Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 21, 2024 9:06 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 03, 2006 11:26 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 09, 2006 4:08 pm
Posty: 181
Lokalizacja: Brzeszcze
Cytuj:
Z polskim prawem trudno nie mieć kłopotów. Chyba że siedzisz cicho pod łózkiem w Pipidówie Dolnej.
ps. moze juz nie off-topujmy bo i tak consensusu nie bedzie.


Zapewne nie będzie, jednak nie popieram budowy tego kurortu w karpaczu... zgadzam się całkowicie z MX[b]

_________________
"Góry to nasze spiętrzone marzenia...Morze szyczytów nas w żeglarzy przemienia..." :*


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 03, 2006 11:28 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
A ja się zgadzam z pol-u. Trzeba byc otwartym na takie propozycje, skoro kraj i turystyka ma sie rozwijac, nie mozna ich tlamsic juz w zarodku. Projekt jest przemyslany, nie jest to zelazno-szklany kolos. Jezeli tylko nie bedzie stal w srodku pomiedzy innymi domami, a gdzie na uboczu, to ja jestem za.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 03, 2006 1:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Hubert napisał(a):
A ja się zgadzam z pol-u. Trzeba byc otwartym na takie propozycje

Pewnie, że trzeba być otwartym na wszelkie inicjatywy i pozwolić na wypudowanie na przykład w miejscu jedynej możliwości wypoczynku na osiedlu, np. w parku osiedlowym, repliki Pałacu Kultury i Nauki, czy na wrzaski w środku nocy pod oknami swego domu i inne rzeczy, na które ludziom chcącym za wszelką cenę uchodzić za "politycznie poprawnych" przystoi dawać przyzwolenie...

Hubert napisał(a):
skoro kraj i turystyka ma sie rozwijac, nie mozna ich tlamsic juz w zarodku. Projekt jest przemyslany, nie jest to zelazno-szklany kolos.

Przemyślany poza takimi oczywiście "drobiazgami" jak warunki lokane, m.in. brak możliwości dojazdu wąziutką szosą takich tabunów ludzi, i pomieszczenia tylu pojazdów, kiedy w pewnych okresach centrum Karpacza już jest kompletnie zakorkowane...

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 03, 2006 1:52 pm 
Swój

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 10:35 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Rzeszów
a ja uważam, że budowa tego obiektu niczego nie zmieni. Przecież nie buduje się to na Śnieżce tylko w Karpaczu.
Nie jest to fabryka z kominami, czy spalarnia śmieci tylko fajny obiekt dla bogatych ludzi.
Uważam, że krajobrazowi to nie zaszkodzi,a wpływ obiektu na turystykę i ruch na szlakach będzie żaden !!!

Nie róbmy więc sensacji :)
Gość jest bogaty, więc buduje takie coś :)
Sam chciałbym mieć 350 mln zł :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 03, 2006 5:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Lech napisał(a):
Pewnie, że trzeba być otwartym na wszelkie inicjatywy i pozwolić na wypudowanie na przykład w miejscu jedynej możliwości wypoczynku na osiedlu, np. w parku osiedlowym, repliki Pałacu Kultury i Nauki, czy na wrzaski w środku nocy pod oknami swego domu i inne rzeczy, na które ludziom chcącym za wszelką cenę uchodzić za "politycznie poprawnych" przystoi dawać przyzwolenie...


Na taki pałac zapewne nikt nie da zezwolenia z wladz miejskich (mialem niedawno przyklad w swoim miescie podobnego konfliktu). Co do drugiego przypadku zupelnie nie widze zwiazku z tematem.

Lech napisał(a):
Przemyślany poza takimi oczywiście "drobiazgami" jak warunki lokane, m.in. brak możliwości dojazdu wąziutką szosą takich tabunów ludzi, i pomieszczenia tylu pojazdów, kiedy w pewnych okresach centrum Karpacza już jest kompletnie zakorkowane...


Uwazam ze przy tej ilosci turystow jaka znajduje sie obecnie w Karpaczu te 500 osob ktore przyjada autokarami nie zrobi wielkiej roznicy. Poza tym szkolenia i konferencje z reguly nie odbywaja sie w okresie wakacyjnym. Jesienia czy wiosna centrum Karpacza chyba nie jest zakorkowane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 03, 2006 6:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Hubert napisał(a):
Co do drugiego przypadku zupelnie nie widze zwiazku z tematem.


W takim razie z przykrością muszę stwierdzić, że tak naprawdę w ogóle nie rozumiesz potrzeby chronienia tego, co się w górach ostało, że Karkonoski Park Narodowy nie powstał po to, by za sprawą ludzi biznesu i ich popleczników cenne fragmenty tego Parku wraz z jego otuliną przeobraziły się w Międzynarodowe Centrum Rozrywki..

Hubert napisał(a):
Uwazam ze przy tej ilosci turystow jaka znajduje sie obecnie w Karpaczu te 500 osob ktore przyjada autokarami nie zrobi wielkiej roznicy.


Widać, że nie chciało się uważnie czytać informacji o tym projekcie. Otóż tylka jedna z sal konferencyjnych jest dla 2,5 tys (sic!) osób...

Hubert napisał(a):
Poza tym szkolenia i konferencje z reguly nie odbywaja sie w okresie wakacyjnym. Jesienia czy wiosna centrum Karpacza chyba nie jest zakorkowane.


Wielka szkoda, ale niestety to nie Ty będziesz decydował o terminie konferencji i obłożeniu tego kolosalnego obiektu, a jego właściciele i organizatorzy takich imprez. I nic nie poradzisz jak zakorkują Karpacz np. zimą, kiedy są dobre warunki śniegowe i jest już do granic możliwości zatłoczony przez narciarzy zjazdowych.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 03, 2006 7:22 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Lech napisał(a):

W takim razie z przykrością muszę stwierdzić, że tak naprawdę w ogóle nie rozumiesz potrzeby chronienia tego, co się w górach ostało



Moze nie rozumiem, ale jak mozna laczyc sprawe budowy centrum konferencyjnego z roznymi wyrostkami dracymi japy pod blokiem ? Przyzwolenia na te sprawy moim zdaniem sie roznia...



Lech napisał(a):
Widać, że nie chciało się uważnie czytać informacji o tym projekcie. Otóż tylka jedna z sal konferencyjnych jest dla 2,5 tys (sic!) osób...


Przeczytalem, caly artykul. A wartosc 500 osob usrednilem. Watpie aby codziennie w tej sali bylo 2500 osob. To ze tyle pomiesci nie znaczy ze tyle caly czas tam bedzie przebywac.

Lech napisał(a):
Wielka szkoda, ale niestety to nie Ty będziesz decydował o terminie konferencji i obłożeniu tego kolosalnego obiektu, a jego właściciele i organizatorzy takich imprez. I nic nie poradzisz jak zakorkują Karpacz np. zimą, kiedy są dobre warunki śniegowe i jest już do granic możliwości zatłoczony przez narciarzy zjazdowych.


Pewnie, ze nie ja decyduje. Z moich wiadomosci jednak wynika, ze firmy unikaja robienia szkolen i konferencji w wakacje (urlopy). Co do zimy, owszem tak wesolo juz nie jest. Porownajmy jednak te liczbe z iloscia turystow przebywajacych w okresach wypoczynkowych w Karpaczu. Czy te 3000-4000 ludzi naprawde tak mocno bedzie odczuwalnych i zakorkuje miasto ?

Lech napisał(a):
Karkonoski Park Narodowy nie powstał po to, by za sprawą ludzi biznesu i ich popleczników cenne fragmenty tego Parku wraz z jego otuliną przeobraziły się w Międzynarodowe Centrum Rozrywki..


Rozumiem troske o KPN, tez jest mi bliski i nie chcialbym zeby cos niszczylo jego piekno. Nie mozna jednak popadac w skrajnosc. Jedno centrum konferencyjne to nie jest jakis heide-park czy legoland. Ponadto centrum nie bedzie znajdowalo sie na Sniezce, tylko w miescie. Jedyny argument, z ktorym sie calkowicie zgadzam to to, ze zima Karpacz jest przepelniony narciarzami, a teraz ich moze byc jeszcze wiecej. Ale chyba tworcy tego projektu nie moga odpowiadac za straty jakie przyrodzie przynosza wszyscy narciarze?!


Ostatnio edytowano N wrz 03, 2006 7:33 pm przez Hubert, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 03, 2006 7:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Hubert napisał(a):
Moze nie rozumiem, ale jak mozna laczyc sprawe budowy centrum konferencyjnego z roznymi wyrostkami dracymi japy pod blokiem ? Przyzwolenia na te sprawy moim zdaniem sie roznia...


W kontekście braku wyobraźni - niczym.

Hubert napisał(a):
Ale chyba tworcy tego projektu nie moga odpowiadac za straty jakie przyrodzie przynosza wszyscy narciarze?!


Ale moralnie będą odpowiedzialni ci, którzy wyrażają poglądy, że to "nie zrobi wielkiej roznicy", zaś formalnie ci co na postawienie tego monstrum wydadzą urzędową zgodę.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 03, 2006 7:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Lech napisał(a):
Hubert napisał(a):
Ale chyba tworcy tego projektu nie moga odpowiadac za straty jakie przyrodzie przynosza wszyscy narciarze?!


Ale moralnie będą odpowiedzialni ci, którzy wyrażają poglądy, że "nie zrobi wielkiej roznicy", zaś formalnie ci co na postawienie tego monstrum wydadzą urzędową zgodę.


Moim zdaniem, takie centrum w Polsce jest potrzebne. Chocby po to, aby sciagac potencjalnych turystow z zagranicy, a takze z innych regionow kraju. Wiadomo takze, ze nikt nie zainwestuje takich pieniedzy w miejsce turystycznie nieatrakcyjne. Dlatego ja jestem w stanie (pod kilkoma warunkami o ktorych juz pisalem) taki projekt zaakceptowac. No ale nie ja jestem decydujacym w tych sprawach :).

Dokopalem sie do jeszcze jednej informacji, ktora byla mi potrzebna do argumentacji ;). Otoz KPN odwiedza rocznie 2-3 mln osob. O ile jest w stanie zwiekszyc te liczbe ww. centrum. 1-2 % ? Podejrzewam, ze nawet nie tyle.

Nie ma chyba sensu kontynuowac Lechu naszej polemiki, gdyz swoje zdania juz dosc jasno wyrazilismy. Czas zeby wypowiedzieli sie Ci, ktorzy jeszcze glosu w tej kwestii nie zabrali.

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 03, 2006 8:10 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
Hubert napisał(a):
Dokopalem sie do jeszcze jednej informacji, ktora byla mi potrzebna do argumentacji ;). Otoz KPN odwiedza rocznie 2-3 mln osob.


Ale na całym jego sporym obszarze, w porównaniu z którym Karpacz jest niewielki. Takie porównania i analizy liczbowe są więc bez sensu. Tu potrzeba wyobraźni i zdrowego rozsądku, którego co niektórym widać zabrakło. Karpacz jest małą miejscowością, rozciągniętą wzdłuż wąskiej szosy stromo pnącej się w górę, wciśnięty między wzgórza porośnięte lasami. Reszta to dość strome stoki narciarskie. Taki moloch spowoduje, że widok z grzbietu Karkonoszy na Karpacz i okolice będzie skopany, tak jak skopany został widok na zachodnią część Karkonoszy przez podobnego kolosa w Piechowicach.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 03, 2006 8:18 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Hubert napisał(a):
Nie ma chyba sensu kontynuowac Lechu naszej polemiki, gdyz swoje zdania juz dosc jasno wyrazilismy.


Tak.

Tu w zasadzie nie ma jednoznacznej racji. Są tylko punkty widzenia. My wyrazilismy swoje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 03, 2006 8:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
pol-u napisał(a):
Tu w zasadzie nie ma jednoznacznej racji. Są tylko punkty widzenia..


Tak czy inaczej punkt widzenia powinien być podbudowany na elementarnej znajomości tego, o czym się dyskutuje. A jak widzę wypowiadają się tu goście, którzy na temat lokalnych waruków Karpacza zielonego pojęcia nie mają. I tu nie wystarczy nawet najlepsza mapa i dokładne plany. Ja się tam wychowałem, schodziłem tą miejscowość wzdłuż i wszerz i dlatego moja krytyczna ocena lokalizacji tego monstrualnego obiektu jest oparta na realiach, a nie na złudnej teorii.

_________________
Obrazek

Lech


Ostatnio edytowano N wrz 03, 2006 8:42 pm przez Lech, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 03, 2006 8:41 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Lech napisał(a):
[ dlatego moja krytyczna ocena lokalizacji tego monstrualnego obiektu jest oparta na realiach, a nie na złudnej teorii.

Jak zawsze Lech ma racje( w wg siebie) i kropka :twisted:

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 03, 2006 8:48 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 16, 2005 6:13 am
Posty: 1049
Lokalizacja: Krakow
Lech napisał(a):
moja krytyczna ocena lokalizacji tego monstrualnego obiektu jest oparta na realiach


Dlatego proponuję udac się do lokalnego wydziału architektury i rozpocząć konstruktywną akcję przeszkadzania inwestorowi. On nie śpi teraz i nie debatuje na forum. Napewno już działki na mapie dzieli.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 03, 2006 9:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 8:09 pm
Posty: 3665
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)
dresik napisał(a):
Jak zawsze Lech ma racje( w wg siebie)
No tak dokładniej, to nie wg siebie, tylko wg dresika. Przyjmij więc sobie dresiku do wiadomości, że nie tylko ja jestem przeciwny takiemu projektowi, ale również konserwator się też temu monstrum sprzeciwił. Dlaczego? Bo Karpacz został wpisany ileś lat temu jako całość urbanistyczna do rejestru zabytków. O ile mam zastrzeżenia do pracy służb konserwatorskich w innych przypadkach, tak w tym przypadku mieli rację. Można było osiągnąć to samo (ilość sal i miejsc) poprzez podzielenie budowli na trzy mniejsze, które mogą być połączone podziemnymi kondygnacjami, a takich ma być podobno też trzy. Tego chce konserwator zabytków.

_________________
Obrazek

Lech


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 04, 2006 12:03 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 14, 2006 1:52 pm
Posty: 168
Lokalizacja: Oława
pol-u napisał(a):
mx napisał(a):
robi miejsca pracy (żart i kpina)

Dlaczego żart i kpina? Rozwiń to jeśli możesz.

No nie wiem myślę że trochę ludzi znajdzie zatrudnienie przy budowie obiektu, a ogólnie tam bedzie pracować trochę wykształconych ludzi i będą się oni czuli dobrze i dobrze będą zarabiać, a reszta wykonująca brudną robotę (obsługa, najniższe szczeble) będzie dostawać marny grosz. Ale chciałbym się mylić ogromnie. Może dlatego tak gadam bo widzę co zagraniczne koncerny wyprawiają u nas w kraju z robotnikami. Ot troche taniej siły roboczej się zatrudni i tyle. A pracownicy wyższych szczeblów będą pewnie z poza Karpacza. Ale tak naprawdę może u Gołębiowskiego wygląda to inaczej, może inaczej traktuje ludzi bo jest rodakiem i da zarobić.

pol-u napisał(a):
mx napisał(a):
oraz szerzy turystykę (parodia?),

Dlaczego parodia? Rozwiń to jeśli możesz.

No bo co to za turystyka, skoro wszystko na miejscu? Dla przykładu powiem, że znajomy pojechał na jakieś tam zebrania i konferencje do Gołębiowskiego do Mikołajek. 3 dni tam był. Po powrocie jak zapytałem jak tam woda w jeziorku. Zdziwil się skąd takie głupie pytanie, przecież on cały czas przesiedział w basenie, smakował pysznej kuchni i korzystal z innych atrakcji... Oczywiście nie mam nic przeciwko takiemu spędzaniu czasu, no ale turystyki w tym się nijak nie mogę dopatrzeć. Jakby wypożyczył jakiś rower wodny, kajak, jacht to już by odrobinę bylo lepiej, ale to i tak jeszcze by nie było to. Poprostu wydaje mi się, że takie obiekty bardziej zabijają ducha prawdziwej turystyki niż go podnoszą.
Tyle, że ja chyba się niepotrzebnie zapędziłem z tą turystyką, bo to się zdaje obiekt ma służyć do pracy. Mnie to tam przykro będzie jak ja pojadę do Karpacza na wakacje a tu ciężko będzie przejść przez jezdnię bo panowie w gajerach będą pędzić do roboty ;) i ruch jak w Warszawie i nerwówka

pol-u napisał(a):
mx, budowałeś coś kiedyś? Przebijałeś się przez gąszcz urzędów i koszmar pseudo-ekologicznych organizacji? Zapewniam Cię że aparat administracyjny naszego kraju nawet Gołębiewskiemu nie sprzyja tak jak to się tutaj niektorym wydaje.

nie budowałem, ale wiem, że jest ciężko bo widze jak kolega walczy od paru miesięcy już, żeby sobie prosty ładny domek wybudować.
Ale w Polsce wiadomo niestety dużo urzędników zamiast pomagać to przeszkadza, ale wiadomo też, że każdy urzędnik ma swoją cenę, wiec wszystko da się załatwić jeśli się machnie gotówką, którą Pan Gołębiewski raczej ma.

Nie nie wiem jak to będzie z tym obiektem, ale ja osobiście za takim czymś nie przapadam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL