Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:39 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz mar 02, 2006 12:18 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 2:38 pm
Posty: 181
Lokalizacja: Starachowice
Ostatnio zainteresowało mnie zbieranie Górskich Odznak PTTK. Co zrobić aby wziąć udział w zdobywaniu tych odznak. Czy odznaki umożliwiają jakieś ulgi w schroniskach, tańsze wstępy do parku itp?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 02, 2006 8:11 pm 
Ja doszłam do etapu Małej Srebrnej PTTK i jakos tak mi dalej nie idzie to zbieranie punktów.
A rozchodzi się o to,że kupujesz najłatwiej w siedzibie PTTK książeczkę GOT do tego drugą książeczke,w której sa przeliczniki punktowe poszczególnych tras,przy wejściu na szlaki i w schroniskach robisz sobie pieczatki i po osiągnieciu okreslonej liczby punktów zgłaszasz sie po odpowiednia odznakę.
Z tego co pamiętam to posiadanie takowej odznaki nie uprawnia do jakichkolwiek zniżek,promocji itp.
Wiem,że będąc członkiem PTTK można się jakis zniżek na nocki w schroniskach dorobić...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 02, 2006 8:12 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Anonymous napisał(a):
Ja doszłam do etapu Małej Srebrnej PTTK i jakos tak mi dalej nie idzie to zbieranie punktów.
A rozchodzi się o to,że kupujesz najłatwiej w siedzibie PTTK książeczkę GOT do tego drugą książeczke,w której sa przeliczniki punktowe poszczególnych tras,przy wejściu na szlaki i w schroniskach robisz sobie pieczatki i po osiągnieciu okreslonej liczby punktów zgłaszasz sie po odpowiednia odznakę.
Z tego co pamiętam to posiadanie takowej odznaki nie uprawnia do jakichkolwiek zniżek,promocji itp.
Wiem,że będąc członkiem PTTK można się jakis zniżek na nocki w schroniskach dorobić...

To moje było


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 02, 2006 9:11 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz lis 03, 2005 4:00 pm
Posty: 572
Lokalizacja: Poznań
Kiedyś zdobywanie tych odznak było bardzo popularne, choć ja nigdy osobiście tych stempli itp. nie zbierałem.
Chyba jeszcze jakieś ulgi istnieją.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 02, 2006 11:05 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr lut 15, 2006 10:15 pm
Posty: 175
Lokalizacja: Ruda Śląska
Ulgi otrzymuje się w schroniskach (i nie tylko) na podstawie ważnej legitymacji PTTK. Posiadanie odznak nie uprawnia do ulg, ale żeby je zbierać musisz być w PTTK i kółko się zamyka.
Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 05, 2006 8:57 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 12:21 pm
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
gar napisał(a):
Ulgi otrzymuje się w schroniskach (i nie tylko) na podstawie ważnej legitymacji PTTK. Posiadanie odznak nie uprawnia do ulg, ale żeby je zbierać musisz być w PTTK i kółko się zamyka.
Pozdro

Gwoli ścisłości: Nie trzeba być w PTTK aby zdobywać Górską Odznakę Turystyczną (GOT).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 05, 2006 9:01 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Stonka napisał(a):
Nie trzeba być w PTTK aby zdobywać Górską Odznakę Turystyczną


Dokładnie tak jak mówisz.

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 16, 2006 8:14 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 15, 2006 6:51 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Łomża
http://www.cotg2.gory.info/got.htm

Ulgi są z racji przynależności do PTTK ( kiedyś legitymacja teraz legitymacjokartarabatowa ) . Nie spotkaliśmy się z ulgami z racji posiadania GOT ( ale może wszystkiego nie wiemy )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 16, 2006 10:10 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 12, 2006 3:14 pm
Posty: 105
Lokalizacja: Ruda Śl.
Z tego co sie orientuje odznaki nie uprawniaja do znizek. Osobiscie pieczatki z poszczegolnych tras zbieram tylko i wylacznie hobbistycznie, gdyz nie oddaje ich potem do weryfikacji do siedziby PTTK-u , stad tez nie posiadam odznak :( Jesli potrzebujecie to posiadam nowa ksiazke wydana przez PTTK z wypunktowanymi szlakami.

_________________
Spraw by każdy dzień miał szanse stać się najpiękniejszym dniem twego życia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 20, 2006 11:01 pm 
Weteran

Dołączył(a): N mar 19, 2006 12:23 am
Posty: 135
Lokalizacja: Boguchwała
legitymacja pttk uprawnia zdaje sie do 20% znizki w schroniskach, ale dopiero od drugiego roku czlonkostwa. roczna skladka bodajze 30 zl normalna i 15 ulgowa.
poza tym jest takze 10% znizki na produkty hi-mountain :wink:

a odznaki to pic na wode, nie ma zadnych znizek. mnie nigdy nie ciagnelo do zbierania punktow i nie bede tego robil. chodze tam gdzie chce i tam gdzie jest ladnie a zbierajac punkty mogloby sie zdarzyc ze przestawiloby mi sie cos w glowce i zaczalbym podporzadkowywac wybor swoich tras zdobywaniu jak najwiekszej ich ilosci :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 20, 2006 11:12 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
No fakt,odznaka nie uprawnia do żadnych zniżek.

Coprawda kiedyś zbierałam sumiennie punkciki,ale nigdy nie zdarzyło mi sie podporzadkowac trasy pod ilośc punktów-dla mnie to by było zupełnie bez sensu :mrgreen:

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 21, 2006 7:58 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 15, 2006 6:51 pm
Posty: 25
Lokalizacja: Łomża
Hania ratmed napisał(a):
No fakt,odznaka nie uprawnia do żadnych zniżek.

Coprawda kiedyś zbierałam sumiennie punkciki,ale nigdy nie zdarzyło mi sie podporzadkowac trasy pod ilośc punktów-dla mnie to by było zupełnie bez sensu :mrgreen:


Kiedyś brzdącem będąc sprawdzałem , mierzyłem punkty. Z czasem wyrasłem się z tego - doceniłem to co jest NAJWAZNIEJSZE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 21, 2006 1:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
lider napisał(a):
legitymacja pttk uprawnia zdaje sie do 20% znizki w schroniskach, ale dopiero od drugiego roku czlonkostwa



Pierwszego też.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 21, 2006 5:08 pm 
Weteran

Dołączył(a): N mar 19, 2006 12:23 am
Posty: 135
Lokalizacja: Boguchwała
Hania ratmed napisał(a):
Coprawda kiedyś zbierałam sumiennie punkciki,ale nigdy nie zdarzyło mi sie podporzadkowac trasy pod ilośc punktów-dla mnie to by było zupełnie bez sensu :mrgreen:


dla mnie wlasnie tez :D
nie wiem czy mnie dobrze rozumiesz: zbierac punkty i nie przywiazywac do tego wagi-bez sensu. a wiec jesli zbierac to jak najwiecej (bo chyba taki jest tego cel) - a wiec mogloby sie zdarzyc ze bedziesz sobie myslec w ten sposob: mam dwie trasy, wiec pojde ta za ktora bede mial wiecej punktow.
co dla mnie jest zupelnie bezcelowe, jak zreszta samo zbieranie odznak.


Łukasz T napisał(a):
lider napisał(a):
legitymacja pttk uprawnia zdaje sie do 20% znizki w schroniskach, ale dopiero od drugiego roku czlonkostwa



Pierwszego też.


tez tak myslalem ale niedawno jeden przewodnik i dzialacz petetekowski mowil mi ze od drugiego i dosc sie zdziwilem.
bede musial sprawdzic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 21, 2006 5:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Jakieś 4 tygodnie temu byliśmy w schronisku na Przegibku. Pani przyjęła dwie legitymacje; jedną roczną i drugą dwuletnią. Obie zadziałały :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 21, 2006 11:14 pm 
Weteran

Dołączył(a): N mar 19, 2006 12:23 am
Posty: 135
Lokalizacja: Boguchwała
moze byc tak ze tylko w teorii taki przepis jest.
tym bardziej to sprawdze :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 12:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
Jeśli kogoś interesuje programik do zliczania punktów GOT
http://math.uni.lodz.pl/~fulmanp/download/got/got.php

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Ostatnio edytowano Pn mar 19, 2007 11:05 pm przez tomek.l, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 6:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Chyba trochę mniej niż 30 zł-jak pamiętam ok. 17 zł :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 04, 2006 11:15 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Próbowałem.... skończyło się na popularnej... naście lat temu ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 05, 2006 9:48 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
U mnie skończyło się jakies 3 latka temu-powód :?: jak wracałam na kwaterkę to czasami mój len był silniejszy ode mnie i odkladałam opisywanie trasy na nastepny dzień;a nastepnego dnia dokładnie taka sama sytuacja jak dnia poprzedniego itd.Potem doszłam do wniosku,ze w polskich Tatrach na malą srebrną nie dam rady nazbierać,a dla odznaki nie będę przeciez zmieniać gór->>no i tak jakos dobiegło to do końca :mrgreen:

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 06, 2006 9:47 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 03, 2005 12:25 pm
Posty: 132
Lokalizacja: Chełm
Ja przez przypadek w tamtym roku wszedłem w posiadanie książeczki GOT, ale tej drugiej z punktami, o której mówicie, nie mam. A pieczątki tak sobie zbieram ... kolekcjonersko 8)

_________________
GG: 4088035


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 06, 2006 7:05 pm 
Weteran

Dołączył(a): N mar 19, 2006 12:23 am
Posty: 135
Lokalizacja: Boguchwała
no i jednak to sciema z ta znizka od drugiego roku czlonkostwa bo bez problemu honoruja w schroniskach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 22, 2006 12:59 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt lip 21, 2006 6:11 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Przemyśl
Ja w tym roku reaktywowalem swoje istnienie w PTTKu, składka członkowska wynosi w tym roku 14zl a wpisowe 6zl, co do odznak i zniżek to najlepiej chyba wrócić do żródła www.pttk.pl - jest wszystko ladnie opisane, a swoja droga niech mnie ktos zmotywuje, bo też chce taka odznake:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 24, 2006 11:06 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2005 9:12 am
Posty: 116
Lokalizacja: Wadowice
Marian napisał(a):
Ostatnio zainteresowało mnie zbieranie Górskich Odznak PTTK. Co zrobić aby wziąć udział w zdobywaniu tych odznak. Czy odznaki umożliwiają jakieś ulgi w schroniskach, tańsze wstępy do parku itp?

W szkole podstawowej zbierałem takowe odznaki - przy okazji wycieczek organizowanych przez koło PTTK ale na tym się skończyło. Teraz jest parę fajnych blaszek - pamiątek, są tu też takie z różnych schronisk, rajdów i okoliczności górskich - miło czasem powspominać :roll: .
Ulg żadnych nigdy nie było - z tego co pamiętam - pozostaje czysta satysfakcja 8) .
Zbieranie tych oznak jest niezłą frajdą dla dzieciaków - choćby ze wzgledu na wciągniecie ich w "świat pieszych wędrówek" - choć kto ma chodzić po górach i tak to będzie robił, bez jakiś tam "bonusów".
Spróbować nie zaszkodzi, może Cię to Marian wciągnie, a jeśli nie to choć pamiątka zostanie :D .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 24, 2006 11:19 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 8:48 am
Posty: 123
Lokalizacja: Kończyce M. /k. Cieszyna
Najladniejsza, najwieksza a co za tym idzie najdrozsza jest oznaka popularna :) A jesli chodzi o samo zdobywanie uwazam, ze poczynajac od duzej brazowej - zaczyna sie chodzic po gorach bardziej dla oznaki niz dla przyjemnosci. Kiedys na szlaku spotkalem starsza pania ktora zbierala punkty na odznake za wytrwalosc :-) (wymagania sa b. konkretne)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 29, 2006 8:13 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 25, 2006 9:08 pm
Posty: 76
Lokalizacja: Wadowice
Hmm... Ja jestem w posiadaniu dwóch książeczek, bo wydawało mi się że jedną zgubiłem, kupiłem nową po czym po paru dniach znalazła się stara :) Nie zawsze jednak pamiętam żeby ją zabrać i trzeba bić te piękne pieczątki na husteczki albo jakieś karteluszki. Co do samej idei zbierania? Chodze bo lubie. Pieczątka i ewentualne punkty za przebytą trasę to taki gratis. Jak się idzie to się o tym wogóle nie myśli, dopiero po powrocie poza satysfakcją związaną z odbyciem wyprawy i przebytymi trasami, jest ten bonus w postaci punktów do książeczki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 29, 2006 9:31 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 8:48 am
Posty: 123
Lokalizacja: Kończyce M. /k. Cieszyna
No wlasnie, chodzi sie po gorach dla przyjemnosci. Chodzi mi o to, ze ciezko cos uzbierac na duze odznaki, chodzac tylko dla przyjemnosci - traktujac punkty jako gratis :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 10, 2006 6:54 pm 
Nowy

Dołączył(a): So wrz 09, 2006 9:25 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Poznań
Odznaki zacząłem zdobywać jak byłem mały - właściwie to pod dyktando ojca, który jest przodownikiem GOT, zresztą zachęcał mnie także do innych odznak turystycznych (Siedmiomiowe Buty, OTP). W ten sposób zdobyłem popularną GOT. Potem miałem wieloletnią przerwę, głównie dlatego żę moje wyjazdy górskie rozmijały się z regulaminem GOT - W góry jeździłem głównie zimą na zimowiska harcerskie, albo latem w Tatry, oraz w góry Czech i Słowacji, a w myśl starego regulaminu obowiązującego do 1999 można było zdobywać GOT tylko w sezonie bodajże od marca do listopada, zaś w Tatrach i za granicą dopiero od małej złotej.

Dopiero zmiany regulaminu GOT które nastąpiły w 1999 mnie zachęciły do ponownego zdobywania i do tego by zachęcić harcerzy z mojej drużyny aby sami zdobywali GOT. Myślę że jest to dobry sposób by zmotywować do chodzenia po górach ludzi w wieku 10-12 lat, poza tym instruując ich jak wypełniać książeczkę jednocześnie się ich uczy nazw gór, przełęczy i schronisk, czytania mapy, obliczania odległości, jednym słowem świadomego wędrowania po górach itd.

Obecnie wszystkie stopnie GOT można zdobywać cały rok, także w Tatrach oraz w górach Czech, Słowacji i Ukrainy, poza tym zniesiono ograniczenia czasowe w przypadku małej srebrnej i małej złotej, więc łatwiej jest zdobywać GOT ludziom którzy pracują i mają mało urlopu.
Myślę że alternatywa "albo dla odznak albo dla przyjemności" jest fałszywa, oczywiście jak ktoś nie ma przekonania do odznak, to trudno go zmuszać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 10, 2006 7:04 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 09, 2006 4:08 pm
Posty: 181
Lokalizacja: Brzeszcze
Mi te odznaki są nie potrzebne. System GOT został stworzony aby zachęcić ludzi do chodzenia po górach. Ja raczej zachęty nie potrzebuje więc nie zbieram. I tyle w tym temacie mam do powiedzenia :)

_________________
"Góry to nasze spiętrzone marzenia...Morze szyczytów nas w żeglarzy przemienia..." :*


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 17, 2006 6:43 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 17, 2006 6:12 pm
Posty: 93
Lokalizacja: Pszów
Ja to lubie i zbierać punkty do GOT-u i podziwiać widoki, ma sie rozumieć. Narazie mam Mała Srebrną i jeszcze tylko 163 pkt do Złotej :) Jakoś mnie to wciągnęło i zbieram nadal:) Ale w Tatrach to sobie postanowiłem że nie będę zbierać pkt bo to są dla mnie szczególne góry... Przepiękne widoki i wewnętrzna walka ze swoim charakterem. Tam punkty nie są ważne!!! Pozdrawiam Wszystkich :)

_________________
......::: Nawet do łatwych gór i szlaków miej respekt!!! :::......


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL