Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 7:17 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 01, 2016 10:01 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt sty 01, 2016 10:00 am
Posty: 3
Witam, młody dorosły chłopak chciałby się wybrać na ferie w góry. Lecz nie ma o tym pojęcia, chciałbym prosić o jakieś porady w kwestii noclegów (2-3 noce). Mam szukać schronisk, pensjonatów, hoteli ? Jak wcześnie należało by zarezerwować takie miejsce ? W Jakich granicach mogą być to koszty ? I jeszcze może ktoś jest z okolic województwa opolskiego/dolnośląskiego i zna jakieś miejsce?

Dziękuję bardzo za każdą pomoc. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 01, 2016 11:07 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Pierwszy raz w internetach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 01, 2016 12:24 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
spec napisał(a):
Witam, młody dorosły chłopak chciałby się wybrać na ferie w góry.

Trochę zaleciało rubryką towarzyską...

Pomijając złośliwości, na które za chwilę pewnie będziesz mógł liczyć, zacznijmy.
Jakie góry?
Jak daleko w góry? Czy Zakopane albo Karpacza to góry? Czy dopiero Śnieżka albo Morskie Oko?
Po co? Na co? Dlaczego? Sanki? Narty? Grzane wino? Wspinaczka lodowa?
spec napisał(a):
Mam szukać schronisk, pensjonatów, hoteli ?

To pytanie jest serio w kontekście "taniości"? No, ale dobrze...Schroniska mają ceny przeciętne, ale generalnie należące do tych niższych. Tylko coś czuję, że Tobie bym ich na początek nie polecał. Pensjonaty? Hotele? Nie żartuj. Może, jakieś obskurne, postkomunistyczne hotele się znajdą, choć z reguły to u nich tylko ceny z postępem idą. Najtaniej kwatery prywatne. Wystarczy wpisać w googlach "nocelgi Karpacz", "noclegi Zakopane" czy co tam chcesz i wyskoczy po kilka portali z regionalnymi miejscami. W kwaterach prywatnych zawsze coś znajdziesz, ale lepiej załatwić to telefonicznie przed wyjazdem, nie ma wtedy sraczki i latania z plecakiem w poszukiwaniu czegoś. Koszt noclegu od 30zł na zadupiu w średnich warunkach. Za 40zł można dostać coś przyzwoitego, dość dobrze położonego.
Że też ja o takich rzeczach piszę... Pogoogluj, podzwoń, poczytaj - dowiesz się wszystkiego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 01, 2016 4:56 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt sty 01, 2016 10:00 am
Posty: 3
Pan Maciek napisał(a):
Pierwszy raz w internetach?
Śpiący Rycerz napisał(a):
spec napisał(a):
Witam, młody dorosły chłopak chciałby się wybrać na ferie w góry.

Trochę zaleciało rubryką towarzyską...

Pomijając złośliwości, na które za chwilę pewnie będziesz mógł liczyć, zacznijmy.


W porządku mogą być i złośliwości, i wyśmiewania.. byle były pomocne :) nie każdy się zna na turystyce. Pozdrawiam.

Śpiący Rycerz napisał(a):
Jakie góry?
Jak daleko w góry? Czy Zakopane albo Karpacza to góry? Czy dopiero Śnieżka albo Morskie Oko?
Po co? Na co? Dlaczego? Sanki? Narty? Grzane wino? Wspinaczka lodowa?
spec napisał(a):
Mam szukać schronisk, pensjonatów, hoteli ?

To pytanie jest serio w kontekście "taniości"? No, ale dobrze...Schroniska mają ceny przeciętne, ale generalnie należące do tych niższych. Tylko coś czuję, że Tobie bym ich na początek nie polecał. Pensjonaty? Hotele? Nie żartuj. Może, jakieś obskurne, postkomunistyczne hotele się znajdą, choć z reguły to u nich tylko ceny z postępem idą. Najtaniej kwatery prywatne. Wystarczy wpisać w googlach "nocelgi Karpacz", "noclegi Zakopane" czy co tam chcesz i wyskoczy po kilka portali z regionalnymi miejscami. W kwaterach prywatnych zawsze coś znajdziesz, ale lepiej załatwić to telefonicznie przed wyjazdem, nie ma wtedy sraczki i latania z plecakiem w poszukiwaniu czegoś. Koszt noclegu od 30zł na zadupiu w średnich warunkach. Za 40zł można dostać coś przyzwoitego, dość dobrze położonego.
Że też ja o takich rzeczach piszę... Pogoogluj, podzwoń, poczytaj - dowiesz się wszystkiego.


Jak najbliżej Karpacz/Kłodzko (okolice dolnośląskie). Nie potrzebuje szczytów, a spokoju i szlaków.

Okej, kwatery prywatne, dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 01, 2016 6:15 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Te złośliwości i polecanie wyszukiwarek noclegowych są wg mnie akurat nie na miejscu bo tak się składa że oferta przedstawiona w necie nie musi pokrywać się z prawdą a w wysokim sezonie wcale nie tak łatwo znaleźć coś innego w dobrej cenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 01, 2016 6:49 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Kolega pyta, jak znaleźć nocleg. Owszem, może grzebać na forach czy serwisach z opiniami, ale w rezultacie to droga przez mękę. A tak, ma punkt wyjścia: ma stronę, ma listę noclegów i przeważnie orientacyjne ceny. Jeśli ceny oscylują w dolnych partiach, a kwatera nie wygląda na pięć gwiazdek, to może cena w rzeczywistości faktycznie będzie wyższa, ale nie będzie to różnica drastyczna. Chodzi bardziej o pewien pułap cenowy niż konkretne kwoty. Konkretnie można się dogadać telefonicznie, mailowo. W okresie zimowym nigdy nie miałem większego problemu ze znalezieniem wolnej kwatery. Owszem, nie mówię, że zawsze po pierwszym telefonie.
I wcale to nie miało być złośliwe, bo sam regularnie korzystam z tej metody. Chyba, że mam sprecyzowane plany co do miejsca, albo własne sprawdzone miejscówki wyrobione z czasem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 01, 2016 7:18 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4265
Lokalizacja: Łódź
Mnie chodzi bardziej o stosunek jakości do ceny. Niekiedy można mieć fajną kwaterę za niedrogie pieniądze. Natomiast już parę razy sama szukając przez oferty internetowe byłam po prostu rozczarowana. Więc najlepiej jeśli w danym temacie wypowiadają się osoby które były na konkretnych kwaterach i mogą coś powiedzieć. Ja obecnie siedzę w Szklarskiej miejscowość dla młodego chłopaka zaczynające go przygodę z górami polecam ale mojej obecnej kwatery znalezione w necie juz nie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 01, 2016 7:48 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 25, 2015 9:53 am
Posty: 317
Lokalizacja: Bieszczady
WILCZYCA napisał(a):
Mnie chodzi bardziej o stosunek jakości do ceny. Niekiedy można mieć fajną kwaterę za niedrogie pieniądze. Natomiast już parę razy sama szukając przez oferty internetowe byłam po prostu rozczarowana. Więc najlepiej jeśli w danym temacie wypowiadają się osoby które były na konkretnych kwaterach i mogą coś powiedzieć. Ja obecnie siedzę w Szklarskiej miejscowość dla młodego chłopaka zaczynające go przygodę z górami polecam ale mojej obecnej kwatery znalezione w necie juz nie ;)

Oczywiście, pełna zgoda. Jeżeli będzie zainteresowany Bieszczadami to mu coś znajdziemy i to w dobrych warunkach za niewielką jak na nasz region cenę. Najtaniej to schronisko PTSM w Stuposianach za 35 zł jedynka z łazienką o ile ceny w tym roku nie wzrosły. Ja tam schronisk nie polecam bo w tej samej cenie mam kwatery prywatne, wprawdzie w dolinach ale wygodne, dobre łazienki i ciepła woda.

_________________
Bieszczadzkie atrakcje http://www.grupabieszczady.pl/index.php ... Itemid=243


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 02, 2016 12:10 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
WILCZYCA napisał(a):
Mnie chodzi bardziej o stosunek jakości do ceny. Niekiedy można mieć fajną kwaterę za niedrogie pieniądze. Natomiast już parę razy sama szukając przez oferty internetowe byłam po prostu rozczarowana. Więc najlepiej jeśli w danym temacie wypowiadają się osoby które były na konkretnych kwaterach i mogą coś powiedzieć. Ja obecnie siedzę w Szklarskiej miejscowość dla młodego chłopaka zaczynające go przygodę z górami polecam ale mojej obecnej kwatery znalezione w necie juz nie ;)

No, tak...masz rację. Ja patrzę na to może trochę za bardzo z własnej perspektywy. Tzn. korzystam głównie ze schronisk, a jeśli z kwater, to i tak są to na tyle krótkie wizyty, że nie mam czasu z nich skorzystać. Rano wychodzę, wieczorem wracam, albo wieczorem przybywam, rano wybywam i tyle co się prześpię. Kiedyś w Austrii trafiłem na wypasiony hotelik, kapitalny pokój za śmieszną cenę, jak na tamtejsze warunki. I co? W sumie przespałem się kilka godzin i tyle.
Co innego wyjazdy na narty czy taki bardziej wczasowy, czyli lekkie spacerowe wycieczki, krótkie wypady z kwatery w góry. Wtedy rzeczywiście, coś miłego warto dorwać. Choć ja i tak nie mam wysokich wymagań, może być skromnie, ale ma być klimatycznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 02, 2016 11:24 am 
Nowy

Dołączył(a): Pt sty 01, 2016 10:00 am
Posty: 3
Dziękuje za każdy wpis, ponieważ każdy dał mi jakąś wiedzę, której nie posiadam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 1:27 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sty 05, 2016 1:23 pm
Posty: 1
Ja również nie jestem za dobra w tych tematach. Chcę wyjechać do karpacza ale wszystko co wyglądało dobrze w internetach jest zajęte. Dopiero zaczynam przygodę z górami (zawsze wybierałam morze) więc szukam po forach. Choć właśnie tu często traktuja człowieka jakby się z choinki urwał, bo nie wie jak szukać.. no nie wie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 10:03 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 7:56 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Księstwo Podziemnej Pomarańczy ;)
Olika, taka specyfika tego forum. Poczytasz je trochę, przywykniesz i zrozumiesz, że należy patrzeć na to przez palce.
Sprawdź w hotelu Piecuch, ceny to może nie najniższy pułap, ale generalnie przyzwoite, nawet z wyżywieniem, choć śniadania późno. Blisko na stok i na szlaki. Jak się da, proś o pokój od strony parkingu, nie od ulicy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 05, 2016 10:23 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2011 7:39 am
Posty: 227
Lokalizacja: Murzasichle
olika napisał(a):
Chcę wyjechać do karpacza ale wszystko co wyglądało dobrze w internetach jest zajęte.

Noclegi / Wolne miejsca:
http://www.karpacz.pl/noclegi?free=1

Było przejrzeć zasoby forum:
viewtopic.php?f=1&t=14112


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL