałem jedną operację - wyciągnięto mi z nogi blaszkę ze śrubami, ale to była już - że się tak wyrażę - "czynność techniczna" i jak tylko noga po szyciu się zagoiła (jakieś 10 dni) mogłem śmigać do woli.

Na początku, po powrocie do chodzenia, po większym wysiłku, noga mi puchła, ale nie bolała, po kilku godzinach opuchlizna schodziła. Potem i ten problem zniknął.
Dzisiaj tylko blizny po szyciu przypominają mi o złamaniu :)

Więc bądź jak najlepszej myśli agii :) Szybkiego powrotu do zdrowia i pełnej sprawności życzę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 29, 2015 9:58 am 
Zasłużony

Dołączył(a): So sty 08, 2011 2:47 pm
Posty: 253
Lokalizacja: Gliwice
U mnie od urazu do aktywności biegowej i górskiej minęło około 6-7 miesięcy. Kostka "sama" podpowiadała na ile mogę sobie pozwolić i kiedy. Szybkiego powrotu do zdrowia :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL