Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 6:09 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 10, 2016 7:48 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 11:47 am
Posty: 146
Lokalizacja: Skierniewice
hej witam:) wybieram się w Karkonosze w przyszłym tygodniu i chciałam Was prosić o podpowiedź.
A mianowicie :
Pierwszego dnia wybieram się na Szrenicę i Śnieżne Kotły - i tu proszę o podpowiedź którędy najlepiej?? - czy koło Kamieńczyka, przez Szrenicę, Śnieżne Kotły i ewentualnie powrót koło schroniska pod Łabskim Szczytem do Szklarskiej Poręby? czy też mogłabym obejść dalej Śnieżne kotły i wrócić jakoś pod Śnieżnymi Kotłami-jeśli tak można? czy jakieś odcinki są teraz zamknięte na tej trasie? Jak dokładnie mogę tutaj przejść??? Jakieś pomysły?

Drugiego dnia chciałam na Śnieżkę z Karpacza-wyczytałam na forum , że najlepiej od Wangu przez Samotnię i Strzechę Akademicką, schodząc kawałkiem z niebieskiego szlaku koło Domku Myśliwskiego, potem do Sląskiego, na Śniezkę wejście przy łańcuchach i zejście- tylko potem któredy mogę wróćić do Karpacza??-czy muszę tą samą drogą?? bo przez Biały Jar i Łomniczkę z tego co wiem nie, bo lawiny. Jakieś pomysły???

I jeszcze ostatni dzień : chciałam pociągiem do Jakuszyc-tą koleją Izerską. I tam Polana Jakuszycka, Chatka Górzystów??-tego dnia kompletnie nie wiem, bo nie byłam tu. Jaką trasę byście proponowali???Jakaś fajna pętelka ?? A może wyjście ze Świeradowa lepsze???
Mam kijki, z którymi chodziłam po górach zimą w Tatrach i Bieszczadach, nie mam rakiet, ani raków-może zakupię te kolce w Biedronce... Typowe, ale wytrwałe spacerowanie proszę uwzględnić w propozycjach:))) i takie bardziej przetarte szlaki jeśli, chodzi o Jakuszyce, bo tam nic nie znam..

I może macie namiary na jakiś fajny tani nocleg w Szklarskiej??

Z góry dziękuję :)

_________________
grzeczne dziewczynki idą do nieba.. niegrzeczne idą tam, gdzie chcą.. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 11, 2016 9:16 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 30, 2013 12:50 pm
Posty: 172
Warianty szlaków zimowych masz na stronie
http://www.kpnmab.pl/pl/zamkniete-szlaki,255
nocleg http://www.przemko.wszklarskiej.pl/ latem byłem, tanio i spoko.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 11, 2016 9:38 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 20, 2010 8:29 pm
Posty: 700
Lokalizacja: Zgorzelec
Pierwszy dzień :Zimą szlak zielony od Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem do schroniska pod Łabskim szczytem jest zamknięty ze względu na zagrożenie lawinowe więc przejście dołem pod Śnieznymi Kotłami nie wskazane ...

Drugi dzień : Wejście na Śnieżkę wg Twojego planu jak najbardziej polecam , ciekawa trasa po drodze Samotnia fajne widoki itp zejść do Karpacza zawsze możesz albo idąc od Śnieżki na wschód przez schronisko Jelenka potem czarnymi znakami od przełęczy Sowiej do Karpacza ewentualnie cofnięcie się ze Śnieżki i zejście czarny szlakiem koło Białego Jaru ( zamknięty jest tylko łącznik Biały Jar - Strzecha Akademicka żółte znaki )

Trzeci dzień : Jakuszyce - schr Orle - Chatka Górzystów i powrót niebieskim + zielonym do Jakuszyc ... trasa ok 5 h · 17.3 km (latem , zimą wszystko zależy od warunków śniegowych itp jest jeszcze możliwość wypożyczyć za ok 30 zł kompletu biegowego nary buty kijki za ok 30 zł/dzień w Jakuszycach
ewentualnie ze Świeradowa do Chatki Górzystów -potem powrót kawałek tym samym szlakiem i przez Stóg Izerski do Swieradowa , (można zjechać koljka gondolową ze Stogu Izerskiego)

ja noclegi raczej preferuje w schroniskach :)

pozdrawiam


TUTAJ masz mapkę /kalkulator ze szlakami jak co
TUTAJ masz listę zamkniętych szlaków zima w Karkonoszach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lut 12, 2016 8:19 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 11:47 am
Posty: 146
Lokalizacja: Skierniewice
dzięki za pomoc:)
Co do pierwszego dnia to wymyśliłam taki wariant :
jakby zacząć z drugiej strony - od Szklarskiej pierw żółtym do schroniska pod Łabskim szczytem, potem czerwonym do Rozdroża pod wielkim Szyszakiem i dalej niebieskim do Czarciej Ambony i czerwonym w stronę Śnieżnych kotłów, a potem na Śzrenicę czerwonym i powrót albo kolejką jakby było ciężko albo zejście koło Kamieńczyka. Interesuje mnie odcinek któego nie znam : od schroniska pod Łabskim Szczytem -szlak czerwony - dalej niebieski Rozdroże pod Wielkim Szyszakiem i dalej w kierunku Czarciej Ambony-czy dobrze jest oznaczony? -nie chciałabym zabłądzić- i czy fajny widokowo?-czy widać te Śnieżne Kotły idąc nim?

Co do wejścia na Śnieżkę, to podoba mi się ten pomysł z powrotem ( lub wejściem) przez Sowią Przełęcz. Tylko też tego odcinka nie znam. Czy jest fajne widokowo i czy dobrze oznaczone? Myślałam, żeby zaczynać od tej strony, której nie znam. A wracać przez Samotnię i strzechę.

Trzeci dzień - podoba mi się się propozycja : Jakuszyce - schr Orle - Chatka Górzystów i powrót niebieskim + zielonym do Jakuszyc.
Tylko czy tam jest jakoś w miare dobrze oznaczone?

Dzięki za podpowiedzi!!!!
pozdrawiam
e.t.

_________________
grzeczne dziewczynki idą do nieba.. niegrzeczne idą tam, gdzie chcą.. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lut 12, 2016 10:03 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 20, 2010 8:29 pm
Posty: 700
Lokalizacja: Zgorzelec
migotka351 napisał(a):
Interesuje mnie odcinek któego nie znam : od schroniska pod Łabskim Szczytem -szlak czerwony - dalej niebieski Rozdroże pod Wielkim Szyszakiem i dalej w kierunku Czarciej Ambony-czy dobrze jest oznaczony? -nie chciałabym zabłądzić- i czy fajny widokowo?-czy widać te Śnieżne Kotły idąc nim?


przy dużych śniegach od przełeczy pod Śmielcem raczej nie trawersuje sie Wielkiego Szyszaka (lawinki) tylko idzie się przez jego wierzchołek ,taki zimowy wariant ... samego podejścia do przełęczy nie pamiętam jak widokowo ale może być też słabo uczęszczany/przetarty....
przypomnę jeszcze że sam szlak ze schroniska pod Łabskim Szczytem w kierunku Śnieżnych Kotłów i odwrotnie prowadzi wariantem zimowym tak zwaną Mokrą Scieżką jakby w palanie było jednak zahaczenie o schronisko ..... Sniezne kotły oczywiście będzie widać doskonale ale z góry :)

migotka351 napisał(a):
Co do wejścia na Śnieżkę, to podoba mi się ten pomysł z powrotem ( lub wejściem) przez Sowią Przełęcz. Tylko też tego odcinka nie znam. Czy jest fajne widokowo i czy dobrze oznaczone? Myślałam, żeby zaczynać od tej strony, której nie znam. A wracać przez Samotnię i strzechę.


szlak dobrze oznaczony od Sowiej wydeptana ścieżka przez Czarny Grzbiet w kosówkach

migotka351 napisał(a):
Trzeci dzień - podoba mi się się propozycja : Jakuszyce - schr Orle - Chatka Górzystów i powrót niebieskim + zielonym do Jakuszyc.
Tylko czy tam jest jakoś w miare dobrze oznaczone?


:) tam to bardziej drogi niż szlaki :) szerokie, ratrakowane dla biegówek

ogólnie wszystkie szlaki w Karkonoszach i Izerach są dobrze oznakowane ( chociaż przy zadymkach, zamieciach można i tam się pogubić )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 14, 2016 9:20 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 5:11 pm
Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
zyl3k napisał(a):
przy dużych śniegach od przełeczy pod Śmielcem raczej nie trawersuje sie Wielkiego Szyszaka (lawinki) tylko idzie się przez jego wierzchołek ,taki zimowy wariant ... s


Oficjalnie przez wierzchołek Wielkiego Szyszaka nie przebiega żaden szlak, a zimowym wariantem trawersuje się ten szczyt południową stroną, po tyczkach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL