Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:13 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N gru 07, 2014 7:26 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Pomysł na temat dał mi Kiler wystawiając swój stary czekan na allegro.
Zastanowiłem się chwilę jakie rzeczy służące mi w górach posiadam "od zawsze"

Jest to czekan Grivela nie przerwanie od zimy 2006/2007 działa ze mną.
Od tego samego czasu raki koszykowe tej firmy, zastąpione dopiero w zeszłym sezonie półautomatami.
Koszulka AST oddychająca mam ją od 2007 (od 2008 jest na niej napis ZTGM i Gekony)
Spodnie HM zimowe od zimy 2007/2008 będą w tym sezonie w użyciu .
Rękawice zimowe nie znanej firmy od 2006

Do czekana mam największy sentyment i pewnie zostanie gdzieś w szafie nawet jak będzie na emeryturze(on i ja) :mrgreen:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 07, 2014 7:57 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
U mnie wszystkie graty jeszcze pachną nowością :P
Chociaż już kilka akcji w terenie raki i jak i czekan CT miały w pierwszym sezonie i swoje zadrapania mają. Teraz drugi sezon przed nimi :mrgreen: i miejmy nadzieję, że nie ostatni bo jestem z nich zadowolony i już lekko przywiązany. Szczególnie do czekana. Któremu często robię zdjęcia szczytowe :twisted:

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 07, 2014 9:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
prof.Kiełbasa napisał(a):
Pomysł na temat dał mi Kiler wystawiając swój stary czekan na allegro

Mój cassin jeszcze nie ma spawu na łopatce (kuty z jednego kawałka) przed fejsliftingiem jak to po cichu odchudzili ostrze o 1mm.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 07, 2014 9:23 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
Heh, mam sporo takich rzeczy - gównie ciuchów, jak: jakieś opaski, kominiarka, rękawiczki windstop kupione w 1999r. we Francji, koszulkę termiczną z 1998r. jakiejś norweskiej firmy, jest wprost rewelacyjna. Zabieram ją nadal na wszystkie wyjazdy letnie i zimowe, w ogóle się nie zmechaciła, nie rozciągnęła, nie łapie zapachu itp. No a przede wszystkim buty Scarpa Eiger, kupione w 2000r., zimą zdarza mi się jeszcze ich używać bo są całkiem ok, choć swoje ważą ;). Mam wrażenie że niektóre rzeczy, np. odzież, dobre jakościowo te 15 lat temu, nadal zachowują swoje właściwości a czasem nawet są nawet trwalsze i mocniejsze, niż rzeczy kupowane obecnie ...
Poza tym jakieś drobiazgi - kompas, menażka, niedawno wymieniłam 13-letnie i wciąż dobre, ale ciężkie kijki, itp.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 07, 2014 9:39 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
Salomony ADV 7. Zakupione w 1997, ciągle w użytku i dają radę. Wciąż żadnych pęknięć, a stara podeszwa Contagrip bije niektóre Vibramy :D

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 07, 2014 9:41 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
Scarpa Eiger mam również jakoś z okolic 2000 r. Jeszcze posłużą.
Plecak Lafuma Extreme 42 to również lata dziewięćdziesiąte, końcówka tychże (podobnie chyba inny plecak - TrekSport Cerro Torre 45)
Po datach na karabinkach widzę, że niektóre ekspresy mają po 15 lat :mrgreen: Chyba wymienię w nich taśmy :D
Śpiwór Yeti V700 jest chyba z 2001 r. Posłuży jeszcze.
Ciekawa sprawa z butami - La Sportiva Hyper Guide. Co prawda kupiłem je w tym roku, ale nie są produkowane pewnie od początku XXI wieku. Wtedy miałem zaś dwie pary tych butów i kiedy zobaczyłem je na manekinie w Sklepie Podróżnika kupiłem natychmiast. Bo i sentyment i świetny jednak but (być może najlepszy jaki nosiłem).
Mam jeszcze parę podkolanówek Mico z 1999/2000 r. Nie nosiłem zbyt często, więc jeszcze posłużą.

Sprzęt, który mi się znudził, zazwyczaj przekazuję innym - rodzinie albo znajomym. Ostatnio oddałem cały worek różnych technicznych ciuchów (zwykle praktycznie nienoszonych, bo były to jakieś albo prezenty, albo pochopne lub okazyjne zakupy) do PCK. Staram się trzymać zasady - jeśli czegoś nie użyłem w przeciągu sezonu, dwóch, precz z szafy!

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 07, 2014 10:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
W formie rankingu:

8 ) Plecak Alpinus RockRunner - ok. 1995. definitywnie rozglądam się za wymianą. Głównie dlatego że brudny, ale... może wyprać? :lol:

7) Zakrętas Charlet Moser - 1996 tego to będę go miał do samego końca, prędzej chyba mojego niż jego. :?

6) Lekka maszynka propan/butan firmy Coleman, 1997. Uwaga - wciąż noszona w oryginalnym KARTONOWYM pudełku. Przemokło chyba 20 razy i było N razy wzmacniane taśmą lekarską.

5) Lina Edelweiss Flashlite 10.0. Była na: pierwszych wspinaczkach w Tatrach, na obu moich próbach na Macie, na wielu wyjazdach w skały i w Tatry. Ostatni raz użyta jakoś 3 lata temu w skałach (z dołem, a jak). Uwaga - 1995, nie widać po niej zupełnie.

4) Śpiwór puchowy Golde, minimalnie za mały, ale w stosunku do rozmiaru i wagi ciepłota rewelacja. Trochę brudny, ale śladu rozdarcia, a używany dość często wprost na skale 1997. Mam nadzieję, że jeszcze mi długo posłuży!

3) Polar Alpinus (model nie wiem) już z dziurami i w tym roku chyba definitywnie koniec - ok 1995. Jeszcze tej jesieni był w użyciu.

2) Uwaga - granatowa podkoszulka termiczna z "barankiem" - dziura na dziurze a miejscami jakby jej nie było - 1996 (!). Zapach mojego potu jest już defintywnie nie do usunięcia, idę w zakład z Henkelem, Procter&Gamble, Unilever i z kim tam jeszcze. Ale już raczej albo koniec... Albo rok ostatni :D , ciągle jednak z najlepszych jakie mam, gdzie ma grzać nadal grzeje, a dziury zrobiły się we właściwych miejscach :lol: .

1) Scyzoryk Victorinox Altimetr - 2000, pierwsza, "kolekcjonerska" seria. Wprawdzie wręcz najmłodszy, ale to jedna z tych rzeczy, której utraty sobie nie wyobrażam. Nie to że tak przydatny, taki... ładny!

No widać kiedy większość zakupów zrobiłem :lol:

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 07, 2014 11:28 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
grubyilysy napisał(a):
Plecak Alpinus RockRunner - ok. 1995
A jakiej pojemności szukasz? Bo faktycznie pamiętam, ze Twój plecak wygląda leciwie, ale pojemności nie pamiętam.... Pytam, bo jakbyś chciał nienowy, ale w bardzo dobrym stanie, to służę (konkretnie to mogę oddać niebieskiego Berghausa Extreme II 35 L - użytego może dwa razy, albo Cerro Torre 45 - tyle że ten jednak trochę był już używany i muszę się jeszcze zastanowić nad siłą swego sentymentu do niego ;))

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 07, 2014 11:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Zombi - obgadamy szczegóły we właściwych okolicznościach ;-).

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 07, 2014 11:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 11:33 am
Posty: 6314
1. polar z - bodaj - 1987 lub 1988 (gruby, "trzechsetka", kolorek różowy, strach teraz wkładać - ale cieplejszego nie ma)
2. czekan od Bujaka, u mnie "na służbie" od 1982 roku. W teren nie biorę - wisi na ścianie :)
3. śpiwór puchowy "made in Wałbrzych" z puchu gęsiego (szyty na zamówienie dla klubu, gdzieś tak w połowie lat 80-tych :) )

pozdrawiam
gb 8)
ps
aha - kask górniczy :) robił za jaskiniowy :)

_________________
wszystko już było - ergo: nie panikuj
http://jaskiniar.blogspot.com/
http://puzzlepamieci.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 07, 2014 11:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Miałem czekan od 2006 roku. Kupiłem go w zestawie z rakami Grivel G10. Mam te raki nadal i z pewnościa ich nie sprzedam. Nikt ich nie kupi ;). Są tak ostrzone, że nadają się tylko jako raczki. Ostatnio chodziłem w nich w podejściówkach. Sprawdziły sie idealnie.

Kask Petzl Elios. Jeszcze z takim dziwnym pokrętłem. Kupiłem go w 2006 roku, ale chyba już wtedy miał ze dwa lata. Planuję kupic sobie nowy, ale tego na pewno nie sprzedam, bo przyda mi się może czasami do jaskini.

Mam też Maćka uprząż Singing Rock Rhythm. Nie wiem ile ma... Jej nie planuję zmienić. Jest super.

8 lat w Tatrach w sumie teraz będę miał. Za dwa lata relacja ;)

Mroczne Salomony jeszcze mam w piwnicy. Nawet je używałem niecałe 1,5 roku temu w jaskini. Salomony mam chyba od 2004 roku.

Ale jedno jest pewne, że moje LaSportivy Nepal Top to będę miał do końca życia. Fakt, są dla mnie za ciężkie, ale te buty są "niedozajebania". Kasy mi trochę żal żeby kupować coś innego, to dźwigam. Buty mam od 2007 roku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 08, 2014 12:41 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
kilerus napisał(a):
Mam też Maćka uprząż Singing Rock Rhythm. Nie wiem ile ma... Jej nie planuję zmienić. Jest super.

Chyba tak z dwa lata więcej niż ją masz.
A tak po za tym i z ręką na sercu - najwygodniejsza uprząż jaką miałem, niestety zrobiłem się zbyt gruby hehe :)
Tamta była idealna, ta co teraz mam to zawsze gdzieś uwiera ...

P.S.
Mam dwa stare czekany.
Jeden nieznanego pochodzenia, na oko z końca 80-tych lat, drugi simond z połowy lat 90-tych spadek po zimowym taternickim bratowej :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 08, 2014 7:54 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Czekany wykonane na początku lat 80 w fabryce narzędzi górniczych w Katowicach, załatwiał to Walek Nędza przy okazji wyrobu czekanów na śląską wyprawę na Lhotse (rok 1982), to i myśmy się załapali.
Czasem jeszcze służą kursantom w trakcie szkoleń w Beskidach.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 08, 2014 11:21 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Ja to mam fajny młotek Kaziowy, który wyglądał jak połączenie młotka i czekana. Po mojej przeróbce jest lepszy niz taki sam antyk z Petzla.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 03, 2015 8:41 am 
Kombatant

Dołączył(a): So lip 07, 2012 9:22 am
Posty: 391
W porównaniu z niektórymi skromnie - buty z 2006 r. Teraz są na wykończeniu, w sumie to ledwie się trzymają, ale to i tak niezły wynik, biorąc pod uwagę, że firma mało renomowana i recenzje raczej negatywne, a do tego specjalnie ich nie oszczędzałam. Wyjątkowy egzemplarz mi się widocznie trafił. Po zakończeniu kariery na pewno nie trafią na śmietnik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL