Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt cze 25, 2024 8:05 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sie 22, 2006 8:46 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 22, 2006 8:24 am
Posty: 2
Witam wszystkich!

We wrześniu wybieram się wreszcie w teren i mam pytanie do koleżanek/kolegów co byli lub wiedzą może coś na temat Adrszpaskiego i Cieplickiego Skalnego Miasta. W necie jest trochę tego, ale problem w tym, że wyjeżdżam z dziećmi (2,5 roku i 6 latka). Czy te skalne miasto jest do przejścia z nimi czy lepiej się tam nie pchać?

Z tego co wyczytałem, to podobno Cieplickie skalne miasto to w miarę płaski i teren, ale Adrszpaskie jest dużo ciekawsze. Jak się chodzi - nie wiem. Generalnie problem leży w stromiznach, wejściach po skalnych schodach itp. No wiecie, jak to z dzieciaczkami. Najmniejsza pociecha sama maszeruje, tak więc wyprawa bez wózka :) W ekstremalnych przypadkach oczywiście mogę wziąć na ręce.

Napewno Janek zna dobrze te tereny, jak można proszę was o info.

Na forum szukałem, nie znalazłem.

Pozdrowionka ;)
KG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 22, 2006 8:58 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 19, 2005 1:17 pm
Posty: 342
Lokalizacja: Slowacja - Spišské Podhradie
KochajacyGory napisał(a):
Napewno Janek zna dobrze te tereny, jak można proszę was o info


Czeske tereny niestety nie znam, ale cos znalezlem, moze ci to pomoze http://www.teplickeskaly.cz/

_________________
http://www.facebook.com/jan.buday


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 22, 2006 9:11 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Trasa przez Teplickie jest w zasadzie płaska. Można wejść po schodach na jedną ze skałek na której jest metalowa flaga Czech. Znakomity punkt widokowy ale samo wejście dla małych dzieci moze być trochę eksponowane. Poza tym trzeba jednak troche podreptać a wiadomo że małe dzieci nie lubią za dużo chodzić. Więc jeśli masz samochód to podjedź nim pod same kasy na początek trasy.

Andrspaskie wymaga kilku podejść i zejść po kamiennych stopniach, które dla 2,5-latka mogą być bardzo męczące. No i trasa też nie jest krótka.

Można oczywiście wybrać najkrótsze warianty tras ale chyba nie o to chodzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 23, 2006 8:43 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt cze 20, 2006 7:54 pm
Posty: 8
darmowy serwer wpakował reklamy, ale wśród nich można znaleźć to co trzeba:
http://www.wycieczki.za.pl/broum.htm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 24, 2006 7:45 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 22, 2006 8:24 am
Posty: 2
Dzięki za informacje i linki. Szczególnie strona http://www.wycieczki.za.pl/broum.htm jest bardzo ciekawa. Z tego co widzę, to raczej wybierzemy się w Teplickie skalne miasto, a Adrspaskie zostawimy sobie na kiedy indziej - jak dzieci podrosną.

Można co prawda jak pisał trekker wybrać krótki i prosty wariant trasy w adrszpaskich, ale szkoda tej reszty jak już tam będziemy. Jak ktoś jeszcze może był w adrszpaskich/teplickich z dziećmi, to proszę podzielić się uwagami. Dzięki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 29, 2006 11:57 am 
Swój

Dołączył(a): N wrz 04, 2005 5:29 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Okolibydgoszcz
Teplicke,a Ardspasske Skaly "rób" w całości. To tak jakbyś była na Wawelu ,a nie zwiedziła krakowskiego rynku. Jezeli jesteś autem ,to pozostaw go na parkingu w Ardspachu i powroć do Teplic nad Metui vlakem. Wejdż do Teplic nie wdrapuj się po metalowych schodach na dawny chyba zamek, bo szkoda sił. Obejdz smer prohladky i skręć na żółty i vicią roklinou dojdz do jezirka Popływaj łódką i przejdz Ardspasske Skaly. Na koniec odpocznij nad jezirkem Piaskovna a na parkingu już czeka Twoje auto
Jeżeli chcesz wiedzieć o szczegółach to pytaj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 29, 2006 5:32 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 7:11 pm
Posty: 907
Lokalizacja: Białystok
Teplicke skalne miasto możesz śmiało przejść z dziećmi, jak tam byłem mój syn miał 7 lat. proponuję dojazd na parking w Teplicach, aż pod samo wejście na szlak. tam jest płatny parking, a opłaty niezbyt wygórowane. Następnie spacer niebieskim szlakiem, wejście po metalowych schodach na Strmen nieobowiązkowe (a na pewno raczej bez dzieci, gdyż w pewnym momencie metalowe schody się kończą i jest trochę trudniej). Powrót do punktu wyjścia i pyszny obiad w restauracji po prawej stronie od wejścia. Potem przejazd na parking w Adrspachu przy jeziorku i wejście na szlak (dokładnie nie pamiętam lecz wydaje się mi, że można wejść na te same bilety co w Teplicach) i zrobienie kółka zielonym szlakiem z wypuszczeniem się żółtym do wodospadów; jeżeli masz pytania to pisz na emaila;
miłej wędrówki :)

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 29, 2006 6:40 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:36 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Kraków
pamiętaj o wymianianie złotówek na czeskie korony, tak jak do wejścia w parku możesz zapłacić w PLN to juz np: opłyniecie barką "świata" wymaga posiadania czeskiej gotówki
wyprawa swietna, zwłaszcza w gronie rodzinnym, łatwa do przebycia, a i serwis gastronomiczny na przyzwoitym poziomie
miłych wrazeń :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 8:01 pm 
Swój

Dołączył(a): N wrz 04, 2005 5:29 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Okolibydgoszcz
Gdy opuścisz teren Teplic ,to musisz zapłacić w Ardspachu jeszcze raz. Vstupenka jest ważna z Teplic do Ardspachu jeżeli przejdziesz oba kamienne miasta jednoczesnie poprzez wilczą dolinę ,lub przez siedem schodów (górą). :bowdown:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 10, 2006 6:15 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 09, 2006 9:25 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Poznań
Jedź z dziećmi bez wahania, to właśnie idealne miejsce żeby zachęcić dzieci do turystyki górskiej, bardzo sugestywne zwłaszcza jak im przetłumaczysz na polski nazwy poszczególnych skał. Siedmiolatek na pewno sobie poradzi, dwuipółlatek zapewne też z pomocą rodzica. Można się zawahać tylko z wchodzeniem z młodszym na ruiny zameczku Strmen (to takie ruinki dawnej czatowni, koło Teplickiego Skalnego Miasta, wchodzi się po stalowych drabinkach około 100 m w górę).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 10, 2006 6:40 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt wrz 05, 2006 11:59 am
Posty: 53
Z dziećmi to róznie bywa - i w jednym i w drugim miejscu widziałam takie, które były zachwycone, jak i takie, które marudziły... Z technicznego punktu widzenia nie ma nic trudnego (chyba że są to pieszczoszki brane na ręce nawet przy zejściu z krawężnika).
Normalne dzieci warto tam zabrać :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL