Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:12 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 10:04 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 11:26 am
Posty: 1297
Lokalizacja: Wielkopolska
nowy napisał(a):
mój 9 letni syn po sudeckich szlakach domaga się smerków i kamienistych łbów tatrzańskich

Moje dzieciaki zaczynały od Tatr i o innych górach nie chcą słyszeć :(
Syn był w Sudetach i pierwsze słowa po powrocie były mniej więcej takie:"To nie Tatry,więcej tam nie jadę".

Ps.W przyszłym roku planuję Samotnię i nie będą mieli wyjścia,albo jadą,albo siedzą w domu. :twisted:

_________________
"Jedną z odmian szczęścia jest to,że ma się przyjaciół"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 10:13 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
jakaja napisał(a):
nowy napisał(a):
mój 9 letni syn po sudeckich szlakach domaga się smerków i kamienistych łbów tatrzańskich

Moje dzieciaki zaczynały od Tatr i o innych górach nie chcą słyszeć


Czyżby zauroczył je tłok na tatrzańskich szlakach?

jakaja napisał(a):
Syn był w Sudetach i pierwsze słowa po powrocie były mniej więcej takie:"To nie Tatry,więcej tam nie jadę".


Jestem przekonany, że nie był tam, gdzie można ujrzeć prawdziwe piękno tych gór.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 10:22 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 11:26 am
Posty: 1297
Lokalizacja: Wielkopolska
Lech napisał(a):
Czyżby zauroczył je tłok na tatrzańskich szlakach?

Wybieramy raczej szlaki bez tłoku.Czasami się nie da,więc wtedy wczesna pobudka :twisted:

Lech napisał(a):
Jestem przekonany, że nie był tam, gdzie można ujrzeć prawdziwe piękno tych gór.

Standardowa wycieczka szkolna do Karpacza.

Ps.Co mógłbyś polecić na weekendowe wypady dla początkujących w tamtych rejonach?

_________________
"Jedną z odmian szczęścia jest to,że ma się przyjaciół"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 11:22 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 12:25 pm
Posty: 132
Lokalizacja: Chełm
A ja miałem wrażenie, że młodzieży w górach z roku na rok coraz więcej ... w połowie sierpnia trudno było o rezerwację pokoju w schroniskach na wrzesień :roll:
Oczywiście niewiadomo ile w nich młodzieży będzie ale pewnie sporo :)

_________________
GG: 4088035


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 12:01 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
No właśnie tego się obawiałem, że czujne oko Lecha zaraz wyłapie mój bluźnierczy takst ;)

Lech napisał(a):
Oj, nie raz. Tyle, że to "bydło" jest niestety całkowicie legalnie i za pełną aprobatą naszych władz ciągnięte w góry w ramach turystyki komercyjnej i prowadzone przez zawodowych przewodników górskich, którzy - jak każdy w tym kraju - po prostu zarabiają na swoje utrzymanie...

Cha, cha, cha!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No mało nie padłem ze śmiechu – bydło legalne i nielegalne – a już zaczynałem Cię Lechu podejrzewać o brak poczucia humoru


Lech napisał(a):
A kto tą młodzież tej kultury turystycznej ma nauczyć i wpoić pewne nawyki? Jesteś przecież przeciwny turystyce zorganizowanej i wędrówkom szkolnym czy akademickim, organizowanym przez organizacje społeczne działające na rzecz turystów niskobudżetowych…

Od nauki kultury jest szkoła i są rodzice. nie wolno śmiecić w górach tak samo jak na ulicy.
A to czy oni z tą kulturą pójdą w góry, czy pojadą na Mazury - to już pozostawmy im i nie uszczęśliwiajmy ich na siłę.
Lech napisał(a):
Może to miejsce roli edukacyjnej ma już do reszty wypełnić turystyka komercyjna, której organizatorzy patrzą aby tylko zgarnąć kasę?

Jeśli ktoś woli zapłacić przewodnikowi z Orbisu – niech płaci. Ja mam alergię na takie zwiedzanie, lecz szanuję moich znajomych którzy idą do biura i wykupują wczasy.

Lech napisał(a):
Zapewne stałeś się egoistą, a poglądy masz jakieś dziwnie niespójne i wynaturzone, ponieważ człowiek jest z natury stworzeniem stadnym, podlegającym pewniej hierarchii. A prawo stada jest takie, że zawsze starsze osobniki przekazują swoje doświadczenie i nawyki młodszym...

Lechu, ja wiem, że z zamiłowania zajmujesz się zagadnieniami socjologicznymi i kochasz nas takimi mądrościami katować, lecz od moich wynaturzeń to proszę Cię, abyś się trzymał z daleka. Może zajmij się tym co chcesz robić a nie biadol w kółko o sprawach które przedstawiasz nam po raz setny.
Jeszcze raz powtarzam: Rodzina spełnia u ludzi rolę stada, Rodzice są przewodnikami, pozwól im się wykazać a nie bądź Ojcem Wszystkich Dzieci. Jeśli nie zauważyłeś to rodzice są starszymi osobnikami niż ich dzieci.

Jeśli społeczeństwo woli leżeć na plaży a nie zasuwać po Sudetach to co???? Jeśli woli iść do dyskoteki to co???? Jeśli ma gdzieś Sudety i z dowolnego powodu woli Orlą Perć to co??? To źle, bo Pan Lech nie ma młodzieży w Sudetach. Ma za to zawsze wytłumaczenie takiego stanu rzeczy i na poczekaniu potrafi wykombinować spiskową teorię dziejów.

Lech napisał(a):
A jeśli się nie ma wyboru, bo w górach jest narzucony przez prawo monopol na turystykę zorganizowaną i wycieczki mogą być organizowane i prowadzone tylko przez jedynych słusznych monopolistów? To jakie masz wyjście? Chyba przyłączyć się do kogoś kto uprawia "partyzantkę turystyczną" i organizuje i prowadzi w istocie nielegalnie. Ale takich organizatorów ostatnimi czasy trzeba daleko szukać...

Jasne lepiej byłoby żeby monopol miała firma Lech Sp. Z o.o.
Jeśli poczytałbyś dokładnie to forum, to przekonałbyś się, że można znaleźć fajnych ludzi z którymi można się wybrać w góry choćby w internecie - służy on nie tylko do lamentowania.
Zapamiętaj: nie jesteś lekiem na całe zło tego świata.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 12:03 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
jakaja napisał(a):
Lech napisał(a):
Czyżby zauroczył je tłok na tatrzańskich szlakach?

Wybieramy raczej szlaki bez tłoku.Czasami się nie da,więc wtedy wczesna pobudka :twisted:

Lech napisał(a):
Jestem przekonany, że nie był tam, gdzie można ujrzeć prawdziwe piękno tych gór.

Standardowa wycieczka szkolna do Karpacza.

Ps.Co mógłbyś polecić na weekendowe wypady dla początkujących w tamtych rejonach?


Tylko Lechu wie gdzie znaleźć piękno. Skuj nas wszystkich w kajdany i wywieź w Sudety.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 12:09 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 11:26 am
Posty: 1297
Lokalizacja: Wielkopolska
Kaytek napisał(a):
Tylko Lechu wie gdzie znaleźć piękno

Kaytek,a Ty co byś mi polecił w Sudetach?To ma być raczej weekendowy wypad,bo w wakacje tak i tak Tatry. :)

Ps.Wiesz,może jakie inne szlaki (oprócz tego na Śnieżkę) wychodzą z Samotni i czy w ogóle wychodzą :wink:

_________________
"Jedną z odmian szczęścia jest to,że ma się przyjaciół"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 12:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
jakaja napisał(a):
Lech napisał(a):
Jestem przekonany, że nie był tam, gdzie można ujrzeć prawdziwe piękno tych gór.

Standardowa wycieczka szkolna do Karpacza.


To się nie dziwię...

jakaja napisał(a):
Co mógłbyś polecić na weekendowe wypady dla początkujących w tamtych rejonach?


Znalazło by się tego sporo. Zajrzyj na przykład na stronę Klubu Sudeckiego, a obejrzysz tam kilka fotek z tras, jako propozycji =>

http://www.ksp.lanet.wroc.net/wktp/karkonosze.htm

http://www.ksp.lanet.wroc.net/wktp/pazdz2005.htm

Jak się spodobają, podam nieco szczegółów.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 12:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Hm... już o tym było kiedyś, spróbuj poczytać w tym wątku:
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewto ... t=samotnia
Młodemu chłopakowi możesz pokazać Stołowe - mój siostrzeniec iba właśnie załapał bakcyla za ich sprawą, a są to góry dość proste - w sam raz na początek ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 12:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Kaytek napisał(a):
Od nauki kultury jest szkoła i są rodzice. nie wolno śmiecić w górach tak samo jak na ulicy.


To wcale nie jest takie proste, jak Tobie się wydaje. To jest myślenie infantylne, bowiem w rzeczywistości tak proste rozwiązania nie istnieją. Nauki zasad uprawniamia turystyki górskiej i właściwego zachowania się w górach nie zastąpi wpajanie dziecku zasad kultury nawet w najlepszym wydaniu. Na ulicy są kosze na śmieci, a w górach ich nie ma. Na ulicy można się schować gdzieś przed deszczem i przeczekać ulewę w jakimś barze, a w górach się nie da. Na ulicy w dużym mieście jak się ktoś zgubi może zapytać przechodniów o drogę, a w górach nie...

Kto ma młodzież nauczyć jak się w górach poruszać w grupie aby się nie zgubić, jak ubrać się w góry, że w góry zabiera się plecaczek, do którego chowa się odzież w razie niepogody i także po to by do niego wrzucić puste opakowania po posiłku znosząc je w tym plecaczku na dół???

_________________
Obrazek

Lech


Ostatnio edytowano Śr sie 30, 2006 12:39 pm przez Lech, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 12:37 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 11:26 am
Posty: 1297
Lokalizacja: Wielkopolska
Lech napisał(a):
Jak się spodobają, podam nieco szczegółów

Jasne,że się zdjęcia podobają,ale nie wiem co dzieciaki na to.Oni marzą o czymś trudnym (Kozi Wierch w tym roku robili) i dlatego chciałabym,żeby to nie były łatwe trasy,a naprawdę nie mam pojęcia o łażeniu w tamtych rejonach.No i zakładam,że nocować będziemy w schroniskach.

_________________
"Jedną z odmian szczęścia jest to,że ma się przyjaciół"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 12:50 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 11:26 am
Posty: 1297
Lokalizacja: Wielkopolska
Stołowe Kaytek powiadasz?
O tych górach to zupełnie pojęcia nie mam :oops:

_________________
"Jedną z odmian szczęścia jest to,że ma się przyjaciół"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 12:57 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Taka prawda, Lechu, że Karkonosze się do Tatr nie umywają. Poza tym stan szlaków jest tragiczny w porównaniu z tatrzańskimi.
Co do tłoku, to w zeszłą sobotę nawet w rzekomo mało uczęszczanej Dolinie Sowiej było pełno ludzi, nie mówiąc już o Śnieżce (Giewont by tylu nie pomieścił) czy Polanie i szlaku do Samotni. W Tatrach wystarczy wstać o 6:00 i masz spokój na szlakach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 1:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Bombadil napisał(a):
Taka prawda, Lechu, że Karkonosze się do Tatr nie umywają. Poza tym stan szlaków jest tragiczny w porównaniu z tatrzańskimi.


Kiepskiej baletnicy to przeszkadza nawet rąbek spódnicy..

Bombadil napisał(a):
W Tatrach wystarczy wstać o 6:00 i masz spokój na szlakach.


W Karkonoszach wystarczy wybrać się o każdej porze dnia na te szlaki, które nie są oklepane (tych oklepanych jest tylko niewielka część), a nie spotkasz nikogo. I wcale nie potrzeba wychodzić o 6:00 czy wcześniej.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 1:18 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
jakaja napisał(a):
Stołowe Kaytek powiadasz?
O tych górach to zupełnie pojęcia nie mam :oops:

Na pewno zostaną głęboko w pamięci młodego chłopaka głębokie szczeliny, rozpadliny, wysokie skały, spore ekspozycje i labirynty skalne a dla Ciebie będzie ważne, że jest to teren o wiele bezpieczniejszy niż Tatry ;)
http://www.ga.com.pl/blednesk.htm
http://www.ga.com.pl/bledne2.htm
http://www.ga.com.pl/szczeli1.htm
http://www.sudety.info.pl/npl/charakter ... lowe.shtml
http://www.sudety.pulsar.net.pl/przewodnik/stolowe.html
Polecam: Kaplicę czaszek, Szczeliniec, Błędne Skały, Skały Puchacza (podobnych form jest tam sporo i je też polecam), Skalne Grzyby no i oczywiście polecam również całą resztę ;) No i zapomniałem o skalnym mieście po drugiej stronie granicy ;)
Na weekendowe wycieczki nadaje sie teren świetnie.


Ostatnio edytowano Śr sie 30, 2006 1:32 pm przez Kaytek, łącznie edytowano 5 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 1:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Lech napisał(a):
W Karkonoszach wystarczy wybrać się o każdej porze dnia na te szlaki, które nie są oklepane (tych oklepanych jest tylko niewielka część), a nie spotkasz nikogo. I wcale nie potrzeba wychodzić o 6:00 czy wcześniej.

Właśnie dla tego, że nie przeciągają tamtędy tabuny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 1:32 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 11:26 am
Posty: 1297
Lokalizacja: Wielkopolska
Dzięki Kaytek. :)
Narobiłam sobie "apetytu" na Stołowe.Szczególnie Szczeliniec i Błędne Skały mi się podobają.

_________________
"Jedną z odmian szczęścia jest to,że ma się przyjaciół"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 2:17 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
jakaja napisał(a):
Ps.A do skalnego miasta to tylko z Karpacza można jechać,czy z Dusznik np.też

Hmmmm.. no właśnie... skąd ja się tam wziąłem????? :shock: :shock: :shock: :shock:
Ja to przedreptałem granicę na kuśpyrtkach, a później jakoś jechałem, ale skąd i dokąd... ????? Daaaaaaaaaaaaaaawno tam byłem... No, na pewno nie jechałem z Karpacza ;)
Ma podróż do tego Miasta się zaczęła iba w Radkowie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 2:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
jakaja napisał(a):
Dzięki Kaytek. :)
Narobiłam sobie "apetytu" na Stołowe.Szczególnie Szczeliniec i Błędne Skały mi się podobają.


Tyle, że tam w pewnych okresach też przewalają się tabuny ludzi. Tłok jest zwłaszcza w okresach nasilenia się wycieczek szkolnych. No i oczywiście obowiązują bilety wstępu. Ja bym radził szlak "Skalnych Grzybów", szlaki nad Urwiskiem Batorowskim, skały Narożnik, Kopa śmierci, ruiny Fortu Karola, i wiele innych mało uczęszczanych szlaków, gdzie można oglądać malownicze formacje skalne w okolicach Radkowa, Łężyc, Batorowa itd. Ciekawy jest np. szlak ze Szczytnej do Polanicy przez położony nad skalistym urwiskiem punkt widokowy.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 2:44 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 11:26 am
Posty: 1297
Lokalizacja: Wielkopolska
Lech napisał(a):
Ja bym radził szlak "Skalnych Grzybów", szlaki nad Urwiskiem Batorowskim, skały Narożnik, Kopa śmierci, ruiny Fortu Karola, i wiele innych mało uczęszczanych szlaków, gdzie można oglądać malownicze formacje skalne w okolicach Radkowa, Łężyc, Batorowa itd. Ciekawy jest np. szlak ze Szczytnej do Polanicy przez położony nad skalistym urwiskiem punkt widokowy.

Pewnie załapię bakcyla i pozwiedzam troszkę tamte tereny.
Koniecznie muszę sobie jakiś przewodnik po Stołowych kupić.

_________________
"Jedną z odmian szczęścia jest to,że ma się przyjaciół"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 6:08 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 1:04 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Czechowice
Trudne pytanie. Generalnie wszystko powtarzam wszystko jest dziełem wychowawczym rodziców ewent/ bodźców początkowych. Jeśli się nie miało styczności od młodości trudno nagle oczekiwać by dorosły człowiek ni stąd ni stąd chodził wyczynowo czy turystycznie jak kto woli w góry o niczym innym nie myśląc w wolnych chwilach. Poza tym góry to nie tylko wolność umysłu, siła woli, przezwyciężanie słabości czy po prostu walka z naturą" i jej poznawanie lecz wypoczynek aktywny. Jak dziecko zakosztuje cukierki mając 2 lata to je i je bez opamiętania długo a później już batonik na śniadanko itd;-) z górami podobnie jak ktoś pokaże raz, drugi i młoda osoba pozna że jest w tym dobro i życie zgodne z naturą to już będzie się męczyć" górsko. A jak nie to trudno znajomi wezmą rzadko bo rzadko ale zawsze;-). W dobie kompów młodzi nie mają czasu" na jakieś góry czy coś świat virtualny ważniejszy nie wspominając o rodzinie. Brak wzorców, środowisko rózne nie skłania do tego by chodzić i nauczać młodych w tym kierunku. Dobrze że choć garstka ludzi uwielbia i jest przywiązana do gór to pokoleniom następnym pokazuje piękno tego aktywnego wypoczynku.

_________________
Góry http://climber.rafalantoniewski.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 30, 2006 9:49 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Lech napisał(a):
Kiepskiej baletnicy to przeszkadza nawet rąbek spódnicy..

Nie powiedziałbym. W Tatrach po 7 dniach nie miałem problemów, a wyjazd 1-dniowy do Karpacza przypłaciłem spuchniętą do dziś kostką i utykaniem.
W Tatrach, jeśli byłeś, to widziałeś zapewne, że większość szlaków ma się dobrze, równe ładne kamole, w Karkonoszach zaś kamienie na sztorc, dużo dziur, etc. To już lepsza by była zwykła ścieżka gruntowa niż taki szlak.

W Tatrach też można się wybrać o każdej porze dnia na nie-oklepane szlaki. Np. Lejowa, w ogóle w Zachodnich (poza G.......m, Kościeliską i Chochołowską) jest relatywnie mało stonki.
W okolicach Karpacza chyba nie ma takich nieoklepanych szlaków, bo wszędzie było ludzi "jak mrówków".

jakaja napisał(a):
"To nie Tatry,więcej tam nie jadę"

Na koniec też zarzucę cytacik, a co :wink: : "z gówna biczu nie ulepisz".
Moi nauczyciele geografii wpajali mi, że o górach mówimy powyżej 500 m wysokości względnej, czyli Sudety nie powinny się kwalifikować (żart). :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 31, 2006 9:16 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Bombadil napisał(a):
Lech napisał(a):
Kiepskiej baletnicy to przeszkadza nawet rąbek spódnicy..

Nie powiedziałbym. W Tatrach po 7 dniach nie miałem problemów, a wyjazd 1-dniowy do Karpacza przypłaciłem spuchniętą do dziś kostką i utykaniem.


A chodziłeś kiedyś w górach poza szlakami - po wiatrołomach, wzdłuż potoków itp., jak np. w Górach Bialskich do chatki na Suchej Przełęczy albo do chatki pod Śnieżnikiem? Tam dopiero by Tobie nogi spuchły...

Obrazek
Przy chatce "Słonecznej" w Karkonoszach

Obrazek
Chatka AKT na Hutniczym Grzbiecie w Karkonoszach

Obrazek
Chatka na Czarcim Goniu pod Śnieżnikiem

Bombadil napisał(a):
W okolicach Karpacza chyba nie ma takich nieoklepanych szlaków, bo wszędzie było ludzi "jak mrówków"..


Guzik prawda. Jest takich szlaków wiele. Tylko trzeba trochę po okolicy pochodzić a nie pchać się tam gdzie walą tłumy. Wybierz się kiedyś z Karpacza w stronę do Borowic, Sosnówki i Przesieki, albo na Okraj przez Budniki i dalej do Jarkowic...

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 31, 2006 2:32 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Nie chodziłem poza szlakami, bo to chyba nielegalne...
Wiesz... te chatki na zdjęciach to jakoś mało pasjonujący widok, dlatego jeśli już będę w Karpaczu to wolę się ponapawać widokiem na Upską Jamę, Kocioł Łomniczki, Małego i Wielkiego Stawu, bo to chyba robi największe wrażenie.
Na Okraju nie ma raczej takich widoczków, ale who knows... może kiedyś się tam wybiorę skoro tak radzisz. :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 31, 2006 2:59 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 11:26 am
Posty: 1297
Lokalizacja: Wielkopolska
Bombadil napisał(a):
Wiesz... te chatki na zdjęciach to jakoś mało pasjonujący widok

Co Ty gadasz :shock: Chatki są Ok :!:

_________________
"Jedną z odmian szczęścia jest to,że ma się przyjaciół"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 31, 2006 5:06 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
No tak, bo przecież chatki owe świadczą o pięknie Sudetów (a może nawet o ich rzekomej wyższości nad Tatrami) :lol: :lol: :lol: :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 31, 2006 9:31 pm 
Weteran

Dołączył(a): N mar 19, 2006 12:23 am
Posty: 135
Lokalizacja: Boguchwała
No nie? Bo w Tatrach tylko jakieś badziewne Murowańce i takie tam różne... :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 01, 2006 8:31 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 24, 2006 11:26 am
Posty: 1297
Lokalizacja: Wielkopolska
Cytuj:
chatki owe świadczą o pięknie Sudetów (a może nawet o ich rzekomej wyższości nad Tatrami)

Nie Tatr nic nie przebije :lol: A chatki poprostu mi się podobają.Zresztą w każdym krajobrazie potrajię dostrzec piękno,choćby nawet był płaski jak decha 8) :wink:

_________________
"Jedną z odmian szczęścia jest to,że ma się przyjaciół"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 01, 2006 12:41 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 5:46 pm
Posty: 893
Lokalizacja: Skądinąd
Ale summa summarum nie po to człowiek jedzie w góry, żeby podziwiać jakieś chatki. :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 01, 2006 1:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Bombadil napisał(a):
Ale summa summarum nie po to człowiek jedzie w góry, żeby podziwiać jakieś chatki.


A czy nie uważasz, że lepiej nie chodzić w góry po to by za chwilę schodzić w dół? A chatki są położone w uroczych okolicach, wysoko w górach, skąd roztaczają się rozległe widoki na góry, gdzie można poczuć zapach lasu, podmuchy wiatru, wsłuchać się w szmer strumyka, powdychać porannej mgły... Zatrzymując się na noc w takiej chatce można cieszyć się górami nieco dłużej. Ponadto chodząc poza szlakami ścieżkami do chatek nie łamie się przepisów, bo wskazane przeze mnie przykładowo chatki leżą bądź granicami Parków Narodowych (Chatka AKT, pod Śnieżnikiem), albo tuż przy szlaku ("Słoneczna"). Chatek w Sudetach jest oczywiście więcej, ale na szczęście chałastra tam nie zna drogi i tam nie chodzi.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL