Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:23 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 3:04 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Witam wszystkich !

Planuje spedzic urlop w polskich i czeskich Karkonoszach oraz Czeskim Raju i w związku z tym będe wdzieczny za Wasze porady i opinie na ten temat.
1. Gdzie najlepiej sie zatrzymac ? (ja mysle, ze pare dni w Szklarskiej, kilka w Karpaczu i pewnie gdzies w Czechach). Moze macie jakies konkretne adresy kwater z tanimi noclegami ?
2. Co warto zobaczyc w tamtym rejonie ? Które z karkonoskich szlaków szczególnie byscie polecili do przejścia ?
3. Czy jest w tamtej okolicy jakies jeziorko, w którym mozna sie kąpać ?
4. Czy warto w drodze powrotnej zaliczyc Masyw Śnieżnika (bedziemy jechac do Krakowa) ?
5. Czy w gre wchodzi tylko poruszanie sie samochodem, czy łatwo tam sie mozna poruszac autobusami (pociagami) ?

Bede wdzieczny za wszelkie opinie, zwłaszcza tym, którzy podobny wyjazd maja za sobą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 3:13 pm 
Witaj !

W Karkonosze zaliczyłem już niejeden wypad. powiem tyle - na pewno nie pożałujesz. Mieszkaliśmy zawsze w Szklarskiej - uważam że jest zdecydowanie bardziej urokliwa, dwa wodospady w zasięgu ręki, piekny skwer radiowej "Trójki" itepe.

Ze szlaków do zaliczenia oczywiscie szrenica, łabski Szczyt, Śnieżne Kotły - choć jak wejdziesz na Drogę Przyjaźni to robisz to w sumie za jednym zamachem. Wodospady Szklarka i Kamieńczyk też cudne. Zamek chojnik. Z CZeskiej części to polecam wyprawę do harrachova - mamucia skocznia, piękny wodospadzik Mumlava, Certak z którego startuja paralotniarze - pełno atrakcji.

Co do komunikacji: z tego co pamietam jest problem bo jak byliśmy 2 lata temu ostatnio to jechał jeden (sic !) autobus do Karpacza rano i jeden z powrotem około 18-19. W drugim kierunku podobnie. Nadzieją jest łapanie stopa - dposyć ochoczo ludzi stawali. Polecam też jednodniwoe wypady np. do Skalnego miasta, Pragi itepe. Świetna sprawa.

Kwaterę w Sklarskiej mielismy swietną, młodzi ludzie, niemal co wieczór mozliwosć zrobieniaogniska z nimi. Nie wiem tylko czy nie zadziłem adresu. poszukam wieczorem

Pozdrawiam :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 12, 2006 7:32 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Bardzo dziekuje za info. A jaka odległość dzieli Szklarską od Skalnego Miasta i od Pragi ? Lepiej tam sie przenieść na 2 - 3 dni czy robic jednodniowe wypady ze Szklarskiej (zakładam, że pojechalibyśmy samochodem). I co z tym jeziorkiem w okolicy do ewentualnej kapieli ? Bo nie wszyscy moi towarzysze sa zapalonymi góralami. Zreszta ja tez po dwóch dniach chodzenia po górkach zrobiłbym sobie małe l.b. :). Aha i bede wdzięczny za garść informacji o Masywie Śnieżnika. Czy warto sie tam wybrać, gdzie się zatrzymac itd. Dzięki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 12, 2006 7:38 am 
Na Śniezniku nie byłem. Co do jeziorka to jakoś takie klasyczne mi nie przychodzi do głowy w okolicy. My robiliśmy sobie tak, że normalna trasa a w jej trakcie odpoczynki np. przy stawach pod Śnieznymi Kotłami - bardzo fajna, zimna, czysta relatywnie woda - polecam ! :wink:

Co do Skalnego Miasta - myślę, ze jest to spokojnie do zrobienia w jeden dzień - jedzie sie około 2h w jedną stronę /do Pragi podobnie/ - te organizowane na miejscu wycieczki są tak właśnie robione, ze z rana wyjazd a na wieczór powrót, ale mając swój samochód możesz sam sobie rozplanować. Natomiast tak prawdę mówiąc na Pragę to i tydzień będzie mało :wink: Cudne miejsce.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 12, 2006 8:41 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Wielkie dzieki Ataman. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 12, 2006 8:44 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
A napisz mi jeszcze jeśli mozesz "krok po kroku" jak dołączyć fotkę do swojego profilu i jak wstawia sie prywatne fotki przy opisach przebytych tras ? Widzę, że Tobie sie udało. A profil bez fotki troche jest niepełny. Z góry dziękuję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 03, 2006 4:08 pm 
Swój

Dołączył(a): N wrz 04, 2005 5:29 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Okolibydgoszcz
Jeżeli Śnieżnik ,to Międzygórze a tam tania i bardzo wygodna kwatera u Państwa Gamoń .Mieszkałem i zdecydowanie polecam.Wychodziśz przed dom i jesteś na szlaku na Śnieżnik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 04, 2006 12:16 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 11:53 am
Posty: 2775
Lokalizacja: Wrocław
Możliwości dotarcia na Śnieżnik jest bardzo dużo. Szlaki doprowadzają do schroniska, a później zielony szlak po około 30 minutach wyprowadza na szczyt Śnieżnika.
Do schroniska prowadzą szlaki:
z Lądka Zdroju (czerwony, ok. 6 godzin),
ze Stronia Śląskiego (żółty ok. 3 godz.),
z Międzylesia (zielony i niebieski ok. 6,5-7 godzin),
z Bystrzycy Kłodzkiej (niebieski, ok. 8,5-9 godz.),
z Międzygórza (niebieski ok. 3 godz., czerwony ok. 2 godz.),
z Długopola (szlak czerwony ok. 8,5-9 godz.).

Najkrótszy ale zarazem najtrudniejszy (oczywiście bez trudności technicznych ale mocno pod górę) szlak zaczyna sie przy parkingu w Kletnie koło Muzeum Ziemi. W pobliżu znajduje się również Kopalnia Uranu i podziemna trasa turystyczna. Z parkingu asfaltową drogą w 10 minut dochodzimy do Jaskini Niedźwiedziej (można podjechać melexem za 4 zł od osoby). Jaskinia (temperatura 6,2 stopni C, wilgotność 100%) czynna jest wtorek, środa, piątek, sobota, niedziela 9.00 - 16.40. Zimą nieczynna. Zwiedzanie trwa okolo 40 minut. Od jaskini udajemy się szlakiem żółtym, którym w około 1h 30 minut dochodzimy do Schroniska na Śnieżniku, a stamtąd szlakiem zielonym w okolo pół godziny na szczyt.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 17, 2010 1:24 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 2:55 pm
Posty: 745
Lokalizacja: Sewilla
Odświeżam wątek.
Planuje ok 7-10 dniowy urlop w Karkonoszach.
Jako że zupełnie zielona jestem w temacie, mam kilka pytań.
- Gdzie najlepiej się zatrzymać. Dodam, ze jesteśmy zmotoryzowani, ale na totalnym odludziu bez dostępu do piwa to ja nie bardzo... ;) A może zatrzymać się w dwóch miejscach? Jakieś namiary?
- Jak najlepiej zaplanować pobyt. Co warto zobaczyć.
- Lipiec czy koniec sierpnia początek września, który termin obrać?
- Generalnie wsio rady mile widziane.
Jak se przypomnę to jeszcze dalej będę pytać, póki co studiuję mapę.

_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo. "(Józef Piłsudski)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 17, 2010 7:25 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
3 dni Szklarska + 3 dni Karpacz :)

Co warto ?? Pogodny tydzień wystarczy, by przejść całe Karkonosze wzdłuż i wszerz, ale polecam przede wszystkim :

- Śnieżka (wschód słońca)
- Torfowiska na Równi pod Śnieżką oraz Vosecka Buda, a idąc dalej - Dolina BIałej Łaby (piękna klasyczna dolina v-kształtna z m.in pięknym osuwiskiem z lat 90)
- Przełęcz Karkonoska
- Łabska Bouda wraz z wodospadami - Żródłami Łaby
- Harrahov i czeskie piwo :D
- wodospad Szklarki oraz Kamieńczyka
- Śniene Kotły widok z grzbietu (ze szlaku czerwonego) oraz z dołu (ze szlaku zielonego - REWELACJA)
- Jeśli lubisz łamać prawo, wejście out of szlak przez Grzędę między Kotłami (nie w środku dnia, filance pilnują)
- Kocioł Małego Stawu ze schroniskiem Samotnia
- Kocioł Wielkiego Stawu
- Skałki: Słoneczniki, Pielgrzymy, Końskie Łby, Trzy Świnki, Czeskie Kamienie, Śląskie Kamienie,
- Piwo Karkonoskie
- Nalewka Karkonoska (truuuudna do dostania)
- Czarny Grzbiet
- Przełęcz Okraj -> Mala Upa (czeska górska wiosna) i dobre piwo :D
- Chatka Górzystów i NALEŚNIKI BISZKOPTOWE :D (dojscie z Jakuszyc albo ze Świeradowa)
- Stacja Turystyczna Orle i PIWO WALOŃSKIE
Najlepiej pojechac pksem do Świeradowa i przejść przez Stóg Izerski, Smrk (czechy, wieża widokowa), Halę Izerską z Chatką Górzystów na środku..nicości :D, Orle do Jakuszyc, a potem do Szklarskiej. Około 5-6 h marszu + 2 h w Chatce na naleśniki i piwo oraz 1h w Orlu na piwo ;)


- Termin: sierpień - wrzesień, pogoda stabilniejsza, a we wrześniu brak kolonii :)

- W razie pytań - gg 55 23 137, pomogę zaplanować, doradzę i zeskanuję mapę :D

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 8:24 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 2:55 pm
Posty: 745
Lokalizacja: Sewilla
klin86 dzięki wielkie za info. :bowdown:
Będę się pewnie odzywać :mrgreen:

_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo. "(Józef Piłsudski)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 8:29 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
klin86 napisał(a):
- Harrahov i czeskie piwo Very Happy


klin86 napisał(a):
- Piwo Karkonoskie
- Nalewka Karkonoska


klin86 napisał(a):
Mala Upa (czeska górska wiosna) i dobre piwo Very Happy


klin86 napisał(a):
- Stacja Turystyczna Orle i PIWO WALOŃSKIE


klin86 napisał(a):
w Chatce na naleśniki i piwo oraz 1h w Orlu na piwo Wink

Jadę!

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 8:30 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 2:55 pm
Posty: 745
Lokalizacja: Sewilla
Cytuj:
Jadę!

Spoko, miejsce w aucie się dla TAKIEGO kompana znajdzie :mrgreen:

_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo. "(Józef Piłsudski)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 8:45 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Alleksia napisał(a):
Spoko, miejsce w aucie się dla TAKIEGO kompana znajdzie Mr. Green

Ale JAKIEGO niby? :D W Karkonosze mam znacznie bliżej niż Ty i jadę chyba jutro z samego rana na weekend. Tzn. chyba jadę bo prognozy są takie sobie - jak będzie kaszanka to może zostanę w domu. A swoją drogą - mieszkam we Wrocku 6lat i w tym czasie...ani razu tam nie byłem. Wstyd.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 9:19 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
Krabul..we Wrocku powiadasz... zatem może jakieś informacyjne piwo :?: :P


Alleksia, jak już określicie termin, daj znać, może przypadkiem pojawi się kilka osób i dojdzie do mini zlotu pod postacią nocnego zdobywania Śnieżki Rynną Śmierci ;)

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 9:50 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
klin86 napisał(a):
Krabul..we Wrocku powiadasz... zatem może jakieś informacyjne piwo Question Razz

Jak najbardziej, wal na priva. Jeśli 86 to Twój rocznik to my nawet równolatki som.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 10:07 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 2:55 pm
Posty: 745
Lokalizacja: Sewilla
Krabul napisał(a):
Ale JAKIEGO niby? Very Happy

No właśnie TAKIEGO :d

klin86 napisał(a):
Alleksia, jak już określicie termin, daj znać, może przypadkiem pojawi się kilka osób i dojdzie do mini zlotu pod postacią nocnego zdobywania Śnieżki Rynną Śmierci Wink

Spoko, koniec sierpnia prawdopodobnie przeważy. O ile wytrzymam... bo na dobrą sprawę już urlopu mi się chce :)

_________________
"Czego krzyczysz... co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo. "(Józef Piłsudski)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL